PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ویژه نامه ماه شعبان

گل مريم
2013_06_09, 07:54 PM
besm19

عبادت های ماه رجب قبول حق إن شاءالله

عیدهای ویژه ماه شعبان بر شما شهروندان گرامی مبارک باد

g0ll151
allah01

g0ll151

گل مريم
2013_06_09, 07:56 PM
فضایل ماه شعبان امام صادق (ع) فرمود:

«من صام ثلاثه ایام من شعبان وجبت له الجنه و کان رسول الله صلی الله علیه و آله شفیعه یوم القیامه »
هر که سه روز از ماه شعبان را روزه بدارد، بهشت برای او واجب گردد و رسول خدا درروز قیامت شفیعش خواهد بود.

در ماه شعبان امام زین العابدین علیه السلام اصحاب خود را جمع می کرد و می فرمود:
«معاشر اصحابی اتدرون ای شهر هذا؟ هذا شهر شعبان و کان رسول الله(ص) یقول: شعبان شهری. الا فصوموا فیه محبه لنبیکم و تقربا الی ربکم، فوالذی نفس علی بن الحسین بیده، سمعت ابی الحسین یقول: سمعت امیرالمومنین(ع) یقول: من صام شعبان محبه لنبی الله و تقربا الی الله عزوجل، احبه الله عزوجل و قربه من کرامته یوم القیامه و اوجب له الجنه ».

یاران من! می دانید این چه ماهی است؟ این ماه شعبان است که رسول خدا(ص) می فرمود: شعبان ماه من است، پس در آن روزه بگیرید به خاطر محبت و دوستی پیامبرتان و برای تقرب به پروردگارتان،به همان خدایی که جان علی بن الحسین در دست اوست از پدرم حسین بن علی(ع) شنیدم که امیرالمومنین علیه السلام می فرمود:

هر که به خاطر محبت پیامبر و برای تقرب به خدای عزوجل ماه شعبان راروزه بدارد، خداوند او را دوست خواهد داشت و به کرامتش در روزرستاخیز نزدیک خواهد کرد و بهشت را بر او واجب خواهد گردانید.

matnmatnmatnmatn

گل مريم
2013_06_09, 07:58 PM
رسول خدا(ص) در روایت مفصلی درباره ماه شبعان و رمضان می فرماید:

«شعبان شهری و رمضان شهر الله عزوجل فمن صام شهری کنت له شفیعا یوم القیامه و من صام شهر الله عزوجل آنس الله وحشته فی قبره و صل وحدته و خرج من قبره مبیضا وجهه آخذا الکتاب بیمینه و الخلد بیساره حتی یقف بین یدی ربه عزوجل فیقول: عبدی فیقول لبیک سیدی. فیقول عزوجل: صمت لی؟ فیقول: نعم یا سیدی فیقول تبارک و تعالی: خذوا بید عبدی حتی تاتوا به نبیی فاوتی به فاقول صمت شهری فیقول نعم فاقول له: انا اشفع لک الیوم قال فیقول الله عزوجل اما حقوقی فترکتها لعبدی و اما حقوق خلقی فمن عفا عنه فعلی عوضه حتی یرضی. قال النبی فآخذ بیده حتی انتهی به الی الصراط فاجده زحفا زلقا لایثبت علیه اقدام الخاطئین، فآخذ بیده فیقول لی صاحب الصراط: من هذا یا رسول الله؟ فاقول هذا فلان باسمه من امتی، کان قد صام فی الدنیاشهری ابتغاء شفاعتی و صام شهر ربه ابتغاء وعده، فیجوز الصراطبعفو الله عزوجل حتی ینتهی الی باب الجنه فاستفتح له فیقول رضوان ذلک الیوم امرنا ان نفتح الیوم لامتک.

قال ثم امیرالمومنین(ع):

صوموا شهر رسول الله(ص) یکون لکم شفیعا و صوموا شهر الله تشربوا من الرحیق المختوم و من وصلها بشهر رمضان کتب له صوم شهرین متتابعین ».

matnmatnmatnmatn

گل مريم
2013_06_09, 08:00 PM
شعبان ماه من است و رمضان ماه خدای عزوجل.
پس هر که ماه مراروزه بدارد، در روز قیامت شفیعش خواهم بود و هر که ماه خدا را روزه بدارد خداوند در قبرش وحشتش را از بین می برد و او را مانوس می سازد و تنهائیش را می زداید و هرگاه از قبرش خارج شود با روی سفید و در حالی باشد که در دست راستش کتابش را گرفته و جاودانگی را در دست چپش و می آید تا در برابر خدای عزوجل قرارگیرد پس خداوند به او می فرماید:

بنده ام! پاسخ می دهد: لبیک یامولای من! خداوند می فرماید: به خاطر من روزه گرفتی؟
عرض می کند: آری مولای من، پس خداوند تبارک و تعالی می فرماید:

(ای فرشتگانم) دست بنده ام را بگیرید و او را نزد پیامبرم بیاورید. پس او را به حضور رسول خدا می رسانند.
پس من به اومی گویم: ماه مرا روزه گرفتی؟ (شاید مقصود جزئی از ماه شعبان باشد نه همه اش) می گوید: آری! پس من به او می گویم: من امروز شفاعتت می کنم.

سپس خدای عزوجل می فرماید: اما من از حقوق خودم به خاطر بنده ام گذشتم و اما حقوق دیگر بندگانم که بر گردن او هست، هر که از او بگذرد و عفوش کند، من آنقدر تعویضش می کنم تا راضی گردد.

رسول خدا(ص) فرمود:

پس من دست او را می گیرم تا اینکه او را به صراط می رسانم، پس آن راصاف و لغزنده می یابم که گامهای خطاکاران برآن ثابت نشود و بلغزد، پس من دست او را می گیرم، فرشته موکل به صراط می گوید: ای رسول خدا، این کیست؟ می گویم: این فلان است (اسمش را می آورم) او درماه من (شعبان) به خاطر دریافت شفاعتم، روزه گرفته و ماه خدا(رمضان) را به خاطر وعده الهی روزه گرفته، پس در بهشت را برای او می گشایم و رضوان (فرشته بهشت) می گوید که در آن روز به ما امر می شود که در بهشت را بر امتت بگشائیم.

سپس امیرالمومنین(ع) فرمود: ماه رسول خدا را روزه بدارید تادر روز رستاخیز شفیعتان باشد و ماه خدا را روزه بگیرید تا از رحیق مختوم (شراب گوارای بهشتی) بیاشامید و هر که ماه شعبان را به ماه رمضان بپیوندد، برای او پاداش دو ماه پی در پی نوشته شود.

matnmatnmatnmatn

مهاجر
2013_06_10, 02:03 AM
دعای روز سوم شعبان .و روز پنجشنبه سوم شعبان مولود حسین بن علی علیه‏السلام بود، آن روز روزه دارد و این دعا بخواند:
اَللّهُمَّ إِنّی أَسْئَلُكَ بِحَقِّ الْمُوْلُودِ فی هذا الْیَوْمِ الْمَوْعُودِ بِشَهادَتِهِ قَبْلَ اسْتِهْلالِهِ وَ وِلادَتِهِ بَكَتْ لَهُ السَّماءُ وَ مَنْ فیها وَ الأَرْضُ وَ مَنْ عَلَیْها و...
و امام صادق علیه‏السلام فرمود: هركس كه هر روزی از ماه شعبان هفتاد بار بگوید: أَسْتَغْفِرُ اللّهَ الَّذی لا إلهَ إِلاّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ و أَتُوبُ إِلَیْهِ. خدای تعالی او را در افق مبین بنویسد، و آنْ شكلِ زمین هامون و نرم بود در پیش عرش و درو جوی‏هاست روان و بر كنار آن قدح‏ها به عدد ستارگان و هر روز در شعبان صد بار بر پیغمبر و آلش درود فرستد كه آن فاضل‏ترین عمل‏ها است.

فاطمه
2013_06_10, 08:16 AM
اعمال شب نیمه شعبان

1- خواندن دعای کمیل : در روایات آمده است که کمیل، امیرالمؤمنین علیه السلام را در شب نیمه ی شعبان در حال خواندن این دعا مشاهده کرده است و گفته است: با مولایم امیرالمؤمنین در مسجد کوفه نشسته بودم، عده ای از اصحاب پرسیدند: معنای این آیه چیست؟: فیها یفرق کل امر حکم؛ در آن شب هر چیزی با حکمت معین می شود». حضرت فرمود: منظور شب نیمه ی شعبان است. سوگند به کسی که جان علی به دست اوست،بنده ای نیست مگر این که تمام خیر و شری که به او می رسد، در این شب قسمت می شود و این خیر و شرها از شب نیمه ی شعبان تا شب نیمه ی شعبان سال بعد به او می رسد و بنده ای که این شب را زنده داشته و با دعای خضر به درگاه خدا دعانماید، دعای او اجابت می شود.
وقتی که امیرالمؤمنین بازگشت، شبانگاه به دیدار او رفتم و گفتم: برای خواندن دعای خضر آمده ام. حضرت فرمود: بنشین کمیل! اگر این دعا را حفظ کنی و در شب های جمعه یا ماهی یکبار یا سالی یکبار یا در تمام عمر یکبار با آن دعا کنی باعث کفایت رزق و آمرزش تو خواهد شد. حال بنویس: «اللهم انی اسئلک برحمتک التی وسعت کل شئی...»

فاطمه
2013_06_10, 08:17 AM
2- زیارت امام حسین علیه السلام : و در شب نیمه شعبان زیارت حسین علیه السلام کردن فضل بسیار دارد. زیارت امام حسین علیه السلام در بارگاه شریف یا از مکان های دور مستحب است و کسی که او را زیارت کند، مانند کسی است که خدا را درعرش او زیارت کرده باشد.

3- غسل کردن
4- نماز: چهار رکعت نماز کند در هر رکعتی پس از الحمد صد بار «قل هو الله أحد» بخواند چون فارغ شود بگوید: اللهُمَّ إنّی إلَیْکَ فَقِیرٌ و مِنْ عَذابِکَ خائِفٌ مُسْتَجیرٌ. اَللّهُمَّ لا تُبَدِّلُ اسْمی...

و روایتست از امام موسی کاظم علیه السلام از پدرش أبی عبدالله جعفربن محمد الصادق علیه السلام که در این شب چهار رکعت نماز کردن، در هر رکعتی دویست و پنجاه بار «قل هو الله أحد» بخواند و از امام رضا علیه السلام روایت است که در این شب نماز جعفر باید کرد و گفت: شنیدم از پدرم که دعا را در این شب اجابت بُوَد.
و پیغمبر که جبرئیل علیه السلام گفت: هر که شب نیمه شعبان صد رکعت نماز کند و در هر رکعتی ده بار «قل هو الله» بخواند، نمیرد تا جای خود در بهشت ببیند و شراب بچشد یا ببینند از برای وی.
پیغمبر صلی الله علیه و آله فرمود: جبرئیل علیه السلام بیامد و مرا گفت: ای محمد! بفرمای امت خود را تا در شب نیمه شعبان ده رکعت نماز کنند، در هر رکعتی پس از الحمدْ ده بار «قل هو الله» بخوانند و سجده کنند و در سجده بگویند: اَللّهُمَّ لَکَ سَجَدَ سَوادِی و خَیالی و بَیاضی یا عظیمَ کُلِّ عَظیمِ. اغْفِرْلِیَ الذَّنْبَ الْعَظیمُ فَإِنَّهُ لا یَغْفِرُهُ غَیْرُکَ.
هر که این نماز کند خدای تعالی هفتاد و دو هزار گناه از دیوان وی محو کند و هم چندان نیکویی بنویسد وی را و از پدر و مادرش هفتاد هزار سیّئه محو کند.
و امام باقر علیه السلام فرمود: شب نیمه شعبان فاضل ترین شب هاست پس از شب قدر و خدای تعالی سوگند خورده است که درو هیچ سائل را رد نکند چون معصیتی نخواهد؛ باید که اجتهاد کند در دعا و ثنا برای خدای و آن شبْ ما را که اهل بیت پیغمبریم در مقابله شب قدر است پیغمبر را.
و هر که درو صد بار «سُبْحانَ اللّهِ» بگوید و صد بار «الْحَمْدُلِلّهِ» و صد بار «لا إلهَ إِلاَّ اللّهُ» و صد بار «اَللّهُ اَکْبَرُ» خدای تعالی بیامرزد گناهان او را همه و هر حاجت که وی را بود آنچه خواهد و آنچه نخواهد همه را روا کند.

فاطمه
2013_06_10, 08:18 AM
ج- آخرین جمعه شعبان صالح هروی نقل می کند که: در آخرین جمعه ی شعبان به دیدن امام رضا علیه السلام رفتم. حضرت فرمود: بیشتر شعبان گذشت و این آخرین جمعه ی آن است. کوتاهی گذشته ی خود را جبران کن و بسیار دعا و استغفار کن و خیلی قرآن بخوان و از گناهانت توبه کن تا وقتی ماه رمضان می آید، مخلص برای خدا باشی و هیچ امانتی به گردنت نباشد مگر آنی که آن را رد کنی و هیچ کینه ای از مؤمنی در دلت نباشد مگر آنی که آن را از بین ببری و از هرگناهی که انجام می دهی دست بردار و تقوای خدا را پیشه کن و در نهان و آشکارت به او توکل کن و در باقیمانده ی این ماه این دعا را زیاد تکرار کن:

«خدایا! اگر در این مدت که از شعبان گذشته ما را نبخشیدی، در مدتی که از آن مانده ما را بیامرز» زیرا خداوند متعال به احترام ماه رمضان در این ماه افراد زیادی را از آتش رها می کند.

فاطمه
2013_06_10, 08:21 AM
د- سه روز آخر شعبان روزه این سه روز برای کسی که تمام این ماه را روزه نگرفته فضیلتی دارد که سزاوار نیست مراقب آنرا ترک کند.
شیخ صدوق از امام صادق علیه السلام روایت نموده است: کسی که سه روز آخر شعبان را روزه گرفته و آن را به ماه رمضان وصل کند، خداوند روزه ی دو ماه پی در پی برای او می نویسد.

فاطمه
2013_06_10, 08:22 AM
ماه شعبان برای سالکان الهی ماهی ارزنده است ، و فضیلت‏ بسیاردارد .
شبی در این ماه وجود دارد که چون شب‏ های قدر ، صاحب ارزش و مقام است و آن « نیمه شعبان‏ » است . شبی که مهدی موعودعلیه السلام در آن به دنیا آمد . شخصیتی که خداوند وعده عدل و نابودی دشمنان به او داده است . در شب نیمه شعبان دستور شب‏ زنده‏ داری داده شده ، ارزش شب‏ های قدر را دارد و خواندن دعای کمیل در آن فضیلت فراوانی دارد .

شعبان ماهی است که رسول‏ الله‏ صلی الله علیه وآله درباره آن فرمود : شعبان ماه من است . خداوند رحمت فرماید کسی را که مرا بر ماه من اعانت و کمک کند .
« مناجات شعبانیه‏ » که راز و نیاز انسان‏ های پاک با خداوند است ، در این ماه خوانده می‏ شود .
روزه در این ماه فضیلت فراوان دارد . اگر افرادی تمامی شعبان را - به غیر از یک یا دو روز آن - روزه بدارند ، عظمت‏ بسیاری پیدا خواهند کرد .

هنگام ظهر روزهای شعبان دعای معروف خوانده شود ، دعایی که ابتدای آن این جملات نورانی است : اللهم صل علی محمد و آل محمد شجرة النبوة ...

ذکر و فکر در این ماه اهمیت‏ خاصی دارد .

روز سوم این ماه ، میلاد امام حسین‏ علیه السلام است که شرافت صاحب این روز را داراست و اعمال ویژه‏ ای دارد .

فاطمه
2013_06_10, 08:27 AM
به مناسبت میلاد امام حسین علیه السلام در روز سوم شعبان

یا حسین

جان فدای تربت پاک و نکویت یا حسینhttp://shahrequran.ir/images/smilies/%21.gif
آب کوثر رشحه ای از آب جویت یا حسینhttp://shahrequran.ir/images/smilies/%21.gif
از قیام پرشکوهت دین ما رونق گرفت
آبروی ما بود از آبرویت یا حسینhttp://shahrequran.ir/images/smilies/%21.gif
شاهکار آفرینش قامت دلجوی توست
کی دهم بر عالمی یک تار مویت یا حسینhttp://shahrequran.ir/images/smilies/%21.gif
رازها در سینه دارم از وفا و لطف تو
آتشی در دل نهفته، عشق رویت یا حسینhttp://shahrequran.ir/images/smilies/%21.gif
شد مشام جان، معطر هر زمان در هر نفس
از شمیم کربلای مشک بویت یا حسینhttp://shahrequran.ir/images/smilies/%21.gif
راز ثارالله نشانی از بهای خون توست
صبغة الله رمزی از آن رنگ و بویت یا حسینhttp://shahrequran.ir/images/smilies/%21.gif
شعر «ناصر» هم نوا با ناله مرغ سحر

می کشد دلهای مشتاقان به سویت یا حسینhttp://shahrequran.ir/images/smilies/%21.gif

گل مريم
2013_06_10, 09:02 AM
artifice_003

سوم شعبان:

ولادت با سعادت سومین اختر آسمان امامت و ولایت حضرت امام حسین علیه السلام (4ه . ق)

artifice_053artifice_052

چهارم شعبان:

ولادت با سعادت حضرت اباالفضل العباس علیه السلام علمدار کربلا (26ه . ق)

artifice_051artifice_053

پنجم شعبان:

ولادت با سعادت چهارمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام زین العابدین حضرت سجاد علیه السلام (38ه . ق)

artifice_049

یازدهم شعبان:

ولادت با سعادت حضرت علی اکبر علیه السلام فرزند رشید امام حسین علیه السلام (33ه . ق)

artifice_045

پانزدهم شعبان:

ولادت مسعود حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف (255ه . ق)

artifice_050artifice_033
artifice_048

گل مريم
2013_06_10, 10:47 PM
matn27

چهره درخشان امام حسين عليه السلام
(http://shahrequran.ir/showthread.php?426-%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D8%B4%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AD%D8%B3%D9%8A%D9%86-%D8%B9%D9%84%D9%8A%D9%87-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85)

matn27

ماه هاشمی / تولد حضرت عباس علیه السلام (http://shahrequran.ir/showthread.php?437-%D9%85%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D9%84%D8%AF-%D8%AD%D8%B6%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D8%B3-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85)

matn32

چهره درخشان حضرت زين العابدين عليه السلام (http://shahrequran.ir/showthread.php?432-%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D8%B4%D8%A7%D9%86-%D8%AD%D8%B6%D8%B1%D8%AA-%D8%B2%D9%8A%D9%86-%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D9%8A%D9%86-%D8%B9%D9%84%D9%8A%D9%87-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85)

matn27

چهره درخشان حضرت بقية الله الاعظم عليه السلام (http://shahrequran.ir/showthread.php?427-%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D8%B4%D8%A7%D9%86-%D8%AD%D8%B6%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%82%D9%8A%D8%A9-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%B8%D9%85-%D8%B9%D9%84%D9%8A%D9%87-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85)

matn27

گل مريم
2013_06_10, 10:51 PM
matn30

رجعت امام حسین علیه السلام در قرآن و روایات (http://shahrequran.ir/showthread.php?434-%D8%B1%D8%AC%D8%B9%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86-%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D8%AA)

matn30

حسین جان :در روز ولادت تو نیز اشک، پهنای صورتمان را فرا می گیرد (http://shahrequran.ir/showthread.php?435-%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AF%D8%AA-%D8%AA%D9%88-%D9%86%DB%8C%D8%B2-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%8C-%D9%BE%D9%87%D9%86%D8%A7%DB%8C-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D9%81%D8%B1%D8%A7-%D9%85%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D8%AF)

matn30

میلاد مولود آسمانی ماه شعبان مبارک (http://shahrequran.ir/showthread.php?438-%D9%85%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D9%88%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%A2%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%87-%D8%B4%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DA%A9)

matn30

شادمانه ی اعیاد شعبانیه (http://shahrequran.ir/showthread.php?436-%D8%B4%D8%A7%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%87)

matn30

ویژه نامه ماه شعبان (http://shahrequran.ir/showthread.php?433-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%A7%D9%87-%D8%B4%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D9%86)

matn30

گل مريم
2013_06_10, 10:58 PM
همزمان با فرا رسیدن ماه پر خیر و برکت شعبان بر آن شدیم تا گذری به کتاب «المراقبات» میرزا جواد آقا ملکی تبریزی داشته باشیم و برخی از توصیه‌های این عارف وارسته را برای علاقه‌مندان طریق الهی بیان کنیم که متن آن در ذیل می‌آید.

شعبان برای سلوک‌کننده به خداوند متعال، یکی از منازل عمر محسوب می‌شود و آن شأنی والا و فضیلتی بزرگ دارد و شبی از شب‌های قدر در آن واقع شده است و مولودی در آن به دنیا آمده است که خداوند به سبب او به هر مورد ظلم واقع شده‌ای، از اولیا و انبیاء و اصفیائش، از زمان هبوط آدم علیه‌السلام به زمین، وعده یاری و نصرت داده است که به وسیله او زمین را از عدل و داد پر خواهد کرد، پس از اینکه از ظلم و ستم لبریز شده باشد.

در شأن این ماه، همین بس که ماه رسول خدا صلی الله علیه و آله است و آن حضرت در خصوص آن چنین فرمود:

به درستی که شعبان، ماه من است. خدای رحمت آورد بر کسی که مرا در ماهم یاری رساند.

گل مريم
2013_06_10, 10:59 PM
و هر کس که منزلت این دعوت بزرگ را بشناسد، به ناچار اهتمام به خرج می‌دهد، تا مگر مشمول آن شده، در آن داخل شود و همچنین جانشین و خلیفه رسول اکرم صلی الله علیه و آله امیرالمؤمنین علی(ع) فرمود:
از آن زمان که شنیدم منادی رسول خدا صلی الله علیه و آله ندا می‌داد، روزه ماه شعبان از من فوت نشد پس اگر خدا بخواهد پس از این نیز روزه شعبان از من فوت نخواهد شد، تا زمانی که زنده‌ام.

این در خصوص روزه وارد شده است و بر این قیاس کن، یاری رسول خدا صلی‌الله علیه و آله را از جهت‌های دیگری مانند نماز، صدقه، دعا و دیگر راه‌های خیر و نیکی.

گل مريم
2013_06_10, 11:01 PM
- «مناجات شعبانیه» از آن حضرت بسیار معروف است و آن در نزد اهلش مناجاتی است عزیز و از این روی، به شعبان انس می‌یابند بلکه انتظارش را کشیده، مشتاق حلولش می‌شوند و به درستی که در آن مناجات، علومی است والا از چگونگی معامله بنده با خداوند متعال و وجوه ادب‌ورزی در طریق معرفت حق و نیز مسئلت و دعا و استغفار به درگاه خداوند متعال و استدلال‌هایی لطیف که برای استحکام مقام امید و رجاء مناسب حال مناجات و سزاوار مقام عبودیت است.

در «مناجات شعبانیه» دلالت‌های صریح و واضحی در خصوص معانی قرب و لقاء که به سبب آن شبهه‌های اهل سلوک و شک‌های اهل انکار و وحشت اهل تردید برطرف می‌شود وجود دارد.

کوتاه سخن اینکه: همانا این مناجات، از اعمال بسیار با اهمیت این ماه محسوب است، بلکه بر سالک لازم است که بعضی از فرازهای آن را در تمام ایام سال ترک نکرده، در قنوت نمازهای خود و همچنین در دیگر حالات نیکوی خود، به سبب آن با خدایش مناجات کند.

و باید که از اهل غفلت نباشی و زمانی که می‌گویی:

و أنر أبصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک حتی تخرق أبصار القلوب حجب‌ النور فتصل الی معدن ‌العظمة و تصیر ارواحنا معلقة بعز قدسک.

چشم قلب‌های ما را به نور و ضیائی که به تو نظر کند، نورانی کن، تا چشم قلب‌ها، حجاب‌های نورانی را شکسته، به معدن عظمت متصل شود آنگاه روح‌های ما به عزت قدس تو بیاویزد.

گل مريم
2013_06_10, 11:03 PM
و انسان باید تامل کند:
در قلب او چشمی وجود دارد که به سبب آن، نور را درک کند و حجاب‌های نورانی چیست؟
تا بداند چه می‌گوید و از پروردگار خود چه می‌خواهد؟

خداوند متعال می‌فرماید:

أمَّن یُجِیبُ الْمُضْطَرَّ إِذَا دَعَاهُ وَیَکْشِفُ السُّوءَ.

آیا هست کسی که درمانده را اجابت کند، زمانی که او را می‌خواند و بدی را از او برطرف کند؟

و فرموده است: ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُمْ

مرا بخوانید تا برای شما اجابت کنم.

و می‌فرماید: وَاسْأَلُواْ اللّهَ مِن فَضْلِهِ

از خداوند، از فضلش مسئلت کنید!

و می‌فرماید: إِنَّ اللّهَ کَانَ بِکُمْ رَحِیمًا

به درستی که خداوند برای شما رحیم است.

و نمی‌فرماید: تنها لفظ‌هایی را بر زبان بیاورید!

به هر روی، آن مناجاتی است بس جلیل و نعمتی است بس بزرگ از برکت‌های خاندان محمد علیهم‌السلام که قدر عظمت آن را تنها کسی می‌تواند، بداند که برایش قلبی باشد و یا گوش بسپارد و او شاهد و گواه باشد: لِمَن کَانَ لَهُ قَلْبٌ أَوْ أَلْقَی السَّمْعَ وَهُوَ شَهِیدٌ

گل مريم
2013_06_10, 11:04 PM
به جان خودم سوگند یاد می‌کنم که بیشتر مردم، قدر و ارزش نعمت مناجات با خداوند متعال را نمی‌دانند!

و به درستی که منشأ این مناجات‌ها، علوم و معارف ارزشمندی است که کسی بر مقام و حدود و دایره آن آگاهی نخواهد یافت، جز اهل آن و آنان اولیای خداوند هستند، کسانی که از راه «کشف» و «شهود» به آن دست یافته‌اند.
و رسیدن به حقیقت این مکاشفه‌ها به درستی که از بزرگ‌ترین نعمت‌های اخروی است که هیچ یک از نعمت‌های دنیوی را نمی‌توان با آن مقایسه کرد و اشارت صادق آل محمد صلی‌الله علیه و آله به همین است، آنجا که می‌فرماید:

به درستی که اگر همه مردم، آنچه را که در فضیلت معرفت خداوندی وجود دارد، می‌دانستند، چشم‌های خود را به آنچه دشمنان، از تمتعات زندگی دنیوی از آنها بهره می‌برند، باز نمی‌کردند، و دنیای آنها، در نزد اینان از آنچه در زیر پاهای خود لگد می‌کنند (شن و گل) پست‌تر می‌شد و به معرفت خداوندی منعم شده و لذت می‌بردند، مانند کسی که در باغ‌های بهشت همواره با اولیای خداوندی همنشین باشد.

گل مريم
2013_06_10, 11:05 PM
* از مهم‌ترین عمل‌های این ماه، روزه گرفتن است، به مقداری که مناسب حال افراد باشد

به درستی که اخبار مفصّلی، در خصوص پاداش روزه این ماه روایاتی آمده است، اما من بنده تنها به بیان یک روایت از این روایات بسنده می‌کنم که شیخ‌ صدوق رحمه‌الله در «من لایحضره الفقیه» از حسن پسر محبوب از عبدالله پسر حزم ازدی روایت کرده است که گفت:

از امام صادق علیه‌السلام شنیدم که می‌فرمود: هرکس که روز نخست ماه شعبان را روزه بگیرد، بهشت برای او واجب شود و هرکس دو روز روزه بگیرد خداوند در هر روز و شبی در دار دنیا به او نظر می‌افکند و نظر خود را به او در بهشت ادامه می‌دهد و هر کس سه روز روزه بدارد، خدا را در عرش او و بهشت خود زیارت می‌کند.

و سید بن طاووس در «الاقبال» می‌گوید:

شاید مقصود از زیارت خداوند متعال در عرش برای قومی، این باشد که برای اهل بهشت در عرش‌الرحمن مکانی وجود دارد که هر کس به آنجا نائل شد، زائر خداوند خوانده شود، همچنان که خداوند کعبه را خانه (بیت) و حرم خود نام نهاده، و هرکسی که آن را قصد کند خدا را قصد کرده است.

نظر خود من بنده این است که گفته شود: مراد از «زیارت و لقا» عین همان چیزی است که در «مناجات شعبانیه» تفصیل داده شده و می‌گوید:

چشم قلب‌های ما را به نور و ضیایی که به تو نظر کند، نورانی کن، تا چشم قلب‌ها، حجاب‌های نورانی را منخرق نموده، به معدن عظمت متصل شود و آنگاه روح‌های ما به عزّت قدس تو بیاویزد.

گل مريم
2013_06_10, 11:07 PM
از دیگر اعمال مهم این ماه، صلوات وارد شده در هر روز از شعبان است، به هنگام زوال که اینگونه شروع می‌شود: « اللهم صلی‌علی محمد و آل محمد، شجره النبوه...»

نمازهای وارده در شب‌های ماه شعبان از اعمال دیگر این ماه به شمار می‌رود و لازم است شخص سالک، در «ذکر» و «فکر» خود را به نشاط وا دارد که البته به اعتقاد بنده، بهتر این است که فرد به آنچه که سبک و آسان‌تر است، عمل کند.

رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله فرمود: در هر پنج‌شنبه از شعبان، ‌آسمان‌ها را زینت می‌کنند و فرشتگان چنین عرضه می‌دارند: ای خدای ما! روزه دارنده این روزها را ببخش و دعایش را اجابت کن!

پس هر کس که در آن روز، دو رکعت نماز خوانده، در هر رکعت، یک بار فاتحه الکتاب و صد بار «قل‌ هوالله احد» را بخواند و وقتی سلام دهد، صد بار به پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله صلوات بفرستد خداوند حاجت‌هایش را چه در امر دین باشد و چه در امر دنیا، برآورده می‌کند و هر کس که در این ماه، روزی را روزه بدارد، خداوند بدنش را بر آتش حرام می‌کند.

اما روز سوم شعبان، روز ولادت امام حسین علیه‌السلام است روزی که شرف آن، به مقدار شرف و ارزش صاحب آن روز است و بر شخص مشتاق لازم است که برای شکر، آن روز را با آنچه از روزه و زیارت و دعای وارده و غیر آن از مایه‌های تقرب برایش میسر شود، بزرگ بدارد.

matn11

رهنمودهای میرزا جواد آقا ملکی تبریزی درباره ماه شعبان از سایت حوزه

matn11

گل مريم
2013_06_10, 11:10 PM
خدایا، آن دم که تو را ندا می کنم، صدایم را بشنو
و چون تو را می خوانم، پاسخم ده
و چون با تو راز می گویم، مرا دریاب که به سوی تو گریخته ام و پیش روی تو ایستاده ام.
پریشان و گریان و امیدوار، چشم امید به سوی تو دوخته ام،
به سوی تو که از درونم آگاهی و از راز دلم با خبری.
خدایا، اگر من لایق رحمت تو نیستم، ولی تو سزاوار لطف و کَرَم بی پایانی
[؛ پس مرا از لطف و کَرَمت بی نصیب مساز، ای مهربان ترین].

گل مريم
2013_06_10, 11:11 PM
خدایا، آن که به تو شهرت یابد، هرگز بی نام و نشان نگردد.
آن که به تو پناه آوَرَد، هرگز خوار و زبون نماند
و آن که تو به او روکُنی، بنده دیگری نشود.
خدایا، آن که رو به سوی تو کند، نور یابد
و آن که به تو پناه آورد، پناه جوید.
رحیما، من به درگاهت پناه آورده ام؛
پس ای مهربان،
امیدم را ناامید مکن و از لطف و رأفتت محرومم مدار.

گل مريم
2013_06_10, 11:12 PM
خدایا، اگر گناهانم مرا نزد تو خوار گردانیده، تو به خاطر حُسن اعتمادم به تو از من درگذر.
مهربانا، اگر عصیانم مرا از لطف و کرمت دور داشته، یقینم به تو، کَرَم و عطوفت تو را دریادم زنده می دارد.
لطیفا، اگر خواب غفلت مرا از دیدار تو با زمی دارد، ایمان به مهر و بخشش ات بیدارم می دارد.
خدایا، اگر عِقاب تو مرا به دوزخ می خوانَد، ثواب بی پایانت مرا به سوی بهشت دعوت می کند،
پس ای مهربانْ تو را می خوانم،
از تو می خواهم،
به درگاه تو ناله سر می دهم
و رو به سوی تو می کنم.
خدایا، از آنانم قرار ده که همواره در یاد تواند،
هرگز عهد تو را نمی شکنند
و شکر تو را لحظه ای از یاد نمی برند.

گل مريم
2013_06_10, 11:26 PM
ماه شعبان چند گنج و گنجینه را در خود جای داده است که ارزش و بهای آن ها بر ما کاملاً روشن نیست:

1. صلوات شعبانیه[ اقبال الاعمال، ص 687 .]

این صلوات یادگاری است از سیدالساجدین، زین العابدین، امام علی بن الحسین علیه السلام که به قرائت آن در هر روز به هنگام ظهر و در شب نیمه ماه سفارش شده است.

در این صلوات تعابیر و مضامین بس زیبا و گویا و رسایی به کار رفته است که آن ها را می توان در محورهای زیر فهرست نمود:

پیامبر و خاندان او، مخزن علم و حکمت الهی اند و گوهر دین را جز در این خاندان نباید جست و جو کرد.

تنها راه سعادت بشر، تبعیت از این خاندان و همراهی و همگامی با آنان است. ملازمان با آنان رهروان صراط مستقیم اند و متقدمان و متأخران، درمانده و منحرف. در طی این مسیر افراط و تفریط، پذیرفتنی نیست.

جهان بستر فتنه هاست و انسان نشانه تیرهای فتنه است.
در دریای مشکلات، پیامبر صلی الله علیه و آله و اهل بیت علیهم السلام او کشتی نجات اند و خداوند از آنان دژهای مستحکم و پناهگاه های امن ساخته است تا انسان ها راه به ساحل نجات برند.

بزرگترین خطای آدمیان در این جهان، پایمال کردن حقوق خاندان رسالت بوده و هست. حق بزرگی که آنان بر عالم و آدم دارند به این آسانی ادا شدنی نیست.

ـ گام اول رهروان، ایمان و اعتقاد به این سرمایه ها

و گام دوم، اقدام و عمل مطابق سیره و سنت آنان است و شعبان برای اقدام، فرصتی است استثنایی و یکی از بهترین زمان ها برای رهایی.

گل مريم
2013_06_10, 11:31 PM
2. مناجات شعبانیه
یکی از نغزترین و زیباترین مناجات های وارد شده در این ماه "مناجات شعبانیه" است.
این مناجات را حضرت امیر علیه السلام و امامان دیگر در "ماه شعبان" می خوانده اند.[اقبال الاعمال،ص 685 .]
امام خمینی قدس سرّه در زمینه این مناجات سخنانی شنیدنی دارند، ایشان می گویند: "من ندیده ام در ادعیه، دعایی را که گفته شده باشد همه امام ها این دعا را می خواندند، در دعای شعبانیه این هست؛ اما من یادم نیست که در یک دعای دیگری دیده باشم که همه ائمه این را می خواندند. این مناجات شعبانیه برای این است که شما را، همه را مهیا کند برای "ضیافه اللّه"... اگر نبود در ادعیه الا دعای مناجات شعبانیه، کافی بود برای اینکه امامان ما، امامان بحق اند؛ آن هایی که این دعا را انشاء کردند و تعقیب کردند.
تمام این مسائلی که عرفا در طول کتاب های طولانی خودشان می گویند در چند کلمه مناجات شعبانیه هست... . این ادعیه با یک زبان خاصی که در دعاها هست این ها این انسان را دستش را می گیرد و می بردش به بالا، آن بالایی که من و شما نمی توانیم بفهمیم".[صحیفه امام، ج 13، ص 31 و 32.]

برخی از مفاهیم والا و بلند این مناجات را می توان در محورهای زیر فهرست نمود:

بازگشت انسان گریزپا به درگاه خالق بی همتا.
امیدواری به عفو و رحمت بی نهایت خداوند.
گرانی از پاسخ گویی در قیامت.
بازخوانی عمر سپری شده در بی خبری و فاصله گیری از خداوند به خاطر سرمستی جوانی.
درخواست بهترین دارایی یعنی دل عاشق، زبان صادق و چشم بیننده حقایق.
درخواست پناهندگی و راه یافتگی به بارگاه معبود.

درخواست انقطاع کامل از هر چه جز او، دریدن حجاب های نور در پرتو روشن ضمیری و راهیابی به کانون عظمت الهی.

باشد که بر ساحل این دریا بنشینیم و نمی از این یم برگیریم.

گل مريم
2013_06_10, 11:33 PM
matn6

سلام بر حسین علیه السلام پیشوای آزادگان،

matn6

سلام بر ماه بنی هاشم سقای لب تشنگان،

matn6

سلام بر زینت عبادت کنندگان

matn6

و سلام بر مهدی، امام منتظران.

matn6

گل مريم
2013_06_10, 11:35 PM
اعمال شعبانیه مؤمنان در این ماه به اعمال فراوان دیگری نیز سفارش شده اند که نمونه هایی از این اعمال عبارتند از:

روزه؛ از امام صادق علیه السلام گزارش شده است که فرمود:

رسول خدا صلی الله علیه و آله چون هلال ماه شعبان را می دید دستور می داد، منادی ندا در دهد که ای مردم! شعبان ماه من است، خدا رحمت کند کسی را که مرا در ماه من یاری رساند.

آن گاه فرمود: امیر مؤمنان علیه السلام فرمود: از آن هنگام که صدای منادی رسول خدا صلی الله علیه و آله را شنیدم، روزه ماه شعبان را ترک نکردم.[ إقبال ‏الأعمال، ص 683 .]

نقل است که پیامبر صلی الله علیه و آله ماه شعبان را روزه می گرفت و آن را به ماه رمضان وصل می کرد.

استغفار

صدقه؛ داوود بن کثیر، از امام صادق علیه السلام پرسید: بهترین عمل در ماه شعبان چیست؟ پاسخ شنید: صدقه و استغفار[إقبال ‏الأعمال،ص 685 .]

نمازهای خاص در مناسبت های مختلف این ماه[ر.ک؛ شیخ عباس قمی، مفاتیح الجنان .]

گل مريم
2013_06_10, 11:37 PM
خطبه شعبانیه از امام هشتم علیه السلام در حدیثی که سند آن به امیرمؤمنان علیه السلام می رسد، گزارش شده است که روزی [در آستانه ماه رمضان] رسول خدا صلی الله علیه و آله برای ما خطبه خواند و فرمود:

"ای مردم! ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوی شما رو کرده است. ماهی که نزد خدا، بهترین ماه هاست و روزهایش بهترین روزها و شب هایش بهترین شب ها و ساعت هایش بهترین ساعت هاست". [بحارالأنوار، ج 93، ص 357.]

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در این خطبه نسبتاً مفصل، ضمن برشمردن جایگاه و اهمیت ماه مبارک رمضان، مجموعه ای بسیار ارزشمند از توصیه های اخلاقی ـ تربیتی و اعمال عبادی را به مردم آموخته است.
آنان که اراده کرده اند جان خویش را در جاری زلال ماه مبارک شستشو دهند، خوب است خطبه شعبانیه پیامبر خدا صلی الله علیه و آله را در ماه شعبان بازبینی کنند و پیام آن را به گوش دل بشنوند و رهنمودهای آن را به کار گیرند.

سایت حوزه

مهاجر
2013_06_11, 01:06 AM
http://parvazz.files.wordpress.com/2010/07/mubarik-5.jpg

گل مريم
2013_06_11, 06:52 PM
http://shahrequran.ir/attachment.php?attachmentid=299&d=1370964016

مشعشع
2013_06_11, 08:45 PM
http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fu408.jpg

http://shahrequran.ir/attachment.php?attachmentid=303&d=1370970675

عطري که کسي نديده و نشنيدهhttp://shahrequran.ir/attachment.php?attachmentid=303&d=1370970675

امشب به حريم احمدي پيچيده

ذرات اگر به شوق و شور آمده اندhttp://shahrequran.ir/attachment.php?attachmentid=303&d=1370970675

خورشيد شفاعت ز افق تابيده

گل مريم
2013_06_12, 09:11 AM
306

گل مريم
2013_06_14, 01:34 PM
http://shahrequran.ir/attachment.php?attachmentid=301&d=1370964055

حلم امام سجاد(ع) (http://shahrequran.ir/showthread.php?87-%D8%AD%D9%84%D9%85-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B3%D8%AC%D8%A7%D8%AF%28%D8%B9%29)

واکنش امام سجاد(علیه السلام) در... (http://shahrequran.ir/showthread.php?85-%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B3%D8%AC%D8%A7%D8%AF%28%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%8 7-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%29-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B1-%DA%AF%D9%86%D8%A7%D9%87)

گل مريم
2013_06_19, 08:32 AM
سلام بر مهدی(ع)، خورشید جان ها و امید انسان ها. مهدی(ع)، یادگار پیامبران، خلاصه ابراهیم، عصاره محمد، احیا و زنده کننده سنت هاست. نیمه شعبان، مطلع خورشید فروزان مهدی(ع) در ظلمت تاریخ است. پیروان قائم آل محمد(ع) همچون او اهل قیام و انقلابند.

مهدی(عج)، کعبه مقصود و قبله موعود امت هاست.

غیبت کبرا، دوره آزمایش منتظران راستین حضرت مهدی(ع) است.

وقتی نیمه شعبان می رسد، گلواژه های «انتظار»، «ظهور»، «فرج»، «حکومت جهانی»، «قسط و عدل»، «دیدار» و «مهدی» می شکفد.

نیمه شعبان، عید منتظران وراثت زمین برای مستضعفان و شکست سلطه های جبّاران است.

نیمه شعبان، افروختن چراغ شوق در دل شیعیان و امید بخشیدن به محرومان است.

گل مريم
2013_06_19, 08:44 AM
از امام صادق(ع) روایت است که از امام محمد باقر7 از فضیلت شب نیمة شعبان سؤال شد.

حضرت فرمودند: «آن شب بعد از شب قدر با فضیلت ترین شب هاست. در آن شب خداوند به بندگان فضل خود را عطا می فرماید و ایشان را با مَنّ و کرم خویش می آمرزد. پس در آن شب برای تقرّب جستن به سوی خدای تعالی سعی و کوشش کنید. به درستی که خدا به ذات مقدّس خود قسم یاد فرموده که سائلی را از درگاه خود دست خالی برنگرداند. تا زمانی که گناهی را سؤال نکند و این شب آن شبی است که حق تعالی قرار داده آن را برای ما در مقابل شب قدر که آن را برای پیغمبر6 قرار داده است. پس در دعا و ثنا بر خدای تعالی کوشش کنید».

شب نیمه شعبان از شب های بسیار مهم است که غفلت از آن حسرت فراوان به دنبال دارد و اعمال بسیار دارد که توجه به آنها برای سالک مهم و ضروری است و در کتب مفصل ذکر شده است.

روز نیمه شعبان روز تولّد منجی بشر، یگانه سکّان دار کشتی هدایت، حضرت حجت ابن الصادق(ع) است.

روز ولادت قلب تپنده عالم وجود، ثمره ولایت و امامت و کشتی نجات امّت از ضلالت است و چه مولودی مبارک تر از مولود این روز. آن نور مقدسی که حضرت صادق(ع) در موردش فرمود: «لو أدرکتُهُ لَخَدَمْتُهُ ایّامَ حیوتی؛ اگر او را درک می کردم، تمام عمر خدمتش می کردم».

حضرت رضا(ع) با شنیدن نامش تمام قد می ایستاد و دست بر سر می گذاشت و او را احترام می کرد. شایسته و لازم است که برای کسب معرفت هر چه بیشتر این امام بزرگ، بکوشیم و از کوتاهی ها و قدرنشناسی هایمان اظهار شرم کنیم و با حضرتش عهد و پیمان بندیم که در بیعتی که بر گردن داریم، کوتاهی نکنیم، ان شاءالله.

در دهه آخر این ماه، سالک باید توجه داشته باشد که هر لحظه به ماه مبارک رمضان نزدیک می گردد و از درگاه احدیّت ملتمسانه بخواهد تا او را پاک وارد ماه مبارک رمضان بگرداند و این ذکر را مدام زیر لب بگوید: «اللّهم إن لم تکن غفرتَ لَنا فیما مضی مِن شعبان فاغفر لنا فیما بقی منه؛ بارخدایا! اگر در روزهایی که از شعبان گذشته، ما را نیامرزیده ای، پس در مدت باقی مانده، بیامرز».

مشعشع
2013_06_20, 12:34 AM
etoile_041
الا ای ماه شعبان! ماه احمد را تماشا کن
جمال بی‌مثال حیّ سرمد را تماشا کن
در اقطاع زمین خلد مخلّد را تماشا کن
محمّـد را محمّد را محمّد را تماشا کن

ولادت یافت با حُسن رسول الله، زیبایی
جمـال ماه لیلا را ببین با چشم زهرایی
etoile_041

گل مريم
2013_06_24, 01:46 AM
گل نرگس (http://shahrequran.ir/showthread.php?505-%DA%AF%D9%84-%D9%86%D8%B1%DA%AF%D8%B3)

ترجمه افضل الاعمال (بهترین اعمال) (http://shahrequran.ir/showthread.php?p=3143#post3143)

سیمای مبارک امام زمان(عج) در شعر موعودیه (http://shahrequran.ir/showthread.php?p=3158#post3158)

حق واجب امام چیست؟ (http://shahrequran.ir/showthread.php?p=3168#post3168)

عنایات امام زمان به مردم (http://shahrequran.ir/showthread.php?501-%D8%B9%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85)

گل مريم
2013_06_24, 01:47 AM
چگونه بايد به امام مهدى علیه السلام سلام گفت؟! (http://shahrequran.ir/showthread.php?p=3112#post3112)

نامه ای به امام زمان(عج الله تعالی)
(http://shahrequran.ir/showthread.php?469-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%28%D8%B9%D8%AC-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%29)
مشاعره ::: مشاعره (http://shahrequran.ir/showthread.php?p=3186#post3186)

نخستين سخنرانى امام مهدى عليه السلام (http://shahrequran.ir/showthread.php?p=3100#post3100)

رواياتى پيرامون ياران امام مهدى عليه السلام (http://shahrequran.ir/showthread.php?p=3099#post3099)

گل مريم
2013_06_24, 01:51 AM
شادمانه ی اعیاد شعبانیه (http://shahrequran.ir/showthread.php?436-%D8%B4%D8%A7%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%87)

مراسم جشن و سرور میلاد مهدی موعود عجل الله تعالی»»»»»بفرمایید (http://shahrequran.ir/showthread.php?p=3192#post3192)

راز و رمز نيمه شعبان و سوم شعبان (http://shahrequran.ir/showthread.php?500-%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D9%88-%D8%B1%D9%85%D8%B2-%D9%86%D9%8A%D9%85%D9%87-%D8%B4%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D9%85-%D8%B4%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D9%86)

میلاد مولود آسمانی ماه شعبان مبارک

(http://shahrequran.ir/showthread.php?p=3188#post3188)
(http://shahrequran.ir/showthread.php?p=3158#post3158)پیامک به مناسبت میلاد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف

(http://shahrequran.ir/showthread.php?p=3153#post3153)کارت پستال های میلاد مهدی موعود (عج)

(http://shahrequran.ir/showthread.php?p=3148#post3148) مولودی های صوتی میلاد مهدی موعود (عج)

(http://shahrequran.ir/showthread.php?p=3147#post3147)
مراسم احیای شب نیمه شعبان (http://shahrequran.ir/showthread.php?p=3191#post3191)

گل مريم
2013_06_24, 01:53 AM
http://shahrequran.ir/attachment.php?attachmentid=431&d=1372010618

گل مريم
2013_06_24, 01:54 AM
امام باقر عليه السلام فرمودند:

شب نيمه‌ي شعبان بعد از ليله القدر، برترين شب‌هاست.

(http://www.beytoote.com/religious/grateful/mid-shaban.html)خداوند در آن شب فضل خود را به بندگان عطا مي‌فرمايد و ايشان را به كرم خويش مي‌آمرزد.

پس در تقرب جستن به سوي خداي تعالي كوشش كنيد
زيرا خداوند به ذات مقدسش قسم ياد فرموده است كه هيچ سائلي را در آن شب از درگاه خود دست خالي برنگرداند مادامي كه خواسته‌ي او معصيت نباشد و خداوند آن شب را به ما اختصاص داده است.

پس در دعا و ثنا بر خداي تعالي در آن شب كوشش نماييد.

(مفاتيح الجنان)

گل مريم
2013_06_24, 01:56 AM
روز نيمه‌ي شعبان

روز نيمه‌ي شعبان روز ميلاد با سعادت

امام زمان حضرت حجة ابن الحسن العسكري عجل تعالي فرجه الشريف

است و بسيار شايسته است زيارت آن حضرت و دعا كردن بر فرج آن حضرت

و درخواست از خداوند براي تعجيل در ظهور آن بزرگوار.

allahomma6allahomma6

گل مريم
2013_06_24, 02:00 AM
چگونگي دعا كردن بر امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف

اول: از خداوند بخواهيم كه در فرج آن حضرت تعجيل كند. مثل اينكه بگوييم:

اللهم عجل لوليك الفرج يا بگوييم اللهم عجل فرج وليك

دوم: اگر كسي براي ظهور و فرج آن بزرگوار دعا كرد آمين بگوييم.

سوم: از خداوند بخواهيم كه فرج آل محمد ص را نزديك گرداند.

چهارم: فرج و گشايش در امر همه‌ي مؤمنين را از خداوند بخواهيم.

پنجم: از خداوند درخواست كنيم كه اسباب و مقدمات ظهور آن حضرت را فراهم كند.

ششم: از خداوند بخواهيم كه گناهاني كه سبب به تأخير افتادن فرج آن حضرت شده است را بيامرزد.

هفتم: نابودي دشمنان آن حضرت را از خداوند بخواهيم.

هشتم: از خداوند بخواهيم تا با ظهور امام زمان عليه السلام قلب آن حضرت و قلب مقدس حضرت سيدالشهداء و قلوب مؤمنين را تشفّي دهد.

گل مريم
2013_07_08, 02:20 PM
عبادات شما قبول حق إن شاءالله

توصیه امام رضا(ع) برای آخرین روزهای ماه شعبان (http://shahrequran.ir/showthread.php?543-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B1%D8%B6%D8%A7%28%D8%B9%29-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%87-%D8%B4%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D9%86)

خطبه شعبانیه (http://shahrequran.ir/showthread.php?545-%D8%AE%D8%B7%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%87)

allahomma6

گل مريم
2014_05_31, 06:43 PM
salavat2

گل های صلوات به مناسبت مولودهای خجسته ماه مبارک شعبان (http://www.shahrequran.ir/thread2480.html)
وقايع و اعمال ماه شعبان , اعیاد فرخنده شعبانیه بر شما مبارک (http://www.shahrequran.ir/thread2466.html)

مناجات شعبانیه (http://www.shahrequran.ir/thread448.html)

g0ll3http://www.shahrequran.ir/images/smilies/%DA%AF%D9%84%20%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DA%A9.gifg 0lll