PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روایاتی كه در باره ي حضرت مهدي (عج) تفسير شده است:

گل مريم
2013_04_19, 02:12 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

روزي كه بشر عصاره ي شر گردد
دين و هدف و شرافتش برگردد
از بهر نجات خلق آيد مهدي (عج)
از يمـن وجود او ورق برگردد

به يقين آن روز فرا خواهد رسيد و در روايات به آن روز اشاره شده است: « ما من بُقعةٍ الا ونودي فيها اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله(ص)»

در اين زمينه روايات متعددي آمده است.
از پيامبر اكرم(ص) پانصد و شصت روايت در باره ي حضرت مهدي (عج)، خصوصيات و حتي شكل و قامت، غيبت و ظهور آن حضرت نقل شده است. جالب اين كه بيش تر اين روايات از منابع اهل سنت است.
در جلد اول معجم احاديث، همه ي اين روايات با اكثر آدرس هاي گوناگون از اهل سنت آمده است. به علاوه هفتاد و پنج حديث هم از ائمه (ع) نقل شده است.

گل مريم
2013_04_19, 02:13 PM
اهل سنت حدود پنجاه كتاب را در باره ي امام زمان (عج) نوشته اند كه نام اين كتب در كتاب «امام المهدي(ع) الي الظهور»1 آمده است.
از منابع اهل سنت نقل شده است: « و قد نقل الرواة عن النبي من انكر خروج المهدي فقد كفر بما انزل علي كله»2 كسي كه منكر حضرت مهدي (عج) باشد، در حقيقت منكر شخص پيامبر (ص) است.

در كتاب «حياة الامام المهدي» نوشته ي آقاي قرشي اين روايت آمده است.
نام موعود آينده ي جهاني مهدي (عج) و از نواده ي پيامبر اكرم (ص) و اعتقادي بين المللي و اسلامي است.
البته اين سخن به اين معنا نيست، كه اهل سنت صد در صد به آن چه شيعه اعتقاد دارند، معتقدند؛ بلكه تفاوت هايي وجود دارد، اما اصل مهدويت را قبول دارند و در كتاب هايشان هم رواياتي را آورده اند.
شالوده ي مهدويت بايد استوار باشد. اگر ما اين اعتقاد را بر همان مبنايي كه قرآن و روايات پي ريزي كرده اند بنا نهيم، اين اعتقاد ماندگار خواهد بود. در غير اين صورت تزلزل در اين اعتقاد را به دنبال خواهد داشت.
به عنوان مثال: اگر شما آن قدر از ملاقات هاي افراد گفتيد كه جوان به امام زمان(عج) معتقد شد، به طوري كه بخواهد امام را
ببيند. حال اگر او موفق به ديدن آن حضرت نشود، چه پيش خواهد آمد؟ مي بينيد كه نه تنها از اعتقاد به امام زمانش دست كشيده، بلكه از دين هم دست برداشته است.

1- سيد محمد كاظم قزويني: الامام المهدي (عج)من المهد الي الظهور، ص 8.
2- سيد محسن امين: اعيان الشيعة (چاپ قديم)، ج4، ص 431.