PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پای درس رسول خداصلی الله علیه و آله

مهاجر
2014_02_15, 10:21 PM
besmellah17

پای درس رسول خداصلی الله علیه و آلهhttp://img1.tebyan.net/big/1390/10/31188174992451831111882011417816217164251148.gif
بر خورد با مردم
در حالى كه پیامبر صلى اللّه علیه و آله عازم میدان جنگ بود عربى به محضر او رسید و ركاب شترش را گرفت و گفت : یا رسول اللّه : علمى را به من بیاموز كه سبب رفتم به بهشت گردد.

حضرت فرمود:

با مردم آن گونه رفتار كن كه دوست دارى با تو آن گونه رفتار كنند.

و از رفتار با آنها كه خویشاوند تو نیست بپرهیز

اصول كافى ، باب الانصاف و العدل ، ح 10.

مهاجر
2014_02_15, 10:26 PM
پرهیز از امتیاز طلبى پیامبر اكرم صلى اللّه علیه و آله با عده اى از اصحاب خود به سفر رفته بودند. حضرت در بین راه دستور داد گوسفندى را ذبح كنند و غذایى تهیه نمایند. مردى گفت : كشتن گوسفند با من باشد، دیگرى گفت : پوست كندن آن با من باشد سو مى گفت : پختن آن را من به عهده مى گیرم .
پیامبر صلى اللّه علیه و آله فرمود: من هم هیزم آن را آماده مى كنم .
اصحاب گفتند: با رسول اللّه ! پدران و مادران ما فداى شما باد، خود را به زحمت نیندازید، ما خود هیزم را جمع آورى خواهیم كرد.
حضرت فرمود: مى دانم كه شما این كار را براى من انجام مى دهید اما خداى عز و جل نمى پسندد كه بنده اش خود را از اصحابش ممتاز كند آنگاه برخاست و براى آنها هیزم جمع آورى كرد