PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پاداش سوره ی مبارکه طه

گل مريم
2017_02_05, 04:53 PM
besmellah17

1 - از پيامبر گرامى صلى الله عليه وآله در اين مورد آورده ‏اند كه فرمود:
من قرأها اعطى يوم القيامة ثواب المهاجرين و الانصار.
هر كس اين سوره را آن گونه كه بايد، بخواند و بدان عمل كند، در روز رستاخيز، پاداش مهاجرين و انصار، يا ياران مكّى و مدنى پيامبر به او ارزانى خواهد شد.

2 - و نيز آورده‏ اند كه فرمود:
انّ اللّه تعالى قرأ «طه» و «يس» قبل اَن يخلق آدم... فلمّا سمعت الملائكة القرآن قالوا طوبى لأمّةٍ نزل هذا عليها.
خدا دو سوره «طه» و «يس» را دو هزار سال پيش از آفرينش آدم بر فرشتگان بيان فرمود، و آنان هنگامى كه اين آيات را شنيدند يكصدا گفتند: خوشا به حال جامعه و مردمى كه اين آيات و اين سوره‏ ها بر آنان فرستاده مى‏ شود، و خوشا بر دل‏ها و جان‏هايى كه پذيرشگر اين آيات مى‏ باشند؛ و خوشا به زبان‏هايى كه به تلاوت اينها به گردش در مى ‏آيند.
و طوبى لاجوافٍ تحمل هذا، و طوبى لألسنٍ تتكلّم بهذا.

3 - و نيز از آن حضرت آورده‏اند كه فرمود:
لا يقرء اهل الجنة من القران الاّ «يس» و «طه».
مردم بهشت‏ نشين، اين سوره و سوره «يس» را هماره تلاوت مى‏ كنند.

4 - و از حضرت صادق عليه السلام آورده‏اند كه فرمود:
لا تدعوا قرائة سورة «طه» فانّ اللّه يحبّها و يحبّ من قرأها، و من ادمن قراءَتها اعطاه اللّه يوم القيامة كتابه بيمينه،و لم يحاسبه بما عمل فى الاسلام، و اعطى من الأجر حتى يرضى:
هان اى مردم! تلاوت سوره «طه» را وانگذاريد، چرا كه خدا آن را دوست مى‏ دارد؛ و نيز خدا مردمى را كه آن را تلاوت نمايند، دوست مى‏ دارد.
هر كسى بر تلاوت اين سوره ادامه دهد، خداى پرمهر در روز رستاخيز كارنامه زندگى‏ اش را به دست راست او مى‏ دهد، و در زندگى اسلامى ‏اش از او حساب نمى‏ كشد، و پاداش پرشكوهى به او ارزانى مى‏ دارد كه خشنود گردد.

روشن است كه همه اين پاداش‏ها در گرو آموزش و فراگيرى و تلاوت قرآن به منظور دريافت مفاهيم انسانساز او و عمل به مقررات عادلانه قرآن است و بس.
مجمع البیان

گل مريم
2017_02_05, 04:54 PM
http://www.shahrequran.ir/attachments/3403d1486300711-photo_2017-02-05_16-46-50-jpg