PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بشارات و اشارات از رسـول خـدا صـلى الله و عـليـه و آله و سلم

گل مريم
2014_01_16, 02:15 PM
besmellah2

بشارات و اشارات از رسـول خـدا صـلى الله و عـليـه و آله

برگرفته از آثار مرحوم آية الله سيد رضا صدر
1 ـ ((قيامت بر پا نخواهد شد تا وقتى كه قائم حـق از مـا قـيـام كـنـد و آن ، وقـتـى اسـت كـه خـداى عزوجل اذن دهد)). (1 )
روز قيام قائم ، از اسرار الهى و راز مگوست ؛ پيغمبر صلى الله عليه و آله يا نمى داند و يا نمى گويد.
2 ـ ((دنـيـا بـاقـى اسـت تـا روزى كـه مـردى از دودمـان حـسـيـن قـيـام كـنـد و زمـيـن را از عدل و داد پر سازد؛ چنانچه از ظلم و جور پر شده است )). (2)
3 ـ ((مهدى از ما اهل بيت است )). (3)
4 ـ (( مهدى از دودمان من است ؛ نامش نام من ، كنيه اش كنيه من ، شبيه ترين فرد از نظر خلق و خلق به من است )). (4 )
5 ـ ((خوشا به حال آن كه به خدمت قائم اهل بيت من برسد)). (5 )
6 ـ ((كـسـى كـه قـائم دودمـان من را(در زمان غيبتش ) انكار كند، مرا انكار كرده است )). (6 )
7 ـ ((عـلى بـن ابـى طـالب ، امـام امـت مـن است و خليفه من بر امت من ، بعد از من است و قائم مـنـتـظـر از فـرزنـدان اوسـت . خـدا بـه وسـيـله او زمـيـن را از عدل و داد پر خواهد ساخت ؛ چنانچه از ظلم و جور پر شده است )). (7 )
8 ـ خداى و تعالى زمين را تحت اختيار ذوالقرنين قرار داد و از هر چيزى بدو عنايتى كرد و حـكـومـت او بـه مشرق و مغرب رسيد. اين سنت الهى ، در قائم از دودمان من جارى خواهد بود. شـرق و غـرب عـالم در كـف بـا كـفـايـت او قـرار خـواهد گرفت و هر جايى كه به تصرف ذوالقـرنـيـن در آمده ، به تصرف او در خواهد آمد. خداوند گنجهاى زمين و معادن آن را بر او آشـكـار خـواهـد سـاخـت و بـه وسـيـله تـرس و رعـب در دل دشـمـنـان ، او را يـارى خـواهـد كـرد تـا زمـيـن را از عدل و داد پر سازد؛ چنانچه از ظلم و جور پر شده است )). (8)
9 ـ ((قـائم از فـرزنـدان مـن اسـت . نـام او نـام مـن اسـت ، كـنـيـه او كـنـيـه مـن ، شـمـايـل او شـمـايـل مـن ، سنت او سنت من . مردم را به دين من و شريعت من هدايت مى كند و به كـتـاب خداى عزوجل مى خواند. كسى كه اطاعتش كند، مرا اطاعت كرده و كسى كه او را عصيان كـند، مرا عصيان كرده است . آن كه او را در زمان غيبتش انكار كند، مرا انكار كرده . كسى كه دروغـگـويش بخواند. مرا دروغگو خوانده و آن كه راستگويش ‍ بداند، مرا راستگو دانسته . به خدا شكوه خواهم برد از دست كسانى كه او را تكذيب كنند و منكر سخن و كلامش گردند و امـتـم را از راه گـمـراه سازند. و بزودى ستمكاران از سرانجام و عاقبت خود، آگاه خواهند شد)). (9)
10 ـ ((كسى كه قائم فرزندان مرا انكار كند، مرا انكار كرده است )). (10 )

1- اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 456، بـاب 32، ح 87 بـه نقل از شيخ صدوق ، عيون اخبار الرضا عليه السّلام .
2-اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 456، بـاب 32، ح 88 بـه نـقـل از عـيـون اخـبـار الرضـا عـليـه السـّلام و ص 2، 5، 3، 5، ح 295، 267 بـه نقل از شيخ طوسى ، كتاب الغيبة .
3- اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 459، بـاب 32، ح 100 بـه نقل از عيون اخبار الرضا عليه السّلام .
4- اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 460، بـاب 32، ح 103 بـه نقل از اكمال الدين .
5- اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 460، بـاب 32، ح 104 بـه نقل از اكمال الدين .
6- اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 483، بـاب 32، ح 191 بـه نقل از اكمال الدين .
7- اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 461، بـاب 32، ح 107 بـه نقل از اكمال الدين .
8- اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 480، بـاب 32، ح 182 بـه نقل از اكمال الدين .
9- اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 482، بـاب 32، ح 190 بـه نقل از اكماالدين .
10- اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 483، بـاب 32، ح 191 بـه نقل از اكمال الدين .

گل مريم
2014_01_16, 02:19 PM
11 ـ ((مـهـدى از ذريـه مـن اسـت ، وقـتـى كـه خـروج كـنـد عـيـسـى بن مريم براى يارى او نازل مى شود و پشت سرش نماز مى خواند)). (1 )
12 ـ ((قـائم ، مـردى اسـت از دودمان من . نام او نام من است . خدا او را نگهدارنده من قرار مى دهـد. بـه سـنـت مـن عـمـل مـى كـند. زمين را از عدل و داد پر مى سازد؛ چنانچه از ظلم و جور و زشتى پر شده است )). (2 )
13 ـ ((قـائم را غـيـبـتـى اسـت )). عـرض شـد: يـا رسول الله ! چرا؟! فرمود: ((از كشته شدن خوف دارد)). (3 )
14 ـ ((بـشـارت مـى دهـم شـمـا را بـه مـهـدى كه در ميان امت من مبعوث خواهد شد، وقتى كه مردمانى در تزلزل باشند. زمين را از عدل و داد پر خواهد ساخت ؛ چنانچه از ظلم و جور پر شده است . آسمانيان و زمينيان از وجود او خشنود خواهند شد)). (4)
15 ـ ((بـشـارت مـى دهم شما را به مهدى ، بشارت مى دهم شما را به مهدى ، بشارت مى دهم شما را به مهدى ، زمين را از عدل و داد پر خواهد ساخت ؛ چنانچه از ظلم و جور پر شده است . اهل آسمان و اهل زمين از ظهور خشنود خواهند شد)). (5 )
16 ـ حـضـرتـش بـر مـنـبـر چـنـيـن فـرمـود: ((مـهـدى از عـتـرت مـن اسـت ، از اهـل بيت من است . در آخر الزمان خروج خواهد كرد. آسمان به خاطر او باريدن خواهد گرفت و زمين براى او روييدن مى گيرد. زمين را از عدل پر سازد؛ چنانچه از ظلم و جور پر شده است )). (6 )
17 ـ ((مـا دودمـان عـبـدالمـطلب ، سروران اهل بهشت هستيم : من و على و حمزه و جعفر و حسن و حسين و مهدى )). (7)
18 ـ ((مـهـدى مـردى اسـت از زادگـان اين مرد (اشاره فرمود به على بن ابى طالب ) به وسيله او خداوند دروغ را نابود مى سازد و روزگار ظلم و ستم را از جهان مى زدايد و ذلت و خوارى را از گردنهاى شما بر مى دارد)). سپس فرمود:
((مـن ، نـخـسـتين كس اين امت هستم و مهدى ميان كس است و عيسى واپسين كس آن و بخلى كج در اين ميان است )). (8 )
19 ـ ((مهدى از عترت من است ؛ از دودمان فاطمه )). (9)
20 ـ حـضـرتـش بـه فـاطـمـه عـليـه السـّلام فـرمـود: ((دخـتـر عـزيـز من ! هفت چيز به ما اهل بيت عطا شده كه به هيچ كس داده نشده است :

پيغمبر ما بهترين پيغمبران است و او پدر توست .
وصى ما بهترين اوصياست و او شوهر توست .
شهيد ما بهترين شهيدان است و او عموى پدرت ، حمزه است .
و از مـا كـسـى اسـت كـه دو بال طاووسى دارد كه كه در بهشت با آنها پرواز مى كند، و او پسر عمويت جعفر است .
و از ماست دو سبط اين امت و آنها دو پسر تو، حسن و حسين هستند.
و سـوگـنـد بـه خدايى كه جز او خدايى نيست ، از ماست مهدى اين امت كه پشت سرش عيسى بن مريم نماز مى خواند)). آن گاه حضرتش به شانه حسين دست زد و فرمود:
((مهدى از اين ، مهدى از اين است ، مهدى از اين است )). (10)

1- اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 495، بـاب 32، ح 255 بـه نقل از شيخ صدوق ، الاءمالى .
2- اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 498، بـاب 32، ح 269 بـه نقل از شيخ صدوق ، ثواب الاعمال .
3-اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 498، بـاب ح 270 بـه نقل از ثواب الاعمال .
4- اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 502، بـاب 32، ح 293 بـه نقل از شيخ طوسى ، كتاب الغيبة .
5- اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 502، بـاب 32، ح 293 بـه نقل از شيخ طوسى ، كتاب الغيبة .
6- اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 502، بـاب 32، ح 294 بـه نقل از شيخ طوسى ، كتاب الغيبة .
7- اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 502، بـاب 32، ح 291 بـه نقل از شيخ طوسى ، كتاب الغبية .
8- اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 503، بـاب 32، ح 300، بـه نقل از شيخ طوسى ، كتاب الغيبة .
9- اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 503، بـاب 32، ح 301 بـه نقل از شيخ طوسى ، كتاب الغبية .
10- اثـبـات الهـداة ، ج 3، ص 505 ـ 506، بـاب 32، ح 310 بـه نقل از شيخ طوسى ، كتاب الغيبة .