PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حکم نماز در مکانی که متعلق به سهم الارث است

جویای اندیشه
2013_08_29, 06:45 PM
با سلام شخصی این سوال را پرسیدند.

در صورت امکان راهنمایی دقیق بفرمایید سپاسگزارم.

موضوعی هست بدجور ذهنم مشغول کرده.چندسالی هست پدر و مادر من فوت شدن و من درخانه پدریم زندگی می کنم اما جدیدا خانم برادرم و شوهر خواهرم مستقیم وغیرمستقیم به من فشارمیارن که ارث باید تقسیم بشه از سوی دیگر برادرم زیر بار نمیره و میگه باید .... ازدواج کنه بعد ارث تقسیم بشه .من دراین خانه نماز می خوانم در صورتی که صاحبانش در اصل راضی نیستن به نظرم غصبی .من را راهنمایی کنید چکارکنم.

معمار
2013_08_29, 10:30 PM
سلام خدمت شما

تنها با رضایت تمام ورثه می توانید در آجا نماز بخوانید

جویای اندیشه
2013_08_30, 11:33 AM
با سلام و تشکر از پاسخگویی شما

اینجا ورثه چه کسانی محسوب می شوند آیا شوهر خواهر و همسر برادر هم جز ورثه هستند؟ یا فقط خواهرها و برادرها (بچه ها) ؟ چون ظاهرا برادر و خواهر ایشان راضیند و اما همسران راضی نیستند.

سپاس

معمار
2013_08_30, 05:03 PM
با سلام و تشکر از پاسخگویی شما

اینجا ورثه چه کسانی محسوب می شوند آیا شوهر خواهر و همسر برادر هم جز ورثه هستند؟ یا فقط خواهرها و برادرها (بچه ها) ؟ چون ظاهرا برادر و خواهر ایشان راضیند و اما همسران راضی نیستند.

سپاس

سلام خیر شوهر خواهر و همسر برادر جز ورثه نیستند

در رساله نوشته شده است که:

مسأله 3226: كسانى كه به جهت خويشى ارث مى برند سه دسته اند: دسته اوّل: پدر، مادر و فرزندان ميت مى باشند. و با نبودن اولاد، فرزندان اولاد هرچه پايين روند، هر كدام كه به ميّت نزديكتر است ارث مى برد و تا يك نفر از اين دسته هست، دسته دوم ارث نمى برد. دسته دوم: جدّ يعنى پدر بزرگ، جدّه يعنى مادر بزرگ، خواهر و برادر مى باشند و با نبودن برادر و خواهر، اولاد ايشان، هر كدام كه به ميّت نزديكتر است ارث مى برد و تا يك نفر از اين دسته هست، دسته سوم ارث نمى برند. دسته سوم: عمو، عمّه، دايى، خاله و فرزندان آنان مى باشند و تا يك نفر از عموها، عمّه ها، دايها و خاله هاى ميّت زنده اند، اولاد آنان ارث نمى برند، ولى اگر ميّت، عموى پدرى و پسر عموى پدر و مادرى داشته باشد، ارث به پسر عموى پدر و مادرى مى رسد و عموى پدرى ارث نمى برد.