PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مهم * مهم * لا اله الا الله قصد دارم این سوال و جوابب ها رو بذارم

یا علی ابن الحسین
2014_03_25, 11:01 AM
یا حسین لا اله الا الله

ياران تبريک در ماه غم زهرا حرام است جدید [25-03, 10:26] یا علی ابن الحسین: نوروز مانند شب تار است ياران چشم بهار از گريه خونبار است ياران جايي که اشک مصطفي ازديده جاريست گل هم به چشم دوستان خار است ياران تبريک در ماه غم زهرا حرام است مهدي از اين تبريک بيزار است ياران بي معرفت باشم اگر تبريک گويم وقتي که پيغمبر عزا دار است

نوروز مانند شب تار است ياران چشم بهار از گريه خونبار است ياران جايي که اشک مصطفي ازديده جاريست گل هم به چشم دوستان خار است ياران تبريک در ماه غم زهرا حرام است مهدي از اين تبريک بيزار است ياران بي معرفت باشم اگر تبريک گويم وقتي که پيغمبر عزا دار است ياران تبريک چون گويم که دخت مصطفي را خونِ جگر جاري به رخسار است ياران راه گلستان را به روي دل ببنديد زهرا ميان درب و ديوار است ياران زهراست برما مادرو بايد بدانيم مادر به ما ، در حشر غمخوار است ياران بلبل شده در بوستان هم ناله با گل گل ، زارتر ازگل به گلزار است ياران ما چون خريدار غم زهرا نباشيم زهرا غم مارا خريدار است ياران

__________________________________________________ ________________________________________

يا عـــلـي ابـن الحــسـيـن ع:من میتونم اثباتش کنم
خادم اهل بيت:بفرمایید اثبات بفرمایید
يا عـــلـي ابـن الحــسـيـن ع:مگه 14 مصوم پدر امت نیست
شما اگه پدرتون بمیره تو مجلس ععزا میرین تبریک میگین
خادم اهل بيت:الان مگه مجلس عزاست اصلا ؟
يا عـــلـي ابـن الحــسـيـن ع:بله
خادم اهل بيت:شما روایت بیار که بگه
خادم اهل بيت:برای فاطمیه دهه بگیرید
خادم اهل بيت:این دهه گرفتن رو کی مد کرده ؟
خادم اهل بيت:نداریم ؟
خادم اهل بيت:البته برای محرم داریم
خادم اهل بيت:که معصوم علیه السلام دهه اول رو
خادم اهل بيت:طور خاصی بودند اما برای فاطمیه روایت میخوام
يا عـــلـي ابـن الحــسـيـن ع:اگه کسی محبت 14 معصوم رو داشته باشه کل سال رو براشون ماتم میگره که چقدر ظلم شده بهشون
خادم اهل بيت:همین کارها رو کردیم دیگه
خادم اهل بيت:بهمون میگن امل
خادم اهل بيت:گریه کن
خادم اهل بيت:اصلا شادی ندارند
خادم اهل بيت:نمیخندند
خادم اهل بيت:مومنین همشون گریه میکنند
خادم اهل بيت:ماتم زده هستند
خادم اهل بيت:افسرده اند
خادم اهل بيت:کی به شما همچین حرفی زده
خادم اهل بيت:که باید کل سال رو عزا گرفت یا ماتم داشت ؟
خادم اهل بيت:برادر من
يا عـــلـي ابـن الحــسـيـن ع:تو زیارت عاشورا هست لقد عزمت المصبه
فکر کنم تو زیارت جامععه مقدسه هم هست که امام زمان شب و روز به خاطر امام حسین گریه میکنند یععنی اینقدر مصیبت بزرگ بوده حالا امام حسین چرا شهید کردند بخاطر کینه به امام ععلی
خادم اهل بيت:اجازه هست چیزی عرض کنم
خادم اهل بيت:؟
يا عـــلـي ابـن الحــسـيـن ع:که برمیگرده به فاطمیه
يا عـــلـي ابـن الحــسـيـن ع:بفرمایین
خادم اهل بيت:اشکالی نداره
خادم اهل بيت:شما هر روز زیارت عاشورا بخونید و گریه کنید
خادم اهل بيت:اما عید مردم رو جز عزاهای اصلی تعطیل نفرمایید
خادم اهل بيت:ببینید
خادم اهل بيت:خبرگزاری ها یه خبر چاپ کردند که میگفت
خادم اهل بيت:ایت الله شبیری زنجانی فرمودند :
خادم اهل بيت:حضرت آیت الله شبیری زنجانی نسبت به ترویج دهه های پیاپی عزاداری هشدار داد و گفت: افراط در عزاداری ها به تفریط می انجامد. جامعه عرفا نمی تواند نسبت به این همه عزاداری پیاپی مراقبت داشته باشد و سرانجام به انکار مجموع عزاداری روی می آورد.

به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله العظمی شبیری زنجانی، این مرجع عالی قدر در جمع تعدادی از روحانیون و طلبه های حوزه علمیه قم که در دفتر او حضور داشتند، ترویج دهه های پیاپی عزاداری را زمینه ساز رویگردانی جامعه از عزای اهل بیت علیهم السلام دانست و گفت: همین طور پشت سر هم دهه درست کردن، توسط جامعه قابل پذیرش نیست و به مرور زمان زمینه انکار مجموعه عزاداری ها به وجود می آید. افراط در عزاداری ها به تفریط می انجامد.
خادم اهل بيت:استاد برجسته حوزه علمیه قم با غیر شرعی خواندن هتک حرمت عزاداری ها، خاطر نشان کرد: حدیث خاصی راجع به مدت زمان عزاداری ها نیست .اگر برپایی مجلس های شادی در زمانی باشد که در عرف آن را هتک حرمت عزای اهل بیت – علیهم السلام- می دانند خلاف شرع است. البته این که چه کاری هتک حرمت است را خود افراد باید تشخیص بدهند.

او افزود: قول ما درباره اینکه آیا شادی در ایامی غیر از روز شهادت هتک حرمت هست یا نه، حجت نیست و جامعه مشخص می کند تا چه زمانی باید عزا نگه داشته شود. اما متاسفانه عده ای امروزه با افراط در عزاداری ها زمینه هتک حرمت را فراهم می کنند و این افراد در این زمینه مسوولند. آیا واقعا کسی که مدعی محب اهل بیت – علیهم السلام- بودن است موظف به این کارهاست؟
خادم اهل بيت:آیت الله شبیری زنجانی ادامه داد: امروزه برخی از منبری ها و مداح های بی تقوا حرفهای بی سند و مجلسهای بی سندی را ترویج می کنند و پس از ترویج آن در جامعه، عرف هرگونه مجلس شادی را در این ایام هتک حرمت می نامد. افراد هم شرعا موظفند هتک حرمت نکنند. اما آیا حتما ما باید موضوع را درست کنیم و بعد آن را تبلیغ کنیم تا باعث هتک شود؟
خادم اهل بيت:این رو هر وقت خوندید بنده در خدمتتون هستم
خادم اهل بيت:خوندید ؟
خادم اهل بيت:اگه امری نیست مرخص شیم ؟
يا عـــلـي ابـن الحــسـيـن ع:هر کس اعتقادی داره امام از چشم و هم چشمی بله من برای این کار برای دلم لباس سیاهم رو زیر اون پیرهن سفید میپوشم اما شما قبول دارین که پیامبر و اهل بیت پدر امتند
يا عـــلـي ابـن الحــسـيـن ع:؟
خادم اهل بيت:انا و علی ابوا هذه الامه
خادم اهل بيت:اینکه مشخصه
يا عـــلـي ابـن الحــسـيـن ع:من این غم امام حسین رو کل سال تو سینم دارم که چجوری به شهادت رسوندنش دلیل هم اوردم براتون اگه کسی محبت 14 معصوم رو داشته باشه کل سال رو براشون ماتم میگره که چقدر ظلم شده بهشون
البته اگه محبت داشته باشه اون کینه و نفرت رو باید تو حتی ایام شادی اهل بیت که ماه رجب و شعبان هست اون کینه رو از دشمنان اهل بیت داشته باشه
خادم اهل بيت:اگه امری نیست مرخص شیم
يا عـــلـي ابـن الحــسـيـن ع:فکر کنم تو زیارت جامععه مقدسه هم هست که امام زمان شب و روز به خاطر امام حسین گریه میکنند یععنی اینقدر مصیبت بزرگ بوده حالا امام حسین چرا شهید کردند بخاطر کینه به امام ععلی * یا علی
يا عـــلـي ابـن الحــسـيـن ع:با اجازه
خادم اهل بيت:یا علی

محرم برمیگرده به فطمیه
کینه به علی ابن ابی طالب یعنی بخاطر کینه به خاطر نام علی امام حسین رو شهید کردند
بخاطر نام علی علی اکبر رو اربا اربا کردند بخاطر علی
خادم اهل بيت:البته برای محرم داریم
خادم اهل بيت:که معصوم علیه السلام دهه اول رو
خادم اهل بيت:طور خاصی بودند اما برای فاطمیه روایت میخوام
لا اله الا الله
و وقتی برای محرم روایت اومده که امام در دهه محرم محزون میشدند
ووقتی برای محرم اومده که امام نمیخندند مطمئنن برای فاطمیه بالاتر از اون هست و غم اون دو چندان هست هم برای امام حسین و یارانشون و هم برای حضرت زهرا و امام علی