PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شأن معلم قرآن و پاداش او

سحر
2015_07_14, 10:33 PM
به نام خدا

شأن معلم قرآن و پاداش او معلم قرآن شان بسیار والایی در میان مردم دارد؛ در احادیث آمده است که:

من علم بدا آیه من کتاب الله فهو مولاه، لا ینبغی له آن یخذ له و لا یستاثر علیه فان هو فعله قصم عروه من عری الاسلام. (صلی الله علیه و آله و سلم) (کنز، خ 2384)
(هر که بنده یا را آیه‏ای از کتاب خدا بیاموزد پس او مولای او خواهد بود که او (شاگرد) را سزاوار نیست که در نیمه راه در میان مشکلات او را رها کند و نه اینکه بر او مقدم شود، پس اگر او این کار را کرد، دستگیره‏ای از دستگیره‏ های اسلام را شکسته و بریده است).

الا من تعلم القرآن و علمه و عمل بما فیه، فانا له سائق الی الجنه و دلیل الی الجنه. (صلی الله علیه و آله و سلم) (کنز، خ 2375)
(بهوش باشید! هر که قرآن را فراگیرد و بیاموزد و به محتوایش عمل نماید پس من سوق دهنده و راهنمای او سوی بهشت خواهم بود).

من تعلم لله و عمل لله و علم لله دعی فی ملکوت السموات عظیما (علیه السلام) (بحار، ج 2،ب علم)
(هر که بخاطر خدا فراگیرد و بخاطر خدا عمل نماید و بخاطر خدا بیاموزد در ملکوت آسمانها شخص با عظمتی خوانده می‏شود).