PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پاداش رنج در قرائت و تعلم قرآن:

سحر
2015_07_14, 10:36 PM
به نام خدا

پاداش رنج در قرائت و تعلم قرآن: برای سختی تعلم و رنج و دشواری آن، پاداشی است هم تراز امر تعلم، چرا که در راه خدا، نتایج با سعی و تلاشها و میزان امکانات سنجیده می‏شود:(7)

ان الذی یعالج القرآن و یحفظه بمشقه منه و قله حفظله احران. امام صادق (علیه السلام) (ب 5، ح 2)
(آنکه قرآن را با سختی و مشقت و کندی حافظه یاد می‏گیرد و حفظ می‏کند، برایش دو اجر می‏باشد).

من شدد علیه القرآن کان له اجران و من یسر علیه کان معه الاولین (من الابرار) امام صادق (علیه السلام) (ب 5، ح 3)
(هرکه قرآن برای او دشوار آید دو اجر دارد و هر که برایش آسان باشد با اولین یا از از ابرار خواهد بود).

و من علم ولدا له القرآن قلده قلاده یعجب منها الاولون و الاخرون یوم القیمه. (صلی الله علیه و آله و سلم) (کنز، خ 2386)
(هر که فرزند خویش را قرآن بیاموزد به گردن او گردبندی می‏آویزد که از آن، اولین و آخرین در روز قیامت به شگفتی در می‏آیند).

7) لیس للانسان ما سعی بر سعی، معیار دیگر نیت عمل می‏باشد که در واقع روح عمل را تشکیل می‏دهد؛ بطور کلی، مقدار پاداش با میزان اخلاص در نیت، مقدار سعی و تلاش، صعوبت عمل و هم چنین مقدار سرمایه‏های وجودی و خارجی انسان، ارتباط دارد. هرچه اخلاص بالاتر و سعی بیشتر و عمل دشوارتر و متناسب با امکانات باشد پاداش بیشتر است.