انتخاب رنگ سبز انتخاب رنگ آبی انتخاب رنگ قرمز انتخاب رنگ نارنجی

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآء وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: زندگينامه جانباز سرافراز حاج احمد سوداگر

 1. Top | #1

  تاریخ عضویت
  April_2013
  عنوان کاربر
  مدیر انجمن
  میانگین پست در روز
  0.95
  نوشته ها
  3,299
  صلوات
  144
  دلنوشته
  6
  برای شفای عزیزی که سالها در اسارت بوده و الان حالش وخیم است التماس دعا دارم
  صلوات و تشکر
  1,162
  مورد صلوات
  3,816 در 2,089 پست
  نوشته های وبلاگ
  2
  دریافت کتاب
  0
  آپلود کتاب
  0

  پیش فرض زندگينامه جانباز سرافراز حاج احمد سوداگر  بعد از دوران دفاع مقدس اين دلاور خطه هاي نبرد در مسئوليت هاي جانشيني فرماندهي لشكر 7 وليعصر (عج) و نيز فرماندهي لشكرهاي 8 نجف اشرف، 25 كربلا و 27 محمد رسول الله (ص) و معاونت اطلاعات نيروي زميني سپاه اشتغال داشت.
  23 بهمن 1390-12:14:32


  حاج احمد سوداگر در سال 1339 در يك خانواده مذهبي در شهر دار المومنين دزفول به دنيا آمد. از دوران كودكي در مساجد و هيأت مذهبي حضور داشت. دوران راهنمايي را در مدرسه سعدي گذراند، دوران دبيرستان او مصادف با شروع انقلاب مقدس اسلامي بود. او بهمراه مردم شريف ايران در مبارزان انقلابي برعليه رژيم ستم شاهي بويژه در به تعطيل كشاندن دبيرستان و راه اندازي تظاهرات بر عليه رژيم و همچنين ساخت سه راهي براي مقابله با مزدوران مسلح رژيم مشاركت فعالت داشت. با پيروزي انقلاب اسلامي به سپاه پيوست. از چند ماه قبل از شروع جنگ به همراه دوستانش در قالب تيم هاي گشتي شناسايي تحركات و اقدامات دشمن بعثي صهيونيستي براي شروع تجاوز به ميهن اسلامي را از نزديك رصد مي نمود. شهيد سوداگر جزء اولين گروهي بود كه قبل از شروع جنگ از سوي سپاه دوره زرهي را در لشكر 92 خوزستان طي نمود. با شروع جنگ به همراه نيروهاي ارتش جهت مقابله با تجاوز دشمن به منطقه دشت آزادگان عزيمت نمود. سپس در منطقه كرخه حضور يافت و با تفنگ 106 به همراه ديگر همرزمانش مانع عبور لشكر دشمن از پل كرخه براي تصرف دزفول گرديد كه در اين مأموريت تعداد قابل توجهي از تانك هاي متجاوزين را شخصا به آتش كشيد. دكتر احمد سوداگر از همان ابتدا در جنگ، كار اطلاعاتي را انتخاب كرد تا اينكه در سال 1359 در منطقه كرخه زخمي و قسمتي از پاي چپ وي قطع گرديد. فداكاري ها و ايثارگري هاي او در منطقه رقابيه در قالب گروه گشتي- شناسايي و اجراي كمين بر عليه دشمن همواره در خاطرات همرزمانش به يادگار مانده است. در جبهه صالح مشطط كرخه بر روي مين رفت و پاي چپش را در راه اهداف مقدس خود از دست داد. بعد از دوران نقاهت در عمليات فتح المبين حضور يافت و به عنوان مسئول اطلاعات لشكر قدس مشغول به خدمت گرديد.
  ویرایش توسط مدیریت محتوایی انجمن : 2013_09_24 در ساعت 11:58 PM
  با دلِ پُر
  امید؛چشم انتظاریم هنوز...

 2. Top | #2

  تاریخ عضویت
  April_2013
  عنوان کاربر
  مدیر انجمن
  میانگین پست در روز
  0.95
  نوشته ها
  3,299
  صلوات
  144
  دلنوشته
  6
  برای شفای عزیزی که سالها در اسارت بوده و الان حالش وخیم است التماس دعا دارم
  صلوات و تشکر
  1,162
  مورد صلوات
  3,816 در 2,089 پست
  نوشته های وبلاگ
  2
  دریافت کتاب
  0
  آپلود کتاب
  0

  پیش فرض


  او در ادامه عمليات هاي پيروزمند بيت المقدس و رمضان نقش مؤثري در مأموريت هاي تيپ 7 وليعصر (عج) داشت تا اينكه به مسئوليت اطلاعات قرارگاه لشكري قدس منصوب گرديد. در سال 1362 دوره فرماندهي و ستاد را در ارتش طي نمود. هوش و ذكاوت برجسته و قدرت تحليل فوق العاده و منطقي او نسبت به مسائل نظامي باعث گرديد به معاونت اطلاعات قرارگاه كربلا منصوب گردد.
  در اكثر عمليات هاي رزمندگان اسلام بر عليه دشمن بعثي به عنوان يك شخصيت مؤثر در تحليل نبرد و طراحي آن مشاركت داشت و همواره تحركات دشمن را تحليل و حركت هاي بعدي آن را پيش بيني مي نمود. در عمليات ظفرمند والفجر 8 مسئوليت خطير اطلاعات اين عمليات را در منطقه خرمشهر بعهده داشت. رشادت هاي بي نظير وي در عمليات فتح فاو سبب گرديد تا در ابتداي سال 1365 در تشكيل قرارگاه عملياتي قدس مشاركت داشته و مسئول اطلاعات اين قرارگاه شد. حضور سردار سوداگر در جبهه ها همراه با پدر و برادرانش بود تا در عمليات كربلاي 5 يكي از برادرانش به درجه رفيع شهادت نائل آمد. شهيد احمد سوداگر تا پايان دوران دفاع مقدس در اين مسئوليت خطير و حساس در جبهه ها فعال بود و تا يك سال بعد از جنگ نيز براي تثبيت موقعيت پدافندي جبهه ها و دفاع در مقابل تجاوزات احتمالي دشمن در مسئوليت جانشين فرماندهي قرارگاه عملياتي قدس در جبهه حضور داشت. بعد از دوران دفاع مقدس اين دلاور خطه هاي نبرد در مسئوليت هاي جانشيني فرماندهي لشكر 7 وليعصر (عج) و نيز فرماندهي لشكرهاي 8 نجف اشرف، 25 كربلا و 27 محمد رسول الله (ص) و معاونت اطلاعات نيروي زميني سپاه اشتغال داشت. مرحوم سوداگر از استعداد و هوش فوق العاده اي به خصوص در كارهاي اطلاعاتي و آموزشي برخوردار بود و در اين راستا پيش بيني ها و آينده نگري هاي ژگرفي داشت. او تأكيد عجيبي داشت كه فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس بايد جهت تدوين علوم و معارف دفاع مقدس براي نسل هاي آتي همت گمارند و خود از پيشتازان اين حركت مقدس و بزرگ در عرصه ملي بود.
  ویرایش توسط مدیریت محتوایی انجمن : 2013_09_24 در ساعت 11:58 PM
  با دلِ پُر
  امید؛چشم انتظاریم هنوز...

 3. Top | #3

  تاریخ عضویت
  April_2013
  عنوان کاربر
  مدیر انجمن
  میانگین پست در روز
  0.95
  نوشته ها
  3,299
  صلوات
  144
  دلنوشته
  6
  برای شفای عزیزی که سالها در اسارت بوده و الان حالش وخیم است التماس دعا دارم
  صلوات و تشکر
  1,162
  مورد صلوات
  3,816 در 2,089 پست
  نوشته های وبلاگ
  2
  دریافت کتاب
  0
  آپلود کتاب
  0

  پیش فرض  وي براي آشنايي نسل هاي جديد و آينده با علوم و معارف دفاع مقدس در سال 1385 اقدام به تأسيس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس نمود و با پيگيري هاي مجدانه خود موفق شد علاوه بر نهادينه كردن مسائل دفاع مقدس به عنوان يك مبحث علمي و پژوهشي در دانشگاه هاي كشور، دو واحد درس آشنايي با دفاع مقدس را براي دوره هاي كارشناسي دانشگاه هاي دولتي و آزاد اسلامي را به تصويب برساند كه طي 3 سال اخير بيش از 200 هزار نفر از دانشجويان اين دروس را گذرانده اند.
  افكار بلند و دورانديش وي به شدت پيگير راه اندازي رشته هاي مهندسي، هنر، ادبيات، جغرافيا و علوم پزشكي دفاع مقدس در رشته هاي تخصصي مراكز آموزش عالي كشور بود كه در اين مهم توفيقاتي را بدست آورد و انشاء اله با تلاش دوشتانش و مسئولين امر به ثمر بنشيند. شهيد حاج احمد سوداگر فردي خستگي ناپذير بود و با داشتن محدوديت هاي جسمي از جمله تني پر تركش و پاي قطع شده هرگز از فعاليت باز نمي ايستاد. دفاع از انقلاب و نظام و تلاش جهت تحقق اهداف آن جزء خصوصيات برجسته وي بوده و دفاع از حريم ولايت در گوشت و خون او عجين شده بود. صراحت لهجه ايشان در بيان حقايق، بي تكلفي و ساده زيستن وي زبانزد دوستان و يارانش بود. پيگيري و حساسيت فوق العاده او در انجام احسن كارهاي واگذاري به او از ويژگي هاي بارزش بود. شهيد دكتر احمد سوداگر به گواهي فرماندهان و همرزمانش نابغه اطلاعاتي و نظامي دفاع مقدس و كشور بود. بسيار در آرزوي شهادت به سر مي برد تا اينكه پس از سال ها مجاهدت بر اثر تألمات ناشي از جراحات متعدد در دفاع مقدس با 75درصد جانبازي در بيست و ششمين سالگرد عمليات والفجر 8 دار فاني را وداع گفت و به خيل ياران شهيدش در ملكوت اعلي پيوست. ياد و راهش همواره زنده و جاويد باد.
  ویرایش توسط مدیریت محتوایی انجمن : 2013_09_24 در ساعت 11:59 PM
  با دلِ پُر
  امید؛چشم انتظاریم هنوز...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. حقایقی جالب در مورد حجر الاسود
  توسط ملکوت در انجمن فرشتگان
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 2018_10_25, 11:27 AM
 2. سوال در مورد قسم
  توسط جویای اندیشه در انجمن نذر، قسم ، عهد و ...
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 2013_08_29, 10:33 PM
 3. ذکر سجده در سوره های سجده دار
  توسط فاطمه در انجمن پرسش و پاسخ فقهی و احکام
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 2013_08_02, 09:45 PM
 4. شناسنامه سوره های قرآن
  توسط ملکوت در انجمن دانستنی های قرآن
  پاسخ: 113
  آخرين نوشته: 2013_07_22, 04:29 PM
 5. پاسخ امام صادق(ع) به سوال «فرشته​ها برترند یا انسان​ها؟»
  توسط مشعشع در انجمن امام صادق علیه السلام
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2013_04_20, 09:26 PM

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

کانال ترجمه ی شهر نورانی قرآن

انجمن شهر نورانی قرآن محیطی پر از آرامش و اطمینان که فعالیت خود را از فروردین سال 1392 آغاز نموده است
ایمیل پست الکترونیکی مدیریت سایت : info@shahrequran.ir

ساعت 02:08 AM