PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سلام من میخوام عدول کنم لطفا کمکم کنین

یا علی ابن الحسین
2014_04_06, 07:08 AM
سلام و احترام
من میخواستم از ایت الله مکارم شیرازی به ایت الله سیستانی عدول کنم
من پرسیدم از یه کارشناسی که بهم یه لینکی تو اینترنت مععرفی کرد که یه قستی نوشته بود
((جایز نیست مگر اعلم باشد)) اون کارشناس هم گفت ما فقط احکام شرعی ایت الله مکارم رو میگیم و این مسائل رو نمیگیم
حالا میخوام کمکم کنین میتونم عدول کنم و ایا کار خواصی میخواد بکنی چجوری باید عدول کنم ممنون از همه بزرگواران

یا علی ابن الحسین
2014_04_06, 03:19 PM
ایت الله سیستانی اعلمتر هستند؟

معمار
2014_04_06, 08:13 PM
مسأله 5ـ «مجتهد» و «اعلم» را از سه راه مى توان شناخت: اوّل: اين كه خود انسان اهل علم باشد و بتواند مجتهد و اعلم را بشناسد. دوم: اين كه دو نفر عادل از اهل علم به او خبر دهند، به شرط اين كه دو نفر عالم ديگر برخلاف گفته آنها شهادت ندهند. سوم: اين كه آنچنان در ميان اهل علم و محافل علمى مشهور باشد كه انسان يقين پيدا كند او اعلم است.(رساله آیت الله مکارم) مسأله 6ـ هرگاه شناختن «اعلم» بطور قطع ممكن نشود، احتياط آن است از كسى تقليد كند، كه گمان به اعلم بودن او دارد و در صورت شك ميان چند مجتهد و عدم ترجيح آنها از هركدام بخواهد مى تواند تقليد كند.(رساله آیت الله مکارم)