PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اوصاف قرآن

گل مريم
2013_05_11, 07:51 AM
besmellah5

قرآن در همه شئون زندگى:كتاب الله تبصرون به، و تنطقون به، و تسمعون به، و ينطق بعضه ببعض، و يشهد بعضه على بعض، و لا يختلف فى الله، و لا يخالف بصاحبه عن الله.

کتاب خداوندى است كه با آن مى‏بينيد، و با آن سخن مى‏گوييد و با آن مى‏شنويد و بعضى از آيات قرآنى بعضى ديگر را توضيح مى‏دهد و بعضى از آن (به تفسير و تاويل) بعضى ديگر شهادت مى‏دهد. در بيان الهيات هيچ اختلافى در ميان آياتش نيست و كسى‏كه با قرآن همدم باشد، از خدا منحرف نمى‏شود.

برگرفته از کتاب 1300 نكته درباره قرآن کریم
مؤلف :عباس عزيزى
منبع: از سایت عدیر

گل مريم
2013_05_11, 07:53 AM
عدم نقص و كژى در قرآن:
الحمد لله الذى انزل على عبده الكتاب و لم يجعل له عوجا *
قيما لينذر باسا شديدا من لدنه و يبشر المومنين الذين يعملون الصالحات ان لهم اجرا حسنا(كهف / 1 و 2 ).

سپاس خدايى را كه كتاب (قرآن) را بر بنده خود محمد (صلى الله عليه و آله و سلم) فرو فرستاد و در آن نقص و كژى قرار نداد *
(كتابى) درست و استوار تا (مردم را) به عذابى سخت بيم دهد و مؤمنانى را كه كارهاى شايسته انجام مى‏دهند بشارت دهد همانا پاداش نيكويى براى ايشان است.

گل مريم
2013_05_11, 07:55 AM
کتاب روشنگر:الر تلك آيات الكتاب المبين‏(یوسف / 1. ).

الر، اين آيات كتاب روشن است.

گل مريم
2013_05_15, 07:53 AM
حكمت:

ذلك نتلوه عليك من الايات و الذكر الحكيم‏( آل عمران / 58. ).

اينهاست كه ما آن را از آيات و قرآن حكمت ‏آميز بر تو مى‏خوانيم.

كتاب محكم مبتين بر حقايق روشن:

كتاب احكمت آياته ثم فصلت من لدن حكيم خبير( هود / 1. ).

كتابى است محكم كه از جانب خداى حكيم و آگاه بر حقايق بسيار و روشن بيان گرديده است.

گل مريم
2013_05_15, 07:56 AM
قرآن سخن راست‏

ما كان حديثا يفترى و لكن تصديق الذى بين يديه و تفصيل كل شى‏ء و هدى و رحمه لقوم يومنون‏(يوسف / 111. ).

سخنى نيست كه به دروغ ساخته شده باشد بلكه تصديق آنچه است كه پيش از آن بوده و روشنگر هر چيز است و براى مردمى كه ايمان مى‏آورند رهنمود و رحمتى است.

نجات از ظلمات به سوى نور:

الر كتاب انزلناه اليك لتخرج الناس من الظلمات الى النور(ابراهيم / 1).

الف - لام - را * كتابى است كه آن را به سوى تو فرود آورديم تا مردم را به اذن پروردگارشان از تاريكى‏ها به سوى روشنايى بيرون آورى.

گل مريم
2013_05_15, 07:58 AM
نور: يا ايها الناس قد جاء كم برهان من ربكم و انزلنا اليكم نورا مبينا( نساء / 174. ).

اى مردم، در حقيقت براى شما از جانب پروردگارتان برهانى آمده است و ما به سوى شما نورى تابناك فرو فرستاده ‏ايم.

مبين:

طس * تلك آيات القرآن و كتاب مبين * هدى و بشرى للمومنين‏(نمل / 1 و 2. ).

طا - سين * اين است آيات قرآن و (آيات) كتابى روشنگر * كه (مايه) هدايت و بشارت براى مؤمنان است.