PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جهاد با نفس - 2- از نفست کار بکش

عزیزانی
2015_03_18, 09:22 PM
besm20

به نام خالق مهدی علیه السلام:

🌺باب 1 کتاب جهاد با نفس
🍃وجوب جهاد با نفس

2- از نفست کار بکش!

🌹امام صادق علیه السلام فرمودند:«از نفست به خاطر نفست کار بکش؛زیرا اگر این کار را نکنی،دیگری خودش را به خاطر تو به زحمت نمی اندازد.

چند نکته در حدیث است:

1-بی نیازی در صورت کنترل نفس
2-فقط خودت به درد خودت میخوری و میتونی بخودت کمک کنی بشرط کنترل نفس
3-کار کشیدن از نفس و کنترلش باید بخاطر خودمون باشه و معلوم میشه باز به نفع ماست

کنترل نفس باعث عزت هم می شود.ولی آزاد گذاشتنش باعث خواری میشود و اونموقع کسی هم بخاطر تو ...

تازه اونموقع تورو گناهکار هم میخونند و پایین ترین درجه در دید مردم هستی

پس کنترل نفس باعث بزرگ شدن در نزد مردم و خدا هم می شود،که البته خدا بهتر و مهم تر است

دوستان سعی کنند رو نکاتی که میگم یادداشت کنند و حتما تفکر کنند روش.چون به قول بزرگی تفکر زیاد اندیشه ها رو حسی میکنه.

بعضی وقت ها تفکر در راه درست حسی میده به انسان میده که عزمش رو جمع میکنه.و اینجاس که معنی اون حدیث معروف که یک ساعت تفکر بهتر از هفتا دسال عبادته

فقط بدونید اولین قدم ارزیابی خودتون و کنترل گناهان تا حد ممکن است

ولی روی اون جمله بزرگ فکر کنید.
خیلی قشنگه.اندیشه وقتی حسی بشه عزمت جمع میشه به اون کار.انگار از قبل انجامش دادی.طعمشو چشیدی

خب مثلا شما نماز رو بهش فکر کنی از ابعاد مختلف.و دربارش تحقیق کنی و معنای جملات رو عمقی بهش فکر کنی و گبید این جملات در نماز چرا باید باشه؟!پس حتما یک چیزی درش هست

السلام علیک ایها النبی و رحمه الله و برکاته

zekr...

فاطمه
2015_03_19, 11:07 AM
سلام دوست عزیز
ممنون عالیه-1-13--1-13--1-13-

zahra46
2015_03_20, 08:05 AM
سلام نویسنده جهاد با نفس از کیست ؟بله الان متوجه شدم نویسنده شیخ حر عاملی می باشد .
موضوع خوبی است لطفا ادامه دهید .
موفق و پایدار باشید .

عزیزانی
2015_03_20, 11:41 PM
سلام دوست بزرگوار من این مطالب را نقل قول از دوستی گمنام می نویسم

به امید خدا سعادت داشته باشم ادامه مطالب را نقل قول میکنم