PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هر روز ثواب صلوات فرستادن بر محمد و ال محمد

یا علی ابن الحسین
2014_07_06, 08:37 AM
سلام و ادب و احترام
این موضوع را باز کردم که هر کس روایتی در مورد ثواب صلوات بر محمد و ال محمد دید بهترین و زیباترینش را بگذارد
اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
باشد که لبهای همه در این ماه از سوره های قران و صلوات باشد

یا علی ابن الحسین
2014_07_06, 08:43 AM
در شب معراج، وقتی به آسمان رسیدم، ملکی را دیدم که هزار دست داشت و در هر دستی هزار انگشت. آن ملک به کمک دستها و انگشتانش مشغول حساب کردن و شمارش بود؛ از جبرئیل که مرا همراهی می کرد پرسیدم:

این ملک کیست؟ و چه چیز را حساب می کند؟
جبرئیل گفت: این ملک، موکل به دانه‌های باران است. او محاسبه می کند که چند قطره باران از آسمان به زمین نازل شده است. پس من به آن ملک گفتم: آیا می دانی که از آغاز آفرینش دنیا تا کنون، چند قطره باران به زمین نازل شده است؟
گفت: یا رسول الله قسم به آن خدایی که تو را به حق فرستاده، علاوه بر این که می دانم تا کنون چند قطره باران نازل شده، بلکه محل نزول آنها را نیز به تفکیک می دانم و از تعداد قطره های باران نازل شده بر بیابان، معمور، بستان، شوره‌زار و قبرستان هم اطلاع دقیق دارم. حضرت فرمودند من از این همه دقت در حفظ شمارش باران در تعجب شدم.
آنگاه ملک گفت: یارسول الله، با وجود این همه دقت و دست و انگشتان برای شمارش، هنوز در محاسبه یک چیز، ناتوان مانده‌ام. پرسیدم: کدام چیز؟ گفت: «قومی از امت شما که وقتی اسم مبارک شما را بشنوند صلوات می فرستند و من قدرت محاسبه ثواب آن صلوات را ندارم.»
مستدرک الوسایل ، ج ۵، ص ۳۵۵/ منازل الاخره ، ص ۷۵-۷۴/ لثانی الاخبار ،ج ۳، ص ۴۲۹.

یا علی ابن الحسین
2014_07_11, 10:27 AM
آمرزش گناهان با صلوات

حضرت محمد (صلی الله علیه وآله) فرمودند : هر کس هر روز از روي شوق و محبت به من سه مرتبه صلوات بفرستد ، بر خدا لازم مي شود که گناهان او را بيامرزد ، در همان روز يا همان شب

منبع : بحار الانوار- ج 94 – ص 69 – داستان هاي صوات – ص 12

یا علی ابن الحسین
2014_07_12, 08:19 AM
گم کردن راه بهشت
رسول خدا (صلی الله علیه وآله) فرمودند : مَن نَسَي الصَلاة عَليَ اخطَا طَريقَ الجنَةِ

کسي که صلوات بر من را فراموش کند راه بهشت را گم کرده است
منبع : آثار و برکات صلوات ص97

یا علی ابن الحسین
2014_07_13, 06:47 PM
واجب شدن شفاعت

رسول خدا (صلی الله علیه وآله) در وصيت خود به امير مومنان علي (عليه السلام) فرمود : يا علي ! هر کس بر من ، هر روز و هر شب صلوات فرستد ، شفاعتم بر او واجب مي شود ؛ اگر چه گناهانش از گناهان بزرگ باشد

منبع : آثار و برکات صلوات ص 146 – بحار الانوار ج 91 ص 63

یا علی ابن الحسین
2014_07_14, 11:58 AM
ديدن بهشت با صلوات

حضرت محمد (صلی الله علیه وآله) فرمودند : هر کس هر روز هزار صلوات بر من بفرستد از دنيا نخواهد رفت تا جاي خود را در بهشت ببيند

منبع : فضيلت صلوات- ص 14 ، داستان هاي صلوات ص14

یا علی ابن الحسین
2014_07_15, 05:54 PM
قال الله تعالى : ان الله و ملائكته يصلون على النبى يا ايها الذين آمنوا صلوا عليه و سلموا تسليما: خدا و فرشتگان خداوند درود مى فرستند بر پيامبر، شما كه ايمان داريد صلوات و درود بفرستيد بر او و سلام كنيد سلامى تمام و نيكو. 265- سوره احزاب ، آيه 56

یا علی ابن الحسین
2014_07_15, 05:58 PM
یا حسین _______

یا علی ابن الحسین
2014_07_16, 06:52 PM
کفاره گناهان
حضرت رضا (عليه السلام) فرمودند : هر کس قادر بر کفاره گناهان خود نباشد صلوات بسيار بفرستد که صلوات بر محمد و آل محمد گناهان را مي ريزاند منبع : هديه خدا ص22 – جامع الاخبار ص 28

گل مريم
2014_07_16, 06:55 PM
salavat22salavat22salavat22salavat22salavat22salav at22salavat22salavat22

عزیزانی
2014_07_30, 08:20 PM
از رسول خدا (ص)پرسیدند روز قیامت کدام بنده از همه افضل تر است؟

فرمود:آنها که خدا را فراوان یاد میکنند .ابو سعید خدری پرسید:

یا رسول الله آیا اینان حتی از مجاهدان راه خدا نیز برترند؟

فرمود: آری برترند.

salavat

عزیزانی
2014_08_07, 02:19 PM
..allah..salavat6mohamad2salavat7

اللهم صل علی محمد وآل محمدوعجل فرجهم وallahomma1

عزیزانی
2014_08_09, 07:48 AM
mohamad1salavat2salavat6salavat..allah..

اللهم صل علی محمد وآل محمد ...4gol....

عزیزانی
2014_08_09, 07:58 AM
سنگین ترین اعمال در میزان:امامباقر یا امام صادق (ع) فرمودند : در میزان ، چیزی سنگین تر از صلوات بر محمد وآلمحمد نیست

farfallina-viola، وبه راستی مردی باشد که اعمالش را در میزان گذارند وسبک آید farfallina-viola

وثوابصلوات اودر اید وآن میزان او نهند وسنگین گردد بچرخد به سود او.

salavat7

...p...a..rva اللهم صل علی محمد وآل محمدوعجل فرجهم

عزیزانی
2014_08_09, 08:08 AM
شخصینزد سلطان محمود سبکتکین رفت و گفت : مدتی بود که می خواستم رسول خدا (ص) را درخواب ببینم و غم خود را برایش بازگو کنم که سعادت مساعدت نمود و در شب گذشته بهاین دولت رسیدم و جمال با کمال آن حضرت را در خواب دیدم و گفتم : یا رسول الله ،هزار درهم قرض دارم و بر ادای آن قادر نیستم ، می ترسم که اجل برسد آن بدهی درگردن من باقی بماند ؛ آن حضرت فرمود : برو نزد محمود سبکتکین و آن مبلغ را از اوبستان ؛ عرض کردم : شاید از من باور نکند و نشان طلبد . فرمود : به او بگو به آننشان که در اول شب ، سی هزار مرتبه بر من صلوات می فرستد و در آخر شب ، سی هزارمرتبه دیگر بر من صلوات می فرستد ؛ سلطان محمود از شنیدن این خواب به گریه آمد وتصدیق کرد و قرض او را ادا کرد و هزار درهم دیگر نیز به او بخشید ؛ اطرافیان سلطانتعجب کردند و گفتند : ای سلطان ، حرف های این مرد را چگونه تصدیق می کنی و حال آنکه ما در اول شب و آخر شب با تو هستیم و نمی بینیم که به فرستادن صلوات مشغول باشیو اگر کسی در تمام اوقات شبانه روز به فرستادن صلوات مشغول باشد ، نمی تواند کهشصت هزار صلوات بفرستد .
سلطان محمود گفت : من از علما شنیده ام که هر که یک بار این صلوات را بفرستد گویاچنان است که ده هزار مرتبه صلوات فرستاده است و من در اول شب سه مرتبه و در آخر شبنیز سه مرتبه این صلوات را می خوانم . پس این شخص که پیغام آن حضرت را آورده درستو راست می گوید و این گریه من از شادی است . این صلوت چنین است :
اللهم صل علی سیدنا و نبینا محمد و آله ، ما اختلف الملوان .
خدایا ، درود فرست بر مولای ما و پیامبر ما محمد و خاندانش ، تا آن گاه که روز وشب می آیند و می روند ،
و تعاقب العصران و کر الجدیدان و استقبل
و بامداد و شامگاه پی در پی می شوند ، و روزان و شبان به دنبال هم می رسند
الفرقدان و بلغ روحه و ارواح اهل بیته منی التحیه و اسلام . 1
و آن دو ستارة قطبی بزرگ و کوچک روی می آورند ؛ و روان او و خاندانش را از سوی مندرود و سلام برسان .

g0ll5اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم....pa....

عزیزانی
2014_08_09, 07:11 PM
شیرینی عسل:
روزیحضرت محمد مصطفی (ص) وامیر مومنان علی (ع) در میان نخلستان نشسته بودند که زنبورعسلی شروع کرد دور پیغمبر چرخیدن.

پیغمبر فرمد: یا علی می دانی این زنبور چه میگوید؟ حضرت علی (ع) فرمود خیر. رسول اکرم فرمود: این زنبور امروز مارا مهمان کرده،

میگوید : یک مقدار عسل در فلان محل گذاشتم ،امیر مومنان را بفرستید تا آن را ازآن محل بیاورد.

امیر مومنان بلند شد وعسل را از آن محل آورد.

حضرت رسول خدافرمود:ای زنبور غذای شما از شکوفه گل تلخ است ، به چه علتی آن شکوفه به عسلشیرینتبدیل می شود‌؟

زنبور گفت : یا رسول الله شیرینی این عسل از برکت ذکر وجود مقدس شمااست ،

چون هر وقت مقداری از شکوفه استفاده می کنیم همان لحظه به ما الهام می شودکه سه بار برشما صلوات بفرستسم.

وقتی که صلوات می فرستیم به برکت نام شما عسل ماشیرین می شود

اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم

salavat6salavat..mohamad2​

عزیزانی
2014_08_10, 10:17 AM
besm15
من از محاسبه ثواب عاجزم:
رسول خدا (ص) فرمود : وقتی به معراج رفتم دیدم ملکی را که هزار هزار دست دارد یک میلیئن وهردستی هزار هزار انگشت دارد وهر انگشتی هزار هزار بند دارد.
آن ملک گفت : من حساب دانه های قطرا باران را می دانم که چند تا در صحرا وچند دانه در دریا می بارد ، وعرض کرد: تعداد قطرات باران را از ابتدای خلقت تا حال را می دانم آن وقت عرض کرد حسابی که من از محاسبه آن عاجزم .
فرمود: چیست؟عرض کرد : هر گاه جماعتی از امت با هم باشند وبا هم بر تو صلوات بفرستند ، من از محاسبه صلوات عاجزم

salavat6salavat22

عزیزانی
2014_08_11, 11:20 AM
besm22

برترین اعمال در دوزخ:ابوعلقمه می گوید : پیامبر بعد از نماز صبح ، روبه ما کرد وفرمود : اصحاب من دیشبعمویم ، حمزه وبرادرم ، جعفر طیار را در خواب دیدم .به آن دو بزرگوار نزدیک شدموگفتم : پدر ومادرم فدایتان کدام عمل را برتر یافتید ؟ پاسخ دادند پدر ومادر مافدایت ما صلوات فرستادن بر تو ، تشنه را سیراب کردن ومحبت علی ابن ابیطالب رابرترین اعمال یافتیم

salavat5salavat5

یا علی ابن الحسین
2014_08_11, 11:59 AM
امام صادق علیه السلام :
حَقُّ تِلَاوَتِهِ هُوَ الْوُقُوفُ عِنْدَ ذِكْرِ الْجَنَّةِ وَ النَّارِ يَسْأَلُ فِي الْأُولَى وَ يَسْتَعِيذُ مِنَ الْأُخْرَى
حق تلاوت قرآن به این است که هنگام یاد بهشت و جهنم مکث کنی و اولی را (از خدا) بخواهی و از دومی (به خدا)پناه ببری.
وسائل‏الشيعة، ج6، ص : 217
این حدیث اشتباهی گذاشتم

عزیزانی
2014_08_12, 12:15 PM
بوسه پیغمبر :
مرحومحاج شیخ علی اکبر نهاوندی از علمای مشهد فرمود: یکی از زهاد وپرهیزگازان می فرمود:من باخودم عهد کردم که هر شب قبل از خوابیدن به اندازه معینی بر محمد وآل او صلواتمی فرستم.یک شب یک عده از رفقا ودوستان به اطاق وحجره ام آمدند .بااین که حجره امشلوغ بود تا دیر وقت طول کشید وخسته بودم ولی مثل هر شب صلوات هایم را فرستادموبعد خوابیدم . خواب دیدم اقا رسول الله وارد حجره شدندواز تشریف فرمایی وجود مقدسحضرت ، در ودیوار منور شده بود . بهسوی من تشریف آوردند وفرمودند : کجاست آن دهانیکه بر من صلوات می فرستد ؟ می خواهم ببوسم .من خجالت کشیدم که بگویم (من) ، چونلیاقتی در خود نمی دیدم ولی آن قدر آقا رسول الله بزرگوار بودند که صورت مبارک راجلو آوردند وبه صورت من بوسه زدند. از شدت خوشحالی از خوا پریدم ، به طوری که همهدوستان ورفقا از خواب بیدار شدند.

salavat....allah..salavat..​

لاله مرداب
2014_08_12, 10:49 PM
besmellah5

...parcham...صلوات هنگام خواب و بیداری...parcham...

این دو زمان ز اهمیت خاصی برخوردار می باشد، زیراآغاز و ختم زندگی روزانه است و باید در شروع فعالیت روزانه به خدا توجه کامل داشت تا از

وسوسه های نفسانی و القائات شیطان در امان بود و هنگام خواب نیز که یکی از زمانهای فکر کردن و تصمیم گرفتن برای زندگی فرداست،باید با این توجه از خطر هر تصمیم شیطانی و اندیشه نفسانی حیوانی که انسان را از صراط مستقیم الهی منحرف می نماید و به دنبال نفس و شیطان می دواند،خود را دور ساخت.

اهل سیر و سلوک به این دو وقت،بسیار توجه داشته اند که هنگام خواب با چهارده 14 صلوات یا سه 3 صلوات خود را زینت می دهند و پس از بیدار شدن، قبل این که بستر را ترک کنند، در حالت نشسته با توجه کامل، چهارده 14 صلوات هدیه به چهارده معصومfarfallina-viola و هفت 7 صلوات هدیه به اولیاء خدا نموده،سپس زندگی آن روز را با وضو شروع می کنند.

salavat6

عزیزانی
2014_08_13, 02:39 PM
salavat

صلوات خدا بر صلوات فرستنده:
احمد حنبل ، در مسند خود، از عبدالرحمن بن عوف روایت کرده است :
روزى رسول خدا - صلى الله علیه و آله - از مدینه بیرون رفت ، وارد نخلستان شد، به سجده رفت . سجده آن جناب ، آن قدر طول کشید که من ترسیدم مبادا آن حضرت ، وفات کرده باشد. آمدم به آن حضرت نگریستم . سر مبارک را از سجده برداشت ، و فرمود: تو را چه مى شود؟
من صورت حال را به عرض رسانیدم . فرمود: جبرییل بر من نازل شد، و گفت مى خواهى تو را بشارت دهم ؟ به درستى که حق تعالى فرمود: هر که بر تو صلوات فرستد، من بر او صلوات مى فرستم . و هر که بر تو سلام گوید، من بر او سلام مى گویم .

salavat22salavat..salavat6

عزیزانی
2014_08_14, 12:08 PM
-4-9-
salavat..

صلوات در آغاز دعا:
امام صادق علیه السلام فرمود:

لازم است بر هر یک از شما که هنگام اظهار حاجت در پیشگاه خداوند بزرگ

، با ستایش الهى آغاز کند و به تمجید پیامبر و آل او بپرداکند و پس از آن حاجت خود را در میان نهد.

Doaa
salavat1

عزیزانی
2014_08_15, 11:46 AM
-4-9-

صلوات در کلام الهى:

ان الله و ملائکته یصلون على النبى ، یا ایها الذین امنوا صلوا علیه و سلمواتسلیما ؛

خدا و فرشتگانش بر پیامبر درود مى فرستد، اى کسانى که ایمان آورده اید، بر او درودفرستید و سلام گویید و کاملا تسلیم فرمان او باشید.

از امام کاظم علیه السلام درباره معناى درود خدا و فرشتگان و مؤ منان در آیهخداوند و فرشتگان او بر پیامبر درود مى فرستند،

اى کسانى که ایمان آورده اید! براو درود فرستید و به فرمانش به خوبى گردن نهید.

سؤ ال شد، فرمود: درود فرستادنخدا، نوعى رحمت از جانب اوست و درود فرشتگان ستایشى است

از آنها نسبت به رسول خداو درود مؤ منان ، دعایى است از آنها براى پیامبر.

امام صادق علیه السلام نیز درباره همین آیه مى فرماید: پیامبر را ثنا گویید و بهاو سلام فرستید! salavat22salavat2
salavat7

عزیزانی
2014_08_16, 10:27 AM
besm18

کامل ترین ذکر:

امام رضا - علیه السلام - فرمود:

صلوات بر محمد و آل او، معادل است با ذکر سبحان الله و الحمدلله و لا اله الا الله و الله اکبر.

salavat6

صلوات در آغاز دعا:

لازم است بر هر یک از شما که هنگام اظهار حاجت در پیشگاه خداوند بزرگ ، با ستایشالهى آغاز کند

و به تمجید پیامبر و آل او بپردازد. سپس به تقصیرها و گناهان خوداعتراف کند و پس از آن حاجت خود را در میان نهد.

salavat22

salavat2

عزیزانی
2014_08_18, 09:27 AM
-4-9-

سؤال از ثواب صلوات در خواب :

در دارالسلام محدث نورى رحمه الله علیه مى فرماید:

در خواب دیدم گویا سوار بر اسب با جمعیت بسیارى از بالاى کوه بلندى پایین مى آییم ،

ناگهان متوجه شدم که رسول خدا - صلى الله علیه و آله - سواره در پیش روى ماست و

ما پشت سر آن حضرت - صلى الله علیه و آله - حرکت مى کنیم و بین ما و آن بزرگوار -

صلى الله علیه و آله - اندکى فاصله هست ، و کسى با آن حضرت - صلى الله علیه و آله - نیست .

در این موقع از اسب پیاده شده و از جمعیت جلو افتادم خود را به آن حضرت رساندم ،

مهار اسبش را گرفتم و بر او سلام نمودم و عرضه داشتم : ثواب کسى که بگوید -

و یکى از اذکار معروف از تهلیل و حولقه و صلوات را بیان داشتم که پس از بیدارى آن را فراموش کردم - چیست ؟

رسول خدا - صلى الله علیه و آله - با تبسم به من توجه نمود و فرمود: درباره چه کسى ؟

دریافتم که مقصود آن حضرت - صلى الله علیه و آله - این است که ثواب براى هر گوینده اى نیست .

عرضه داشتم : کسى که ایمان به خدا و شما و - ائمه علیهم السلام - داشته باشد.

فرمود: خداوند به او پنج گنج عطا مى کند. معدن کبریت که از آن طلا بیرون مى آید،

و دوم معدن یاقوت ، و آن گاه بقیه را مشابه آن دو بیان فرمود.

و من ترتیب آنها را فراموش کردم و آن گاه سکوتى کرد و در حالى که ما پشت آن حضرت

- صلى الله علیه و آله - حرکت مى کردیم دوباره به من نگاه کرد و با تبسم فرمود:

اما معدن اول منم . و باقى معادن را به سایر پنج تن آل عبا تاءویل نمود.

در این موقع چنان سرور و خوشحالى به من دست داد که جز خدا کسى نمى داند.

تا این که به پایین کوه رسیدیم و آن گاه آن حضرت - صلى الله علیه و آله -

از کوه دیگرى بالا رفت و من همراه جمعیت باز گشتم

. و پس از یک ماه خداوند زیارت خانه اش و زیارت قبر پیامبرش - صلى الله علیه و آله - را نصیب من فرمود.

اللهم صلّ علی محّمد وآل محمّد وعجل فرجهم

salavat5mohamad2

عزیزانی
2014_08_19, 05:52 PM
-4-9-

salavat7

محبوب ترین عمل:

پیامبر اکرم - صلى الله علیه و آله - فرمود: از جبرییل پرسیدم : محبوب ترین اعمال کدام است ؟

پاسخ داد: صلوات و درود بر شما اى محمد! و محبت على بن ابى طالب .

salavat6

صلوات هنگام یاد آورى نامپروردگار:

مردى از امام هشتم علیه السلام از تفسیر آیه و ذکر اسم ربهفصلى سؤ ال کرد،

فرمود:مراد این است که هر گاه نام پروردگار متعال ، بر زبان آمد، بر محمد و آل محمد درودو صلوات ، تقدیم شود.

salavat2

عزیزانی
2014_08_20, 09:34 PM
-4-10-

صلوات به معناى عهد :
حضرت موسى بن جعفر از پدر بزرگوار خود علیه السلام نقل فرمود:

هر که بر پیامبر صلوات مى فرستد، به این معنى است که من بر عهد و پیمان خود هستم

آن عهد و پیمانى که وقتى خداوند در عالم ذر فرمود: آیا من پروردگار شما نیستم ، همه گفتند: بلى

salavat22

عزیزانی
2014_08_21, 07:07 PM
-4-9-

صلوات در آغاز دعا :

لازم است بر هر یک از شما که هنگام اظهار حاجت در پیشگاه خداوند بزرگ ،

با ستایشالهى آغاز کند و به تمجید پیامبر و آل او بپردازد.

سپس به تقصیرها و گناهان خوداعتراف کند و پس از آن حاجت خود را در میان نهد.

اللهی العفو

Doaasalavat..mohamad2salavat..Doaa

عزیزانی
2014_08_22, 11:03 AM
-4-9-

salavat

ده صلوات پاداش یک صلوات :salavat..

رسولخدا (ص) فرمود: حق سبحانه وتعالی ، عطا فرمود به ملکی از ملایکه ، اسم های همه خلایق را

، با اسم پدر ایشان ، وآن ملک بر قبر من ایستاده است تا روز قیامت.

پس هرکه بر من صلوات فرستد ، آن ملک می گوید که : یا محمد فلان بن فلان بر تو فلان قدر صلوات فرستاد

وحق تعالی ضامن شده است که به هر صلواتی ده صلوات بر آنبنده فرستد.

salavat6
فرستادن صلوات بین نماز ظهروعصر:salavat..

امام صادق (ع) فرمود: هرکس بین نماز های ظهر وعصر بر پیغمبر وآلش درود فرستد ،

آن درودبرابر با هفتاد رکعت نماز خواهد بود.

mohamad2

عزیزانی
2014_08_23, 12:03 PM
-4-9-

mohamad2

صلوات فرستادن بر محمد و اهل بیت او:

امام صادق - علیه السلام - فرمود: در پاره اى از کتاب ها یافتم که هر کس ‍ بر محمدو آل محمد - علیهم السلام - صلوات بفرستد،

خداوند یک صد حسنه در نامه عملش بنویسد،و هر کس (بر محمد و اهل بیتش صلوات فرستد به این طریق که ) بگوید:

صلىالله على محمد و اءهل بیته salavat..خداوند براى او هزار حسنه بنویسد.

اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم salavat6

گل مريم
2014_08_25, 11:55 AM
http://www.shahrequran.ir/attachments/1969d1407466566-.gif

با صدای بلند، صلوات فرستادن نفاق را برطرف می‌سازد.

اصول کافی معرب، ص492

http://www.shahrequran.ir/attachments/1969d1407466566-.gif

عزیزانی
2014_08_30, 09:20 PM
-4-9-

salavat6

خصوصیات فرستادن صلوات

صلوات : بهترین هدیه از طرف خداوند برای انسان است.

صلوات : تحفه‌ای از بهشت است.

صلوات : روح را جلا می‌دهد.

صلوات : عطری است که دهان انسان را خوشبو می‌کند.

صلوات : نوری در بهشت است.

صلوات : نور پل صراط است.

صلوات : شفیع انسان است.

صلوات : ذکر الهی است.

صلوات : موجب کمال نماز می‌شود.

صلوات : موجب کمال دعا و استجابت آن می‌شود.

صلوات : موجب تقرب انسان است.

صلوات : رمز دیدن پیامبر در خواب است

mohamad2salavat6

عزیزانی
2014_09_01, 11:32 AM
-4-9-

اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم

salavat..

صلوات : برترین عمل در روز قیامت است.

صلوات : سنگین‌ترین چیزی است که در قیامت بر میزان عرضه می‌شود.

صلوات : محمبوب‌ترین عمل است.

صلوات : آتش جهنم را خاموش می‌کند.

صلوات : زینت نماز است.

صلوات : گناهان را از بین می‌برد.

صلوات : فقر و نفاق را از بین می‌برد.

صلوات : بهترین داروی معنوی است.

چه خوب است که انسان همیشه اهل صلوات، باشد. چرا که پیامبر نیز دائم الصلوات بوده‌است.

چه خوب است که همیشه زیان انسان مشغول ذکر صلوات، باشد و فضای جامعه و محیط کار خود را معطر به صلوات، نماییم.

mohamad

عزیزانی
2014_09_02, 02:37 PM
با ذکر صلوات، غم و اندوه و حزن را از خود دور کنید.

با یک صلوات، نوری در بهشت برای خود بیافرینید. salavat..

با یک صلوات گناهان خود را پاک و تولدی دیگر برای خود بوجود آورید. salavat..

با یک صلوات پاداش هفتاد و دو شهید را برای خود ثبت کنید. salavat..

با یک صلوات ده حسنه برای خود ثبت کنید salavat..

mohamad2

عزیزانی
2014_09_03, 10:48 AM
-4-9-

mohamad
فرستادن صلوات بین نماز ظهروعصر:

امام صادق (ع) فرمود: هرکس بین نماز های ظهر وعصر بر پیغمبر وآلش درود فرستد ، آن درود برابر با هفتاد رکعت نماز خواهد بود.

salavat5
پاداش صلوات:

امام رضا (ع) فرمودند: صلوات بر محمد وآل او معادل است با پاداش وثواب تسبیح وتکبیر گفتن است

اللهم صل علی محمد وآل محمد

وعجل فرجهم

عزیزانی
2014_09_04, 06:24 PM
besmellah

mohamad1

معنای صلوات
صلوات ، در لغت ، به معنای دعاست و نماز را به جهت شامل بودن بر دعا ، صلاه می گویند

. در حال حاضر ، در عرف مردم ، صلوات را بر دو چیز اطلاق می کنند :

یکی ، درود و دعایی است خاص که مضمونش استدعای رفعت درجه و ازدیاد قرب حضرت محمد (ص) است .

معنای دوم صلوات ، نماز است .

بعضی معتقدند « صلواه » ، از تصلیه مشتق شده است که به معنای متابعت است ،

یعنی نماز تابع شارع است ، به عبارتی ، تابع خداوند است .

بعضی گفته اند : صلوات از صله مشتق شده است و نماز حقیقی آن است که در حال نماز از خلق ، منفصل و به خالق ، متصل می گردد

و نمازگزار رابطه تقرب عبد است به معبود و صلوه واسطه اتصال امت است به حضرت رسول (ص) .

بعضی صلوات از سوی حق تعالی را پنج معنی کرده اند : رحمت : مغفرت ، ثناء ، تذکیه و کرامت .

بعضی از علمای علم حروف می گویند : صلوات ، مرکب است ، به شرح زیر :

« صاد » صلوات از صمد است که از اسماء خداوند است .
« لام » صلوات از لطیف است که از اسماء خداوند است .
« واو » صلوات از واحد است که از اسماء خداوند است .
« هاء » صلوات از هادی است که از اسماء خداوند است .

بعضی می گویند : صلوات یعنی تسلیم شدن ،

یعنی تسلیم نماید خود را برای کسی که خدا او را وصی و خلیفه خود گردانیده است .

محمد یعنی بسیار ستودن و بسیار ستایش کردن .

سزاوار است که محمد را بسیار ستایند ، یعنی به هر ستایش ستوده شود ؛

و لذا اسم محمد به صلوات اختصاص داده شده

و بعضی ها گفته اند که « محمد » و « احمد » مشتق از حمید است
و « حمید » یعنی « حامد » ، یعنی ستانیده و معنای « محمود » یعنی « ستوده » .
خدا دو اسم مبارک « حامد » و « محمود » را اختصاص داده به حضرت رسول الله
در مقام ستودن حق تعالی ، احمد است . یعنی از همه کس بیشتر ستایش گر خداست و در مقام ستوده شدن محمد است
، یعنی بیشتر از همه کس ستایش کرده شده است .

اکنون که عظمت پیامبر (ص) را شناختیم زندگی آن خاتم پیامبران را به اختصار نظر می کنیم .

منبع : salavatt.blogfa.com

qurani7..allah..qurani7

عزیزانی
2014_09_05, 02:25 PM
اعمال قبل از خواب حضرت زهرا(سلام الله علیها)

وقتى که بستر خواب را گسترده بودم، رسول خدا (ص) بر من وارد شد ،

فرمود: اى فاطمه ! نخواب مگر آن که هرشب چهار کار را انجام دهى:

1-قرآن را ختم کنى.

2- وتمامی پیامبران را شفیع خود گردانى.

3- وهمه مؤمنین را از خود راضى کنى.

4- حجّ و عمره اى را به جا آورى.

بسیار شگفت زده شدم !این را فرمود و شروع به خواندن نماز کرد، صبر کردم تا نمازش تمام شد،

گفتم : یا رسول اللّه! به چهار چیز مرا امر فرمودى در حالى که بر آنها قادر نیستم!

آن حضرت تبسّمى کرد و فرمود :

1-چون قل هو اللّه را سه بار بخوانى مثل این است که قرآن را ختم کرده اى،

2-و چون بر من و پیامبران پیش از من صلوات فرستى ،

( اللهم صل علی محمد و آل محمد و صل علی جمیع الانبیاء و لمرسلین )شفاعت کنندگان تو در روز قیامت خواهیم بود.

3-و چون براى مؤمنین استغفار کنى ، ( اللهم اغفر للمومنین و المومنات الاحیاء منهم والاموات ) آنان همه از تو راضى خواهند شد.

4-و چون بگویى : سُبحانَ اللّه وَ الحَمدُ للّه وَ لا اِلهَ اِلاَّ اللّهُ وَ اللّهُ اکبر ُ، حجّ و عمره اى را انجام داده اى.

salavat7salavat..salavat7

مشعشع
2015_05_15, 10:57 PM
...3gol.... ...3gol.......3gol.......3gol.......3gol.......3go l.......3gol.......3gol.......3gol.......3gol..... ..3gol.......3gol.......3gol.......3gol....

گل مريم
2017_02_07, 09:21 AM
حاج ‌اسماعیل دولابی (ره):

هر که صلوات را فراموش کند ، راه بهشت را گم‌ می کند.
salavat2