PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قیام امام و علایم قطعی ظهور

جویای اندیشه
2013_07_13, 01:13 AM
با سلام خدمت شهروندان عزیز قرآنی

و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

یکی از دوستان سوالی در ارتباط با ظهور پرسیدند. با مطالبی که گل مریم گرامی در این ارتباط در بخش ظهور قرار داده بودند کمی به پاسخ نزدیک شدم اما می خواستم ایشان به پاسخ دقیق تری برسند. هر یک از بزرگواران که اطلاعتی در این زمینه دارند از راهنمایی ایشان سپاسگزار خواهم بود.

و اما سوال ایشان:

ما شنیده ایم امام زمان (عج) هر صبح جمعه آماده قیام هستند ... در حالی که هنوز علایم قطعی ظهور به وقوع نپیوسته است؛ این چگونه ممکن است؟

معمار
2013_07_17, 06:42 PM
با سلام خدمت شهروندان عزیز قرآنی

و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

یکی از دوستان سوالی در ارتباط با ظهور پرسیدند. با مطالبی که گل مریم گرامی در این ارتباط در بخش ظهور قرار داده بودند کمی به پاسخ نزدیک شدم اما می خواستم ایشان به پاسخ دقیق تری برسند. هر یک از بزرگواران که اطلاعتی در این زمینه دارند از راهنمایی ایشان سپاسگزار خواهم بود.

و اما سوال ایشان:

ما شنیده ایم امام زمان (عج) هر صبح جمعه آماده قیام هستند ... در حالی که هنوز علایم قطعی ظهور به وقوع نپیوسته است؛ این چگونه ممکن است؟

البته من ندیده ام جناب گل مریم چه نوشته اند

اما پاسخ سوالتان

منافاتی ندارد بعد از این که علائم قطعی ظهور فراهم شد,امام زمان هم بعد از علائم قطعی ظهور که روز جمعه باشد,ظهور می کند

البته:

ظهور در روز جمعه به رغم مشهور بودن بین مردم قطعی نیست؛ اگر چه طبق بعضی از روایات ظهور روز جمعه خواهد بود. لکن روایات متعدد معتبر دلالت مى‏کند که قیام حضرت در روز شنبه که مصادف با روز عاشورا است، واقع خواهد شد(منتخب‏الاثر، الفصل السادس، ص 574)