PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : داستانهای زندگی امیرالمومنین به زبان انگلیسی+ ترجمه فارسی

zahra46
2014_02_05, 12:55 AM
داستانهای زندگی امیرالمومنین + ترجمه

ALI SOW HIS WORD

A jewish scholar came to ALI and asked him O Abul- Hassan, have you ever observed yourLORD?
IMAM ALI answered, I don’t worship the GOD that I have not observed, woe to you, the eyes can”t see the Almighty God ,but he sees eyes, and the hearts see Him by the of sincerity of belief 1

ترجمه:

یک دانشمند یهودی آمد نزد علی و پرسید از او ، اوه ابوالحسن آیا شما هرگز دیده ای پروردگارت را؟
امام علی (ع) پاسخ داد من پرستش نمی کنم خدایی را که نتوانم مشاهده کنم ، وای بر تو، چشمها نمی توانند ببینند خدای متعال را ، اما او می بیند چشمها را و قلبها می بینند او را با خلوص ایمان .

منبع:
داستانهای کوتاه از زندگی امیرالمومنین علیه السلام ...

zahra46
2014_02_25, 09:34 PM
RECEPTION

othman Ibne Honaif was one of the trusted and faihful of Ali he was governor .
of province and was once invited to a reception which consisted of an extravagant dinner.when Imam ALi heard of this,he wrote a very reprehendinng letter to him. in this letter he criticized his action and said
that he went to a dinner where only rich people invited and the poor
were scornfully excluded.

WORDS AND EXPRESSION

trusted=faithful
f ollower =disciple
province=ولایت=استان
governor=ruler=حاکم=فرماندار
inviteدعوت کردن
reception=پذیرایی مهمانی
consist=contain=شامل بودن
extravagant=پرخرج=افرادکار
reprehend=hateسرزنش کردن انتقاد کردن
criticize=انتقاد کردن
The poor=بیچارگان
poor=بیچاره .فقیر
exclude=sebar=محروم کردن
..

منتظر داستان بعدی باشید.ترجمه فارسی '' پذیرایی''
عثمان بن حنیف بود یکی از یاران مورد اعتمادو با ایمان حضرت علی علیه السلام.او بودحاکم یک استان .و یک بار دعوت شده بود به یک مهمانی که شا مل یک شام پر خرج و افراد کارانه.وقتی حضرت علی علیه السلام شنید این را .او نوشت یک نامه سرزنش
امیز به او.در این نامه انتقاد از عمل او کردو گفت که .او رفته شامی که فقط مردم ثروتمند
دعوت شده بودند و مردم فقیر با خواری محروم شده بودند پایان

....pa....

...3gol....