PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهشت رو به بها میدن یا به بهانه ؟

یا علی ابن الحسین
2014_03_30, 05:18 PM
سلام و احترام
میخواستم بدونم بهشت رو به بها میدن یا به بهانه؟

من این سوال رو از چند روحانی پرسیدم گفتند به بها میدن یکی از اونها گفتن که به بها میدن
اما میخواستم بدونم واقعا بهشت رو به بها میدن مگه انسان اصلا چیزی از خودش داره
مگه انسان میتونه خودش رو بزرگ بگیره اصلا این بزرگی انسان رو به جهنم میبره
اگه فضل خدا نباشه که همه انسان ها بغیر از معصومین جهنمی هستند این اعمالی که ما انجام میدیم هیچ هست
اگه اشتباه میکنم دلیلی بیارین
لطفا این سوال کامل پاسخ بدین ممنون

معمار
2014_03_30, 07:43 PM
سلام و احترام
میخواستم بدونم بهشت رو به بها میدن یا به بهانه؟

من این سوال رو از چند روحانی پرسیدم گفتند به بها میدن یکی از اونها گفتن که به بها میدن
اما میخواستم بدونم واقعا بهشت رو به بها میدن مگه انسان اصلا چیزی از خودش داره
مگه انسان میتونه خودش رو بزرگ بگیره اصلا این بزرگی انسان رو به جهنم میبره
اگه فضل خدا نباشه که همه انسان ها بغیر از معصومین جهنمی هستند این اعمالی که ما انجام میدیم هیچ هست
اگه اشتباه میکنم دلیلی بیارین
لطفا این سوال کامل پاسخ بدین ممنون

بهشت را به بها می دهند

در سوره بقره آیه 111 می فرماید:

وَ قالُوا لَنْ يَدْخُلَ الْجَنَّةَ إِلاَّ مَنْ كانَ هُوداً أَوْ نَصارى‏ تِلْكَ أَمانِيُّهُمْ قُلْ هاتُوا بُرْهانَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ صادِقينَ--آنها گفتند: «هيچ كس، جز يهود يا نصارى، هرگز داخل بهشت نخواهد شد.» اين آرزوى آنهاست! بگو: «اگر راست مى ‏گوييد، دليل خود را (بر اين موضوع) بياوريد!

این آیه می فرماید ورو به بهشت با آرزو,بهانه و خیال نیست

بلکه طبق آیات قرآن و روایات ورود به بهشت تنها با ایمان و عمل صالح امکان پذیر است

وَ الَّذينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ أُولئِكَ أَصْحابُ الْجَنَّةِ هُمْ فيها خالِدُونَ(بقره آیه 82) و آنها كه ايمان آورده، و كارهاى شايسته انجام داده‏اند، آنان اهل بهشتند و هميشه در آن خواهند ماند

در روایتی می خوانیم که:

رسول خدا فرمود: «التوحيد ثمن الجنة»(بحار3/3)توحید بهای بهشت است,اگر کسی موحد بود اهل بهشت است

در قرآن آرزو و بهانه و خواهش,به تنهایی معیار ورود به بهشت نیست

لَيْسَ بِأَمانِيِّكُمْ وَ لا أَمانِيِّ أَهْلِ الْكِتاب(نساء 123) دخول به بهشت منوط به آرزوهاى شما مسلمين و اهل كتاب نيست(ترجمه صادق نوبری)

پیامبر(ص)می فرمایند:

بهشت را مي‏ فروشند و ثمن هم دارد.عرض كردند: ثمن بهشت چيست؟ فرمود: «لا اله الاّ الله يَقولها العَبد مُخلصاً»,آن مرد عرض كرد: مخلصاً يعني چه؟حضرت فرمود: اخلاص به آن است كه به آنچه من بدان مبعوث شدم، ايمان آورده، عمل كند(بحار3/13).

یا علی ابن الحسین
2014_03_30, 09:16 PM
پس فضل خدا چی میشه ؟

یا علی ابن الحسین
2014_03_30, 09:17 PM
اونا یی که داخل بهشت میشن اونایی که اعمال واجب و ...... رو کامل انجام دادن رو خدا به بهانه به بهشت میبره این کارهایی که ما انجام میدیم ارزش بالایی نداره و اگر فضل خدا نباشه این اعمالی که ما انجام میدیم هیچ هست و حق هیچی رو ادا نکردیم من اعمال خودم رو میگم اگه خدا بخواست روی غیر از فضلش حساب بکنه کل اعمال 70 ساله ما به اندازه حق یه حبه انار نمیشه

یا علی ابن الحسین
2014_03_30, 09:27 PM
آیات و احادیث درباره توبه

وَ هُوَ الَّذِى يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ وَ يَعْفُواْ عَنِ السَّيَِّاتِ وَ يَعْلَمُ مَا تَفْعَلُون } سوره شوری آیه 25 ‏ }

و اوست كسى كه از بندگانش توبه می ‏پذيرد و از گناهان در می ‏گذرد و آنچه را كه می ‏كنيد، می ‏داند.
امیدوار بودن به خدا و مایوس نگشتن از درگاه او

- سوره انعام آیه 133: و پروردگار بی نیاز شما صاحب رحمتی بسیار عام گستر است.

سوره انعام آیه 147: و پروردگار شما صاحب رحمتی وسیع است و عجله در عقوبت گناهکاران نمی کند.

یا علی ابن الحسین
2014_04_06, 09:41 AM
به نظر من عالم به خاطر 14 معصوم افریده شده
و تمام انبیاء به ائمه توسل میکنن
حضرت ادم به خاطرتوسل به 5 تن بخشیده شدند
فقط 14 معصوم به بها و ارزش بهشت میروند
و انسان های دیگه بغیر از ائمه به بهانه میرن بهشت
از یه استادی شنیده بودم که تو ایات قران هست که چرا انسان ها به جهنم میرند اما نیست که چرا به بهشت میرند
که این فضل خدا هست که انسان ها به بهشت میرن