PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عنایت امام زمان (عج) به محجبه ها

گل نرگس
2014_01_21, 01:33 PM
حضرت به من فرمودند: چرا این گونه به دنبال من می گردی و این رنجها را متحمل می شوی؟ مثل این باشید ( اشاره به آن جنازه کردند) تا من به دنبال شما بیایم!

http://hijab.hayatebartar.ir/wp-content/uploads/2014/01/poster-61-723x1024.jpg

مرحوم آیت الله سید علی مجتهد سیستانی- پدربزرگ آیت الله العظمی حاج سید علی سیستانی دامت برکاته- در مشهد مقدس برای آنکه به حضور امام زمان (عج) شرفیاب شود، ختم زیارت عاشورا را چهل جمعه، هر هفته در مسجدی از مساجد شهر آغاز می کند.
ایشان می فرمود: در یکی از جمعه های آخر، ناگهان شعاع نوری را مشاهده کردم که از خانه ای نزدیک به آن مسجدی که من در آن مشغول به زیارت عاشورا بودم، می تابید.
حال عجیبی به من دست داد و از جای برخواستم و به دنبال آن نور به در آن خانه رفتم. خانه کوچک و فقیرانه ای بود که از درون آن نور عجیبی می تابید. در زدم، وقتی در را باز کردند مشاهده کردم که حضرت ولی عصر امام زمان (عج) در یکی از اتاقهای آن خانه تشریف دارند و در آن اتاق جنازه ای را مشاهده کردم که پارچه ای سفید روی آن کشیده بودند.
وقتی که من وارد شدم و اشک ریزان سلام کردم، حضرت به من فرمودند: چرا این گونه به دنبال من می گردی و این رنجها را متحمل می شوی؟ مثل این باشید ( اشاره به آن جنازه کردند) تا من به دنبال شما بیایم! بعد فرمود:
این بانویی است که در دوره بی حجابی ، هفت سال از خانه بیرون نیامد؛ تا مبادا نامحرم او را ببیند!!

سجادی
2014_01_21, 08:06 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

به قول بنیانگذار جمهوری اسلامی عزیزمان ؛ زن انسان ساز است .

به نظرم وقتی خانم ها قدر خودشان را بدانند و رسالت بزرگ انسان سازی را درک کنند،

هرگز در شان خویش نمی بینند که بی حجاب وارد عرصه اجتماع شوند .

matn5

گل نرگس
2014_01_21, 08:21 PM
همه مردم دنیا، مخصوصا زنان، زیبایی را دوست دارند؛ به همین دلیل تلاش فراوانی را برای به دست آوردن آن می کنند…
http://hijab.hayatebartar.ir/wp-content/uploads/2013/12/hijab-poster-64-big.jpg

یکی از مهمترین مسائل زندگی هر زن و دختری، داشتن صورت و اندامی زیبا است؛ که به واسطه همین مسئله، آرایش کردن و لباس فاخر پوشیدن، از ضروریترین ملزومات زندگی آنان می باشد. البته این چیز بدی نیست بلکه پسندیده و نشانه میل به جمال گرایی است که همه ادیان الهی آن را تایید کرده اند.
اما نکته قابل تامل اینجاست:

هرچیزی و یا هرکاری باید طبق قانون و برنامه ریزی خاصی انجام شود، تا نتیجه آن مطلوب گردد؛ وگرنه عکس آن صورت می گیرد. خیلی از زنان و دختران در همین راستای زیباتر شدن، زیبایشان را از دست داده و این جای بسی تاسف دارد.

در دین مبین اسلام، به زیبایی زنان و دختران، توجه خاصی کرده و با ضوابط خاصی، آن را بیان کرده است. مثلا اسلام نشان دادن زیبایی یک زن را برای نامحرم ناپسند می داند، (۱) وطبق فرمایش گوهربار امیرالمومنین علی (علیه السلام) ، اگر زنی می خواهد زیبایش همیشگی و پایدار بماند، حجاب بهترین راهکار است . (۲)

۱- النبی (صلی الله علیه و آله): «ان من خیر نسائکم المتبرجة من زوجها، الحصن عن غیره» بهترین زنان شما زنی است که برای شوهرش آرایش و خود نمایی کند اما خود را از نامحرمان بپوشاند.(بحار الانوارج۱۰۳ ص۲۳۵)

۲- ألامام علی (علیه السلام): «صیانة المرأة أنعم لحالها أدوم لجمالها» پوشیدگی زن برای او بهتر است و زیبایش را پایدارتر می سازد. (غررالحکم، فصل ۴۴، حرف صاد، حدیث۱۰)