انتخاب رنگ سبز انتخاب رنگ آبی انتخاب رنگ قرمز انتخاب رنگ نارنجی
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: شخص پنج ساله چگونه امام مى شود؟

1. Top | #1

عنوان کاربر
    اللهم عجل لولیک الفرج
    میانگین پست در روز
    1.73
    صلوات
    24510
    دلنوشته
    18
    ممنون از دعای زیبا و حاجتهاتون إن شاءالله خوشبخت و سلامت و عاقبت بخیر باشید
    صلوات و تشکر
    10,215
    مورد صلوات
    10,572 در 4,696 پست
    نوشته های وبلاگ
    175
    دریافت کتاب
    81
    آپلود کتاب
    135

پیش فرض شخص پنج ساله چگونه امام مى شود؟

مى پرسند:

حضرت قائم (عج ) هنگام شهادت پدر در سال 260 هجرى قمرى پنج سال داشت و پس از پدر امام بر مردم بود، آيا يك نفر پنج ساله مى تواند امامت كند؟

اشتیاقی که به دیدار تو دارد دل من

دل من داند و من دانم و تنها دل من

یا ابا صالح علیه السلام ادرکنی

با ما همراه باشید در

کانال ترجمه ی قرآن شهر نورانی قرآن
    https://دtelegram.me/shahrenuraniquran

کانال مکالمه ی عربی شهر نورانی قرآن(آموزش دروس صدی الحیاة و لهجه ی عراقی)
    https://telegram.me/mokalemeharabik

2. 2 کاربر برای پست " گل مريم " عزیز صلوات فرستاده.

مدیریت محتوایی انجمن (2014_01_17), معمار (2014_01_17)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    کارشناس پاسخگو
    میانگین پست در روز
    0.04
    صلوات و تشکر
    122
    مورد صلوات
    568 در 156 پست
    نوشته های وبلاگ
    1
    دریافت کتاب
    0
    آپلود کتاب
    0

بلوغ در واقع رسیدن به حد رشد عقلانی است

اگر فردی در کودکی بر اثر عنایات و الطاف خدا به حد اعلای کمال و رشد برسد چه اشکالی دارد که امام باشد

چه كسى مى تواند این ادعا را کند که هرکه سنش بیش عقلش بیشتر؟ چه بسيار افراد بزرگسال كه يك دهم عقل و رشد يك كودك را ندارند.

ضمن این که خداوند در قرآن می فرماید:

«الله اعلم حيث يجعل رسالته»( انعام ، آيه 124.) «خداوند بهتر مى‏ داند رسالتش را كجا قرار دهد».

این آیه می فرماید:لازم نيست شما به خدا درس بدهيد كه چگونه پيامبران و رسولان خويش را اعزام دارد و از ميان چه افرادى انتخاب كند! زيرا" خداوند از همه بهتر مى‏ داند رسالت خود را در كجا قرار دهد
    روشن است رسالت نه ارتباطى به سن و مال دارد و نه به موقعيت قبايل، بلكه شرط آن قبل از هر چيز آمادگى روحى، پاكى ضمير، سجاياى اصيل انسانى، فكر بلند و انديشه قوى، و بالآخره تقوى و پرهيزگارى فوق العاده‏اى در مرحله عصمت است، و وجود اين صفات مخصوصا آمادگى براى مقام عصمت چيزى است كه جز خدا نمى‏ داند

درباره حضرت عیسی قران می فرماید: ما فرمان نبوت و عقل و هوش و درايت را در كودكى به او داديم" (وَ آتَيْناهُ الْحُكْمَ صَبِيًّا).مریم آیه 12

قرآن کريم در قضيه حضرت يوسف(عليه السلام) و زليخا مى فرمايد: ( وَشَهِدَ شاهِدٌ مِنْ أَهْلِها إِنْ کانَ قَمِيصُهُ قُدَّ مِنْ قُبُل فَصَدَقَتْ وَهُوَ مِنَ الْکاذِبِينَ * وَإِنْ کانَ قَمِيصُهُ قُدَّ مِنْ دُبُر فَکَذَبَتْ وَهُوَ مِنَ الصّادِقِينَ);(یوسف آیه 27-26)

[براى درستى سخن يوسف] شاهدى از بستگان زن گواهى داد و گفت: اگر پيراهن يوسف از جلو دريده باشد، زن راستگو و يوسف از دروغگويان است. و اگر پيراهن از پشت دريده است، زن دروغ گو و يوسف از راستگويان است.»

شيخ مفيد(رحمه الله) مى نويسد: «اهل تفسير در آيه شريفه ( وَشَهِدَ شاهِدٌ مِنْ أَهْلِها...)، اتفاق کرده اند که آن شاهد، طفلى صغير در گهواره بود. خداوند متعال او را به نطق درآورد تا حضرت يوسف(عليه السلام) را از گناه تبرئه نموده و تهمت را از او دور کند.»( الفصول المختاره، ص 316)

از ميان مفسرين اهل سنت نيز ابن کثير در تفسير خود مى نويسد: عوفى از ابن عباس در مورد آيه ( وَشَهِدَ شاهِدٌ مِنْ أَهْلِها...) نقل مى کند که شاهد کودکى در گهواره بود و همچنين از ابوهريره نقل شده که او کودکى در خانه بود(تفسير ابن کثير ج 4، ص 383)

با توجه به این آیه و روایات,ممکن است کسى در طفوليّت به حقّ و حقيقت حکم کند,پس اشکالی ندارد که افرادی در سن کودکی به مقام امامت و نبوت برسند و به حق و حقیقت حکم کنند

4. 3 کاربر برای پست " معمار " عزیز صلوات فرستاده.

alish5700 (2014_04_10), مدیریت محتوایی انجمن (2014_01_20), گل مريم (2014_01_17)

5. Top | #3

عنوان کاربر
    همپای نور
    میانگین پست در روز
    0.00
    صلوات و تشکر
    3
    مورد صلوات
    9 در 5 پست
    دریافت کتاب
    0
    آپلود کتاب
    1

همان طور که کسی می تواند در کودکی پیامبر شود
    «فاشارت اليه قالوا کيف نکلم من کان في المهد صبيا قال اني عبدالله ءاتني الکتاب و جعلني نبيا»
    «مريم به سوى عيسى اشاره نمود،(يعنى از خود طفل سؤال كنيد تا به شما جواب بدهد) گفتند ما چگونه با بچه‏اى كه در گهواره است صحبت كنيم؟ناگهان عيسي عليه السلام گفت در حقيقت من عبد خداوند هستم به من كتاب داده و مرا پيغمبر قرار داده است»
    برای عیسی قبول میکنید وبرای بقیه الله قبول نمی کنید

6. کاربر زیر برای پست " alish5700 " عزیز صلوات فرستاده:

گل مريم (2014_04_04)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع