انتخاب رنگ سبز انتخاب رنگ آبی انتخاب رنگ قرمز انتخاب رنگ نارنجی
صفحه 20 از 21 نخستنخست ... 1018192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 207

موضوع: مسابقه جام حذفی تدبر در قرآن مجید

1. Top | #1

عنوان کاربر
    اللهم عجل لولیک الفرج
    میانگین پست در روز
    1.72
    صلوات
    24510
    دلنوشته
    18
    ممنون از دعای زیبا و حاجتهاتون إن شاءالله خوشبخت و سلامت و عاقبت بخیر باشید
    صلوات و تشکر
    10,215
    مورد صلوات
    10,572 در 4,696 پست
    نوشته های وبلاگ
    175
    دریافت کتاب
    81
    آپلود کتاب
    135

quran مسابقه جام حذفی تدبر در قرآن مجید

سلام و عرض احترام و تبریک به مناسبت ایام مبارک ماه رجب
    و میلاد با سعادت امام محمد باقر علیه السلام
    حضور شما شهروندان بزرگوار

إن شاءالله بزودی در این مکان مسابقه ای سرشار از تفکر و تدبر در آیات نورانی قران مجید برپا خواهد شد...

لطفا منتظر باشید

اشتیاقی که به دیدار تو دارد دل من

دل من داند و من دانم و تنها دل من

یا ابا صالح علیه السلام ادرکنی

با ما همراه باشید در

کانال ترجمه ی قرآن شهر نورانی قرآن
    https://دtelegram.me/shahrenuraniquran

کانال مکالمه ی عربی شهر نورانی قرآن(آموزش دروس صدی الحیاة و لهجه ی عراقی)
    https://telegram.me/mokalemeharabik

2. 12 کاربر برای پست " گل مريم " عزیز صلوات فرستاده.

1ayeh (2014_02_06), faraji67 (2014_02_18), فاطمه (2013_07_09), مهاجر (2013_05_13), مدير سايت (2013_07_08), مدیریت محتوایی انجمن (2013_05_12), مشعشع (2013_05_12), پرویزیان (2013_06_27), جویای اندیشه (2013_07_13), سحر (2013_07_11), سراج منیر (2013_05_13), عطیه سادات (2013_05_14)

3. Top | #191

عنوان کاربر
    همراه نور
    میانگین پست در روز
    0.01
    صلوات و تشکر
    61
    مورد صلوات
    49 در 23 پست
    دریافت کتاب
    1
    آپلود کتاب
    0

سلام دوستان عزیز،مثل اینکه من باید سوال بعدی رو طرح کنم
    تفسیر آیه ای از سوره قصص
    وَلَا تَدْعُ مَعَ اللَّهِ إِلَهاً ءَاخَرَ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ كُلُّ شَىْ‏ءٍ هَالِكٌ إِلَّا وَجْهَهُ‏لَهُ الْحُكْمُ وَإِلَیْهِ تُرْجَعُونَ‏

4. 5 کاربر برای پست " مارال " عزیز صلوات فرستاده.

faraji67 (2014_02_28), فاطمه (2014_03_26), مدير سايت (2014_03_03), گل مريم (2014_02_28), عطیه سادات (2014_03_05)

5. Top | #192

عنوان کاربر
    همپای نور
    میانگین پست در روز
    0.00
    صلوات
    100
    دلنوشته
    1
    آقا جان تمام امیدم این است که حواست به من هست...
    صلوات و تشکر
    605
    مورد صلوات
    40 در 8 پست
    نوشته های وبلاگ
    4
    دریافت کتاب
    1
    آپلود کتاب
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط گل مریم نمایش پست ها

إن شاءالله بزودی در این مکان مسابقه ای سرشار از تفکر و تدبر در آیات نورانی قران مجید برپا خواهد شد...

لطفا منتظر باشید

با عرض سلام و ادب و احترام

بنده یک پیشنهاد برای برگزاری
    مسابقه ای سرشار از تفکر و تدبر در آیات نورانی قران مجید دارم که امیدوارم مورد تفکر قرار بگیرد و آن ، این که:

برای هر دوره از مسابقه ، یک جزء در نظر گرفته شود و همه ی سوالات هر دوره ، از همان جزء مشخص شده طرح شود تا مدت زمان بیشتری صرف تدبر در آیات نماییم تا بدین ترتیب همه ی شهروندان بتوانند از این فرصت استفاده نموده و تفسیر آن جزء را به طور کامل و بادقت مطالعه کرده و به نحو احسن بهره ببرند.

هم چنین تمامی اعضای شرکت کننده موظف شوند تا هر یک ، از جزء مشخص شده ، سوالی طرح کنند تا همه به انگیزه ی اصلی شما از برگزاری این مسابقه ، جامه ی عمل بپوشانیم
    .
    به این ترتیب بهترین سوال و کامل ترین پاسخ ، دو ملاک برای انتخاب برنده ی نهایی ، مد نظر قرار می گیرند!

امیدوارم پیشنهاد من از سوی صاحب نظران بررسی شده و مورد تأمل قرار گیرد.
    از دوستان گرامی نیز تقاضا می کنم نظر دهند.
    البته می دانم پیشنهاد بنده کامل نیست و نواقصی دارد که با هم فکری همه ی عزیزان کامل و قابل استفاده و بهره برداری خواهد شد.
    ان شاءالله

التماس دعا
    rozroz

6. 4 کاربر برای پست " faraji67 " عزیز صلوات فرستاده.

فاطمه (2014_03_26), مدير سايت (2014_03_03), گل مريم (2014_03_03), عطیه سادات (2014_03_05)

7. Top | #193

عنوان کاربر
    همسوی نور
    میانگین پست در روز
    0.09
    صلوات و تشکر
    36
    مورد صلوات
    681 در 286 پست
    نوشته های وبلاگ
    1
    دریافت کتاب
    0
    آپلود کتاب
    0

به نام خدا. پیشنهاد شما خیلی عالیست. یک : گل مریم نیز در یکی از پست ها فرموده بودند که از جزءاول سؤال طرح شود ولی شرکت کنندگان رعایت نکردند. و دو این که : قرار بود بعد از اتمام مهلت در مورد آیه مورد سؤال بحث و گفتگو پیش آید و هر شرکت کننده ای پاسخ سؤال را بنویسد و در موردش صحبت کند که بازهم کاربران این نکته را فراموش میکنند که خودم هم جزء آن دسته هستم. علتش هم کم کاری مدیر تاپیک هست که تذکر نمیدهند و حضورشان در تاپیک فقط در حد سؤال مسابقه جواب دادن است. از پیشنهاد شما استقبال میکنم و موافق هستم.

8. 5 کاربر برای پست " عتیق " عزیز صلوات فرستاده.

faraji67 (2014_03_08), فاطمه (2014_03_26), مدیریت محتوایی انجمن (2014_03_05), گل مريم (2014_03_04), عطیه سادات (2014_03_05)

9. Top | #194

عنوان کاربر
    همراه نور
    میانگین پست در روز
    0.01
    صلوات و تشکر
    61
    مورد صلوات
    49 در 23 پست
    دریافت کتاب
    1
    آپلود کتاب
    0

با سلام و عرض تبريك به مناسبت سال نو
    افرادي كه در مسابقه قبل تدبر در قرآ شركت كرده بودند به همرا ه پاسخ به سوال قبل و در نتيجه اعلام برنده مسابقه قبل
    گل مريم
    پاسخ: از تفسیر مجکع البیان

سوره : القصص آیه : 88
    وَ لا تَدْعُ مَعَ اللَّهِ إِلهاً آخَرَ
    و مباد كه با خداى يكتا، خدايى ديگر بخوانى و بپرستى و يا خواسته خويشتن را جز از ذات پاك و بى‏همتاى خداوند يگانه بخواهى!
    لا إِلهَ إِلاَّ هُوَ
    چرا كه جز ذات پاك و بى‏همتاى خدا، خداى ديگرى نيست.
    كُلُّ شَيْ‏ءٍ هالِكٌ إِلاَّ وَجْهَهُ‏
    هر چيزى جز ذات پاك او فناپذير و نابود شدنى است.
    اين تعبير در آيه شريفه، بسان: «وجه الرأى» و «وجه الطريق» است كه تعبير نخست به مفهوم «خود راى» و ديدگاه، و تعبير دوّم به مفهوم «خود راه» مى‏باشد.
    با اين بيان، «وجه اللّه» به مفهوم ذات پاك خداست و به همين جهت است كه «مجاهد» «الاّ وجهه» را به مفهوم «الاّ هو» معنا كرده است.

آيه شريفه نشانگر اين واقعيت هشداردهنده است كه همه پديده‏ها و اجسام فنا مى‏پذيرند و باز مى‏گردند، و باور و عقيده بزرگان نيز در مورد فناپذيرى جهان و انسان همين است كه همه اينها با چهره و صورت و سيماى خويش فنا مى‏پذيرند و دگرباره به همان صورت - از واقعيت و ماده‏اى كه محفوظ مانده است - پديدار مى‏گردند.

به باور پاره ‏اى منظور آيه اين است كه: همه پديده‏ ها و عملكردها جز آنچه براى خدا انجام گيرد و پاداش الهى باشد - فنا مى‏پذيرند؛ با اين بيان منظور از «وجه اللّه» كارى شايسته است كه در انجام آن هدف تنها خشنودى خدا باشد و او را بجويد و رو به بارگاه او آورد.
    لَهُ الْحُكْمُ‏
    فرمانروايى حقيقى و بى‏چون چرا از آن اوست...
    وَ إِلَيْهِ تُرْجَعُونَ.
    و سرانجام به سوى از بازگردانيده خواهيد شد تا در آنجا به پاداش و كيفر كارهايتان برسيد.
    به باور پاره‏اى منظور اين است كه: داورى بندگان در سراى آخرت به دست اوست و نه هيچ كس ديگر.
    (عتيق)
    به نام خدا. سلام
    كلمه اخلاص (لا اله الا الله ) در مقام تعليل جمله (و لا تدع مع الله الها آخر) است، يعنى براى اين گفتيم كه با خدا خدايى ديگر مخوان كه غير از او هيچ معبودى نيست. جمله بعد از كلمه اخلاص، كلمه اخلاص را تعليل مى كند، كه بيانش خواهد آمد.

شرح و توضيح اينكه توحيد خداوند را به (كل شى ء هالك الا وجهه) تعليل فرمود
    (كل شى ء هالك الا وجهه ) - كلمه (شى ء) از نظر مصداق با كلمه (موجود) مساوى است، (هر چيزى كه موجود باشد چيز هم هست، و هر چه كه چيز باشد موجود نيز هست )، در نتيجه بر تمامى موجودات اطلاق مى شود حتى بر خداى تعالى، همچنان كه در آيه (قل اى شى ء اكبر شهاده قل الله ) مى بينيم كلمه (شى ء) بر خدا اطلاق شده، و كلمه (هلاك ) به معناى بطلان و معدوم شدن است.
    دو كلمه (وجه ) و (جهت ) به يك معنا است، مانند كلمه (وعد) و (عده )، و وجه هر چيزى در عرف عام به معناى آن ناحيه اى از آن است كه با آن با غير روبرو مى شود و ارتباطى با آن دارد، همچنان كه وجه هر جسمى سطح بيرون آن است، و وجه انسان نيم پيشين سر و صورتش مى باشد، يعنى آن طرفى كه با آن با مردم روبرو مى شود، و وجه خدا چيزى است كه با آن براى خلقش نمودار است، كه خلقش هم با آن متوجه درگاه او مى شوند، و اين همان صفات كريمه او از حيات و علم و قدرت و سمع و بصر است و نيز هر صفتى از صفات فعل مانند صفت خلقت و رزق و احياء و اماته و مغفرت و رحمت و همچنين آيات داله بر خدا بدان جهت كه آيتند، وجه خدا مى باشند.
    بنابراين هر موجودى كه تصور شود فى نفسه هالك و باطل است، و حقيقتى جز آنچه كه از ناحيه خداى تعالى به آن افاضه شود ندارد، و آنچه كه منسوب به خداى تعالى نباشد از حقيقت به طور كلى خالى است، و جز موهومى كه وهم متوهم آن را تراشيده نيست، و يا سرابى است كه خيال آن را به صورت حقيقت جلوه داده، مانند اصنام و بتها كه از حقيقت جز اين مقدار كه سنگ و يا چوب و يا فلز است ندارند، و اما اينكه رب و يا معبود باشند و نفع و ضرر يا اثر ديگرى داشته باشند حقيقت ندارد، و بيش از نامهايى كه از ناحيه پرستندگان آنها صورت گرفته چيز ديگرى نيستند.
    و نيز مانند انسان كه از حقيقت جز اين مقدار بهره ندارد، كه موجودى است كه آفرينش خدا روحى و جسمى در او به كار برده، و او خودش صفات كمالى براى خود كسب كرده، اينها كه حقيقت انسان را تشكيل مى دهند همه صنع خدا و منسوب به اويند، و اما زايد بر اينها آنچه را كه عقل اجتماعى بر آن اضافه مى كند، همه موهوماتند كه ناچارى و اضطرار باعث شده آنها را معتبر بشمارد، مانند اينكه فلان انسان نيرومند، و آن يكى سلطان، و آن ديگرى رئيس، و آن چهارمى محترم، و آن پنجمى ثروتمند، و آن ششمى عزيز، و آن يكى صاحب اولاد، و ديگرى بازو و حمايت كننده دارد، همه اينها جز سرابى هالك و آرمانى كاذب، چيز ديگرى نيستند، و بر همين منوال هر موجود ديگرى را كه تحت تجزيه عقل بياوريم عبارت است از يك يا چند حقيقت و چند خرافه و موهوم.
    پس، از حقيقت آن مقدارى در دست ما و نزد ما است كه خدا به فضل خود افاضه اش كرده باشد، و آن افاضه آيات اوست، كه بر صفات كريمه او از رحمت و رزق و فضل و احسان و صفات ديگرش دلالت مى كند.
    پس حقيقتى كه در واقع ثابت است، و هرگز هلاكت و بطلان ندارد، عبارت است از صفات كريمه خدا، و آيات داله بر صفاتش، كه همه آنها با ثبوت ذات مقدسش ثابتند.
    اين در صورتى است كه مراد از كلمه (هالك ) در آيه شريفه هالك فعلى باشد كه در اين صورت حاصل تعليل كلمه اخلاص به عبارت (كل شى ء هالك الا وجهه ) اين مى شود كه : هيچ اله - معبود به حق - جز خدا نيست، براى اينكه معبود وقتى معبود به حق است، كه خودش حقيقتى داشته باشد، و مشتمل بر واقعيتى غير هالك باشد، حقيقت و واقعيتى كه بطلان در او راه نيابد، و نيز تدبيرى در عالم داشته باشد، آنهم تدبيرى حقيقى و واقعى نه موهوم و خيالى، و وقتى معبود عبارت از چنين موجودى باشد، غير از خداى تعالى هيچ معبودى نخواهد بود، چون غير از او هر چه باشد، فى نفسه هالك و باطل است، مگر آن چيز كه وجه خدا و منسوب به اوست، پس در عالم هستى غير از خداى سبحان هيچ معبودى نيست.

بت پرستان هر چند كه وجود بت را هم منسوب به خداى تعالى مى دانند، و معترفند كه وجود آن از ناحيه خدا و وجه اوست، الا اينكه آنها را مستقل در تدبير دانسته و تدبير آنها را منسوب به خدا و احكام آنها را احكام خدا نمى دانستند، و به همين جهت آنها را مى پرستيدند، و خدا را نمى پرستيدند، و حال آن كه هيچ موجودى در هيچ اثرى مستقل نيست، پس در عالم هستى هيچ موجودى به غير از خداى سبحان مستحق پرستش نيست.
    (عطيه سادات)
    (آيه 88)- بالاخره چهارمين دستور، تأكيد مجددى است بر نفى هر گونه شرك، مى‏فرمايد: «و هيچ معبود ديگرى را با خدا مخوان» (وَ لا تَدْعُ مَعَ اللَّهِ إِلهاً آخَرَ).

اين دستورهاى پى در پى كه هر كدام ديگرى را تأكيد مى‏كند، اهميت مسأله توحيد را در برنامه‏هاى اسلامى روشن مى‏سازد.
    به دنبال اين دستورات چهارگانه، توصيفهاى چهار گانه‏اى از خدا مى‏كند، كه آنها نيز تأكيد پى در پى در مسأله توحيد است.
    نخست مى‏گويد: «هيچ معبودى جز او نيست» (لا إِلهَ إِلَّا هُوَ).

«همه چيز جز ذات پاك او فانى و نابود مى‏شود» (كُلُّ شَيْ‏ءٍ هالِكٌ إِلَّا وَجْهَهُ).
    و هنگامى كه دانستيم تنها چيزى كه در اين عالم باقى مى‏ماند ذات پاك خداست روشن مى‏شود هر چيز به نحوى با ذات پاك او پيوند و ارتباط داشته باشد از آن نظر فنا و هلاك براى او نيست.

«حكم و حاكميت (در جهان تكوين و تشريع) مخصوص ذات پاك اوست» (لَهُ الْحُكْمُ).
    «و همه به سوى او باز گردانده مى‏شويد» (وَ إِلَيْهِ تُرْجَعُونَ).
    توصيفهاى سه گانه اخير مى‏تواند دليلى بر اثبات توحيد و ترك هر گونه بت پرستى باشد كه در توصيف اول آمده است
    با تشكر از كليه عزيزان برنده مسابقه گل مريم است،گل مريم عزيز ميتوانند سوال بعدي را طرح نمايند

10. 2 کاربر برای پست " مارال " عزیز صلوات فرستاده.

فاطمه (2014_03_26), گل مريم (2014_03_26)

11. Top | #195

عنوان کاربر
    اللهم عجل لولیک الفرج
    میانگین پست در روز
    1.72
    صلوات
    24510
    دلنوشته
    18
    صلوات و تشکر
    10,215
    مورد صلوات
    10,572 در 4,696 پست
    نوشته های وبلاگ
    175
    دریافت کتاب
    81
    آپلود کتاب
    135

سلام مارال عزیز ممنونیم بابت قرار دادن پاسخ سؤال کاربران در تاپیک
    إن شاءالله بعد تعطیلات سؤال جدید را طرح می کنم.
    سال پر خیر و برکتی در پیش داشته باشید إن شاءالله

با ما همراه باشید در

12. 3 کاربر برای پست " گل مريم " عزیز صلوات فرستاده.

فاطمه (2014_03_26), مارال (2014_03_29), مدیریت محتوایی انجمن (2014_03_26)

13. Top | #196

عنوان کاربر
    اللهم عجل لولیک الفرج
    میانگین پست در روز
    1.72
    صلوات
    24510
    دلنوشته
    18
    صلوات و تشکر
    10,215
    مورد صلوات
    10,572 در 4,696 پست
    نوشته های وبلاگ
    175
    دریافت کتاب
    81
    آپلود کتاب
    135

سلام بر شما بزرگواران

به زودى اين تاپيك فعال مى شود

با ما همراه باشید در

14. کاربر زیر برای پست " گل مريم " عزیز صلوات فرستاده:

فاطمه (2020_04_26)

15. Top | #197

عنوان کاربر
    اللهم عجل لولیک الفرج
    میانگین پست در روز
    1.72
    صلوات
    24510
    دلنوشته
    18
    صلوات و تشکر
    10,215
    مورد صلوات
    10,572 در 4,696 پست
    نوشته های وبلاگ
    175
    دریافت کتاب
    81
    آپلود کتاب
    135

اولین سؤال مسابقه «یک جزء یک قرآن»

از جزء اول

رمضان ۹۹

۱. اعمال نیک انسان در کجا تجسم می یابد؟!

لطفا بنویسید:

نام سوره
    شماره آیه
    آیه شریفه
    ترجمه
    و تفسیر آیه را.

التماس دعا

طراح سؤال: گل مریم

با ما همراه باشید در

16. کاربر زیر برای پست " گل مريم " عزیز صلوات فرستاده:

فاطمه (2020_04_26)

17. Top | #198

عنوان کاربر
    اللهم عجل لولیک الفرج
    میانگین پست در روز
    1.72
    صلوات
    24510
    دلنوشته
    18
    صلوات و تشکر
    10,215
    مورد صلوات
    10,572 در 4,696 پست
    نوشته های وبلاگ
    175
    دریافت کتاب
    81
    آپلود کتاب
    135

✅ ۳۷ نفر از بین ۷۱ عضو به اولین سؤال مسابقه پاسخ دادند.

از میان جواب ها:

۸ پاسخ اشتباه
    و ۲۹ پاسخ درست بود

قبل اینکه برنده مسابقه رو اعلام کنم
    می گویم:

هدف ما برد و باخت نیست

هدف تدبر بیشتر و غوطه ور شدن در آیات الهی است که خداروشکر از پاسخ ها و پیام هایی که در گروه گذاشتید فکر کنم تا حدودی روز اول به آن دست یافتیم

إن شاءالله در روزهای دیگر و در میان آیات بیشمار جزء های باقی مانده باز هم شاهد تدبر بیشتر خواهیم بود.

تشکر می کنم از تمام عزیزانی که زحمت کشیدند و پاسخ مسابقه را ارسال نمودند.

و اما پاسخ های درست:

بیشتر پاسخ ها شبیه هم بود

و البته چند پاسخ متفاوت و ابتکاری
    هم داشتیم
    که اعلام خواهم کرد.

با ما همراه باشید در

18. کاربر زیر برای پست " گل مريم " عزیز صلوات فرستاده:

فاطمه (2020_04_26)

19. Top | #199

عنوان کاربر
    اللهم عجل لولیک الفرج
    میانگین پست در روز
    1.72
    صلوات
    24510
    دلنوشته
    18
    صلوات و تشکر
    10,215
    مورد صلوات
    10,572 در 4,696 پست
    نوشته های وبلاگ
    175
    دریافت کتاب
    81
    آپلود کتاب
    135

سوره مباركه بقره آيه ١١٠
    ( وَ أَقِيمُوا الصَّلاةَ وَ آتُوا الزَّكاةَ وَ ما تُقَدِّمُوا لِأَنْفُسِكُمْ مِنْ خَيْرٍ تَجِدُوهُ عِنْدَ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ بِما تَعْمَلُونَ بَصِيرٌ)
    ( و نماز بپا داريد و زكات بدهيد و بدانيد كه آنچه عمل خير مى كنيد و براى ديگر سراى خود از پيش مى فرستيد آن نزد خدا خواهيد يافت كه خدا به آنچه مى كنيد بيناست)
    (و ما تقدموا)" ما" مجازات و جزاى او تجدوه است، هر آنچه از پيش مى فرستيداز ( خير )يعنى هر كس به هر اندازه مى تواند بايد انجام دهد، تجدوه اشاره به محفوظ بودن در نزد خداست و اينكه اعمال نيك گم نمى شود و از بين نمى رود در واقع خداوند انسان را حريص مى كند بر انجام عمل صالح، حتى در روايات آمده كه يك خرما يا يك لقمه نان كه صدقه بدهد خداوند آن را مى پروراند تا چندان شود كه كوهى عظيم شود و در كفه حسناتش مى گذارد ( ان الله بما تعملون بصير) و ايمان به نظارت الهى و پاداش در قيامت، قوى ترين انگيزه عمل صالح است.
    در سوال شما قيد شده تجسم اعمال و در آيه گفته تجدوه يعنى بايد چيزى باشه كه ما آن را بيابيم لذا ثواب و عقابِ اعمال خوب یا بد انسانها چیزی جز آن اعمال نیست و میان اعمال انسانها و عواقب آنها رابطه تکوینی برقرار است و عامل عذاب دهنده خارجی در کار نیست؛ مثلاً اگر در برابر گناهی آتش دوزخ وعده داده شده، آن آتش چیزی جدا از آن گناه نیست، بلکه حقیقت آن است که تمثل پیدا می‌کند و به شکل آتش نمایان می‌گردد.

هر کرداری که انسان انجام می‎دهد، خواه خوب باشد و خواه بد، یک صورت دنیوی دارد و یک صورت اخروی که هم‎اکنون در دل و نهاد عمل نهفته است، و روز رستاخیز پس از تحولات و تطوراتی که در آن رخ می‎دهد، شکل کنونی و دنیوی خود را از دست داده، با واقعیت اخروی خود جلوه می‎کند، و موجب لذت و شادمانی، و یا آزار و اندوه می‎گردد.
    و در كجا؟ آيه گفته نزد خدا كه شايد بشود گفت روز قيامت براى محاسبه اعمال كه نزد خدا حاضر مى شويم منظور هست

با ما همراه باشید در

20. کاربر زیر برای پست " گل مريم " عزیز صلوات فرستاده:

فاطمه (2020_04_26)

21. Top | #200

عنوان کاربر
    مدیر انجمن
    میانگین پست در روز
    0.27
    صلوات و تشکر
    1,212
    مورد صلوات
    2,090 در 867 پست
    نوشته های وبلاگ
    10
    دریافت کتاب
    0
    آپلود کتاب
    0

سلام گل مريم جون

چه عالى
    كاش مى شد دوباره اينجا مسابقه داشتيم مثل گذشته ها

22. کاربر زیر برای پست " فاطمه " عزیز صلوات فرستاده:

گل مريم (2020_04_26)

صفحه 20 از 21 نخستنخست ... 1018192021 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع