انتخاب رنگ سبز انتخاب رنگ آبی انتخاب رنگ قرمز انتخاب رنگ نارنجی
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: عبور قرآن از صفوف آفریدگان در روز قیامت

 1. Top | #1

  تاریخ عضویت
  April_2013
  عنوان کاربر
  همکار قبلی انجمن
  میانگین پست در روز
  0.20
  نوشته ها
  800
  صلوات و تشکر
  1,252
  مورد صلوات
  2,496 در 790 پست
  دریافت کتاب
  2
  آپلود کتاب
  0

  پیش فرض عبور قرآن از صفوف آفریدگان در روز قیامت  در روز قیامت قرآن در صورت مردی می آید در برابر صف مسلمانان و سلام می کند، و به او نگاه می کنند و می گویند: لا اله الا الله الحلیم الکریم این مرد از زمره مسلمانان است و ما او را به اوصافش و صفاتش می شناسیم جز آن که چون سعی و کوشش و اجتهاد او در قرآن بیش از ما بوده است، بدین جهت این درجه از بهاء و جمال نوررا به دست آورده است؛ درجه ای را که ما به دست نیاورده ایم.

  وپس از آن از مقابل صف مسلمین می گذرد تا در مقابل صف شهدا قرار می گیرد و شهدا به او نگاه می کنند و می گویند: لا اله الا الله الرب الرحیم این مرد از زمره شهدا است، ما او را با صفاتش و با روش و منهاجش می شناسیم مگر آن که چون او از شهیدان دریاست، از این سبب بهاء و فضلی را حائز شده است که ما حائز نشده ایم.

  و پس از آن از مقابل صف شهیدان می گذرد و در مقابل صف شهدا دریا قرار می گیرد به صورت شهیدی.در این حال شهدا به او نگاه می کنندو تعجب آنها زیادمی شودومی گویند: این مرداز شهیدان دریاست و ما او را به صفت و سیره و رویه اش می شناسیم! مگرآنکه آن جزیره ای که این مرد درآن مورد اصابت قرار گرفته و شهید شده است، ترسناک تر و وحشت زاتر از جزیره ای بوده است که ما درآن شهید شده ایم، و ازهمین لحاظ مقداری از بهاء و جمال و نوری را به دست آورده است که ما به دست نیاورده ایم.

  قرآن از این جا نیز می گذرد تا می رسد به صف پیامبران و مرسلین، به صورت یک پیغمبر مرسل. پیامبران و مرسلین به او نگاه می کنند ومی گویند از شدت تعجبی که نموده اند: لا اله الا الله الحلیم الکریم. این مرد یک پیغمبر مرسل است و ما او را به صفت و سیره و روشش می شناسیم، مگر آن که او دارای فضل وبرتری بسیاری است.

  حضرت فرمودند: تمام پیامبران جمع می شوند و با هم به نزد رسول الله صلی الله علیه وآله می آیند و از ایشان می پرسند، و می گویند: یا محمد من هذا؟! " ای محمد این کیست ؟! "رسول خدا می فرماید: آیا شما او را نمی شناسید ؟!پیامبران می گویند: نه، ما او را نمی شناسیم، این مرد از زمره کسانی است که خداوند به هیچ وجه بر او غضب ننموده است.رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم می فرماید: این حجت خداست بر بندگانش.

  قرآن سلام می کند و از آن جا می گذرد تا می رسد به صف فرشتگان درصورت فرشته مقرب و ملائکه به او نگاه می کنند و شگفتشان افزوده می گردد، و چون فضل و شرف او را می نگرند قرآن برای آنان بزرگ جلوه می کند و می گویند: تَعالی رَبُّنا وَ تَقَدَّسَ، این بنده خدا از فرشتگان است و ما او را به رویه و منهاج و صفاتش می شناسیم جز آن که این نزدیکترین ملائکه از نقطه نظر درجات قرب بسوی خداوند عزوجل است، و از همین جهت به جمال و نوری ملبس شده است که ما ملبس نشده ایم!. قرآن از آن جا نیز می گذرد تا می رسد به پیشگاه حضرت رب العزه تبارک و تعالی
  ویرایش توسط مهاجر : 2013_07_11 در ساعت 08:20 PM

 2. 5 کاربر برای پست " مهاجر " عزیز صلوات فرستاده.

  مهدی (2013_07_12), مدير سايت (2013_07_11), مدیریت محتوایی انجمن (2013_07_11), مشعشع (2013_07_11), گل مريم (2013_07_11)

 3. Top | #2

  تاریخ عضویت
  April_2013
  عنوان کاربر
  همکار قبلی انجمن
  میانگین پست در روز
  0.20
  نوشته ها
  800
  صلوات و تشکر
  1,252
  مورد صلوات
  2,496 در 790 پست
  دریافت کتاب
  2
  آپلود کتاب
  0

  پیش فرض
  خداوند تبارک‌ و تعالی‌ او را ندا میکند: ای‌ حجّت‌ من‌ در روی‌ زمین‌! و این‌ کلام‌ راستین‌ و گویای‌ من‌، سرت‌ را بلند کن‌! از من‌ بخواه‌ هر چه‌ میخواهی‌ که‌ به‌ تو داده‌ میشود! و شفاعت‌ کن‌ که‌ شفاعتت‌ مورد قبول‌ است‌!قرآن‌ سر خود را بلند میکند، و خداوند تبارک‌ و تعالی‌ از او میپرسد: بندگان‌ مرا چگونه‌ یافتی‌؟!قرآن‌ میگوید: بعضی‌ از بندگانت‌ حقّ مرا محفوظ‌ داشتند و مرا صیانت‌ کردند و بر من‌ مواظبت‌ نمودند و به‌ هیچ‌ وجه‌ در حقّ من‌ فروگزاری‌ ننمودند و تضییع‌ نکردند، و برخی‌ از بندگانت‌ حقّ مرا ضایع‌ کردند و به‌ حقّ من‌ استخفاف‌ کردند و سبک‌ شمردند و مرا دروغ‌ پنداشتند! و حال‌ آنکه‌ من‌ حجّت‌ تو بر جمیع‌ بندگانت‌ بوده‌ام‌!و در این‌ هنگام‌ خداوند تبارک‌ و تعالی‌ میفرماید: سوگند به‌ مقام‌ عزّت‌ و جلال‌ خودم‌، و سوگند به‌ علوِّ مقام‌ و مکان‌ من‌، که‌ من‌ امروز بر اساس‌ حجّیّت‌ تو خلائق‌ را به‌ بهترین‌ پاداش‌ها و نیکوترین‌ ثواب‌ها اجر و مزد میدهم‌ و به‌ سخت‌ترین‌ عقاب‌ها و دردناک‌ترین‌ عذاب‌ها جزا و پاداش‌ میدهم‌.حضرت‌ فرمودند: در این‌ حال‌ قرآن‌ سر خود را در شکل‌ و شمائل‌ دیگری‌ بر میگرداند.عرض‌ کردم‌: ای‌ أباجعفر در چه‌ صورتی‌ و شمائل‌ بر میگرداند؟!

 4. 2 کاربر برای پست " مهاجر " عزیز صلوات فرستاده.

  مهدی (2013_07_12), گل مريم (2013_07_11)

 5. Top | #3

  تاریخ عضویت
  April_2013
  عنوان کاربر
  همکار قبلی انجمن
  میانگین پست در روز
  0.20
  نوشته ها
  800
  صلوات و تشکر
  1,252
  مورد صلوات
  2,496 در 790 پست
  دریافت کتاب
  2
  آپلود کتاب
  0

  پیش فرض
  حضرت‌ فرمودند: در صورت‌ مردی‌ رنگ‌ پریده‌ که‌ گویا از شدّت‌ گرسنگی‌ و تشنگی‌ چهره‌اش‌ متغیّر و سیمایش‌ دگرگون‌ شده‌ است‌، بطوریکه‌ اهل‌ محشر او را نمی‌شناسند. و می‌آید در مقابل‌ مردی‌ از شیعیان‌ ما که‌ در دنیا قرآن‌ را می‌شناخت‌ و با آن‌ با اهل‌ خلاف‌ به‌ مجادله‌ و مباحثه‌ بر می‌خاست‌، و در برابر آن‌ مرد شیعه‌ می‌ایستد و به‌ او میگوید: آیا تو مرا نمی‌شناسی‌!؟آن‌ مرد شیعه‌ در پاسخ‌ قرآن‌ میگوید: ای‌ بندۀ‌ خدا من‌ تو را نمی‌شناسم‌!در این‌ حال‌ قرآن‌ به‌ همان‌ صورتی‌ که‌ در بدء آفرینشِ آن‌ در دنیا بوده‌است‌ برای‌ آن‌ مرد شیعه‌ ظاهر میشود و به‌ او میگوید: آیا مرا نمی‌شناسی‌؟! آن‌ شیعه‌ میگوید: آری‌ می‌شناسم‌.قرآن‌ میگوید: من‌ آن‌ کسی‌ هستم‌ که‌ در شبهای‌ تار، برای‌ قرائت‌ و تلاوت‌ من‌ خواب‌ را از چشم‌ خود ربودی‌! و به‌ تدبّر و تفکّر در آیات‌ من‌ به‌ بیداری‌ گذرانیدی‌! و عیش‌ و راحت‌ خود را برای‌ عمل‌ به‌ من‌ تبدیل‌ به‌ رنج‌ و زحمت‌ و مشقّت‌ کردی‌! و از مخالفان‌ قرآن‌ به‌ انواع‌ دشنام‌ها و آزارها که‌ به‌ تو رسید تحمّل‌ کردی‌ و گوش‌ دادی‌! و دربارۀ‌ گفتار در پیرامون‌ من‌، مورد حمله‌ و هجوم‌ سِهام‌ افکار پلید شیطانی‌ قرار گرفتی‌!آگاه‌ باش‌ که‌ هر تاجر و سودجوئی‌، تجارت‌ و سود خود را به‌ دست‌ آورده‌ و بهرۀ‌ خود را یافته‌ است‌، و من‌ امروز پشت‌ تو هستم‌؛ پشت‌

 6. 2 کاربر برای پست " مهاجر " عزیز صلوات فرستاده.

  مهدی (2013_07_12), گل مريم (2013_07_11)

 7. Top | #4

  تاریخ عضویت
  April_2013
  عنوان کاربر
  همکار قبلی انجمن
  میانگین پست در روز
  0.20
  نوشته ها
  800
  صلوات و تشکر
  1,252
  مورد صلوات
  2,496 در 790 پست
  دریافت کتاب
  2
  آپلود کتاب
  0

  پیش فرض
  و پناه‌ تو هستم‌! محلّ اعتماد و اتّکاء تو می‌باشم‌!قرآن‌ این‌ مرد شیعه‌ را با خود بسوی‌ حضرت‌ ربُّ العزّة‌ تبارک‌ و تعالی‌ میبرد و میگوید: ای‌ پروردگار من‌! این‌ بندۀ تست‌! و تو به‌ احوال‌ او داناتری‌! او بواسطه رعایت‌ حقوق‌ من‌ خود را در مشکلات‌ و رنج‌ انداخت‌ و در مواظبت‌ من‌ سعی‌ بلیغ‌ داشت‌ و بواسطه‌ من‌ دشمن‌ داشت‌ دشمنان‌ تو را، و بواسطه‌ من‌ دوست‌ داشت‌ دوستان‌ تو را یعنی‌ مرا مِعیار و مِلاک‌ حبّ و بغض‌ و عداوت‌ و مودّت‌ قرار داد.

  كتاب معادشناسي / جلد هفتم /

  پایگاه علوم و معارف اسلام، حاوي مجموعه تاليفات حضرت علامه آية الله حاج سيد محمد حسين حسيني طهراني قدس‌سره

  ویرایش توسط مهاجر : 2013_07_11 در ساعت 10:49 PM

 8. 2 کاربر برای پست " مهاجر " عزیز صلوات فرستاده.

  مهدی (2013_07_12), گل مريم (2013_07_11)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

کانال ترجمه ی شهر نورانی قرآن

انجمن شهر نورانی قرآن محیطی پر از آرامش و اطمینان که فعالیت خود را از فروردین سال 1392 آغاز نموده است
ایمیل پست الکترونیکی مدیریت سایت : info@shahrequran.ir

ساعت 05:21 PM