PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ویژه نامه ماه مبارک رمضان

گل مريم
2013_07_08, 03:13 PM
besm10

امام صادق (عليه السلام) فرمود:

من صام ثلاثة ايام من اخر شعبان و وصلها بشهر رمضان كتب الله له صوم شهرين متتابعين؛

هر كس سه روز آخر ماه شعبان را روزه بگيرد و به روزه ماه رمضان وصل كند خداوند ثواب روزه دو ماه پى در پى را برايش محسوب مى‏كند.

(وسائل الشيعه، ج7، ص 375، ح 22)

matnmatnmatnmatn

گل مريم
2013_07_08, 03:16 PM
دعای ورود به مهمانی

برای ورود به میهمانی بزرگ پروردگار، مقدماتی لازم است؛

مانند:

توجه به شرافت ماه و یاری خواستن از میزبان توانا،
برای بهترین شدن در آن مهمانی.

امام سجاد علیه السلام در دعایی فرموده اند:

«خدایا! ما را در روزه داری و خودداری اعضای بدن از گناهان یاری کن،

و نیز در به کار بردن اعضای روزه به آنچه رضای تو در آن است تا اینکه گوش هایمان لغوی نشنود،

چشم هایمان لهوی نبیند،

دست هایمان به سوی گناه گشوده نشود

و قدم هایمان به سوی خطا نرود.

matnmatnmatnmatn

گل مريم
2013_07_08, 11:32 PM
معنای رمضان «رمضان» از ماده «رَمض» به معنای سوزاندن است؛ البتّه سوزاندنی که دود و خاکستر به همراه نداشته باشد.

علت نامگذاری این ماه از آن روست که در ماه رمضان، گناهان انسان سوزانده و نابود می شود.

ماه رمضان، ماه نزول قرآن می باشد و تنها ماهی است که نامش در قرآن آمده و شب قدر نیز در این ماه است.

پیامبراکرم صلی الله علیه و آله فرمودند: «تمام کتاب های آسمانی، در ماه رمضان نازل شده اند. ماه رمضان، بهترین ماه خدا است».

آن حضرت در جمعه آخر ماه شعبان، خطبه مفصّلی در عظمت ماه رمضان ایراد کرده اند که در بعضی از تفاسیر و کتب روایی آمده است.

همچنین در صحیفه ی سجادیه، امام سجاد علیه السلام با دعایی به استقبال ماه رمضان رفته و در وداع آن ماه، مناجات جان سوزی دارند.

اسلام دین آسان و بنای آن بر سهولت و سخت نگرفتن است. هر کس مریض یا مسافر باشد، باید روزه نگیرد و قضای آن را بگیرد.

اگر وضو گرفتن برای کسی مشکل است، باید تیمّم کند.

اگر ایستاده نماز خواندن برایش مشکل است، اجازه ی نشسته نماز خواندن را می دهد که این قانون به نام «قاعده ی لاحرج» در فقه مشهور است.

گل مريم
2013_07_08, 11:35 PM
رمضان ماه مهمانی خدا در رمضان، مؤمنان با «یا ایّها الّذین آمنوا کُتب علیکم الصّیام» به مهمانی خداوند دعوت شده اند، و این مهمانی ویژگی هایی دارد:

1. میزبان، خداوند و مهمانان را شخصاً دعوت کرده است.

2. وسیله ی پذیرایی، شب قدر، نزول قرآن، فرود آمدن فرشتگان، استجابت دعا، لطافت روح، و دوری از دوزخ است.

3. زمان پذیرایی، ماه رمضان است که به گفته ی روایات، اوّل آن رحمت، وسط آن مغفرت و آخر آن پاداش است.

4. چگونگی پذیرایی، شب قدر به گونه ای است که در آن نیاز یک سال مهمانان تأمین می شود و زمین با نزول فرشتگان در شب قدر مزیّن می گردد.

5. غذای این ماه، غذای روح است که برای رشد معنوی لازم است، نه غذای جسم. لطف غذای این مهمانی، آیات قرآن است که تلاوت یک آیه ی آن در ماه رمضان، همچون تلاوت تمام قرآن در ماه های دیگر است.

این مهمانی، هیچ گونه همخوانی و شباهتی با مهمانی های دنیوی ندارد.

خداوندِ عالِم و غنی و خالق و باقی و عزیز و جلیل، میزبان انسان های جاهل و فقیر و فانی و مخلوق و ذلیل می شود و می گوید: «من دعایتان را مستجاب می کنم و برای هر نفسی که در ماه رمضان می کشید، پاداش تسبیحی عطا می کنم».

گل مريم
2013_07_08, 11:45 PM
فضیلت ماه مبارک رمضان:

ماه رمضان از دو جهت حرمت دارد:

مربوط به خود ماه مبارک
و دیگری مربوط به قرآن کریم .

همچنین در این ماه دو نوع حفظ و صیانت وجود دارد :

1 . مربوط به حفظ انسان از وسوسه های شیطان
2 . حفظ انسان از گرفتاری به عذاب الهی .

در این ماه دو نعمت وجود دارد:

1 . گشوده شدن درهای بهشت
2 . آرامش جان و روح انسان .

در این ماه دو هدیه به انسان ها داده می شود:

1 . خواب روزه دار عبادت است
2 . سکوت و خاموشی او تسبیح است .

دو فرح و شادمانی روزه دار دارد:

1 . هنگام صرف افطار
2 . هنگام ملاقات با خدا .

(هزار و یک نکته از قرآن کریم، اکبر دهقان، مرکز فرهنگی درسهایی از قرآن، ص 289 . )

گل مريم
2013_07_08, 11:47 PM
مراتب و منزلت روزه داران

روزه دارای سه مرتبه است:

1 - روزه عوام: نگهداری جسم از مفطرات مانند غذا خوردن و آشامیدن .

2 - روزه خواص: نگهداری چشم و زبان و دست و پا و سایر جوارح از گناه، علاوه بر این که جسم را از مفطرات حفظ می کنند .

3 - روزه خاص الخواص: علاوه بر دو مورد فوق، نگهداری فکر و قلب از افکار دنیوی و به تعبیر دیگر، نگهداری نفس از تفکر و اندیشه در ما سوی الله .

(هزار و یک نکته از قرآن کریم، اکبر دهقان، مرکز فرهنگی درسهایی از قرآن،ص 291 . )

فاطمه
2013_07_09, 07:08 PM
اعمال شب و روز اول ماه رمضان

علاّمه مجلسی در "زادالمعاد" در فصل آخر اعمال ماه رمضان، برای هر شب از ماه رمضان نمازی را بیان کرده که در مورد شب اول ماه رمضان علاوه بر ادعیه مربوط به رؤیت ماه، اعمال و نماز نیز وارد شده است. به گزارش مهر، علاّمه مجلسی در زادالمعاد در فصل آخر اعمال ماه رمضان، برای هر شب از ماه رمضان نمازی را بیان کرده که در مورد شب اول ماه رمضان می گوید؛ چهار رکعت نماز اقامه شود و در هر رکعت بعد از حمد 15 مرتبه توحید.

شب اول در آن چند عمل است؛ اوّل آنكه طلب هلال كند و بعضى استهلال این ماه را واجب دانسته اند.
دوّم چون رؤیت هلال كرد اشاره به هلال نكند بلكه رو به قبله كند و دستها را به آسمان بلند كند و خطاب كند هلال را و بگوید:

رَبّى وَرَبُّكَ اللّهُ رَبُّ الْعالَمینَ اَللّهُمَّ اَهِلَّهُ عَلَیْنا بِالاْمْنِ وَالاِْیمانِ وَالسَّلامَةِ وَالاِْسْلامِ وَالْمُسارَعَةِ اِلى ما تُحِبُّ وَتَرْضى اَللّهُمَّ بارِكَ لَنا فى شَهْرِنا هذا وَارْزُقْنا خَیْرَهُ وَعَوْنَهُ وَاصْرِفْ عَنّاضُرَّهُ وَشَرَّهُ وَبَلاَّئَهُ وَفِتْنَتَهُ

فاطمه
2013_07_09, 07:09 PM
و روایت شده كه حضرت رسول (ص) چون رؤیت مى كرد هلال ما رمضان را روى شریف را به جانب قبله مى فرمود و مى گفت:

َللّهُمَّ اَهِلَّهُ عَلَیْنا بِالاْمْنِ والاِْیمانِ وَالسَّلامَةِ وَالاِْسْلامِ وَالْعافِیَةِ الْمُجَلَّلَةِ وَدِفاعِ الاْسْقامِ وَالْعَوْنِ عَلَى الصَّلاةِ وَالصِّیامِ وَالْقِیامِ وَتِلاوَةِ الْقُرانِ اَللّهُمَّ سَلِّمْنا لِشَهْرِ رَمَضانَ وَتَسَلَّمْهُ مِّنا وَسَلِّمْنا فیهِ حَتّى یَنْقَضِىَ عَنّا شَهْرُ رَمَضانَ وَقَدْ عَفَوْتَ عَنّا وَغَفَرْتَ لَنا وَرَحِمْتَنا.

فاطمه
2013_07_09, 07:10 PM
و از حضرت صادق علیه السلام منقول است كه چون رؤ یت هلال نمودى بگو:

َللّهُمَّ قَدْ حَضَرَ شَهْرُ رَمَضانَ وَقَدِ افْتَرَضْتَ عَلَیْنا صِیامَهُ وَاَنْزَلْتَ فیهِ الْقُرانَ هُدىً لِلنّاسِ وَبَیِّناتٍ مِنَ الْهُدى وَالْفُرْقانِ اَللّهُمَّ اَعِنّا عَلى صِیامِه وَتَقَبَّلْهُ مِنّا وَسَلِّمْنا فیهِ وَسَلِّمْنا مِنْهُ وَسَلِّمْهُ لَنا فى یُسْرٍ مِنْك وَعافِیَةٍ اِنَّكَ عَلى كُلِّشَىْءٍ قَدیرٌ یا رَحْمنُ یا رَحیمُ.

فاطمه
2013_07_09, 07:11 PM
همچنین روایت شده است که رسول خدا (ص) در شب اول ماه رمضان این دعا را می ‏خواندند:

الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی أَكْرَمَنَا بِكَ أَیُّهَا الشَّهْرُ الْمُبَارَكُ اللَّهُمَّ فَقَوِّنَا عَلَى صِیَامِنَا وَ قِیَامِنَا وَ ثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَ انْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِینَ اللَّهُمَّ أَنْتَ الْوَاحِدُ فَلا وَلَدَ لَكَ وَ أَنْتَ الصَّمَدُ فَلا شِبْهَ لَكَ وَ أَنْتَ الْعَزِیزُ فَلا یُعِزُّكَ شَیْ‏ءٌ وَ أَنْتَ الْغَنِیُّ وَ أَنَا الْفَقِیرُ وَ أَنْتَ الْمَوْلَى وَ أَنَا الْعَبْدُ وَ أَنْتَ الْغَفُورُ وَ أَنَا الْمُذْنِبُ وَ أَنْتَ الرَّحِیمُ وَ أَنَا الْمُخْطِئُ وَ أَنْتَ الْخَالِقُ وَ أَنَا الْمَخْلُوقُ وَ أَنْتَ الْحَیُّ وَ أَنَا الْمَیِّتُ أَسْأَلُكَ بِرَحْمَتِكَ أَنْ تَغْفِرَ لِی وَ تَرْحَمَنِی وَ تَجَاوَزَ عَنِّی إِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدِیرٌ.

فاطمه
2013_07_09, 07:12 PM
از دیگر اعمالی که در شب اول ماه رمضان مستحب است، غسل است. همچنین قرائت دعای جوشن کبیر و دعای چهل و سوم صحیفه سجادیه که در هنگام رؤیت هلال ماه است و نیز زیارت مزار امام حسین(ع) سفارش شده است تا گناهانش ریخته و ثواب حاجیان و اهل عمره آن سال را دریابد.

اعمال روز اول ماه رمضان

برای روز اوّل چند عمل مستحبّ است:
اوّل:غسل نمودن.
دوم: دو ركعت نماز اول ماه را بجا آورد و صدقه بدهد.
سوم:دو ركعت نماز بخواند، در ركعت اول سوره‏ هاى«حمد» و«انّا فتحنا» را و در ركعت دوم سوره«حمد» و هر سوره دیگرى را كه بخواهد بخواند، تا حق تعالى در آن سال بدیها را از او دور سازد، و تا سال آینده در پناه خدا باشد.
چهارم پس از طلوع فجر این دعا را بخواند: اللَّهُمَّ قَدْ حَضَرَ شَهْرُ رَمَضَانَ وَ قَدِ افْتَرَضْتَ عَلَیْنَا صِیَامَهُ وَ أَنْزَلْتَ فِیهِ الْقُرْآنَ هُدًى لِلنَّاسِ وَ بَیِّنَاتٍ مِنَ الْهُدَى وَ الْفُرْقَانِ اللَّهُمَّ أَعِنَّا عَلَى صِیَامِهِ وَ تَقَبَّلْهُ مِنَّا وَ تَسَلَّمْهُ مِنَّا وَ سَلِّمْهُ لَنَا فِی یُسْرٍ مِنْكَ وَ عَافِیَةٍ إِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدِیرٌ .همچنین قرائت دعاى چهل ‏وچهارم صحیفه كامله را بخواند.

گل مريم
2013_07_09, 09:06 PM
http://shahrequran.ir/attachment.php?attachmentid=522&d=1373391238

گل مريم
2013_07_09, 10:46 PM
امام محمد باقر علیه السلام:

لکل شیء ربیع و ربیع القرآن شهر رمضان؛

هرچیز بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.

(اصول کافی / ج2 / « کتاب فضل القرآن » « باب نوادر » حدیث 9 و 10)

مهاجر
2013_07_10, 01:23 AM
http://tebyan-ardebil.ir/images/3779ec21-8cd2-4383-be2c-ad00b4ec0dad.jpg

مهاجر
2013_07_10, 01:30 AM
پيامبر اکرم(ص) فرمود:

«ان لربکم في ايام دهرکم نفحات الا فتعرضوا لها ؛

همانا براي پروردگار شما در دوران زندگي شما لحظه هاي بسيار سودمند و مغتنم روي مي آورد، خودتان را در معرض آن لحظه هاي سودمند قرار دهيد و استفاده شايان ببريد».

علامه مجلسي، بحار الانوار، ج 71، ص 221

http://tebyan-ardebil.ir/images/29da3974-30ca-4ea2-94b7-2245b1054f8d.jpg

مهاجر
2013_07_10, 02:05 AM
سلام بر رمضان

سلام بر ماهی كه روزها بر آن فخر نفروشند و سرافرازی نكنند;
ماه سرافرازی روح و خاكساری تن، ماه دست های خواهش بر آستان نیایش .

مشعشع
2013_07_10, 03:29 AM
matn12matn12

ماه سرافرازی روح و خاكساری تن، ماه دست های خواهش بر آستان نیایش بر شما مبارک
matn12matn12

صبور
2013_07_10, 10:47 PM
matn13matn13

این دهــان بستی دهــانی باز شـــد
کـو خـورنده‌ی لــقمـه های راز شـــد

لــب فـروبــند از طـعـام و از شـــــــراب
ســـوی خوان آسـمــانی کن شـــتاب

گـر تــو این انبان ز نـان خــالی کـــنی
پـر زگـــوهــــر هـــای اجــــلالی کـــنی

طــفل جـان از شـیر شــیطان بــاز کن
بــــعـــد از آنـــش بـا مـــلک انـــباز کــن

چند خوردی چرب و شیرین از طـعــام
امـــتحـــان کــن چـــند روزی با صــیام

چــند شــب ها خواب را گشتی اسیر
یــک شـــبی بــیدار شــو دولـــت بـگیر

matn13matn13

مهاجر
2013_07_13, 04:18 AM
http://s1.picofile.com/file/7105532147/Islamic_236_.jpg

مهاجر
2013_07_13, 04:19 AM
http://s1.picofile.com/file/7105509779/Islamic_176_.jpg

مهاجر
2013_07_13, 04:20 AM
http://s1.picofile.com/file/7105521177/Islamic_213_.jpg

غزال رمیده
2013_07_13, 03:26 PM
رسول خدا (صلى الله عليه و آله) فرمود:

star-.. star-.. star-..

لو يعلم العبد ما فى رمضان لود ان يكون رمضان السنة؛

اگر بنده «خدا» مى‏دانست كه در ماه رمضان چيست [چه بركتى وجود دارد] دوست مى‏داشت كه تمام سال، رمضان باشد.

(بحار الانوار، ج 93، ص 346)

مهاجر
2013_07_14, 02:30 AM
http://www.shiaupload.ir/images/90853343521743475773.jpg

مهاجر
2013_07_14, 08:14 PM
http://www.uploadtak.com/images/n192_ramazan30n.jpg

خدایا! و زبانم را به هدایت گویا کن و بر قلب من تقوا را الهام فرما و بر آن طریقی که پاک تر است
مرا موفق بدار و مرا به عملی مشغول بدار که رضایت تو را بیشتر در پی داشته باشد.

فرازی از دعای بیستم صحیفه سجادیه

مهاجر
2013_07_14, 08:17 PM
http://www.nasr19.ir/wp-content/uploads/2011/08/ramezan2-16001.jpg

مهاجر
2013_07_14, 08:20 PM
«اى مردم! همانا ماه خدا ، همراه با برکت و رحمت و آمرزش ، به شما روى آورده است ؛ ماهى که نزد خدا برترینِ ماه هاست و روزهایش برترینِ روزها ،

شب هایش برترینِ شب ها و ساعاتش برترینِ ساعات است .

ماهى است که در آن به میهمانى خدا دعوت شده اید و از شایستگانِ کرامت الهى قرار داده شده اید .

نَفَس‌هایتان در آن ، تسبیح است ، خوابتان در آن ، عبادت ، عملتان در آن ، پذیرفته و دعایتان در آن ، مورد اجابت است .

پس با نیّت‌هاى راست و دل‌هاى پاک ، از پروردگارتان بخواهید تا براى روزه دارىِ آن و تلاوت کتاب خویش ، توفیقتان دهد ؛

چرا که بدبخت ، کسى است که در این ماه بزرگ ، از آمرزش الهى محروم بماند ...»

گل مريم
2014_06_26, 09:38 AM
امام صادق علیه السلام :

مَنْ صَامَ ثَلَاثَةَ أَيَّامٍ مِنْ آخِرِ شَعْبَانَ وَ وَصَلَهَا بِشَهْرِ رَمَضَانَ كَتَبَ اللَّهُ لَهُ صَوْمَ شَهْرَيْنِ مُتَتَابِعَيْن‏

هر كس سه روز آخر ماه شعبان را روزه بگيرد و به روزه ماه رمضان وصل كند

خداوند ثواب روزه دو ماه پى در پى را برايش محسوب مى‏ كند.

من لا یحضره الفقیه ج 2 ، ص 94 ، ح 1829 - امالی(صدوق) ص 670

مهاجر
2014_06_26, 12:09 PM
امام رضا (ع) فرمودند

در روزهای پایانی شعبان این دعا را زیاد بخوانید

" اللهم ان لم تکن غفرت لنا فیما مضی من شعبان فاغفر لنا فیما بقی منه."

بارالها اگر نیامرزیدی ما رادرایام گذشته از ماه شعبان، بیامرزمان در باقیمانده ان.

التماس دعا

مهاجر
2014_06_26, 12:43 PM
رمضان خوش آمدی من به تو عادت دارم

از تو با نغمه ی پرسوز شفاعت دارم

گرچه دیریست خدا رفته زیاد دل من

من به ایام خدا ولی ارادت دارم . . .

مهاجر
2014_06_28, 02:49 AM
روزهای با تو بودن خوب است؛ خوب تر از روزهای سبز بهشت.
چقدر عطر آمدنت را دوست دارم! در آستانه تو که می ایستم، خداوند را حس می کنم. با تو می شود همه سرنوشت ها را عوض کرد.
من یقین دارم که شب های قدر تو، شب های رقم خوردن سرنوشتند.
وقتی که عطر تو را حس می کنم، دوست دارم زودتر برسی، تا دوباره چشم انتظار افطارهایت بنشینم و نیمه های شب،
به شوق سحر بیدار شوم. چقدر صدای اذان، دل نشین تر می شود، وقتی که تو آمده باشی!
صدای ربنا را که می شنوم، بوی بهشت را احساس می کنم.
هر روز موقع افطار که می شود، گمان می کنم که در آستانه بهشت ایستاده ام و دارم به کاینات فخر می فروشم.

گل مريم
2014_06_28, 04:06 PM
فرارسیدن ماه نزول قران و ماه مهیمانی خدا بر شما شهروندان قرآنی مبارک باد

...4gol........pa....farfallina-viola

عتیق
2014_06_28, 06:35 PM
به نام خدا. حضرت محمد(صل الله و آله و سلم)فرمود:

هرکس سوره فتح را در شب اول ماه رمضان سه با ربخواند خداوند درهای رزق وروزی را تا رمضان سال بعد به روی او می گشاید .

مهاجر
2014_06_29, 12:43 AM
دوباره مرا به میهمانی ملکوت می خوانی و شرم، زبان اجابتم بسته است و بغض حسرت از گذشته ی خویش، راه رهایی از نای بی نوایی ام می کاود.
جفا کردم، از تو وفا دیدم.
دیده به رویت بستم و ابواب عفو به رویم گشودی و عاشقانه سفیر رحمت دلدارمان شدی.
اشک انابه و لهیب دل و التهاب نگاهم ببین و ببخشای و سلام صمیم مرا دوباره پذیر و نامه ی ضیافت از من دریغ مدار!
تو رسول نگار و عشوه ی عرش و کرشمه ی احسان حبیب من و بشارت عنایت اویی.
ای ماه دلارای صائمان، رمضان!
به سراچه ی قلب غریبم خوش آمدی!
مهجوری من از راه فائزین قدر، حرمان هماره من است و دلجویی تو می جویم.
سحرت را دوست می دارم و هلالت بسان ابروی یار است و شبانگاهت عطر نیایش مولادارد.
عطش تو عاشورایی است و صیام، میثاق ما با قیام یاران نینواست.
غروب تو، طلوع فرحت ایمانیان است و خرسندی دوست؛ و طلوعت غروب رذیلت و ریمنی در آفاق انفاس روزه دار.

مدير سايت
2014_06_29, 10:40 AM
حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم :

إِنَّ أَبْوَابَ السَّمَاءِ تُفَتَّحُ فِي أَوَّلِ لَيْلَةٍ مِنْ شَهْرِ رَمَضَانَ وَ لَا تُغْلَقُ إِلَى آخِرِ لَيْلَةٍ مِنْه‏

درهاى آسمان در اولين شب ماه رمضان گشوده مى ‏شود و تا آخرين شب آن بسته نخواهد شد.
بحار الانوار(ط-بیروت) ج 93، ص

مهمترین دعای ما شیعیان و محبان اهل بیت علیهم السلام در این ماه مبارک تعجیل در فرج حضرت صاحب العصر و الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد.

ماه مبارک رمضان ، ماه برکت و نزول قرآن، ماه بندگی و عبادت خداوند متعال را به شما بزرگواران شهر نورانی قرآن تبریک گفته

و برای شما و خانواده محترمتان عاقبت بخیری و خوشبختی از حضرت حق خواستارم.

در پناه ایزد منان موفق باشید.

allahomma2

ملکوت
2014_06_29, 03:30 PM
رمضان اسمی از اسماء الهی می باشد
و نباید آن را به تنهایی ذکر کرد
مثلا ً بگوییم رمضان آمد یا رفت،
بلکه باید گفت ماه رمضان آمد،
یعنی ماه را باید به اسم اضافه نمود.
....

فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بر تمامی عاشقان مبارک

مهاجر
2014_06_30, 03:29 AM
یاران رمضان گوارایتان باد
خوشگواری ضیافت نورای میهمانان ملکوت!

مهاجر
2014_06_30, 03:31 AM
رمضان
اینک آیا بانگ چاووش رحمت را می شنوی؟

مباد از کاروان نیایشگران و نمازگزاران و سخا صفتان جدا افتی و

ندیم حرمان و حسرت شوی.

در ماه مهرورزان و در ساحل زیبای ایمانیان، آماده ی آن شو که تن به دریای ناپیدا کرانه ی قدر
بسپاری و همپای طاهران در وادی فطر پا گذاری

مهاجر
2014_07_01, 02:59 AM
(آب توبه)
سحر بخیز تجدید وضو کن
به آب توبه خود را شستشو کن
اگر خواهی شوی پاک از پلیدی
به درگاه خدای خویش رو کن
به شکر نعمتش تا می توانی
لبت را آشنا با ذکر او کن
در رحمت به رویت کرده حق باز
به او رو آور و دفع عدو کن
گدای درگه حق شو به عالم
گدایی گر کنی با آبرو کن
هرآنچه درد دل داری به عالم
سحر با حقتعالی گفتگو کن
اگر خواهی تو فیض از محضرحق
از او توفیق طاعت آرزو کن

مهاجر
2014_07_01, 03:01 AM
http://beroozkade.ir/wp-content/uploads/2013/07/anubis.jpg

بار خدایا !
وسوسه های نفس نگذاشت جانم در نهر رجب تطهیر شود.

از در آویختگان درخت طوبای شعبان هم که نبودم.
ترحم فرما و در دریای رحمت رمضانت مسقرم نما

گل مريم
2014_07_01, 10:12 AM
http://www.shahrequran.ir/member2-albums83-1753.png

التماس دعا

سحر
2014_07_01, 11:18 AM
به نام خدا"
هر گاه که یکی از بندگان گنه کار پریشان روزگار دست انابت به امید اجابت به درگاه خداوند برآرد ایزد تعالی در او نظر نکند بازش بخواند دگر باره اعراض کند بازش به تضرّع و زاری بخواند حق سبحانه و تعالی فرماید: یا ملائکتی قَد استَحْیَیتُ مِن عبدی و لَیس لَهُ غیری فَقد غَفَرت لَهُ --دعوتش را اجابت کردم و حاجتش بر آوردم که از بسیاری دعا و زاری بنده همی شرم دارم--

کرم بین و ّلطف خداوندگار
گنه بنده کرده است و او شرمسار

عاکفان کعبه جلالش به تقصیر عبادت معترف که ما عبدناکَ حقّ عبادتِک و واصفان جمالش به تحیر منسوب که ما عَرَفناکَ حقّ مَعرِفتِک"--

سعدى در گلستان

عتیق
2014_07_04, 10:32 PM
استاد دولابی:

شرط زنده ماندن غذا خوردن نیست. اصحاب کهف بیش از سیصد سال در غارخوابیدند و بدون خوردن غذا زنده ماندند.
یک وقت دیدي خدا خواست ما را هم بدون غذا نگاه دارد.
در ماه رمضان خدا که مهمانی داد ، با گرسنگی از مهمان هایش پذیرایی کرد. اگر چیزي بهتر از آن بود ، با آن پذیرایی می کرد.
هر که مهمان خدا شود ، کم کم از خوردن و آشامیدن می افتد؛ همه ي حواسش به او می رود و علم و محبت او را سیر و سیراب می کند. مؤمن با کرُه (اکراه) می خورد و می خوابد و می پوشد، یعنی رغبت به آنها ندارد.

مصباح الهدی ص337