PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برای تعجیل در امر فرج ، بسیار دعا کنید که همان فرج شماست.»

ملکوت
2014_12_06, 03:42 PM
-امام زمان(عجّ) در نامه ای خطاب اسحاق بن یعقوب مرقوم فرمودند :
«واکثروا الدعاء بتعجیل الفرج فإنّ ذلک فرجکم» : برای تعجیل در امر فرج ، بسیار دعا کنید که همان فرج شماست.»
(کمال الدین و تمام النعمه ، باب ۴۵، حدیث۴

امام صادق (ع) فرمودند : «خداوند به ابراهیم وحی فرستاد برایش فرزندی متولد خواهد شد.آن جناب این خبر را به ساره داد. ساره گفت : آیا من فرزندی خواهم زایید در حالی که پیرزنم؟ پس خداوند به ابراهیم وحی فرستاد که او (ساره) خواهد زایید و فرزندانش ( بنی اسرائیل) چهارصد سال عذاب خواهند کشید به خاطر اینکه سخن مرا رد کردند (و در کار خدا شک نمودند) وقتی عذاب و سختی بر بنی اسرائیل طول کشید، به درگاه خداوند چهل روز گریه و ناله کردند؛ پس خداوند به موسی و هارون وحی فرستاد که بنی اسرائیل را خلاص کنند، و از صد و هفتاد سال صرف نظر کرد»

آنگاه امام صادق (ع) فرمودند: «شما نیز اگر این کار را بکنید(چهل روز گریه و ناله و دعا به درگاه خداوند داشته باشید) خدای متعال قطعا فرج ما را برساند؛ ولی اگر چنین نباشد این امر تا آخرین حد خود خواهد رسید»
تفسیر عیاشی ج2 ص154

ملکوت
2014_12_06, 03:43 PM
مرحوم آیت الله مجتهدی از علمای تهران نقل کردند :
شبی در نجف ، بعد از اتمام نماز جماعت پشت سر آیت الله شهید مدنی و خلوت شدن مسجد، ناگهان دیدم آقای مدنی شروع کرد به گریستن.چون به من اظهار لطف داشتند، به خودم جرأت دادم و از ایشان ، علّت گریه را آن هم این طور ناگهانی پرسیدم.ایشان فرمودند:
بعد از نماز یکی به من گفت :امام زمان(عجّ) را دیده است که به او فرموده اند:
«ببین این شیعیان بعد از نماز بلافاصله به سراغ کارهای خود رفتند و هیچ کدام برای فرج من دعا نکردند.»

من هم تا این را شنیدم ، متأثّر شدم و گریستم.آیت الله مجتهدی (ره) فرمودند : بعداً متوجّه شدم امام زمان(عجّ)، این گلایه را به خود ایشان کرده بود.
(میر مهر ، ص۵۳)

ملکوت
2014_12_06, 03:44 PM
-مرحوم آیت الله بهجت (ره) فرمودند:
مداحی که حال خوبی هم دارد ، به خدمت صاحب الأمر (عجّ) رسیده و آن حضرت به او فرموده است :
«بعد از صلوات بر محمّد و آل محمّد(ص) ، گفته شود :و عجّل فرجهم»
(در محضر آیت الله بهجت ، ج ۳ص ۶۰)

- ونیز فرمودند :
کسانی که در خواب یا بیداری تشرّف حاصل نموده اند ، از آن حضرت شنیده اند که فرموده است :
«برای تعجیل فرج من ، زیاد دعا کنید.»
(همان ،ج ۱ص۱۱۸)

-همچنین فرمودند :
خود او در مسجد سهله، جمکران،در خواب یا بیداری در گوش افرادی از دوستانش بدون این که او را ببینند ، فرموده است :
«فرج من نزدیک است ،دعا کنید.» یا به نقلی فرموده :«فرجم نزدیک شده ، دعا کنید بدا حاصل نشود.»
(همان ،ج۱ص۱۰۸)

۶- و باز فرمودند :
آقایی که زیاد به مسجد جمکران می رود می گفت : حضرت غائب (عجّ) را در مسجد جمکران دیدم ، به من فرمودند :
«به دل سوختگان ما بگو برای ما دعا کنند.» و یک مرتبه از نظرم غائب شد ، نه این که راه برود و کم کم از نظرم غائب شود.
(همان ، ج۲ص۱۱۸)

ملکوت
2014_12_06, 03:44 PM
-یکی از شاگردان مرحوم آیت الله بهاءالدینی می گوید :
سال های بسیاری در قنوت نماز آیت الله بهاء الدینی ، آیات نورانی قرآن کریم و دعاهای مرسوم را می شنیدیم تا این که ناگهان متوجّه شدیم نوع کلمات و عبارات ایشان ، تغییر یافته است.وقتی دستان خود را مقابل صورت می گرفتند، برای حضرت مهدی(عجّ) دعا می کردند:اللهم کن لولیک الحجة بن الحسن ، صلواتک علیه و علی آبآئه…روزی که در محضر آقا بودیم و فرصت مناسبی فراهم شد ، از تغییر رویه ی ایشان پرسیدیم ، به یک جمله بسنده کردند : «حضرت پیغام دادند در قنوت به من دعا کنید.»
(آیت بصیرت ، ص۱۰۷)

ملکوت
2014_12_06, 03:45 PM
-یکی از علمای وارسته و برجسته ی نجف به کربلا مشرّف می شود و در حرم امام حسین(ع) به محضر امام عصر(عجّ) شرفیاب می گردد ، حضرت به او می فرمایند :
«فلانی ببین این جا که دعا مستجاب است ، مردم به فکر من نیستند و برای فرج من دعا نمی کنند.»
سپس حضرت ، تصرّف ولایتی می فرمایند و آن عالم ربّانی ، خواسته های مردم را می شنود که هر کدام برای حوائج شخصی خود دعا می کنند.
امام می فرمایند :
«شنیدی؟! حتی یک نفر از این زائران نگفت : خدایا فرج مهدی را برسان.»
(مجله ی موعود ،شماره ۱۳، مقاله ی آقای هاشمی نژاد)

ملکوت
2014_12_06, 03:46 PM
- حاج محمّد علی فشندی تهرانی می گوید :
در مسجد جمکران قم ، اعمال را به جا آوردم و با همسرم می آمدم.دیدم آقایی نورانی داخل صحن شده و قصد دارند طرف مسجد بروند.گفتم :این سیّد در این هوای گرم تابستان از راه رسیده و تشنه است.ظرف آبی به دست او دادم تا بنوشد ، پس از آن که ظرف آب را پس داد ، گفتم :آقا شما دعا کنید و فرج امام زمان را از خدا بخواهید تا امر فرجش نزدیک گردد. فرمود:
«شیعیان ما به اندازه ی آب خوردنی ما را نمی خواهند ، اگر بخواهند دعا می کنند و فرج ما می رسد.»
این را فرمود و تا نگاه کردم ، آقا را ندیدم . فهمیدم وجود اقدس امام زمان(عجّ) را زیارت کردم و حضرتش امر به دعا به نموده است.
(شیفتگان حضرت مهدی(عجّ) ، ج۱ص۱۵۵)
و تأکیدات و سفارشات همچنان ادامه دارد …

ملکوت
2014_12_06, 03:46 PM
حال به این کلام نورانی دقت نمائید :
ابو بصیر می گوید : از امام صادق(ع) شنیدم که فرمودند :
«هر که از یاران ما که یکی از برادران (دینی اش) در مورد کاری از او کمک بخواهد ، ولی او تا آن جا که می تواند ، در آن کوشش نکند ، به خدا و رسولش و مؤمنین خیانت کرده است.»پرسیدم مقصود شما از مؤمنین چه افرادی هستند ؟
حضرت فرمودند :«از زمان امیر المؤمنین تا آخر آنان.»
(اصول کافی،کتاب ایمان و کفر،باب کسی که برای برادر دینی خود خیر اندیشی نکند،حدیث۳)
کامل ترین و مظلوم ترین مؤمن عالَم یعنی امام زمان(عجّ) با تأکید و تکرار فراوان از ما طلب کمک و یاری نموده و دعای زیاد برای فرجش را از ما خواسته است.حال اگر کما در راه یاری امامان ، آنچه در توان داریم به کار نگیریم و روز و شبمان را با ذکر فرج منوّر نسازیم ، به تصریح امام صادق(ع) در حق خدای عزّوجلّ و رسول گرامیش(ص) و ائمّه ی اطهار(ع) خیانت کرده ایم!
به خدا پناه می برریم.
(دعای همیشگی برای فرج را با سعی و تلاش در انجام واجبات و ترک گناهان همراه کنیم.)

ملکوت
2015_02_18, 02:51 PM
http://images.persianblog.ir/528954_OZ6nhz0c.jpg

گل مريم
2016_08_19, 08:14 PM
http://www.shahrequran.ir/attachment.php?attachmentid=3273&d=1471624674