PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلاس مجازی حفظ قرآن کریم

صفحه ها : [1] 2

سراج منیر
2013_05_05, 09:44 AM
.

سلام برحافظان کلام وحی و علاقه مندان به حفظ کلام الهی

در این تاپیک به یاری خداوند وتلاش شما دوستان بنده ، سعی داریم تا برنامه هر حافظ رابا توجه به معیارهایی که عرض شد در اختیارتون بگذاریم.

فرآيند حفظ قرآن شامل 4 مرحله ي كلي مي باشد:

1- ابتدا چنانچه قرآن آموز در روانخواني قرآن كمي دچار مشكل است ( البته توصيه مي شود قبل از حفظ قرآن حتماً مراحل روخواني و سپس روانخواني طي شده باشد ) با استفاده از نوار ، يك بار كل صفحه را گوش مي دهد.

2- سپس در مرحله دوم قرآن آموز 3-5 بار آيه يا عبارتي كه قصد حفظ آن را دارد ، با استفاده از نوار و تكرار آن گوش مي دهد.

تبصره 1: همزمان با گوش دادن نوار آيات را از روي قرآن بخوانيد.
تبصره 2: چنانچه روانخواني قرآن آموز كامل است نيازي به طي دو مرحله ي اول ندارد.

3- قرآن آموز در اين مرحله از حفظ بايد آيه يا عبارت را 3-5 بار با استفاده از نگاه كردن به آن قرائت كند.

4- در مرحله آخر قرآن آموز بايد آيه يا عبارت محفوظه را از حفظ ( و بدون استفاده از قرآن ) 3-5 بار تكرار كند.

نكته مهم: پس از حفظ هر آيه و براي شروع حفظ آيه بعد لازم است قرآن آموز كل آيات محفوظه ي قبل ( از همين صفحه ) را از حفظ مرور كند.

سراج منیر
2013_05_05, 09:47 AM
تذكرات:

1- روشي كه جهت حفظ قرآن خدمت دوستان ارائه خواهد شد بر مبناي حفظ جزء اول قرآن ( صفحه 3 به بعد طبق قرآن عثمان طه) مي باشد. اما به عزيزاني كه در دوران ابتدائي تحصيلي به سر مي برند توصيه مي شود كه از جزء 30 قرآن شروع نمايند.

2- در مرحله اول ، روش ارائه شده بصورت كاملا مختصر و مفيد است. لذا مطمئنا در طول پروسه حفظ سوالات متعددي براي شما پيش مي آيد كه انتظار مي رود با مطرح كردن آن سوالات توسط شما عزيزان، پاسخ هاي مقتضي خدمتتان ارائه گردد.

3- روش ارائه شده بر مبناي حفظ تك تك آيات قرآن مي باشد ، نه بر مبناي حفظ موضوعي قرآن ( حفظ موضوعي يعني حفظ آيات مشهور قرآن. ان شاء الله پس از اينكه مراحل حفظ كاملا بازگو شد، چنانچه دوستاني علاقمند به حفظ موضوعي باشند توضيحات بيشتري داده خواهد شد.)

سراج منیر
2013_05_05, 09:48 AM
4- نكته بسيار مهمي كه لازم مي دانم خدمت شما عرض كنم اينست كه در ابتداي فعاليت حفظ قرآن به هيچ وجه نبايد قرآن آموز فشار بيش از حد به خود وارد نمايد تا آيات مورد نظر را حفظ نمايد و نيز در تعداد آيات يا صفحات محفوظي نبايد افراطي صورت بگيرد و بيش از حد معمول حفظ گردد. لذا توصيه مي شود در اين مراحل ابتدائي حفظ قرآن فقط و فقط سعي كنيد از حفظ و خواندن قرآن لذت ببريد.

5- حتما مي پرسيد كه در هفته يا در روز چند صفحه حفظ كنيم؟ بايد خدمت شما عرض كنم كه به طور مطلق نمي توان تعداد صفحه ي خاصي را جهت حفظ روزانه يا هفتگي پيشنهاد كرد، چون بستگي به چند مورد دارد: الف) سن شما ب)ميزان اوقات فراغت شما ج) ميزان محفوظات قبلي شما د) استعداد و توانايي و مهمتر از همه پشتكار شما

ولي با تمام اين اوصاف توصيه مي شود دوستاني كه قبلا تجربه ي حفظ را ندارند با يك برنامه ي كاملا سبك و راحت كار خود را آغاز كنند ( مثلا با روزي نصف صفحه ).

6- دوستان عزيز؛ استعداد در مقوله حفظ قرآن حرف اول را نمي زند. اگرچه مي تواند كارآمد باشد ولي عنصر بسيار مهمتري وجود دارد كه مي توان گفت در حفظ حرف اول را مي زند و آن هم پشتكار است. لذا فردي با استعداد متوسط ولي با پشتكار بالا به مراتب موفق تر از فردي با استعداد بالا ولي با پشتكار كم مي باشد.

سراج منیر
2013_05_05, 09:49 AM
7- با توجه به اينكه در پروسه حفظ قرآن نظم نقش بسيار زيادي دارد ، به دوستان پيشنهاد مي شود برنامه ي روزانه اي براي خود تدوين كرده و حتي الامكان آنرا بصورت مكتوب در آورند.

8- ممكن است در ابتدا، حفظ قرآن ( به خصوص براي دوستاني كه تجربه قبلي ندارند) كمي مشكل به نظر برسد اما پس از مدت كوتاهي كه كار حفظ را ادامه داديد، كار براي شما بسيار ساده و روان مي شود بطوري كه خودتان پيشرفتتان را ملاحظه كرده و روز به روز شاهد افزايش علاقه خود به حفظ خواهيد بود. لذا توصيه مي شود در ابتداي كار همت بيشتري به خرج دهيد و چنانچه با مشكلات يا سختي هايي روبرو شديد با ما در ميان بگذاريد.

9- با روشي كه ارائه مي گردد شما مي توانيد روزانه با صرف يك ساعت الي يك ساعت و نيم ، نصف صفحه از قرآن كريم را حفظ نمائيد. ( ان شاءالله)

10- بهترين موقع براي براي حفظ در طول روز پس از خواب مي باشد.

سراج منیر
2013_05_05, 09:49 AM
11- هر حافظ قرآن دو وظيفه عمده دارد:
1- حفظ
2- مرور محفوظات.

لذا پس از اتمام مراحل حفظ ان شاء الله توضيحاتي جهت مرور محفوظات داده مي شود تا محفوظات قبلي دوستان از نسيان و فراموشي مصون بماند.

12- اميدوارم حفظ قرآن زمينه اي باشد براي انس هر چه بيشتر ما با قرآن و در نهايت موجبات عمل به قرآن را براي ما فراهم آورد ان شاء الله .

13- از اساتيد بزرگوار قرآني تقاضا مي كنم اين شاگرد حقير را از نظرات، پيشنهادات و انتقادات خود محروم نفرمايند.

سراج منیر
2013_05_05, 09:53 AM
موارد مورد نياز جهت حفظ

1- يك جلد كلام الله مجيد با اين مشخصات:
الف) خط عثمان طه
ب) قطع وزيري
ج) بدون ترجمه
د) پانزده سطري

ه) ترجيحا با رنگ زمينه كرم رنگ ( رنگ هاي كم رنگ)

2- يك حلقه نوار ترتيل جزء اول قرآن، ترجيحا با صداي يكي از اساتيد ( دوستاني كه قبلا با صداي ديگر اساتيد عادت كرده اند مي توانند با همان نوار قبلي كار خود را ادامه دهند) .
من خودم صدای استاد بزرگوار شهریار پرهیزگار رو انتخاب کردم...

3- ترجيحا مكاني آرام و به دور از سرو صدا

4- دلي آكنده از اميد و توكل به خدا

سراج منیر
2013_05_05, 09:55 AM
تبريك

دوستان مجددا بهتون تبريك مي گم چون از امروز يه دوست و همراه جديد و هميشگي پيدا كرديد و اون هم قرآنه! بله قرآن! يه نامه از طرف خالق ما. يه نامه ي كاملا عاشقانه

سراج منیر
2013_05_05, 10:04 AM
ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا ( سلام الله علیها) وهفته بزرگداشت مقام والای مادر وزن را خدمت همه شما به خصوص بانوان و مادران بزرگوار تبریک عرض میکنم.

برای شروع کار دعای حفظ قرآن کریم رو تقدیمتون میکنم:

در روایتی از حضرت رسول الله (صلى الله عليه وآله وسلم) آمده است که خطاب به حضرت علی (علیه السلام) فرمودند :
اگر این دعا را بخوانی هیچ گاه قرآن را فراموش نمی کنی :

بسم الله الرحمن الرحیم

اَللّهُمَّ ارْحَمْنی بِتَرْكِ مَعاصیكَ اَبَداً ما اَبْقَیْتَنی، وَ ارْحَمْنی مِنْ تَكَلُّفِ ما لا یَعْنینی، وَ ارْزُقْنی حُسْنَ الْمَنْظَرِ فیما یُرْضیكَ عَنّی، وَ اَلْزِمْ قَلْبی حِفْظَ كِتابِكَ كَما عَلَّمْتَنی، وَ ارْزُقْنی اَنْ اَتْلُوَهُ عَلَی النَّحْوِ الَّذی یُرْضیكَ عَنّی.
اَللّهُمَّ نَوِّر بِكِتابِكَ بَصَری، وَ اشْرِحْ بِه صَدْری، وَ فَرَّحْ بِهِ قَلبِی، وَ اَطْلِقْ بِهِ لِسانی، وَ اسْتَعْمَل بِهِ بَدَنی، وَ قَوِّنی عَلی ذلك، وَ اَعِنّی عَلَیْهِ اِنَّهُ لا مُعینَ عَلَیْهِ اِلّا اِنْتَ، لا اِلهَ اِلّا اِنْتَ.

خدایا! تا زنده هستم، با ترك نافرمانیت به من ترحّم نما و به من رحم كن از رنج كشیدن برای آنچه به كارم نیاید، و به من روزی كن خوش نمایی در آنچه تو را از من خشنود سازد، و قلبم را به حفظ قرائت وادار كن آن گونه كه به من آموختی، و مرا روزی كن آن را همانگونه كه خوشایند توست بخوانم.
بار خدایا!
با قرآنت دیدگان مرا روشن كن، و به وسیله قرآن سینه مرا بگشای، دلم را شاد كن و زبانم را باز كن، بدنم را به وسیله آن به كار گیر، و با آن مرا نیرومند ساز، با قرآن مرا یاری كن زیرا یاوری در آن جز تو نیست، جز تو كسی شایسته پرستش نیست.

اصول كافی، ج 2، باب «الدّعاء فی حفظ القرآن»، ص 420.

سراج منیر
2013_05_05, 10:39 AM
به تمام دوستان محترم که ثبت نام فرمودند"عزیزان:

فاطمه طاهره (http://shahrequran.ir/member.php?20-%D9%81%D8%A7%D8%B7%D9%85%D9%87-%D8%B7%D8%A7%D9%87%D8%B1%D9%87)
فاطمه (http://shahrequran.ir/member.php?5-%D9%81%D8%A7%D8%B7%D9%85%D9%87)

باران 71 (http://shahrequran.ir/member.php?26-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-71)

پرویزیان (http://shahrequran.ir/member.php?27-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D9%86)

مجددا خیر مقدم عرض نموده و

با توجه به اینکه دوستان در آغاز راه و عمدتا سطح 1 هستند پیشنهاد می کنم با روزی نیم صفحه شروع کرده توانایی و...خود را محک بزنند در صورت برخورداری از تمامی امکاناتی که پیشتر عرض شد فعلا به این روش ادامه می دهیم .

پس از مدتی که شناخت بیشتری نسبت به خودمان پیدا کردیم 3 حالت وجود داره که مسلما خارج از آن و حالت چهارمی نیست:

1-حافظ عزیز با همان روزی 1 صفحه راحت است وبه اصطلاح می تواند به راحتی حفظ و سپس آن را تثبیت نماید.
2-حافظ محترم در خود توانایی بیشتری احساس می کند و می تواند به روزی 1 صفحه یا حتی بیشتر (که فعلا توصیه نمی شود ) حفظ وسپس آن را تثبیت نماید.
3-حافظ گرامی بنا به دلائل شخصی نمی تواند روزی نیم صفحه حفظ را انجام دهد.

ما اسم این 3 مرحله را سطح 1و 2 و3 میذاریم که برای همه ما مفهوم مشخصی دارد.

توجه توجه :
از آنجا که حفظ قرآن کریم باید با انگیزه ورغبت بالا و آرامش و به دور از دلزدگی انجام شود در هر زمان وبا هر گونه امکانات حافظ می تواند برنامه خود را تغییر دهد و بدون توجه به دیگران به حفظ خود ادامه دهد .
بنابراین در حفظ فقط خود شما ملاک هستید و همانند کلاس درس مدرسه ودانشگاه و...با هیچکس دیگری مقایسه نمی شوید...

نکته مهم :
با توجه به نکته فوق باید توجه داشت که نظم در حفظ بسیار اهمیت دارد ونباید سستی وسهل انگاری سد راه حفظ ما باشد.
ارجمندان!
از امروز طبق برنامه داده شده پیش بروید وانتهای هفته در همین تاپیک بفرمایید خودتان را در کدام سطح قرار خواهید داد تا انشالله برنامه مدونی برای هر حافظ ادامه ومحفوظات تحویل گرفته شود.

هرگونه سوال ومشکلی بود درلینک

افتتاحیه کلاسهای حفظ قرآن کریم مقارن با میلاد کوثر نور "<< ثبت نام آغاز شد>> (http://shahrequran.ir/showthread.php?163-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D8%AD%DB%8C%D9%87-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D9%81%D8%B8-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86-%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%B1%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D9%88%D8%AB%D8%B1-%D9%86%D9%88%D8%B1-quot-lt-lt-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%AF-gt-gt)

مطرح شود .
دقت بفرمایید در این تاپیک نه!
اینجا محل ارائه محفوظات وگرفتن برنامه می باشد.

سراج منیر
2013_07_26, 12:49 PM
besm4

قال رسول الله صلّي الله عليه و آله:

عَدَدُ دَرَجِ الجَنَّةِ عَدَدُ آيِ القرآنِ. فَإذا دَخَلَ صاحِبُ القُرآنِ الجَنَّةَ قيلَ لَهُ إرْقَ و اقْرَأ. لَكُلِّ آيَةٍ دَرَجَةٌ فَلا تَكونُ فَوْقَ حافِظِ القُرآنِ دَرَجَةٌ.

تعداد درجات بهشت به تعداد آيات قرآن است، هنگامي كه حافظ قرآن وارد بهشت مي‌گردد به او گفته مي‌شود: « بالا برو و قرآن بخوان. هر آيه رتبه‌اي دارد». پس بالاتر از مرتبه حافظ قرآن درجه‌اي نيست.

بحارالانوار/ج89/ص 22

سلام به همگی قرآن آموزان عزیز
طاعات و عبادات همگی قبول
از بابت غیبت نسبتا طولانی که داشتیم ازتون عذرخواهی میکنم
ان شاالله از این به بعد با همیاری همدیگه یک کلاس پربار و همینطور منظمی رو داشته باشیم.

دوستان عزیزی که قبلا ثبت نام کردند ، با توجه به توقفی که در کلاسمون داشتیم لطف کنید اگر همچنان عضو پابرجای کلاس حفظمون هستید ، اطلاع بدید که تمایل دارید در چه سطحی به حفظ قرآن بپردازید؟ تا طبق زمان شما حافظ عزیز ما هم برنامه رو خدمتتون ارائه بدیم.

سطح 1: روزانه 1 صفحه

سطح 2: روزانه نصف صفحه

سطح 3: روزانه یک سوم صفحه

matn23

کابر گرامی zeinab1362 به کلاس مجازی حفظ قرآن کریم خوش آمدید.
اسم شما در کلاس مجازی حفظ قرآن در سطح 1 (روزانه 1 صفحه) ثبت شد.
بفرمایید تمایل به حفظ قرآن از ابتدای مصحف دارید یا از انتها؟

فاطمه
2013_07_26, 02:22 PM
سلام استاد عزیز عباداتتون قبول إن شاءالله
لطفابه من از اول قرآن و سطح 3 برنامه بدید .ممنون

سراج منیر
2013_07_26, 05:42 PM
besm10

سلام برفاطمه عزیز

با یاد خدا و استعانت از درگاه الهی حفظتون رو شروع کنید
ان شاء الله که پا به پای کلاس تا انتها به خوبی پیش برید.
ما در همین تاپیک منتظر ارائه گزارش حفظتون هستیم.

برنامه های حفظ ما از شنبه تا 4 شنبه هست و دو روز آخر رو اختصاص دادیم به مرور محفوظات و استراحت
همچنین قرآن آموزان سعی کنند تا قبل از شنبه حتما گزارش فعالیتهاشون رو حتما در همین تاپیک اعلام کنن تا برنامه هفته ی بعد رو دراختیارشون بگذاریم.

matn4

برنامه حفظ قرآن آموز فاطمه

شنبه : حفظ آیات 1_5 سوره ی مبارکه بقره
یک شنبه : حفظ آیات 6_9 و مرور آیات 1 الی 5
دوشنبه : حفظ آیات 10 _13 و مرور آیات 1 الی 9
سه شنبه: حفظ آیات 14_16 و مرور آیات 1 الی 13
چهارشنبه : حفظ آیات 17_19 و مرور آیات 1 الی 16

salavat7

سراج منیر
2013_07_28, 05:47 PM
besm10

سرکار خانم دکتر مریم حاج عبد الباقی، چهره‌ای موفّق در پژوهشها و انس با قرآن کریم است. وی که فارغ‌التحصیل دکترای علوم قرآن و حدیث از دانشگاه تهران است، توفیق حفظ کل قرآن کریم را نیز دارا می‌باشد؛ جهت استفاده از تجربیات و خاطرات قرآنی ایشان، فرصت را مغتنم شمرده و با ایشان به گفت‌وگو می نشینیم .

بفرمایید چه انگیزه‌ای باعث شد که به فکر حفظ قرآن کریم افتادید؟

یادم هست یک برنامه‌ای بود در تلویزیون به اسم سیمای قرآن، برنامه‌ی موفقی هم بود. روزی آقای ری شهری را دعوت کرده بودند و ایشان گفتند: هر کس بتواند در عرض دو سال کل قرآن را حفظ کند به عنوان جایزه به حج تمتع مشرف می شود
آن موقع شرایط خاصی بود. این طور نبود که هر کس بتواند به مکه برود. بعضی ها چند سال (13سال) در نوبت بودند و از نظر مالی هم ما شرایط مناسبی نداشتیم؛ ولی برای ما یک آرزو بود که بتوانیم به حج واجب برویم. آن موقع من درس می دادم؛ چون لیسانس الهیات داشتم، معلم دینی و قرآن بودم. دوستم که دبیر فیزیک بود گفت: چون تو حافظه ات خوب است، با این مسابقه‌ای که اعلام شده، تو مستطیع هستی! یعنی عذری نداری که نتوانی حفظ کنی! این جمله برای من یک انگیزه شد. ما می توانیم کل قرآن را حفظ کنیم و برویم مکه ، برای این‌که خود را محک بزنیم، گفتیم؛ سوره مریم را شروع کنیم و دیدیم که سوره مریم را خیلی زود حفظ شدیم و شروع کردیم از اول، قرآن را حفظ کردیم.

آیا برنامه حفظ شما مزاحم درس و مطالعه شما نبود؟

وقتی که من شروع به حفظ کردم در مدارس درس می دادم و فوق لیسانس هم قبول شدم و برکات معنوی خاصی را در زندگی می دیدم و برای کسی که در راه قرآن قرار بگیرد، برایش پیش می آید. من به خاطر اینکه مبادا قرآن از یادم برود، می‌خواستم زود پایان نامه فوق لیسانسم را تمام کنم، چون می‌ترسیدم اگر زیاد روی پایان نامه وقت بگذارم، قرآن از یادم برود؛ لذا خیلی زود تمام شد و وقتی برای دفاع در جلسه‌ی دفاعیه به ایرادهاجواب دادم، من آمدم بیرون تا تصمیم بگیرند و نمره بدهند، مرا صدا زدند. وقتی من رفتم دیدم به من نمره20 دادند، من اعتراض کردم که این نمره برای من زیاد است، آنها گفتند: شما باید یک بیست برای حفظ قرآن می گرفتید؛ یعنی می‌خواهم بگویم اصلاً فکر نمی‌کردم که مسأله حفظ قرآن من ربطی به درس و فوق لیسانس من داشته باشد؛ ولی انگار خدا برای آدم جبران می کند، چون من باعشق برای قرآن وقت می‌گذاشتم، و با چه عشقی نصف شب بلند می شدم و قبل از اذان صبح حفظ می‌کردم و بعد از اذان هم دوره می‌کردم یا مثلاً با یکی از دوستانم که همسایه‌ی ما بود و می‌خواست برای کنکور درس بخواند، قرار گذاشته بودیم که در ماه مبارک رمضان یک روز او افطار و سحری برای هر دو خانواده درست کند و یک روز من، تا برای هر دوی ما یک روز صرفه جویی شود؛ یعنی با تمام وجود در خدمت قرآن قرار گرفتیم و خیلی صفا داشت؛ البته همه توفیق خداوند بود.

به کسانی که می‌خواهند حفظ را شروع کنند، چه توصیه‌ای دارید؟

الان به دوستانی که دارند حفظ می کنند می گویم، هیچ عجله نکنید که تمام شود؛ چون آن موقعی که آدم شروع می کند، می گوید: آیا می‌شود تمام شود و من حافظ کل شوم، ولی وقتی تمام می شود می گوید: ای کاش این دوره تمام نشده بود! من الان هم روزی یک جزء باید دوره کنم تا یادم نرود، ولی آن دوران خیلی عالی بود.

شما چه شیوه‌ای را برای حفظ داشتید و برای کسانی که می‌خواهند قرآن را حفظ کنند، چه شیوه‌ای را پیشنهاد می‌کنید؟

شیوه‌ی حفظ کردن ما معمولی بود، کلاس نمی‌رفتیم. اگر آیه‌ها کوتاه بود، یک آیه؛ اما اگر آیه‌ها بلند بود، پنج یا شش قسمتش می‌کردیم و هر قسمت را که حفظ می‌شدیم، سراغ قسمت بعدی می‌رفتیم؛ البته بعضی‌ها صفحه‌ای حفظ می‌شدند. یعنی اینقدر یک صفحه را می‌خواندند تا حفظ می‌شدند؛ ولی من تکه تکه حفظ می‌کردم و این به حافظ بستگی دارد. من صبحها قبل و بعد از نماز صبح حفظ می‌کردم و در طول روز، در اتوبوس، در تاکسی و… دوره می‌کردم؛ یعنی واقعاً می‌شود حفظ کرد، فقط خدا باید توفیق دهد و انسان باید یک رفیق خوب داشته باشد.

تأثیر حفظ قرآن بر فهم آیات الهی چگونه است؟

واقعاً حفظ قرآن، یک احاطه و تسلطی به کل آیات قرآن می‌دهد، خیلی از آیات قرینه هم هستند؛ یعنی یک آیه را که می‌خوانی یک مطلب از آن می‌فهمی؛ ولی وقتی که چهار آیه دیگر در ذهنت باشد، می‌فهمی که آن آیه چه می‌گوید. فقها و مفسّران این را می‌دانند مثلاً یک آیه در قرآن داریم که می‌گوید: زنان مطلقه باید سه ماه عِدّه نگه دارند و صبر کنند و بعد ازدواج کنند. جای دیگر دارد که زن حامله عِدّه‌اش زایمان است. جای دیگر آیات دیگری هست که می‌گوید اگر اینها را کنار هم نگذاریم آیات خدا را اشتباه می‌فهمیم. آیات قرینه هم هستند.
حفظ کل باعث می‌شود که این قرینه‌ها همیشه در کنار هم باشند یا مثلاً یک آیه، ابهام یک آیه دیگر را برطرف کرده است.

کدام آیه یا سوره بیشتر در ذهنتان می‌آید و مورد توجه شما قرار گرفته است؟

برخی آیات خیلی مرا تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ و آیه‌هایی که گریه‌آور است مثل آیه: «حتّی یمیز الخبیث من الطیب» خدا می‌خواهد که خبیث و نا‌پاک را از طیب جدا کند و همه آنچه برای ما اتفاق می‌افتد، برای این است که ما در حال تصفیه شدن هستیم یا مثلاً آیه: «ان الذین لایرجون لقاءنا و…» این آیه خیلی ذهن مرا مشغول می‌کند، یا آیه‌ای که می‌گوید: «تلک دار الآخرة نجعلها…» این آیات ترمز من است؛ یعنی هر وقت که می‌آیم به دنیا دلخوش باشم این آیه‌ها نمی‌گذارد و مرا به خود می‌آورد.
این آیه‌ها می‌فهماند که دار آخرت سطحش بالاست و اختصاص به کسانی دارد که سطحشان بالاست. بیشتر آیه‌های ترسناک، مرا می‌ترساند و مرا به خود می‌آورد.

توصیه شما به جوانان چیست؟

به نظر من، آفت حفظ قرآن مسأله دوری از مرور است. جوانان و نوجوانان حافظه خوبی دارند و با سرعت حفظ می‌شوند؛ ولی بعد رها می‌کنند. مرور، خیلی صبر و حوصله و برنامه‌ریزی می‌خواهد؛ وقت می‌گذارند حفظ می‌کنند؛ ولی بعد از شش ماه، دو ماه، سه ماه یادشان می‌رود یا نا‌امید می‌شوند و رها می‌کنند یا بی‌نظم حفظ می‌کنند، از این‌ور و آن‌ور حفظ می‌کنند. من توصیه‌ام این است، اگر می‌خواهید شروع کنید بدانید که بدون دوره اصلاً حفظ معنی ندارد و دوره تا آخر عمر باید باشد.

فاطمه
2013_08_02, 06:52 PM
سلام استاد عزیز وقت و عاقبتتتون بخیر باشه إن شاءالله
برنامه داده شده انجام شد. ممنون بابت توجه شما

سراج منیر
2013_08_31, 04:59 PM
سلام به همگی

و

احسنت برشما فاطمه خانم 005
خیلی خوبه
جایزه ی تلاش شما یک حدیث زیبا از پیامبر اکرم sallallahهست .

همراه با انبياء:

قال رسول الله صلي الله عليه و آله و سلم :
إنَّ اَكْرَمَ العِبادِ إلَي اللهِ بَعْدَ الاَنبياءِ العُلَماءُ ثُمّ حَمَلَةُ القُرآن. يَخْرُجونَ مِن الدُّنيا كَما يَخْرُجُ الاَنبياء. وَ يَحْشُرونَ مِنْ قُبُورِهِم مَعَ الاَنبياءِ و يَمُرُّونَ عَلي الصِّراط مَعَ الاَنبياءِ و يَأخذون ثوابَ الاَنبياء. فَطوبي لِطالب العِلْمِ و حامِلِ القرآنِ ممّا لَهُم عِندَاللهِ مِن الكرامَةِ وَ الشَّرف.
بحارالانوار /ج 89/ ص 18ـ 19
گرامي ترين بندگان بعد از انبياء علما و سپس حافظان قرآن هستند. مانند انبياء از دنيا مي‌روند؛ همراه انبياء از قبرهايشان خارج مي‌شوند به همراه انبياء از صراط مي‌گذرند و ثواب انبياء را مي‌برند. پس خوشا به حال پوينده راه علم و حافظ قرآن به سبب آن كرامت و شرافتي كه نزد خدا دارند.

فکر کنم حالا انگیزه شما برای حفظ بیشتر از قبل شده.

و اما برنامه بعدی شما:

matn23

شنبه : حفظ آیات 21_19 سوره ی مبارکه بقره و مرور آیات 1 الی 19
یک شنبه : حفظ آیات24_21 و مرور آیات 1 الی 21
دوشنبه : حفظ آیات 25 _24 و مرور آیات 1 الی 24
سه شنبه: حفظ آیات 26_25 و مرور آیات 1 الی 25
چهارشنبه : حفظ آیات 29_26 و مرور آیات 1 الی 26

matn37

پرویزیان
2013_09_01, 10:15 AM
سلام استاد گرامی خوشحالم از اومدن دوبارتون:).به من اگه ممکنه برنامه سطح 2 رو بدید.و اینکه میخوام از اخر قرآن شروع به حفظ کنم.

سراج منیر
2013_09_01, 01:57 PM
سلام استاد گرامی خوشحالم از اومدن دوبارتون:).به من اگه ممکنه برنامه سطح 2 رو بدید.و اینکه میخوام از اخر قرآن شروع به حفظ کنم.

besm5

سلام بر شما
ما هم از اینکه شاهد شرکت مجدد شما در کلاس حفظ هستیم خوشحالیم.
و این حضور شمارو به جمع قرآنیمون با یک صلوات خوش آمد میگیم.

salavat7

و اما برنامه ای که برای شما در نظر گرفتیم :

یک شنبه: حفظ آیات 1 تا 15 سوره نباء

دوشنبه :حفظ آیات 16 تا 30 سوره نباء / دوره آیات 1تا15 سوره نباء
سه شنبه :حفظ از آیه 31 تا 40 و مرور از آیه ا الی 30
چهار شنبه : حفظ آیات 1 تا15 سوره نازعات / دوره سوره نباء

matn37

موفق باشید.

سراج منیر
2013_09_02, 10:46 PM
matn16matn16matn16

مرور و تثبيت محفوظات گذشته

matn16matn16

يكي از وظايف مهم حافظ قرآن كه ازحفظ روزانه نيز اهميت بيشتري دارد: تلاش براي تثبيت و فراموش نكردن آياتي است كه قبلاً آنها را حفظ كرده است. بعضي افراد بعد از اينكه چند صفحه از قرآن را به خاطر سپردند از تكرار و ممارست روزانه غفلت مي‌ورزند و در پي افزايش محفوظات خود هستند و با اين كار جهت پيشرفت و به پايان رساندن قرآن عجله مي‌كنند، ... غافل از آن كه در صورت عدم تكرار روزانه به طور منظم تمام آيات گذشته را از ياد مي‌برند.

حافظ براي استحكام محفوظات به دو برنامه دقيق نيازمند است:

star-..1. برنامه كوتاه مدت:

حافظ بايد روزانه به طور منظم آيات حفظ شده در پنج روز گذشته را تكرار نمايد، يعني اگر با خود قرار گذاشته كه هر روز يك صفحه را حفظ نمايد. بعد از حفظ آن بايد پنج صفحه گذشته را نيز حتماً تكرار نمايد و به هيچ عنوان از آن تخلف نكند.
قابل توجه است كه حافظان محفوظات گذشته را بايد به طور كامل از حفظ تكرار نمايد به روخواني آن اكتفا نكند.

star-..2. برنامه بلند مدت:

در اين قسمت حافظ بايد با برنامه‌ريزي حساب شده روزانه حداقل يك دهم محفوظات خود را مرور نمايد، يعني اگر حافظ كل قرآن است بايد 3 جزء را در طول روز قرائت كند و اگر حافظ 5 جزء مي‌باشد، هر روز نيم جزء را مرور نمايد.

بنابراين بايد در مدت 10 روز تمام محفوظات خود را دوره كند و در صورت تخلف از اين برنامه به حفظ او خلل وارد خواهد آمد.

حافظ مي‌تواند مقدار مرور خود را در طول روز تقسيم بندي كرده و در ساعات مختلفي آن را انجام دهد، مثلاً حافظ نصف قرآن مي‌تواند نيم جزء اوّل صبح و نيم جزء وسط روز و نيم جزء نيز آخر شب تلاوت نمايد.

اين مطلب را دوباره متذكر مي‌شويم كه نبايد محفوظات روز گذشته را از روي قرآن انجام دهد و حتماً بايد از حفظ بخواند .

فاطمه
2013_09_03, 04:30 PM
و اما برنامه بعدی شما:
شنبه : حفظ آیات 21_19 سوره ی مبارکه بقره و مرور آیات 1 الی 19
یک شنبه : حفظ آیات24_21 و مرور آیات 1 الی 21
دوشنبه : حفظ آیات 25 _24 و مرور آیات 1 الی 24
سه شنبه: حفظ آیات 26_25 و مرور آیات 1 الی 25
چهارشنبه : حفظ آیات 29_26 و مرور آیات 1 الی 26

سلام استاد عزیز
ممنون بابت جایزه و دلگرمی که بهم دادین
ولی عذر میخوام من امروز برنامه رو دیدم و کلی عقب هستم. الان باید چکار کنم؟
وقت و عاقبتتون بخیر إن شاءالله

پرویزیان
2013_09_03, 06:00 PM
سلام استاد دقیقا منم همین الان برناممو دیدم .پس سعی میکنم انشالله تو این دو سه روزه کل برناممو اجرا کنم.

سراج منیر
2013_09_04, 12:13 AM
سلام و وقتتون بخیر باشه

چرا اینقدر دیر؟؟؟؟no..no.
سعی کنین زود به زود به کلاستون سر بزنین تا از برنامه هفتگیتون مطلع بشین.

حالا دوراه دارین
هم میتونین تا قبل از روز شنبه که قراره برنامه ی جدید رو بگیرین برنامه تون رو اجرا کنین
و هم اینکه میتونین برنامه رو از هم اول هفته شروع کنید
انتخاب اینکه شروع برنامه رو از چه زمانی قرار بدید با خودتون ، و این بستگی به میزان تواناییتون داره
درهرصورت حتما تا پایان روز جمعه مارو از احوال حفظتون باخبر کنید.

سراج منیر
2013_09_04, 12:19 AM
و اما قرآن آموزان دیگه ای که خیلی وقته توی کلاس های حفظ ما شرکت کردن اما اثری ازشون نیست!!
منصرف شدین؟

دوستان خدا:
قال رسول الله صلي الله عليه و آله و سلم: حَمَلَةُ القُرآنِ أوْلِياءُ اللهِ.

حافظان قرآن دوستان خدايند.

كنز العمال / ج 1/ حديث 2295

دوستان خدا
همچنان دوست داریم درخدمتتون باشیم.Mohabbat

فاطمه
2013_09_07, 09:14 AM
سلام استاد عزیزم
عیدتون مبارک
اگه صلاح بدونید همون برنامه قبلی رو داشته باشم.

سراج منیر
2013_09_07, 09:15 AM
besmellah6

«اَلسَّلامُ عَلَیْکِ یا فاطمة معصومه»

par--خجسته باد میلاد بانوی قدسیه مطهره، فاطمه معصومه علیهاالسلام که بارگاه نورانی‏ اش محل دایمی نزول فرشتگان بر زمین و دروازه بهشت است.par-

artifice_023artifice_023artifice_023artifice_023

میلاد مسعود حضرت فاطمه معصومه(س) بردوستداران حضرتش مبارکباد.

g0ll4

سراج منیر
2013_09_07, 09:21 AM
سلام استاد عزیزم
عیدتون مبارک
اگه صلاح بدونید همون برنامه قبلی رو داشته باشم.

سلام بر شما
عید بر شما هم مبارک
یعنی همون برنامه ای که هفته ی گذشته بهتون دادم رو برای این هفته اجرا میکنید؟
بسیار خب

نکته:

قرآن آموزهای عزیز
من هر جمعه یا پنج شنبه ،منتظر گزارش حفظتون هستم
حتما اطلاع بدید.
در برنامه ی حفظ ، نظم در کار، خودش یک اصل هست.

پس منتظرتون هستم.
موفق باشید.

سراج منیر
2013_09_08, 06:15 PM
matn3

قرآن آموزان عزیز،

سلام

اوضاع حفظ چطوره؟
خوب پیش میرید ان شاءالله؟

فاطمه
2013_09_13, 07:27 PM
سلام استاد خوبم
برنامه به یاری خدا انجام شد.
منتظر برنامه جدید هستم.

سراج منیر
2013_09_13, 09:18 PM
سلام بر شما فاطمه خانم

و احسنت که حفظ این هفته رو به خوبی انجام دادینexplanation1

هدیه شما یک صلوات قشنگ قرآنی

mohamad2

سراج منیر
2013_09_13, 09:24 PM
par--و اما برنامه این هفته ی شماpar-

matn28

شنبه: حفظ آیات 30 تا 31 سوره مبارکه بقره و مرور آیات 1 تا 29

یک شنبه: حفظ آیات 32 تا 34 و مرور آیات 1 تا 30

دو شنبه: حفظ آیات 35 تا 37 و مرور آیات 1 تا 34

سه شنبه: حفظ آیات 38 تا 40 و مرور آیات 1 تا 37

چهارشنبه: حفظ آیات 41 تا 44 و مرور آیات 1 تا 40

matn8

و اما قرآن آموز دیگرمون ، پرویزیان عزیز
ما همچنان منتظر گزارش کارتون هستیم!!

1ayeh
2013_12_14, 08:11 PM
سلام استاد
الان پیغامتون رو خوندم
من برنامه حفظ سطح2 از آخر قرآن را میخوام
متشکرم

سراج منیر
2013_12_14, 10:10 PM
سلام بر شما

بسیار خب

1ayeh عزیز، برنامه حفظ و دوره ی ما از روز شنبه شروع و تا روز 4 شنبه ادامه پیدا میکنه

و ما دو روز آخر هفته رو براتون باز گذاشتیم تا طبق علایق خودتون برای قرآن وقت بگذارید
به یاد داشته باشید که هرچه زمان بیشتری برای محفوظات خودتون بگذارید ، قاعدتا نتیجه ی مطلوب تری هم خواهید گرفت.
پایان هفته در داخل همین تاپیک منتظر گزارش حفظتون هستیم.

موفق باشید.Rose

..gol...

اما برنامه ی این هفته ی شما:

شنبه: حفظ از آیه 1تا15

یکشنبه :حفظ از آیه 15 تا 30 و مرور از آیه 1 تا 15

دو شنبه :حفظ از آیه 31 تا 40 و مرور از آیه ا الی 30

سه شنبه : سوره مبارکه نازعات // حفظ از آیه ا الی 15 و مرور سوره مبارکه نباء

چهارشنبه : حفظ از آیه 16 الی31 و مرور سوره مبارکه نباء بعلاوه سوره نازعات از آیه 1 الی 15

1ayeh
2013_12_16, 08:54 PM
سلام استاد
بنده جزء سی رو قبلا حفظ بودم نیاز به تثبیت دارم
چون 4 دی آزمون از جزء سی دارم باید سرعت حفظمو بالا ببرم
با عرض شرمندگی برنامه تثبیت ده روزه بهم بدید
متشکرم

سراج منیر
2013_12_16, 10:00 PM
برای این کار لازمه بفرمایید که میزان تسلط شما بر محفوظاتتون چقدر هست؟
منتظر پاسختون هستم.

1ayeh
2013_12_16, 10:05 PM
خیلی وقته مرور نداشتم
بعضی از محفوظاتم نیاز به حفظ دوباره داره( البته سوره های بزرگ)
ولی در کل زود تثبیت میشه فقط وقت کافی برا تثبیت در منزل ندارم
که مجبورم وقت بذارم

سراج منیر
2013_12_17, 01:55 PM
1ayeh (http://www.shahrequran.ir/member112.html) عزیز اگر آزمون شما 4 دی باشه شما کمتر از 10 روز وقت دارید.
روز آخر که روز آزمون شماست
پس 8 روز بیشتر زمان ندارید.
با این وجود اگر از امروز که 26 ام هست شروع کنید ، روزانه 3 صفحه حفظ را باید داشته باشید.
و چون تسلط شما بر سوره های طولانی کمتر هست بنده یک صفحه از ابتدای جزء و دو صفحه از انتهارو بهتون پیشنهاد میکنم
و درمورد دوره هم روزانه محفوظات خودتون رو دور کنید تا کاملا بر این جزء مسلط بشید.

تا جایی هم که برای شما مقدوره محفوظاتتون رو حتما به یک نفر (خانواده، دوست) تحویل بدید.
تحویل دادن محفوظات کمک زیادی به تثبیت شما میکنه.

موفق باشید.Rose

سراج منیر
2013_12_19, 02:13 PM
سلام 1ayeh (http://www.shahrequran.ir/member112.html) عزیز

از اوضاع تثبیت چه خبر؟
شروع کردین که ان شاءالله؟
مارو بی خبر نگذاریدgol

1ayeh
2013_12_19, 06:21 PM
سلام
سرعته تثبیتم کم هست
ولی ان شالله بتونم روزهای تعطیل جبران کنم
ممنون از زحماتتونsmilie (52)

زهره مظاهری
2013_12_24, 04:02 PM
سلام به استاد عزیزم سراج نور من سطح 2 رو انتخاب میکنم لطفا به من برنامه بدین ممنونم

سراج منیر
2013_12_24, 04:48 PM
سلام برشما

خیلی خوش آمدید به کلاس نورانی حفظ قرآن کریم
از اونجایی که ما از شنبه تا 4 شنبه برنامه ی حفظ بچه هارو قرار دادیم ، لذا ان شاالله از هم شنبه که ابتدای هفته هست برنامه ی شمارو هم داخل کلاس میگذاریم
فقط اینکه مشخص نکردید که تمایل دارین از ابتدای قرآن حفظتون رو شروع کنید یا از انتها؟

منتظر پاسختون هستمgol

سراج منیر
2013_12_24, 04:50 PM
اوضاع تثبیت 1ayeh (http://www.shahrequran.ir/member112.html) عزیز چطوره؟
خوب پیش میرین؟:confused:

1ayeh
2013_12_24, 07:38 PM
سلام
شکراً
خوبه اما همچنان سرعتم پایینه
..gol......

زهره مظاهری
2013_12_25, 11:23 AM
سلام علیکم ممنونم من انشالله از جز 2 میخوام شروع کنم قبلا جز 1 رو حفظ کردم

سراج منیر
2013_12_27, 10:55 PM
besmellah1

قال رسول الله صلي الله عليه و آله و سلم: لا يَنْبَغي لِحامِلِ القُرآنِ إنْ يَظِنَّ إنَّ أحَداً أُعطيَ إفْضَلَ مِمّا اُعطيَ لأنَّه لَوْ مَلِكَ الدُّنيا بأسْرِها لَكانَ القرْآنُ أفْضَلَ مِمّا مَلَكَهُ.

براي حافظ قرآن سزاوار نيست گمان كند چيزي بهتر از آنچه به او داده شده ( حفظ قرآن ) به ديگري داده شده است زيرا اگر او مالك تمام دنيا مي‌شد قرآن از آنچه او صاحبش شده بود برتر مي‌بود.

مستدرك الوسايل/ ج 4/ ص 237

برنامه قرآن آموز عزیز زهره مظاهری

شنبه : حفظ آیات 142 و 143 بقره // دوره : از ابتدای جزء 1 الی آیه 37 بقره
یکشنبه: حفظ آیات 144 و 145 بقره // دوره: از آیه 38 الی 76 بقره
دوشنبه : حفظ آیات 146 الی 149 بقره // دوره از آیه 77 الی 105 بقره بعلاوه صفحه اول جزء 2
سه شنبه: حفظ آیات 150 الی 153 // دوره از آیه 106 الی 141 بقره بعلاوه صفحه ی اول جزء 2
چهارشنبه: حفظ آیات 154 الی 158 // دوره کل محفوظات

سلام برشما
همانطور که تقاضا داده بودید ثبت نام شما در سطح 2 انجام شد.
دوره هایی که در نظر گرفته شده فعلا کم هست ،
ولی انتظار ما از شما اینه که همین مقداری رو که براتون در نظر گرفتیم به نحو احسن انجام بدید،
به دلیل اینکه هرچه مقدار محفوظات شما بیشتر بشه طبیعتا حجم دوره های شما هم بیشتر خواهد شد تا در فاصله های کوتاهتری بتونین محفوظاتتون رو دور کنید و گرفتار فراموشی زحماتی که قبلا کشیدید نشید.
پس خوب کارکنید تا در آینده با دوره هاتون هم دچار مشکل نشید.

موفق باشید.

سراج منیر
2013_12_28, 03:04 PM
برای اینکه بهتر بتونید حفظ کنید استفاده از تفسیر در کنار حفظ رو بهتون پیشنهاد میکنم.

تفسیر حفظ این هفته تون رو میتونید از اینجا (http://makarem.ir/Quran/?lid=0#2:142) و اینجا (http://www.gharaati.ir/show.php?page=tafsir&numsooreh=2&numayeh=146)مطالعه کنید.

موفق باشید.gol

1ayeh
2013_12_28, 08:57 PM
سلام و عرض ادب
خوشبختانه تونستم در فرصت مناسب محفوظاتم رو تثبیت کنم
ودر آزمون نمره 19/75 گرفتم
از راهنمایی ها و کمکهای استاد گرامی سپاسگذارمRoseRose
حالا باید تا صفحه 13 جزء اول را تا دوهفته آینده آماده کنم
برنامه برا حفظ میخوام استاد... -2-14-

سراج منیر
2013_12_28, 10:40 PM
سلام برشما

احســـــــنتexplanation1
چه خبر و نمره ی خوبی
موفقیتتون رو بهتون تبریک میگم.
امیدوارم تا آخر به همین خوبی پیش برید.

اینم یک صلوات برای سلامتی شما

salavat7

اما برای حفظ 13 صفحه ای که تا دو هفته ی آینده باید آماده کنید
بفرمایید که به همراه جزء 30 هست؟
قانون کار اینه که باید محفوظات قبلی هم مرور بشه تا فراموش نشه
ولی چون بحث آزمون هست و ظاهرا با وقت کمتون ما باید یکم تغییرات در برناممون بدیم
منتظر پاسختون درمورد جزء 30 هستم.Gol1

1ayeh
2013_12_29, 07:09 PM
سلام و عرض ادب
ممنونم
برنامه مرور جزء سی هم هست
و جزء 1 را تا صفحه 7 کاملا مسلط هستم
میمونه بقیه صفحات که انگار باید روزی نصف صفحه حفظ کنم
ممنون از راهنماییتونRoseRoseRose

سراج منیر
2013_12_30, 12:13 AM
سلامٌ عـَلیکُم طِبتُم

درسته
با روزانه نصف صفحه حفظ میتونید مقدار حفظی رو که ازتون خواستند رو آماده کنید.

من برنامه ی شمارو تا آخر این هفته به شما میدم و پس از انجام برنامه اطلاع بدید تا برنامه ی هفته ی آینده رو هم در اختیارتون بگذارم.

دوشنبه: حفظ آیات 49 الی 53 بقره // مرور از ابتدای بقره تا آیه 48 و 5 صفحه اول جزء 30
سه شنبه: حفظ آیات 54 الی 57 بقره // مرور از آیه 6 بقره تا آیه 53 و 5 صفحه ی دوم جزء 30
چهارشنبه: حفظ آیات 58 الی 60 بقره // مرور از آیه 12 الی 57 بقره و 5 صفحه ی سوم جزء 30
پنج شنبه: حفظ آیه 61 بقره // مرور از 17 الی 60 بقره و 8 صفحه ی آخر جزء 30
جمعه: حفظ آیات 62 الی 65 بقره // مرور : کل محفوظات

پ .ن 1: ما در برنامه ی حفظمون هفته ای 2 روز رو به بچه ها استراحت میدیم ، که مختار هستن که باز هم زمانی برای مرور محفوظاتشون بگذارند و یا خیر.
پ.ن 2 : زمان شما محدود هست ، به همین دلیل ما روز خالی نتونستیم برای شما داخل برنامه قرار بدیم ، مگر اینکه زمان و توانایی شما این اجازه رو بده تا روزانه بیشتر از نصف صفحه حفظ کنید. (مثلا 1 صفحه )
پ.ن 3 : وقتی که این برنامه ای رو که بهتون دادیم رو انجام دادید ، اطلاع بدید تا برنامه ی بعدی رو دراختیارتون بگذاریم.

موفق باشید.

سراج منیر
2013_12_30, 12:36 AM
و اما قرآن آموز دیگرمون زهره مظاهری عزیز
اوضاع حفظ شما چطوره؟
خوب پیش میرین؟

زهره مظاهری
2013_12_30, 02:39 PM
سلام علیکم بله منتظر برنامه ی شما هستم

زهره مظاهری
2014_01_02, 10:40 PM
سلام علیکم سراج منیر عزیز خداقوت فرارسیدن ماه ربیع الاول رو بهتون تبریک میگم من برنامه حفظمو انجام دادم ممنونم لطفا برنامه هفته آینده رو بهم بدین ممنونم..allah..

سراج منیر
2014_01_03, 01:31 PM
سلام بر شما

من هم آغاز این ماه رو خدمت شما و بقیه ی دوستان تبریک میگم.

g0ll

بچه ها میدونید شأن نزول این آیه چیه و اشاره به چه واقعه ای داره؟

«وَ مِنَ النّاسِ مَنْ یشْرِى نَفْسَهُ ابْتِغاءَ مَرْضاتِ اللّهِ وَ اللّهُ رَئُوفٌ بِالْعِبادِ
(سوره بقره، آیه 207)
بعضى از مردمِ (با ایمان و فداکار) جان خود را در برابر خشنودى خدا مى فروشند; و خداوند نسبت به بندگان مهربان است»

درسته لیلة المبیت و ماجرای فداکاری حضرت علی (ع) در این شب

یعنی شب اول ربیع الاول

ماجرای لیلة المبیت :

هنگامی كه مسلمانان در مكّه در فشار و آزار شدید مشركان قرار گرفتند، پیامبر ـ صلّی الله علیه و آله ـ، مسلمانان را به هجرت به مدینه دستور داد، مشركان احساس خطر شدید كردند و با خود گفتند: هجرت مسلمانان به مدینه موجب تشكّل آنها در مدینه شده، و در آینده نزدیك، كار را بر ما سخت خواهد كرد. سران آنها در «دار النَّدوَه» مجلس شورای خود اجتماع كردند، و هر كدام در مورد جلوگیری از اسلام و دعوت پیامبر، پیشنهادی نمودند، چنان كه در آیه 30 سوره انفال به این توطئه، اشاره شده است.
سرانجام پیشنهاد ابوجهل تصویب شد، پیشنهاد او این بود كه: «از هر قبیله‎ای، یك جوان شجاع به عنوان نماینده انتخاب شود، و همه آن نمایندگان در یك شب، خانه پیامبر را محاصره كنند، و به سوی او حمله كرده و او را در رختخوابش بكشند.»
آن شب فرا رسید، جبرئیل ماجرای توطئه كودتاچیان را به پیامبر خبر داد. پیامبر ماجرا را به علی ـ علیه السلام ـ خبر داد، و به او فرمود: «امشب در رختخواب من بخواب، تا كافران گمان كنند كه من در رختخواب خود خوابیده‎ام، به انتظار من در بیرون خانه بمانند و من پنهانی از خانه خارج شوم.»
با این كه خوابیدن در رختخواب پیامبر و افكندن روپوش سبز پیامبر بر روی خود، صد در صد خطرناك بود، حضرت علی با جان و دل، این پیشنهاد را پذیرفت، و در رختخواب آن حضرت خوابید. آن شب نمایندگان مشركان، با شمشیرهای برهنه، خانه پیامبر را محاصره كردند، پیامبر شبانه، بی‎آنكه مشركان متوجه شوند، در تاریكی شب از خانه بیرون آمد و به سوی غار ثور كه در هفت كیلومتری جنوب مكّه قرار گرفته، رفت و در آن جا مخفی شد، در این هنگام ابوبكر نیز همراه پیامبر بود.
سپس پیامبر ـ صلّی الله علیه و آله ـ از غار ثور به سوی مدینه هجرت نمود، آن حضرت در روز پنجشنبه اول ربیع الاول سال 13 بعثت از مكّه خارج شد و در روز 12 همین ماه به مدینه وارد گردید.[1]

1. اقتباس از سیره ابن هشام، ج 2، ص 126 به بعد؛ ناسخ التواریخ هجرت، ج 1، ص 14.

منبع: اندیشه قم

سراج منیر
2014_01_03, 01:41 PM
خب امروز جمعه هست و الوعده وفا
روز گرفتن برنامه ی حفظ قرآن آموزان عزیز

اول از همه احسنت بر قرآن آموز عزیز زهره مظاهری که برنامه ی این هفته رو انجام دادن و به موقع هم خبرش رو داخل کلاس به اطلاع ما رسوندن
و دوم اینکه ما منتظر گزارش کار 1ayeh (http://www.shahrequran.ir/misc.php?do=trxviewuser&u=112) عزیز هستیم ، که به ما اطلاع بدن الان به چه مرحله ای رسیدن ؟
و مورد سوم که مهمترین بخش هست ارائه ی برنامه ی جدید به قرآن آموزهامون .

برنامه قرآن آموز عزیز زهره مظاهری:
--------------------------------------------

شنبه : حفظ آیات 159 الی 163 // دوره از ابتدای جزء 2 تا آیه 158 و 4 صفحه اول جزء 1
یک شنبه: حفظ آیات 164 الی 165// دوره از ابتدای جزء 2 تا آیه 163 و 4 صفحه دوم جزء 1
دو شنبه: حفظ آیات 166 الی 169// دوره از ابتدای جزء 2 تا آیه 165 و 4 صفحه سوم جزء 1
سه شنبه: حفظ آیات 170 الی 173// دوره از ابتدای جزء 2 تا آیه 169 و 4 صفحه ی چهارم جزء 1
چهارشنبه: حفظ آیات 174 الی 176// دوره از ابتدای جزء 2 تا آیه 173 و 4 صفحه آخر جزء 1

برنامه قرآن آموزان عزیز ملکوت و عتیق :
------------------------------------------------

شنبه :حفظ آیات 1 الی 11 نباء
یک شنبه : حفظ آیات 12 الی 19 نباء // دوره : از آیه 1 الی 11
دو شنبه : حفظ آیات 20 الی 30 نباء // دوره از آیه 1 الی 19
سه شنبه : حفظ آیات 31 الی 38 نباء // دوره از از ابتدای سوره تا آیه 30
چهارشنبه : حفظ آیات 39 الی آیه 5 سوره نازعات // دوره از ابتدای سوره نباء تا آیه 38

همگی موفق باشید.Rose

عتیق
2014_01_03, 10:48 PM
به نام خدا
سلام استاد گرامی. تشکر.

عتیق
2014_01_06, 10:57 AM
سلام استاد. برنامه شنبه و یک شنبه را انجام دادم.خدا خیرتون بده

سراج منیر
2014_01_09, 04:11 PM
....pa....سلام به همگی

چه خبر از حفظ های این هفته؟
اوضاع خوب پیش میره؟
منتظر گزارشتون هستیم تا برنامه هفته ی آینده رو خدمتتون ارائه بدیم....4gol....

عتیق
2014_01_10, 01:13 AM
سلام استاد. شهادت امام حسن عسگری(ع) را به شما تسلیت می گویم. لطفا برنامه جدید را زحمت بکشید. تشکر

سراج منیر
2014_01_10, 08:57 PM
سلام بر همگی قرآن آموزان عزیز

http://www.shahrequran.ir/member18-albums10-1230.jpg

بنده هم شهادت امام حسن عسگری (ع) رو به محضر حضرت ولیعصر(عج) و شما قرآن آموزان عزیز تسلیت عرض میکنم.

و اما تشکر از قرآن آموز عزیز عتیق که به خوبی برنامه ی این هفته رو انجام دادن و در کلاس هم اعلام کردن...4gol....

این هم برنامه ی هفته ی آینده خدمت شما:

برنامه ی هفته ی آینده قرآن آموز عتیق:

شنبه: حفظ آیات 6 الی 15 سوره نازعات // دوره : سوره نباء و از آیه 1 الی 5 نازعات
یک شنبه: حفظ آیات 16 الی 26 سوره نازعات // دوره: سوره نباء و از آیه ا الی 15 نازعات
دو شنبه: حفظ آیات 27 الی35 سوره نازعات // دوره : سوره نباء و از آیه 1 الی 26 نازعات
سه شنبه: حفظ آیات 36 الی تا 46 سوره نازعات // دوره : سوره نباء و از آیه 1 الی 35 نازعات
چهارشنبه: حفظ آیات 1 الی 16 عبس // دوره: سوره نباء و نازعات

و اما سایر قرآن آموزان:

ما منتظر گزارشتون هستیم.

زهره مظاهری
2014_01_11, 12:23 AM
سلام علیکم منم برنامه حفظمو انجام دادم ممنون از زحماتدون

سراج منیر
2014_01_11, 11:08 AM
سلام بر شما

احسنتexplanation1
ولی از این به بعد سعی کنید زودتر در کلاس اعلام کنید تا برنامه حفظتون رو با تاخیر دریافت نکنید.

برنامه ی هفته ی آینده قرآن آموز زهره مظاهری:

شنبه: حفظ آیه 177 // دوره : از ابتدای جزء 2 تا آیه 176 و 4 صفحه اول جزء 1
یک شنبه: حفظ آیه 178 الی 181// دوره: از آیه 144 بقره الی 177 و 4 صفحه دوم جزء 1
دو شنبه:حفظ آیه 182 الی 184 // دوره: از آیه 146 الی 181 و 4 صفحه سوم جزء 1
سه شنبه : حفظ آیه 185 الی 186// دوره : از آیه 150 الی 184 و 4 صفحه ی چهارم جزء 1
چهارشنبه: حفظ آیه 187// دوره: از آیه 154 الی 186 و 4 صفحه آخر جزء 1

قرآن آموزان دیگرمون :

ملکوت و 1ayeh (http://www.shahrequran.ir/member112.html) حفظ شما در چه مرحله ای هست؟

عتیق
2014_01_12, 11:56 AM
سلام استاد این ایام فرخنده را به شما تبریک میگم . تشکر از برنامه جدید....parcham...

عتیق
2014_01_14, 11:45 AM
سلام استاد. هفته وحدت و میلاد خاتم الانبیاء پیامبر اعظم ص بر شما مبارک باد. حفظ را طبق برنامه پیش میرم. تشکر از شما

1ayeh
2014_01_16, 09:15 PM
سلام
ببخشید یه مدت نتونستم گزارش بدم
حفظم منظم پیش میره ولی تو سایت نبودم که بگم معذرت میخوام استاد ..gol......

سراج منیر
2014_01_16, 11:42 PM
حفظم منظم پیش میره ولی تو سایت نبودم که بگم معذرت میخوام استاد

سلام برشما

چقدر خوب که حفظتون رو منظم پیش میبرید
ولی از این به بعد سعی کنید حتما هفته ای یکبار رو حداقل به کلاس سربزنید و گزارش کارتون رو به ما بدید تا ما بتونیم برنامه ی هفته ی بعد رو براتون تنظیم کنیم.

درحال حاضر لطفا اطلاع بدید حفظ شما به کجا رسیده و آیا قراره برنامه تون به صورت منظم مثل بقیه بچه ها ادامه پیدا کنه؟
چون شما هنوز تعیین سطح نکردید .

لطفا هرچه زودتر مارو در جریان برنامه ی حفظتون قرار بدید.Rose

1ayeh
2014_01_17, 11:46 AM
باسلام
قرار بر این بود که هفته ای 2 صفحه حفظ کنم
الان رسیدم به صفحه 12 و مرور جزء سی
حالا برنامه؟؟؟؟؟؟؟!
در صورتی که بخوام هفته ای 2 صفحه حفظ کنم شامل کدوم سطح میشم؟!
ممنونم...4gol....

ملکوت
2014_01_17, 10:58 PM
استاد گرامی سلام علیکم
متاسفانه قبل از اینکه برنامه از شما بگیرم
دسترسیم به نت قطع شد
برای همین خودم شروع به حفظ از اخر قران کردم و الان سوره غاشیه هستم
و گمان می کنم دیگه نمی تونم با برنامه شما پیش برم
از شما سپاسگزارم

سراج منیر
2014_01_18, 12:15 AM
استاد گرامی سلام علیکم
متاسفانه قبل از اینکه برنامه از شما بگیرم
دسترسیم به نت قطع شد
برای همین خودم شروع به حفظ از اخر قران کردم و الان سوره غاشیه هستم
و گمان می کنم دیگه نمی تونم با برنامه شما پیش برم

سلام برشما

بله از این قبیل مشکلات پیش میاد
ولی اگر تمایل دارید همچنان میتونید با ما در کلاس حفظ همراه باشید.
چنانچه منظورتون از حفظ از آخر قرآن از سوره ی مبارکه ناس تا غاشیه هست میتونید برنامه ی قبلی مارو اجرا کنید.

برنامه ای که در اختیارتون قرار داده بودیم:

برنامه قرآن آموز عزیز ملکوت

چهارشنبه : حفظ آیات 39 الی آیه 5 سوره نازعات // دوره از ابتدای سوره نباء تا آیه 38

و اگر از سوره ی نبا تا سوره غاشیه حفظ کردید بفرمایید تا برنامه ی جدید رو براتون تنظیم کنم.
و اینکه شما علاوه بر حفظ مرور هم داشتید و الان تسلط به محفوظاتتون دارید؟
چون ممکنه در برنامه ی جدید یک سری از محفوظات شما برای دوره حذف بشن ، به علت اینکه ما یک حجم مشخصی رو برای قرآن آموزان در نظر گرفتیم.
منتظر خبر شما هستیم.

زهره مظاهری
2014_01_18, 10:31 AM
سلام علیکم استاد عزیز شرمنده که دیر خبر گذاشتم انشالله سعی میکنم از این هفته به بعد به طور منظم خبر رسانی کنم ممنونم منتظر برنامه این هفتم هستم

سراج منیر
2014_01_18, 11:14 AM
سلام علیکم استاد عزیز شرمنده که دیر خبر گذاشتم انشالله سعی میکنم از این هفته به بعد به طور منظم خبر رسانی کنم ممنونم منتظر برنامه این هفتم هستم

سلام برشما

خواهش میکنم

بله درسته ؛ بچه ها همتون حتما حداکثر تا عصر جمعه داخل کلاس از حفظ هفته تون به ما خبر بدید تا من هم فرصتی برای تنظیم برنامه داشته باشم
و کلاس هم به صورت منظم اداره بشهRose

برنامه ی قرآن آموز عزیز زهره مظاهری
----------------------------------------

شنبه: حفظ آیه 188 الی 190 // دوره : از آیه 159 الی 187 و 5 ص اول جزء 1
یک شنبه: حفظ آیه 191 الی 194// دوره : از آیه 164 الی 188 و 5 ص دوم جزء 1
دو شنبه: حفظ آیه 195 الی 196 // دوره : از آیه 166 الی 194 و 5 ص سوم جزء 1
سه شنبه: حفظ آیه 197 الی 198 // دوره : از آیه 170 الی 196 و 5 چهارم جزء 1
چهارشنبه: حفظ آیه 199 الی 202 // دوره : از ابتدای جزء 2 الی آیه 198

سراج منیر
2014_01_18, 11:30 AM
در صورتی که بخوام هفته ای 2 صفحه حفظ کنم شامل کدوم سطح میشم؟!

سلام برشما

برنامه ی سطح 2 رو براتون تنظیم کردم.

موفق باشیدRose

برنامه ی قرآن آموز عزیز 1ayeh
--------------------------------------

شنبه: حفظ از آیه 84 الی 85 // دوره: از آیه 49 بقره الی آیه 83 و 5 ص اول جزء 30
یک شنبه: حفظ از آیه 86 الی 88 // دوره : از آیه 54 الی 85 و 5 ص دوم جزء 30
دو شنبه: حفظ از آیه 89 الی 90 // دوره : از آیه 58 الی 88 و 5 ص سوم جزء 30
سه شنبه: حفظ از آیه 91 الی 93 // دوره : از آیه 61 الی 90 و 5 چهارم جزء 30
چهارشنبه: حفظ از آیه 94 الی 97// دوره : از آیه 62 الی 93 و 3 ص آخر جزء 30

و اما قرآن آموز دیگرمون عتیق

منتظر گزارش شما هستیم .

ملکوت
2014_01_22, 12:23 AM
استاد گرامی سلام علیکم
بنده از سوره ناس شروع کردم و امروز بلطف خداوند سوره طارق رو حفظ کردم
بله همه روزه مرور هم دارم و سعی کردم محفوظاتم رو تثبیت کنم
اما باز هم گاهی دچار فراموشی میشم
ایا به همین روال ادامه بدم؟
برای شما استاد گرامی و دلسوز ارزوی سعادت و عاقبت بخیری دارم
اجرکم عندالله

سراج منیر
2014_01_22, 11:09 PM
استاد گرامی سلام علیکم
بنده از سوره ناس شروع کردم و امروز بلطف خداوند سوره طارق رو حفظ کردم
بله همه روزه مرور هم دارم و سعی کردم محفوظاتم رو تثبیت کنم
اما باز هم گاهی دچار فراموشی میشم
ایا به همین روال ادامه بدم؟
برای شما استاد گرامی و دلسوز ارزوی سعادت و عاقبت بخیری دارم
اجرکم عندالله

سلام برشما

چقدر خوب که حفظ و مرورتون رو در این مدت کنار نگذاشتین
ولی از این به بعد سعی کنید حتما طبق برنامه ای که در کلاس بهتون داده میشه پیش برید
حالا که شما از آخر قرآن شروع به حفظ کردید و تقریبا نیمی از جزء رو حفظ شدید پس ما هم برنامه ی شمارو طبق محفوظاتتون تنظیم میکنیم.
ولی این قول رو به ما بدید که حتما روز جمعه برای گرفتن برنامه ی جدید و قبل از اون برای اطلاع دادن از انجام برنامه ی قبلی به کلاس سر بزنین.

موفق باشید.Rose

ملکوت
2014_01_23, 03:44 PM
انشاالله بشرط حیات چشم

عتیق
2014_01_24, 12:56 PM
به نام خدا . سلام استاد . شرمنده نتونستم هفته پیش گزارش بدم دسترسی به اینترنت نداشتم. لطفا برنامه جدید بهم بدید البته اگر هنوز میتونم در کلاس باشم. تشکر از شما

زهره مظاهری
2014_01_24, 07:11 PM
سلام علیکم بر استادم سراج منیر ممنون از زحماتتان برناممو انجام دادم لطفا برنامه این هفته رو بهم بدبد

1ayeh
2014_01_24, 07:47 PM
سلام استاد
منم برنامه این هفته رو میخوام ...4gol....

سراج منیر
2014_01_24, 10:57 PM
سلام بر همگی farfallina-viola

و احسنت که همگی برنامه تون رو انجام دادید-1-13-

و این هم برنامه هفته ی آینده شما:

برنامه ی قرآن آموز عزیز ملکوت:
-------------------------------------

شنبه : حفظ از آیه 1 الی 10 اعلی // دوره از سوره بلد تا طارق
یک شنبه : حفظ از آیه 11 الی 19 اعلی // دوره از آیه 14 بلد الی 7 اعلی
دو شنبه : حفظ از آیه 1 الی 8 بروج // دوره از ابتدای سوره ی فجر تا انتهای سوره ی اعلی
سه شنبه : حفظ از آیه 9 الی 11 بروج // دوره از آیه 11 فجر 8 بروج
چهارشنبه : حفظ از آیه 12 الی 22 بروج // دوره از 17 فجر الی 11 بروج

برنامه ی قرآن آموز عزیز عتیق:
شنبه: حفظ از آیه 1 الی 8 انفطار // دوره از آیه 6 نازعات الی 29 تکویر
یکشنبه: حفظ از آیه 9 الی 18 انفطار // دوره از آیه 16 نازعات الی 8 انفطار
دو شنبه: حفظ از آیه 19انفطار الی 6 مطففین // دوره از آیه 27 نازعات الی 18 انفطار
سه شنبه: حفظ از آیه 7 الی 16 مطففین // دوره از آیه 36 نازعات الی 6 مطففین
چهارشنبه: حفظ از آیه 17 الی 26 مطففین // دوره از آیه 1 عبس الی 16 مطففین

برنامه قرآن آموز عزیز زهره مظاهری:
شنبه: حفظ آیات 203 الی 206// دوره از آیه 177 الی 202 و 5 ص اول جزء 1
یکشنبه: حفظ آیات 207 الی 210 // دوره از آیه 178 الی 206 و 5 ص دوم جزء 1
دو شنبه: حفظ آیات 211 تا " البینت بغیا بینهم" // دوره از آیه 182 الی 210 و 5 ص سوم جزء 1
سه شنبه: از " البینت بغیا بینهم" الی آیه 215 // دوره از آیه 185 الی " البینت بغیا بینهم" و 5 ص 4 جزء 1
چهارشنبه: حفظ از آیه 216 الی "ان استطعوا" // دوره از آیه 187 الی 215 و 5 ص اول جزء 2

برنامه قرآن آموز عزیز 1ayeh
-----------------------------------
شنبه: حفظ از آیه 98 الی 101 // دوره از آیه 66 الی 97 و 5 ص اول جزء 1
یک شنبه: حفظ آیه 102 // دوره از آیه 70 الی 101 و 5 ص دوم جزء 1
دو شنبه: حفظ از آیه 103 الی 105// دوره از آیه 74 الی 102 و 5 ص اول جزء 30
سه شنبه: حفظ از آیه 106 تا من بعد ما تبین لهم الحق // دوره از آیه 77 الی 105 و 5 ص دوم جزء 30
چهارشنبه: حفظ از من بعد ما تبین لهم الحق الی 112 // دوره از آیه 81 الی من بعد ما تبین لهم الحق (109) و 5 ص سوم جزء 30

g0ll17

ملکوت
2014_01_25, 12:33 AM
استاد عزیز سلام علیکم

شرمنده که در انتهای روز جمعه به حضور رسیدم
اما برنامه ام رو انجام دادم
برنامه جدید رو هم گرفتم

زهره مظاهری
2014_01_30, 05:02 PM
سلام علیکم بر سراج منیر خداقوت من برناممو به لطف خدا انجام دادم ممنون از زحماتتان

سراج منیر
2014_02_01, 12:31 PM
besmellah6

قال رسول الله صلی الله علیه و آله :

حَمَلةُ القُرآنِ عُرَفاءُ اَهلِ الجَنَّةِ .

حاملان قرآن معروف ترین اهالی بهشت هستند .

اصول کافی 2/606

خوبید ان شاالله؟

حفظ قرآن خوب پیش میره؟

بالاخره کلاس حفظمون درست شد
ولی متاسفانه چندتا از پست های گذشته پاک شده که ظاهرا غیر قابل بازگشت هست.

ولی من درجریان قرآن آموزانی که گزارش حفظشون رو دادن هستم و دوباره برنامه رو در اختیارتون میگذارم.

برنامه ی قرآن آموز عزیز زهره مظاهری:
-----------------------------------------------

شنبه: حفظ از " ان استطعوا " الی آیه 219 // دوره از آیه 188 تا " ان استطعوا" و 5 ص دوم جزء 1
یک شنبه: حفظ آیه 220 و 221 // دوره از آیه 191 بقره الی آیه 219 و 5 ص سوم جزء 1
دو شنبه: حفظ آیات 222 و 224 // دوره از آیه 195 الی آیه 221 و 5 ص چهارم جزء 1
سه شنبه: حفظ از آیه 225 الی 228 // دوره از آیه 197 الی آیه 224 و 5 ص اول جزء 2
چهارشنبه: حفظ آیه 229 و 230 // دوره از آیه 199 الی آیه 228 و 5 ص دوم جزء 2

شنبه: حفظ از آیه 1 الی 7 انشقاق // دوره : سوره فجر
یک شنبه: حفظ از آیه 8 الی 16 انشقاق // دوره : سوره غاشیه
دو شنبه: حفظ از آیه 17 الی 25 انشقاق // دوره : سوره طارق و اعلی
سه شنبه: حفظ از آیه 1 الی 6 مطففین // دوره : سوره بروج
چهار شنبه: حفظ از آیه 7 الی 16 مطففین // دوره : سوره انشقاق و آیات 1 الی 6 مطففین

شنبه: حفظ آیات 27 الی 34 مطففین // دوره از آیه 17 عبس تا 26 مطففین
یک شنبه: حفظ آیات 35 و 36 مطففین و ا الی 7 انشقاق // دوره از آیه 32 عبس تا 34 مطففین
دو شنبه: حفظ آیات 8 الی 16 انشقاق // دوره از آیه 1 تکویر تا 7 انشقاق
سه شنبه: حفظ آیات 17 الی 25 انشقاق // دوره از آیه 11 تکویر تا 16 انشقاق
چهارشنبه: حفظ آیات 1 الی 8 بروج // دوره از آیه 21 تکویر تا 25 انشقاق

برنامه ی قرآن آموز عزیز گل نرگس:
-------------------------------------------

شنبه: حفظ آیات 1 الی 5 سوره بقره
یک شنبه: حفظ آیات 6 الی 9 سوره بقره // دوره آیات 1 الی 5
دو شنبه: حفظ آیات 10 الی 13 سوره بقره // دوره آیات 1 الی 9
سه شنبه: حفظ آیات 14 الی 16 سوره بقره // دوره آیات 1 الی 13
چهارشنبه: حفظ آیات 17 الی 19 سوره بقره // دوره آیات 1 الی 16

------------
قرآن آموز عزیز 1ayeh منتظر گزارش شما هستیم

همگی موفق باشید.....pa....

1ayeh
2014_02_01, 08:39 PM
سلام استاد
شرمنده اینهفته نتونستم برنامه رو پیش ببرم
اگر میشه هفته آینده گزارش بدم و برنامه جدید بگیرم:(

عتیق
2014_02_06, 11:45 PM
به نام خدا. سلام استاد. برنامه ی این هفته انجام شد. تشکر ازشما...parcham...

ملکوت
2014_02_07, 10:42 AM
با سلام
استاد گرامی
برنامه بلطف خداوند انجام شد

زهره مظاهری
2014_02_07, 05:10 PM
سلام بر استاد گرامی خداقوت لطفا برنامه این هفته رو بهم بدید ممنون از لطفتون

سراج منیر
2014_02_08, 12:53 AM
http://www.shahrequran.ir/member18-albums10-1345.jpg

artifice_053artifice_052artifice_051artifice_044ar tifice_045

امام حسن عسکری علیه السّلام فرمودند:

زياد ياد خدا و ياد مرگ باشيد و قرآن را زياد بخوانيد
و برپيامبراكرم (صلى الله عليه و آله) فراوان درود فرستيد كه درود بر رسول خدا (صلى الله عليه و آله) ده حسنه به شمار مى رود.

http://www.shahrequran.ir/images/smilies/62om8g7.gifhttp://www.shahrequran.ir/images/smilies/etoile_017.gifhttp://www.shahrequran.ir/images/smilies/62om8g7.gifhttp://www.shahrequran.ir/images/smilies/etoile_017.gifhttp://www.shahrequran.ir/images/smilies/62om8g7.gif

میلاد سیزدهمین حلقه از منظومه نور،
سیزدهمین آیه از سوره عترت و سیزدهمین ساقی میخانه عشق رو خدمت همگی شما قرآن آموزان عزیز تبریک عرض میکنم.

g0ll17

سراج منیر
2014_02_08, 01:09 AM
و احسنت بر تک تک شما که برنامه قرآنیتون رو ترک نمیکنید.

امیدوارم لحظه لحظه زندگیتون منور به نور قرآن باشه....pa....

یک خبر خوش
به زودی یک جشن قرآنی در پیش داریم و همگی شما به این جشن دعوت هستید.

منتظر این جشن باشید....1gol....

و اما برنامه هفته ی آینده ی قرآن آموزان عزیزمون:

شنبه: حفظ از آیه 9 الی 11 بروج // دوره : از آیه 1 انفطار الی 8 بروج
یک شنبه: حفظ از آیه 12 الی 22 بروج // دوره : از آیه 9 انفطار الی 11 بروج
دو شنبه: حفظ از آیه 1 الی 11 طارق // دوره : از آیه 19 انفطار الی 22 بروج
سه شنبه: حفظ از آیه 12 طارق الی آیه 6 اعلی // دوره از آیه 7 مطففین الی 11 طارق
چهارشنبه: حفظ از آیه 7 الی 15 اعلی // دوره از آیه 17 مطففین الی 6 اعلی

برنامه ی قرآن آموز عزیز ملکوت :
---------------------------------------

شنبه: حفظ از آیه 17 الی 28 مطففین // دوره : سوره طارق و اعلی
یک شنبه: حفظ از آیه 29 الی 36 مطففین // دوره : سوره بروج
دو شنبه: حفظ از آیه 1 الی 9 انفطار // دوره : سوره انشقاق
سه شنبه: حفظ از آیه 10 الی 19 انفطار // دوره : سوره مطففین
چهارشنبه: حفظ از آیه 1 الی 10 تکویر// دوره : سوره انفطار

شنبه : حفظ آیات 231 و 232 بقره // دوره : از آیه 203 الی 230 بقره و از ص 9 الی 13 بقره
یکشنبه: حفظ آیه 233 بقره // دوره : از آیه 207 الی 232 بقره و از ص 14 الی 18 بقره
دوشنبه: حفظ آیات 234 و 235 بقره // دوره : از آیه 211 الی 233 بقره و از ص 19 الی 23 بقره
سه شنبه: حفظ آیات 236 و 237 بقره // دوره : از آیه 213 الی 235 بقره و از ص 24 الی 28 بقره
چهارشنبه : حفظ آیات 238 الی 241 بقره // دوره از آیه 216 الی 237 بقره و از ص 29 الی 33 بقره

قرآن آموزانی که منتظر گزارش حفظشون هستیم:

1ayeh

گل نرگس

سراج منیر
2014_02_13, 03:27 PM
http://www.shahrequran.ir/member18-albums10-1351.jpg

عتیق
2014_02_13, 10:50 PM
به نام خدا.سلام استاد برنامه این هفته هم به لطف خداوند و کمک شما انجام شد. برای برنامه ی جدید آماده هستم.

سراج منیر
2014_02_14, 11:50 PM
به نام خدا.سلام استاد برنامه این هفته هم به لطف خداوند و کمک شما انجام شد. برای برنامه ی جدید آماده هستم.

سلام بر شما و احسنتexplanation1

از اینکه به موقع گزارش حفظتون رو داخل کلاس اعلام میکنید تشکر میکنم.farfallina-viola

این هم برنامه ی هفته ی آینده ی شما:

برنامه قرآن آموز عزیز عتیق :
----------------------------------

شنبه: حفظ از آیه 16 اعلی الی 5 غاشیه // دوره : از آیه 27 مطففین الی 15 اعلی و سوره نباء
یک شنبه: حفظ از آیه 6 الی 16 غاشیه // دوره : از آیه 35 مطففین الی 5 غاشیه و سوره نازعات
دو شنبه: حفظ از آیه 17 الی 26 غاشیه // دوره : از آیه 8 انشقاق الی 16 غاشیه و سوره عبس
سه شنبه: حفظ از آیه 1 الی 10 فجر // دوره : از آیه 17 انشقاق الی 26 غاشیه و سوره تکویر
چهارشنبه: حفظ از آیه 11 الی 16 فجر // دوره : از آیه 1 بروج الی 10 فجر و سوره انفطار و مطففین

موفق باشید.

سایر قرآن آموزان عزیز:

ملکوت
زهره مظاهری
1ayeh

منتظر گزارش حفظتون هستیم.

ملکوت
2014_02_15, 11:11 AM
با سلام استاد گرامی
از راهنماییتون سپاس گزارم
حفظم رو طبق برنامه انجام دادم
منتظر برنامه جدید هستم

سراج منیر
2014_02_15, 11:41 AM
با سلام استاد گرامی
از راهنماییتون سپاس گزارم
حفظم رو طبق برنامه انجام دادم
منتظر برنامه جدید هستم

سلام برشما و احسنتfarfallina-viola

شنبه: حفظ از آیه 11 الی 20 تکویر // دوره : از آیه 1 انشقاق تا 10 تکویر و 3 ص اول جزء 30 (از آخر قرآن)
یک شنبه: حفظ از آیه 21 الی 29 تکویر // دوره : از آیه 8 انشقاق تا 20 تکویر و 3 ص دوم جزء 30
دو شنبه: حفظ از آیه ا الی 16 عبس // دوره : از آیه 17 انشقاق تا 29 تکویر و 3 ص سوم جزء 30
سه شنبه: حفظ از آیه 17 الی 31 عبس // دوره : از آیه 1 مطففین تا 16 عبس و 3 ص چهارم جزء 30
چهارشنبه: حفظ از آیه 32 الی 42 عبس // دوره : از آیه 7 مطففین تا 31 عبس و 3 ص آخر ( تا پایان سوره بروج)

موفق باشیدGol

زهره مظاهری
2014_02_15, 05:10 PM
سلام بر استاد گرامی به علت مشکلی که برام پیش اومد نتونستم برنامه هفتمو انجام بدم انشالله این هفته برنامه قبلو انجام میدم ممنون از زحماتدون farfallina-viola

faraji67
2014_02_17, 06:09 PM
سلام استاد
لطفا سند روایت را نیز ذکر بفرمایید و اگر امکان دارد حرکت گذاری نمایید تا بتوانیم درست و بدون اشکال بخوانیم تا معنی دعا را نیز بهتر متوجه شویم.
البته جسارت نباشد!
التماس دعا

سراج منیر
2014_02_17, 07:05 PM
سلام بر شما Rose

منظورتون این روایت هست؟

أكْثِرُوا ذِكْرَ اللّهِ وَ ذِكْرَ الْمَوْتِ وَ تِلاوَةَ الْقُرآنِ وَ الصَّلاةَ عَلَى النبىِّ صلى الله عليه و آله، فَإنَّ الصَّلاةَ عَلى رَسُولِ اللّه صلى الله عليه و آله عَشْرُحَسَناتٍ؛

زياد ياد خدا و ياد مرگ باشيد و قرآن را زياد بخوانيد و برپيامبراكرم (صلى الله عليه و آله) فراوان درود فرستيد كه درود بر رسول خدا (صلى الله عليه و آله) ده حسنه به شمار مى رود.

[بحارالانوار 78: 372 ح 12]

faraji67
2014_02_18, 04:14 AM
سلام بر شما Rose

منظورتون این روایت هست؟

أكْثِرُوا ذِكْرَ اللّهِ وَ ذِكْرَ الْمَوْتِ وَ تِلاوَةَ الْقُرآنِ وَ الصَّلاةَ عَلَى النبىِّ صلى الله عليه و آله، فَإنَّ الصَّلاةَ عَلى رَسُولِ اللّه صلى الله عليه و آله عَشْرُحَسَناتٍ؛

زياد ياد خدا و ياد مرگ باشيد و قرآن را زياد بخوانيد و برپيامبراكرم (صلى الله عليه و آله) فراوان درود فرستيد كه درود بر رسول خدا (صلى الله عليه و آله) ده حسنه به شمار مى رود.

[بحارالانوار 78: 372 ح 12]

سلام علیکم
جسارتا دعای حفظ قرآن را عرض کرده بودم که در یک مطلبی از کاربر ارجمند گل مریم مشاهده کردم.
التماس دعا

گل مريم
2014_02_18, 01:34 PM
سلام و عرض ادب حضور استاد سراج منیر (http://www.shahrequran.ir/member18.html) عزیز
با کسب اجازه از شما سؤال دوست خوبمون رو پاسخ می دهم.

سلام علیکم
جسارتا دعای حفظ قرآن را عرض کرده بودم که در یک مطلبی از کاربر ارجمند گل مریم مشاهده کردم.
التماس دعا

سلام دوست عزیز ممنونم که توجه کردین و خوشحال میشم لطف کنید آدرس مطلبو بدین تا ایرادشو برسی کنم.
عاقبت بخیر باشید إن شاءالله

faraji67
2014_02_19, 04:21 PM
سلام و عرض ادب حضور استاد سراج منیر (http://www.shahrequran.ir/member18.html) عزیز
با کسب اجازه از شما سؤال دوست خوبمون رو پاسخ می دهم.

سلام دوست عزیز ممنونم که توجه کردین و خوشحال میشم لطف کنید آدرس مطلبو بدین تا ایرادشو برسی کنم.

سلام علیکم و رحمة الله
باید ببخشید! چون جمله ی بنده به گونه ای بود که باعث سوء تفاهم شده!
منظور بنده این بود: در تاپیک 8 ، استاد گرانقدر سراج منیر روایتی ذکر نموده اند از پیامبر(صلّ الله علیه و آله و سلّم) به حضرت علی (علیه السّلام) مبنی بر دعایی جهت فراموش نکردن آیات شریفه ی قرآن!
بنده جسارتا از استاد درخواست اعراب گذاری روایت یا ذکر منبع برای رجوع شخصی خودم را داشتم تا معنای روایت را بهتر متوجه شوم !
اما در جایی دیگر (که الآن یادم نیست کجا بود؟!!:confused:) از شما بزرگوار (گل مریم) همان دعا را به صورت اعراب گذاری شده و ذکر سند مشاهده نموده و منظورم از مطلب قبلی همین بود!
(البته الآن به شک افتادم که شاید همون دعا نبود ، شاید دعای دیگه ای بود-2-14-)

عتیق
2014_02_21, 10:20 AM
به نام خدا. سلام استاد برنامه به لطف خدا انجام شد.

ملکوت
2014_02_21, 11:07 AM
سلام علیکم استاد گرامی برنامه رو انجام دادم ولی سوره عبس تا ایه 20 حفظ شدم ان شاالله امروز ادامه حفظم رو خواهم داشت

سراج منیر
2014_02_21, 08:02 PM
امام على عليه السلام:

اِنَّ القرآنَ ظاهِرُهُ اَنيقٌ و َباطِنُهُ عَميقٌ لا تَفنى عَجائِبُهُ و َلا تَنقَضى غَرائِبُهُ و َلا تُكشَفُ الظُّلُماتُ اِلاّ بِهِ؛

براستى كه قرآن ظاهرش زيباست و باطنش عميق، عجايبش پايان ندارد، اسرار نهفته آن پايان نمى پذيرد و تاريكى هاى جهل جز بوسيله آن رفع نخواهد شد.

نهج البلاغه(صبحی صالح) ص223 ، خطبه 18

حالتون چطوره؟
از اینکه این هفته هم مثل هفته های گذشته موفق شدید برنامه رو به خوبی انجام بدید خوشحالیم.:o
احسنت بر شما -1-13-

عزیزانی که گزارش حفظشون رو در کلاس اعلام کردند ، برنامه ی هفته ی آینده رو خدمتشون ارائه میدیم.

برنامه ی قرآن آموز عزیز عتیق :
------------------------------------

شنبه: حفظ آیات 17 الی 23 سوره فجر // دوره : از آیه 9 بروج الی 16 فجر
یک شنبه: حفظ آیات 24 الی 30 سوره فجر // دوره از آیه 12 بروج الی 23 فجر
دو شنبه: حفظ آیات 1 الی 12 سوره بلد // دوره : از آیه 1 طارق الی 30 فجر
سه شنبه: حفظ آیات 13 الی 20 سوره بلد // دوره : از آیه 12 طارق الی 12 بلد
چهارشنبه: حفظ آیات 1 الی 10 سوره شمس // دوره : از آیه 7 اعلی الی 20 بلد

شنبه: حفظ آیات 1 الی 9 نازعات // دوره : 4 ص اول جزء 30 از انتها
یک شنبه: حفظ آیات 10 الی 15 نازعات // دوره : 4 ص دوم جزء 30
دو شنبه: حفظ آیات 16 الی 27 سوره نازعات // دوره : 4 ص سوم جزء 30
سه شنبه: حفظ آیات 27 الی 39 سوره نازعات // دوره : 4 ص چهارم جزء 30
چهارشنبه: حفظ آیات 40 الی 46 سوره نازعات // دوره : 4 ص پنجم جزء 30

و برنامه ی قرآن آموز جدید کلاس ما faraji67:
---------------------------------------------------------

شنبه : حفظ آیات 1 الی 17 سوره نباء
یک شنبه: حفظ آیات 18 الی 30 سوره نباء
دو شنبه: حفظ آیات 31 الی 40 سوره نباء
سه شنبه: حفظ آیات 1 الی 15 سوره نازعات
چهارشنبه: حفظ آیات 16 الی 31 سوره نازعات

منتظر گزارش دیگر قرآن آموزانمون هستیم.

موفق باشید...3gol....

faraji67
2014_02_21, 08:40 PM
امام على عليه السلام:

اِنَّ القرآنَ ظاهِرُهُ اَنيقٌ و َباطِنُهُ عَميقٌ لا تَفنى عَجائِبُهُ و َلا تَنقَضى غَرائِبُهُ و َلا تُكشَفُ الظُّلُماتُ اِلاّ بِهِ؛

براستى كه قرآن ظاهرش زيباست و باطنش عميق، عجايبش پايان ندارد، اسرار نهفته آن پايان نمى پذيرد و تاريكى هاى جهل جز بوسيله آن رفع نخواهد شد.

نهج البلاغه(صبحی صالح) ص223 ، خطبه 18

حالتون چطوره؟

موفق باشید...3gol....

عرض سلام و احترام خدمت استاد بزرگوار

ضمن تشکر از شما ، التماس دعا نیز دارم!..gol......

زهره مظاهری
2014_02_22, 10:37 AM
سلام بر استاد سراج منیر خداقوت لطفا برنامه این هفته رو بهم بدین ممنونم

سراج منیر
2014_02_22, 11:24 AM
سلام بر شما

تاخیر داشتید!!
سعی کنید تا عصر روز جمعه حتما گزارش کارتون رو ارائه بدید تا از برنامه عقب نموید.

شنبه: حفظ آیات 242 الی 245 سوره بقره // دوره: از آیه 217 الی 241 و از ص 11 الی 15
یک شنبه: حفظ آیه 246 // دوره : از آیه 220 الی 245 و از ص 16 الی 20
دو شنبه: حفظ آیات 247 و 248 // دوره از آیه 222 الی 246 و از ص 21 الی 25
سه شنبه: حفظ آیه 249// دوره : از آیه 225 الی 248 و از ص 26 الی 30
چهارشنبه: حفظ آیات 250 الی 252 // دوره : از آیه 229 الی 249 و از ص 31 الی 35

موفق باشید.farfallina-viola

سراج منیر
2014_02_25, 01:22 AM
برنامه ی قرآن آموز عزیز کوثر

سه شنبه: حفظ از آیه 1 الی 3 سوره نساء // دوره : 5 ص اول سوره بقره
چهارشنبه: حفظ از آیه 4 الی 6 نساء // دوره : 5 ص دوم سوره بقره

دوست عزیز
چون گفته بودید محفوظات گذشته تون نیاز به مرور و تثبیت داره فعلا روزانه 5 ص براتون تثبیت گذاشتیم.
سعی کنین برای دوره هاتون حتما وقت بگذارید تا محفوظاتتون برگرده

موفق باشید....3gol....

faraji67
2014_02_25, 11:36 PM

منتظر گزارش دیگر قرآن آموزانمون هستیم.

موفق باشید...3gol....

سلام استاد
ببخشید
چند روزی دسترسی به نت نداشتم تا گزارش روزانه ی حفظم را تحویل بدهم!
اما بحمدالله برنامه ام را تا امروز به خوبی انجام داده ام.
التماس دعا از شما و دیگر همشهری ها دارم!
یا علی(ع)

1ayeh
2014_02_26, 07:39 PM
سلام شاگرد تنبله کلاس اومد
شرمنده استاد بزرگوار کارم زیاد بود نتونستم نت بیام ولی حفظیدم
لطفا برنامه جدید
متشکرم...4gol....

faraji67
2014_02_27, 06:02 PM
سلام استاد بزرگوار

عرض ادب و احترام به پیشگاهتان -3-16-

منتظر برنامه ی جدید هستم.

لطف می فرمایید.

التماس دعا

سراج منیر
2014_02_27, 06:10 PM
سلام به شما عزیزان
خوبید؟
حفظ این هفته خوب بود؟

بچه ها ما پنج شنبه و جمعه هارو گذاشتیم برای استراحت ، و اینکه هرکی دوست داشت کل برنامه ی هفته رو توی این دو روز مرور کنه تا حسابی مسلط بشه
ان شاالله جمعه عصر برنامه ی همگی عزیزانی که برنامه هفته شون رو انجام دادن داخل کلاس تقدیمشون میکنیم.

ملکوت
2014_02_28, 09:39 AM
سلام علیکم استاد گرامی ،برنامه انجام شد

سراج منیر
2014_02_28, 05:09 PM
سلام بر همگی قرآن آموزان عزیز....g...ol

برنامه ی این هفته ی شما رو خدمتتون تقدیم میکنیم:

برنامه ی قرآن آموز عزیز faraji67

شنبه: حفظ آیات 32 الی 46سوره ی مبارکه نازعات
یک شنبه: حفظ آیات 1 الی 22 سوره مبارکه عبس
دو شنبه: حفظ آیات 23 الی 42 سوره مبارکه عبس
سه شنبه: حفظ آیات 1 الی 15 سوره مبارکه تکویر
چهارشنبه: حفظ آیات 16 الی 29 سوره مبارکه تکویر

شنبه: حفظ آیات 113 الی 115 سوره مبارکه بقره // دوره : از آیه 84 الی 112 سوره بقره
یک شنبه: حفظ آیات 116 الی 119 سوره مبارکه بقره // دوره : از آیه 86 الی 115 سوره
دو شنبه: حفظ آیات 120 الی 123 سوره مبارکه بقره // دوره : از آیه 89 الی 119 سوره بقره
(از شنبه تا دو شنبه مرور جزء 30 و رفع اشکالات )
سه شنبه: حفظ آیات 124 الی 126 سوره مبارکه بقره // دوره: از آیه 91 الی 123 سوره بقره
چهارشنبه: حفظ آیات 127 الی 130 سوره مبارکه بقره // دوره : از آیه 94 الی 126 سوره بقره
( سه شنبه و چهارشنبه مرور جزء 1 و رفع اشکالات)

شنبه: حفظ آیات 1 الی 11 سوره مبارکه نباء // دوره : از سوره تین تا سوره ناس
یک شنبه: حفظ آیات 12 الی 20 سوره مبارکه نباء // دوره از سوره انشقاق تا الشرح
دوشنبه: حفظ آیات 21 الی 30 سوره مبارکه نباء // دوره از سوره نباء تا مطففین
سه شنبه: حفظ آیات 31 الی 37 سوره مبارکه نباء // دوره نیمه ی اول جزء 30
چهارشنبه: حفظ آیات 38 الی 40 سوره مبارکه نباء // دوره نیمه ی دوم جزء 30

همگی موفق باشید...1gol....

-----------

منتظر گزارش سایر قرآن آموزان هم هستیم.

faraji67
2014_02_28, 08:22 PM
با تشکر از استاد گرانقدر Gol1

التماس دعا

عتیق
2014_03_04, 08:22 PM
به نام خدا. سلام استاد مهربان. عذر میخوام نتم قطع بود نتونستم گزارش حفظ هفته پیشو بدم.برنامه انجام شد.

گل مريم
2014_03_07, 04:28 PM
سلام و عرض ادب حضور استاد عزیز و ارجمند
میلاد حضرت زینب سلام الله علیها مبارک

دوست خوبم، ملکوت عزیز فرمودند جزء 30 قرآن را حفظ شده اند.

سراج منیر
2014_03_07, 06:16 PM
سلام بر گل مریم عزیز

میلاد بر شما هم مبارک باشه
خیلی ممنون از اطلاع رسانیتون
پس حالا همگی دعوتید به جشن قرآنی (http://www.shahrequran.ir/thread2117.html#post14834)

بفرمایید:)

سراج منیر
2014_03_07, 08:38 PM

...1gol.......1gol.......1gol.......1gol.......1go l....

میلاد عقیله بنی‌هاشم، سمبل کمال عقل و بردباری،
حضرت زینب(س) رو خدمت همگی شما قرآن آموزان عزیز تبریک میگم.

g0ll151
برنامه ی هفته ی آینده رو خدمتتون تقدیم میکنیم:

شنبه: حفظ از آیه 11 الی 15 سوره شمس // دوره: از آیه 16 اعلی الی 10 شمس
یک شنبه: حفظ از آیه 1 الی 11 سوره لیل // دوره از آیه 6 غاشیه الی 15 شمس
دو شنبه: حفظ از آیه 12 الی 21 سوره لیل // دوره : از آیه 17 غاشیه الی 11 لیل
سه شنبه: حفظ سوره ضحی // دوره : از آیه 1 فجر الی 21 لیل
چهارشنبه: حفظ سوره شرح // دوره: از آیه 11 فجر تا انتهای سوره ضحی

برنامه ی قرآن آموز عزیز جویای اندیشه:

شنبه :حفظ آیات 1 الی 30 نباء
یک شنبه : حفظ آیات 31 نبا الی 15 نازعات // دوره : سوره نباء
دو شنبه : حفظ آیات 16 الی 46 نازعات // دوره سوره نبا و تا آیه 15 سوره نازعات
سه شنبه : حفظ سوره عبس // دوره سوره نباء و نازعات
چهارشنبه : حفظ سوره تکویر // دوره سوره نباء ، نازعات و عبس

شنبه: حفظ از آیه 1 الی 3 سوره ملک // دوره : سوره نبا و نازعات
یک شنبه: حفظ از آیه 4 الی 7 سوره ملک // دوره : سوره عبس و تکویر و 1 الی 3 ملک
دوشنبه: حفظ از آیه 8 الی 12 سوره ملک // دوره: سوره انفطار و مطففین و 1 الی 7 ملک
سه شنبه: حفظ از آیه 13 الی 17 سوره ملک // دوره : سوره انشقاق و بروج و 1 الی 12 ملک
چهارشنبه: حفظ از آیه 18 الی 21 سوره ملک // دوره : سوره طارق، اعلی ، غاشیه و 1 الی 17 ملک

برنامه ی قرآن آموز عزیز faraji67
---------------------------------

شنبه: حفظ آیات 32 الی 39سوره ی مبارکه نازعات // دوره : از آیه 1 سوره نباء الی آیه 31 سوره نازعات
یک شنبه: حفظ آیات 40 الی 46 سوره مبارکه نازعات // از آیه 18 سوره نباء الی 39 سوره نازعات
دو شنبه: حفظ آیات 1 الی 16 سوره مبارکه عبس // دوره : از آیه 31 سوره نباء الی 46 سوره نازعات
سه شنبه: حفظ آیات 17 الی 31 سوره مبارکه عبس // دوره : از آیه 1 سوره نازعات الی 16 سوره عبس
چهارشنبه: حفظ آیات 32 الی 42 سوره مبارکه عبس // دوره: از آیه 16 سوره نازعات الی 31 سوره عبس

--------------
قرآن آموزان دیگر : زهره مظاهری و 1ayeh منتظر گزارش حفظتون هستیم.

1ayeh
2014_03_08, 07:41 PM
سلام استاد گرامی
بنده حفظ کردم اما نتونستم نت بیام
ممنون میشم برنامه حفظ جدید را بگید. متشکرم...4gol....

سراج منیر
2014_03_08, 08:17 PM
سلام استاد گرامی
بنده حفظ کردم اما نتونستم نت بیام

سلام بر شما

سعی کنید هرطور شده حداقل هفته ای یک بار برای گزارش حفظ به کلاس سر بزنید و تاخیر نندازین
نظم در کار حفظ یکی از اصول اساسی هست

شنبه: حفظ از آیه 131 الی 134 // دوره : از آیه 98 الی 130
یک شنبه: حفظ از آیه 135 الی 137 سوره بقره // دوره: از آیه 102 الی 134
دو شنبه: حفظ از آیه 138 الی 141 سوره بقره // دوره : از آیه 103 الی 137
سه شنبه: مرور جزء 1 و رفع اشکلات
چهارشنبه: مرور جزء 30 و رفع اشکالات

جویای اندیشه
2014_03_09, 05:02 AM
سلام علیکم....g...ol

برنامه حفظ روز شنبه انجام شد. (حفظ آیات 1 الی 30 نباء)

جویای اندیشه
2014_03_10, 04:38 AM
سلام علیکم...gol....

برنامه روز (یک شنبه : حفظ آیات 31 نبا الی 15 نازعات // دوره : سوره نباء) انجام شد.

جویای اندیشه
2014_03_12, 04:49 AM
سلام علیکم....pa....

برنامه روز دو شنبه (حفظ آیات 16 الی 46 نازعات // دوره سوره نبا و تا آیه 15 سوره نازعات) انجام شد.

روز سه شنبه (حفظ سوره عبس // دوره سوره نباء و نازعات) هنوز انجام نشد.

عتیق
2014_03_14, 12:54 PM
به نام خدا. سلام استاد. شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها بر شما تسلیت باد. برنامه به لطف خدا انجام شد.

سراج منیر
2014_03_14, 09:22 PM
http://www.shahrequran.ir/member18-albums10-1384.jpg

سلام بر شما

بنده هم ایام فاطمیه رو خدمت شما و دیگر قرآن آموزان عزیز تسلیت عرض میکنم.

برنامه هفته ی آینده رو خدمتتون تقدیم میکنیم:

شنبه: حفظ سوره تین // دوره : از آیه 17 سوره فجر تا انتهای سوره شرح
یک شنبه: حفظ آیه 1 الی 9 علق // دوره : از آیه 24 سوره فجر تا انتهای سوره تین
دو شنبه: حفظ آیه 10 الی 10 علق // دوره : از ابتدای سوره بلد تا آیه 9 سوره علق
سه شنبه: حفظ سوره قدر // دوره : از آیه 13 سوره بلد تا انتهای سوره علق
چهارشنبه: حفظ 1 الی 5 سوره بینه // دوره : از ابتدای سوره شمس تا انتهای سوره قدر

دیگر قرآن آموزانی که منتظر گزارش حفظشون هستیم:

ملکوت، جویای اندیشه،faraji67،1yeh

جویای اندیشه
2014_03_15, 12:42 AM
سلام علیکم

فرا رسیدن ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را خدمت همه شما عزیزان تسلیت عرض می کنم.

استاد گرامی برنامه حفظ بنده نیز با کمی تاخیر انجام شد. برای برنامه هفته آینده توضیحاتی رو در پیام خصوصی خدمتتون عرض کردم.

مجددا از زحمات شما متشکرم. اجرکم عنداللهfarfallina-viola

سراج منیر
2014_03_15, 07:17 AM
سلام بر شما

پاسخ پیامتون رو خدمتتون ارسال کردم.
برنامه ی هفته ی آینده رو خدمتتون تقدیم میکنیم:

برنامه ی قرآن آموز عزیز جویای اندیشه:

شنبه: حفظ از آیه 1 الی 8 انفطار // دوره : سوره نباء
یک شنبه: حفظ از ایه 9 الی 18 انفطار// دوره : سوره نازعات
دو شنبه: حفظ تا آیه 6 مطففین // دوره: سوره عبس
سه شنبه: حفظ از آیه 7 الی 16 مطففین // دوره: تکویر
چهارشنبه: حفظ از آیه 17 الی 26 مطففین // دوره: انفطار

قرآن آموزان عزیز اگر قصد سفر دارید و احساس میکنید فرصت برای حفظ ندارید اشکال نداره؛ حفظ رو از بعد عید ادامه میدیم
ولی به هیچ وجه از دوره کردن محفوظاتتون غافل نشید که تمام زحماتی که تا الان کشیدید از بین میره

همگی موفق باشید....1gol....

1ayeh
2014_03_15, 11:37 AM
با سلام ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه از استاد گرامی تقاضای برنامه حفظ این هفته را دارم
ممنون از زحمات شما....g...ol

سراج منیر
2014_03_16, 10:59 AM
سلام بر شما

برنامه ی قرآن آموز عزیز 1ayeh:

شنبه:.......
یک شنبه: حفظ آیات 142و143// دوره: از آیه 113 الی 141 سوره بقره و 6 ص اول جزء 1
دو شنبه: حفظ آیات 144 و 145// دوره: از آیه 116الی 143 _و 6 ص دوم جزء 1
سه شنبه:حفظ از آیه 146 الی 149// دوره از آیه 120 الی 145 _و 5ص سوم جزء1
چهارشنبه: حفظ از آیه 150 الی 153// دوره: از آیه 124 الی 149 _ و رفع اشکالات جزء

موفق باشیدfarfallina-viola

قرآن آموزان عزیز:
ان شاالله بعد از ایام فاطمیه منتظر جشن قرآنی ما باشید.

زهره مظاهری
2014_03_27, 02:17 PM
سلام علیکم بر استادم سراج منیر سال نوتون مبارک
شرمندم مدتی بود که به اینترنت دسترسی نداشتم تا آخر بقره رو حفظ کردم و چند روزی هم میخام کل بقره رو دوره کنم ممنونم

سراج منیر
2014_04_04, 10:14 PM
رسول اكرم صلى الله عليه و آله:

اِنَّ البَيتَ اِذا كَثُرَ فيهِ تِلاوَةُ القُرآنِ كَثُرَ خَيرُهُ وَ اتَّسَعَ اَهلُهُ وَ اَضاءَ لاَهلِ السَّماءِ كَما تُضى ءُ نُجومُ السَّماءِ لاَهلِ الدُّنيا؛

خانه اى كه در آن قرآن فراوان خوانده شود، خير آن بسيار گردد و به اهل آن وسعت داده شود و براى آسمانيان بدرخشد چنان كه ستارگان آسمان براى زمينيان مى درخشند.

كافى(ط-الاسلامیه) ج2، ص610

--------------------------------

حالتون چطوره؟

تعطیلات خوش گذشت؟
حفظ و مرورها در این ایام پابرجا بود؟

لطفا هرچه سریعتر گزارش حفظ و مرورتون رو اعلام کنید تا برنامه ی جدید رو بتونیم براتون تنظیم کنیم.

منتظرتون هستیم
...4gol....

سراج منیر
2014_04_06, 12:05 PM
سلام به همه

بچه ها یک عضو جدید داریم

قرآن آموز عزیز زینب
بهتون خوش آمد میگیم....pa....

برنامه ی قرآن آموز عزیز زینب:

یک شنبه : حفظ آیات 1 الی 17 سوره نباء
دو شنبه: حفظ آیات 18 الی 30 سوره نباء
سه شنبه: حفظ آیات 31 الی 40 سوره نباء
چهار شنبه: حفظ آیات 1 الی 15 سوره نازعات

بقیه ی قرآن آموزان ؟؟؟
تعطیلات تموم شده ها!!

سراج منیر
2014_04_06, 10:50 PM
سلامی دوباره

به قرآن آموز جدید دیگرمون خوش آمد میگیم....1gol....

برنامه ی این هفته ی شما:

برنامه ی قرآن آموز عزیز مینا:

دو شنبه: حفظ آیات 120 الی 123 سوره مبارکه بقره // دوره : از آیه 89 الی 119 سوره بقره و از ابتدای سوره بقره تا آیه 29
سه شنبه: حفظ آیات 124 الی 126 سوره مبارکه بقره // دوره: از آیه 91 الی 123 سوره بقره و از آیه 30 تا 61 بقره
چهارشنبه: حفظ آیات 127 الی 130 سوره مبارکه بقره // دوره : از آیه 94 الی 126 سوره بقره و از آیه 62 الی 88 بقره

عتیق
2014_04_07, 03:26 AM
به نام خدا .سلام استاد.سال جدید بر شما و خانواده گرامیتون مبارک. منتظر برنامه جدیدم هستم.تشکر

سراج منیر
2014_04_07, 06:21 AM
به نام خدا .سلام استاد.سال جدید بر شما و خانواده گرامیتون مبارک. منتظر برنامه جدیدم هستم.تشکر

سلام بر شما
و سال جدید هم بر شما و خانواده ی محترمتون مبارک باشه ...4gol....

دوشنبه: حفظ از آیه 6 الی 8 سوره بینه // دوره از ابتدای سوره ی شمس الی 5 بینه
سه شنبه: حفظ سوره زلزال // دوره از ابتدای سوره ی لیل تا پایان سوره بینه
چهارشنبه: حفظ سوره عادیات // دوره از ابتدای سوره ضحی تا انتهای سوره زلزال

موفق باشید.....pa....

عتیق
2014_04_12, 09:56 AM
به نام خدا . سلام استاد . برنامه این هفته تمام شد. لطف کنید برنامه جدید برایم بنویسید. با تشکر

سراج منیر
2014_04_12, 11:15 AM
به نام خدا . سلام استاد . برنامه این هفته تمام شد. لطف کنید برنامه جدید برایم بنویسید. با تشکر

سلام بر شما و احسنت...4gol....

شنبه: حفظ آیات 1 الی 5 سوره قارعه // دوره از سوره ضحی تا انتهای سوره عادیات
یک شنبه: حفظ آیات 6 الی 11 سوره قارعه // از سوره شرح تا آیه 5 قارعه
دو شنبه: حفظ سوره تکاثر // دوره از سوره تین تا آیه 11 قارعه
سه شنبه: حفظ سوره عصر و تا آیه 4 سوره همزه // دوره از سوره ی علق تا انتهای سوره تکاثر
چهارشنبه: حفظ سوره همزه و فیل // دوره از سوره ی قدر تا آیه 4 سوره همزه

و اما دیگر قرآن آموزان!!!
خبری ازتون نیست
غیر از دوستانی که مرخصی گرفتن ، منتظر دیگر عزیزان هستیم.

زینب
2014_04_13, 10:18 AM
سلام

استاد حفظ گرامی بایت تاخیر عذر خواهی می کنم

برنامه حفظ بنده، تا روز چهارشنبه انجام شد. منتظر برنامه جدید از طرف شما بزرگوار هستم...4gol....

یا علی

سراج منیر
2014_04_13, 11:25 AM
سلام بر شما

احسنتfarfallina-viola
ولی حتما تا روز جمعه گزارش حفظتون رو بدید تا از برنامه عقب نیوفتید
الان یک روز از حفظ عقب موندید!!

برنامه قرآن آموز عزیز زینب:
--------------------------------

یک شنبه: حفظ آیات 16 الی 26 سوره نازعات // دوره: سوره نباء و از آیه ا الی 15 نازعات
دو شنبه: حفظ آیات 27 الی35 سوره نازعات // دوره : سوره نباء و از آیه 1 الی 26 نازعات
سه شنبه: حفظ آیات 36 الی تا 46 سوره نازعات // دوره : سوره نباء و از آیه 1 الی 35 نازعات

جویای اندیشه
2014_04_13, 04:38 PM
سلام
تشکر از زحمات شما و خدا قوت.
استاد گرامی، قرآن آموز عزیز زینب ، برنامه امروزشون رو انجام دادند و برنامه دوره (سوره نباء و از آیه 1 الی 15 نازعات)
رو هم با هم مرور و مباحثه کردیم. ...1gol....

1ayeh
2014_04_13, 06:47 PM
سلام استاد
شرمنده بابت تاخیر
بنده صفحه اول جزء دو را حفظ کردم
ممنون میشم برنامه جدید بدین......1gol....

سراج منیر
2014_04_13, 09:09 PM
سلام بر شما

ان شاالله از هفته های آینده سعی کنین به موقع گزارش حفظتون رو بدین.

یکشنبه: حفظ از آیه 146 الی 149// دوره از آیه 113 الی 145 _ و نیمه اول جزء 30
دوشنبه: حفظ از آیه 150 الی 153// دوره: از آیه 116 الی 149 _ و نیمه ی دوم جزء 30
سه شنبه: حفظ از آیه 154 الی 158// دوره: از آیه 120 الی 153_ و نیمه ی اول جزء 1
چهارشنبه: حفظ از آیه 159 الی 163// دوره: از آیه 124 الی 158_و نیمه ی دوم جزء 1

عتیق
2014_04_19, 12:18 PM
به نام خدا. میلاد فرخنده حضرت زهرا (س) بر شما استاد گرانقدر مبارک باشد. برنامه ی هفته ی قبل تمام شد. منتظر برنامه جدید هستم. تشکر...3gol....

سراج منیر
2014_04_19, 04:01 PM
به نام خدا. میلاد فرخنده حضرت زهرا (س) بر شما استاد گرانقدر مبارک باشد. برنامه ی هفته ی قبل تمام شد. منتظر برنامه جدید هستم. تشکر

با سلام

بنده هم پیشاپیش فرارسیدن میلاد با سعادت خانم فاطمه ی زهرا سلام الله علیها رو خدمت شما و دیگر دوستان قرآنی تبریک عرض میکنم.farfallina-viola

برنامه این هفته ی شما:

-------------------------------

شنبه: حفظ سوره قریش // دوره از سوره مبارکه قدر تا سوره مبارکه فیل و سوره نبا و نازعات
یک شنبه: حفظ سوره ماعون // دوره : از سوره مبارکه بینه تا سوره مبارکه قریش و از سوره عبس تا انفطار
دوشنبه: حفظ سوره کوثر و کافرون // دوره : از سوره ی مبارکه زلزال تا سوره ی مبارکه ماعون و از سوره مطففین تا اعلی
سه شنبه: حفظ سوره نصر و مسد // دوره : از سوره ی مبارکه عادیات تا سوره ی مبارکه کافرون و از سوره غاشیه تا لیل
چهارشنبه: حفظ سوره توحید، ناس و فلق // دوره: از سوره ی مبارکه قارعه تا سوره ی مبارکه مسد و از سوره ضحی تا عادیات

موفق باشید...4gol....

زینب
2014_04_20, 09:45 AM
سلام

...1gol.......1gol.......1gol....میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) رو به همه شما قرآن پژوهان گرامی تبریک و تهنیت عرض می کنم...1gol.......1gol.......1gol.......1gol....

استاد عزیز بنده دیروز پیامی برای اعلام انجام برنامه حفظ خود ارسال کردم اما حالا می بینم که ارسالی وجود ندارد.

سراج منیر
2014_04_20, 10:44 AM
استاد عزیز بنده دیروز پیامی برای اعلام انجام برنامه حفظ خود ارسال کردم اما حالا می بینم که ارسالی وجود ندارد.

سلام بر شما

بنده هم میلاد با سعادت خانم فاطمه ی زهرا سلام الله علیها و هفته ی بزرگداشت مقام زن و روز مادر رو به همگی شما قرآن آموزان عزیز تبریک عرض میکنم....4gol....
.
.
.
درمورد گزارش حفظتون ، شما داخل کلاس ارسال نداشتید. اینطور که متوجه شدم داخل پروفایل خانم گل مریم اعلام برنامه کرده بودید!
بنده فقط از طریق این تاپیک متوجه گزارش حفظ شما عزیزان میشم.
.
.
.

برنامه ی قرآن آموز عزیز زینب:

یکشنبه: حفظ آیات 17 الی 31 عبس // دوره :سوره نبأ و نازعات تا آیه 16 عبس
دو شنبه: حفظ آیات 32 الی 42 عبس // دوره از آیه 12 نباء الی 31 عبس
سه شنبه: حفظ آیات 1 الی 10 سوره تکویر// دوره از آیه 20 نباء الی آیه 42 عبس
چهار شنبه: حفظ آیات 11 الی 20 سوره تکویر// دوره : از آیه 31 نباء الی 10 تکویر

موفق باشید.....pa....

1ayeh
2014_04_25, 08:32 PM
سلام استاد گرامی
بنده 2صفحه از جزء دو را حفظ کردم
برنامه این هفته رو لطف میکنید......1gol....

سراج منیر
2014_04_27, 11:45 AM
سلام 1ayeh عزیز

چطور برنامه رو کامل انجام ندادید؟
برنامه ی قبلیتون هم تکمیل نشده بود!!
اگه احساس میکنید برنامه براتون سنگین هست و فرصت تکمیلش رو ندارین میتونین تا زمانی که فرصتتون باز بشه تغییر سطح بدین
چون الان سطح دو هستین
منتظر پاسختون هستم.Rose

1ayeh
2014_04_27, 01:23 PM
سلام مجدد
استاد بنده رو دعوا میکنید عایا؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!
متاسفم اشتباه تایپی بود صفحه سوم جزء دو را حفظم
اما اینهفته ی آزمون از جزء اول دارم برا هفته آینده برنامه میدین لطفا
معذرت میخوام اگر کوتاهی کردم...

سراج منیر
2014_04_27, 03:10 PM
سلام به شما

نه اصلا دعوا نبود
به خاطر ضربه نخوردن به حفظتون گفتم که تغییر سطح بدید تا بتونید منظم برنامه رو انجام بدید
حالا که میگید اشتباه تایپی بوده
.
.
بسیار خب
این هفته آزمونتون رو بدید و از هفته ی آینده دوباره برنامه حفظتون رو بگیرید
از محفوظات قبلی هم غافل نشید
ولو به یک روخوانی ساده

عتیق
2014_05_01, 12:24 PM
به نام خدا. سلام استاد عید شما مبارک. معذرت میخوام نشد هفته ی پیش گزارش بدم. برنامه تمام شده بود . اگه زحمتی نیست این هفته بهم دو تا برنامه بدید تا جبران بشه.تشکر

سراج منیر
2014_05_02, 06:32 PM
اگه زحمتی نیست این هفته بهم دو تا برنامه بدید تا جبران بشه

سلام بر شما
اعیاد بر شما هم مبارک باشه

درمورد افزایش موقتی حجم حفظ باید بگم که بهتره طبق همون برنامه ی خودمون پیش بریم
چون ممکنه این افزایش و کاستن ها برای حفظتون مضر باشه
ولی من برای اینکه تا حدودی جبران بشه دو روز آخر هفته رو هم براتون برنامه حفظ گذاشتم.
.
.
.
.
.
بچه ها همگی به جشن قرآنی دعوتید:

جشن قرآنی (http://www.shahrequran.ir/thread2117-2.html#post15600) -4-6-

سراج منیر
2014_05_02, 06:40 PM
سلام به همگی قرآن آموزان عزیز و احسنت به عزیزانی که برنامه ی حفظشون رو به طور کامل انجام دادند
و عرض خوش آمد به قرآن آموز عزیزمون خورشید قم
.
.

خیلی وقته که از همه ی بچه های کلاس حفظمون بی خبریم؟!!

.
.
.

برنامه ی قرآن آموزان عزیزی ما:

شنبه: حفظ از آیه 1 الی 4 سوره ملک // و 3 ص از جزء 30
یک شنبه: حفظ از آیه 5 الی 8 سوره ملک // دوره از آیه 1 الی 4 سوره ملک +3 ص از جزء 30
دو شنبه: حفظ از آیه 9 الی 12 سوره ملک // دوره از آیه 1 الی 8 سوره ملک +3 ص از جزء 30
سه شنبه: حفظ از آیه 13 الی 17 سوره ملک // دوره از آیه 1 الی 12 سوره ملک +3 ص از جزء 30
چهارشنبه: حفظ از آیه 18 الی21 سوره ملک // دوره از آیه 1 الی 17 سوره ملک +3 ص از جزء 30
پنج شنبه: حفظ از آیه 22 الی 26 سوره ملک // دوره از آیه 1 الی 21 سوره ملک +3 ص از جزء 30
جمعه : حفظ از آیه 27 الی 30 سوره ملک // دوره از آیه 1 الی 26 سوره ملک +5 ص از جزء 30

برنامه ی قرآن آموز عزیز 1ayeh:

شنبه: حفظ از آیه 164 الی 165 سوره بقره // دوره از آیه 127 الی 163 سوره بقره
یک شنبه: حفظ از آیه 166 الی 169 سوره بقره // دوره از آیه 131 الی 169 سوره بقره
دو شنبه: حفظ از آیه 170 الی 173 سوره بقره // دوره از آیه 135 الی 169 سوره بقره
سه شنبه: حفظ از آیه 174 الی 176 سوره بقره // دوره از آیه 138 الی 173 سوره بقره
چهارشنبه: حفظ آیه 177 // دوره از آیه 142 الی 176 سوره بقره

برنامه ی قرآن آموز عزیز خورشید قم:

یک شنبه: حفظ آیات 6 الی 11 سوره بقره // دوره از آیه 1 الی 5
دو شنبه: حفظ آیات 12 الی 16 بقره // دوره از آیه 1 الی 11
سه شنبه: حفظ آیات 17الی 20 بقره // دوره از آیه 1 الی 16
چهارشنبه: حفظ آیات 21 الی 24 بقره // دوره از آیه 1 الی 20

همگی موفق باشید....1gol....

خورشيد قم
2014_05_03, 11:28 PM
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیکم
من تازه با این سایت آشنا شدم ... خبر نداشتم
ببخشید استاد .. کجا گزارش حفظم بزرم

باتشکر

سراج منیر
2014_05_04, 05:53 AM
سلام بر شما

شما میتونید داخل همین تاپیک به صورت روزانه و یا هفتگی (پنج شنبه /جمعه) مارو از اتمام برنامه ی حفظتون مطلع کنید....3gol....

خورشيد قم
2014_05_09, 09:18 PM
سلام
حفظم تمامش كردم

ممنونم

عتیق
2014_05_09, 10:30 PM
سلام استاد. میلاد امام جواد علیه السلام بر شما مبارک باد. لطفا برنامه جدید بهم بدید..تشکر

سراج منیر
2014_05_10, 02:48 PM
سلام
بنده هم میلاد باسعادت امام جواد علیه السلام رو خدمت شما قرآن آموزان عزیز تبریک عرض میکنم...1gol....
.
.
.

احسنت بر هردوی شما

بابت تاخیر در ارائه برنامه عذر میخوام

---------------------------------------------

شنبه: حفظ آیات 25 و 26 سوره بقره // دوره از آیه 1 الی 24
یک شنبه: حفظ آیات 27 الی 29 سوره بقره // دوره از آیه 1 الی 26
دو شنبه: حفظ آیات 30 الی 33 سوره بقره // دوره از آیه 1 الی 29
سه شنبه: حفظ آیات 34 الی 37 سوره بقره // دوره از آیه 1 الی 33
چهارشنبه: حفظ آیات 38 الی 42 سوره بقره // دوره از آیه 1 الی 37

شنبه: حفظ از آیه 1 الی 7 سوره قلم // دوره از آیه 1 الی 30 ملک
یکشنبه: حفظ از آیه 8 الی 15 سوره قلم // دوره از آیه 1ملک الی 7 قلم
دوشنبه: حفظ از آیه 16 الی 25 سوره قلم // دوره از آیه 1 ملک الی 15 قلم
سه شنبه: حفظ از آیه 26 الی 34 سوره قلم // دوره از آیه 1 ملک الی 25 قلم
چهارشنبه: حفظ از آیه 35 الی 42 سوره قلم // دوره از آیه 1 ملک الی 34 قلم

موفق باشید....pa....

خورشيد قم
2014_05_10, 09:01 PM
سلام
هم بر شما مبارک باد .. وروز تولد حضرت اسد الله الغالب علی ابن ابی طالب بر شما مبارک باد
ان شاالله روزهای خیر وخوب بر امت محمد وشیعیان امیر المومنین است

ان شاالله طبق این که برنامه را داده انجام بدم

التماس دعا

خورشيد قم
2014_05_16, 08:23 PM
سلام ..
حفظم تمامش كردم .. ولي تكرار نكردم
اجازه بديد امشب وفردا مرور كنم ..... هم برنامه جديد مي خوام اگر لطف كنيد

باتشكر

عتیق
2014_05_16, 09:00 PM
به نام خدا.سلام . لطفا برنامه جدید میخوام. استاد اعتکاف برای شما خیلی دعا کردم. تشکر

سراج منیر
2014_05_17, 10:26 AM
سلام ..
حفظم تمامش كردم .. ولي تكرار نكردم
اجازه بديد امشب وفردا مرور كنم ..... هم برنامه جديد مي خوام اگر لطف كنيد

سلام بر شما

بسیار عالی
ولی همیشه سعی کنین برای دوره کم نزارین
چون مهمتر از حفظ ، دوره هست

برنامه ی این هفته ی شما:

شنبه: حفظ از آیه 43 الی 48 سوره بقره // دوره از آیه 1 الی 42 سوره بقره
یکشنبه: حفظ از آیه 49 الی 53 سوره بقره // دوره از آیه 6 الی 48 سوره بقره
دوشنبه: حفظ از آیه 54 الی 57 سوره بقره // دوره از آیه 12 الی 53 سوره بقره
سه شنبه: حفظ از آیه 58 الی 60 سوره بقره // دوره از آیه 17 الی 57 سوره بقره
چهارشنبه: حفظ آیه 61 سوره بقره // دوره از آیه 21 الی 60 سوره بقره

موفق باشید.

سراج منیر
2014_05_17, 10:30 AM
به نام خدا.سلام . لطفا برنامه جدید میخوام. استاد اعتکاف برای شما خیلی دعا کردم. تشکر

سلام بر شما

عباداتتون قبول باشه

از اینکه به یاد ما بودین و دعا کردین خیلی خیلی ممنونم...3gol....

برنامه قرآن آموز عزیز عتیق :

شنبه: حفظ از آیه 43 الی 47 سوره قلم // دوره از آیه 9 ملک الی 42 قلم
یک شنبه: حفظ از آیه 48 الی 52 سوره قلم // دوره از آیه 13 ملک الی 47 قلم
دوشنبه: حفظ از آیه 1 الی 8 سوره حاقه // دوره از آیه 18 ملک الی 52 قلم
سه شنبه: حفظ از آیه 9 الی 16 سوره حاقه // دوره از آیه 22 ملک الی 8 حاقه
چهارشنبه: حفظ از آیه 17 الی 24 سوره حاقه // دوره از آیه 27 ملک الی 16 حاقه

موفق باشید.

خورشيد قم
2014_05_17, 09:52 PM
ممنونم
التماس دعا

عتیق
2014_05_23, 10:48 PM
به نام خدا. سلام استاد . لطفا برنامه جدید برایم بنویسید. تشکر

سراج منیر
2014_05_24, 09:19 AM
سلام بر شما

احسنت ...1gol....

برنامه این هفته ی شما:

برنامه ی قرآن آموز عزیزعتیق:

شنبه: حفظ از آیه 25 الی 34 سوره حاقه // دوره از آیه 1 قلم الی 24 سوره حاقه
یکشنبه: حفظ از آیه 35 الی 43 سوره حاقه // دوره از آیه 8 قلم الی 34 حاقه
دوشنبه: حفظ از آیه 44 الی 52 سوره حاقه // دوره از آیه 16 قلم الی 43 حاقه
سه شنبه: حفظ از آیه 1 الی 10 سوره معارج // دوره از آیه 26 قلم الی 52 حاقه
چهارشنبه: حفظ از آیه 11 الی 21 سوره معارج // دوره از آیه 35 قلم الی 10 معارج

برنامه ی قرآن آموز عزیز Asemoni:

شنبه: حفظ ص اول سوره بقره
یکشنبه: حفظ ص 2 سوره بقره // دوره ص 1
دوشنبه: حفظ ص 3 سوره بقره // دوره ص 1و 2
سه شنبه: حفظ ص 4 سوره بقره // دوره ص 1 الی 3
چهارشنبه: حفظ ص 5 سوره بقره // دوره ص 1 الی 4

دیگر قرآن آموزان ! منتظر گزارش حفظشون هستیم.

عتیق
2014_05_30, 11:28 PM
به نام خدا.سلام استاد خوبم. عید شما مبارک. منتظر برنامه جدید هستم. تشکر

Asemoni
2014_05_31, 12:18 PM
با عرض سلام و ادب

با شرمندگی اگه میشه برای بنده از سوره نساء شروع بفرمایید و سطح 1

موفق و موید

سراج منیر
2014_06_01, 09:31 AM
سلام بچه ها

اعیاد شعبانیه بر همگی شما مبارک باشه...1gol....

g10147g10147g10147

.
.
.

عتیق عزیز آفرین بر شما که حفظتون رو کامل انجام دادین ، ولی چقدر دیر اطلاع دادین
ما عصر جمعه منتظر گزارش حفظتون بودیم!!

آسمونی عزیز شما هم چقدر دیر اطلاع دادین تغییر برنامه رو؟!!
بعد از گذشت یک هفته!!

بچه های دیگه ی کلاس حفظمون هم که معلوم نیست کجا رفتن؟

دوستان سعی کنین شور و نشاط کلاسمون رو بالا ببرینfarfallina-viola

Mohabbat

این هم برنامه ی این هفته ی شما عزیزان:

شنبه: حفظ از آیه 22 الی 30 سوره معارج // دوره از آیه 43 قلم الی 21 معارج
یکشنبه: حفظ از آیه 31 الی 39 سوره معارج // دوره از آیه 48 قلم الی 30 معارج
دوشنبه: حفظ از آیه 40 الی 44 سوره معارج // دوره از آیه 1 حاقه الی 39 معارج
سه شنبه: حفظ از آیه 1 الی 4 سوره نوح // دوره از آیه 9 حاقه الی 44 معارج
چهارشنبه: حفظ از آیه 5 الی 10 سوره نوح // دوره از آیه 17 حاقه الی 4 نوح

برنامه ی قرآن آموز عزیز Asemoni (http://www.shahrequran.ir/member193.html)

شنبه: حفظ ص اول سوره نساء
یکشنبه: حفظ ص 2 سوره نساء // دوره ص 1
دوشنبه: حفظ ص 3 سوره نساء // دوره ص 1و 2
سه شنبه: حفظ ص 4 سوره نساء // دوره ص 1 الی 3
چهارشنبه: حفظ ص 5 سوره نساء // دوره ص 1 الی 4

موفق باشید.

خورشيد قم
2014_06_03, 04:48 PM
سلام استاد ....... ماه مبارک شعبان مبارک باد
استاد متاسفانه حفظ نکردم .... چون روزهای امتحان أمده ومشغول شدم به درس خواندن

من چه کار میکنم الان .... چه باید کار کنم .. برنامه جدید یا چه ....

سراج منیر
2014_06_03, 08:56 PM
سلام استاد ....... ماه مبارک شعبان مبارک باد
استاد متاسفانه حفظ نکردم .... چون روزهای امتحان أمده ومشغول شدم به درس خواندن

من چه کار میکنم الان .... چه باید کار کنم .. برنامه جدید یا چه ...

سلام بر شما
اعیاد شعبانیه بر شما هم مبارک

با توجه به فرا رسیدن ایام امتحانات ، اگر حفظ براتون مشکله شما میتونین تا پایان امتحانات حفظتون رو متوقف کنید
ولی دوره هاتون رو ترک نکنید و هرطور که هست انجامش بدین

+ و یک توصیه کلی به همه ی قرآن آموزان
تا جایی که میتونین از کلاس حفظ غیبت نداشته باشین و اگر هم قراره مدتی رو نیایید حتما اطلاع بدین

موفق باشید.

عتیق
2014_06_06, 05:34 PM
به نام خدا.سلام استاد لطفا برنامه جدید بهم بدید. تشکر

خورشيد قم
2014_06_06, 06:06 PM
بسمه تعالی
چشم استاد
من روز 29 خرداد تمامش میکنم
همین روز میرم کشور .. ولی ان شاالله با شما هماهنگی میکنم .. ان شاالله ادامه بدم

دعا کنfarfallina-viola

سراج منیر
2014_06_06, 09:43 PM
besmellah6

سخنان حضرت امام خامنه ای در مورد حفظ و تدبر در قرآن

هر بارى كه شما با قرآن‏ نشست و برخاست كنيد، يك پرده از پرده ‏هاى جهالت شما برداشته مى‏شود؛ يك چشمه از چشمه‏ هاى نورانيت در دل شما گشايش پيدا مى‏كند و جارى مى‏شود.
انس با قرآن‏، مجالست با قرآن‏، تفهم قرآن‏، تدبر در قرآن‏، اين‏ها لازم است.

مقدمه ‏ى اين كار اين است كه بتوانيم قرآن‏ را بخوانيم، بتوانيم قرآن‏ را حفظ كنيم؛ حفظ قرآن‏ خيلى مؤثر است.
جوانها!
دوره ‏ى جوانى را، قدرت حفظ را قدر بدانند. خانواده ‏ها به كودكان خودشان حفظ قرآن‏ را تشويق كنند، آن‏ها را وادار كنند.
حفظ قرآن‏ خيلى باارزش است. حفظ قرآن‏ اين فرصت را به حافظ خواهد داد كه با تكرار آيات، در قرآن‏ قدرت تدبر پيدا كند. اين فرصت است، اين توفيق است؛ اين را از دست ندهيد.
آن‏هائى كه حافظند، اين نعمت بسيار بزرگ الهى را قدر بدانند؛ نگذارند حفظشان ضعيف بشود يا خداى نكرده از دست برود.

خواندن قرآن‏، از اول تا آخر، يك چيز لازمى است. بايد قرآن‏ را از اول تا آخر خواند؛ باز دوباره از اول تا آخر؛ تا همه‏ ى معارف قرآنى يكجا با ذهن انسان آشنا شود.

سراج منیر
2014_06_06, 09:47 PM
به نام خدا.سلام استاد لطفا برنامه جدید بهم بدید. تشکر

سلام بر شما و احسنت

شنبه: حفظ از آیه 11 الی 18 سوره نوح // دوره از آیه 25 سوره حاقه الی 10 نوح
یکشنبه: حفظ از آیه 19 الی 24 سوره نوح // دوره از آیه 35 سوره حاقه الی 18 نوح
دوشنبه: حفظ از آیه 25 الی 28 سوره نوح // دوره از آیه 44 سوره حاقه الی 24 نوح
سه شنبه: حفظ از آیه 1 الی 5 سوره جن // دوره از آیه 1 معارج الی 28 نوح
چهارشنبه: حفظ از آیه 6 الی 9 سوره جن // دوره از آیه 11 معارج الی 5 جن

موفق باشید....3gol....

+ قرآن آموز دیگرمون asmoni منتظر گزارش حفظ شما هم هستیم.

+ خورشید قم عزیز ان شاالله پس بعد از امتحاناتتون در خدمت هستیم.
فقط از دوره ها فراموشتون نشه!

عتیق
2014_06_13, 11:44 AM
به نام خدا. سلام استاد خوبم عیدتون مبارک. لطفا برنامه جدید بهم بدید. تشکر...3gol....

سراج منیر
2014_06_13, 10:16 PM
besm22

امام زمان(عج) فرموده اند:
همانا، من، امان و مایه ایمنی برای اهل زمینم؛ همان گونه که ستاره‌ها، سبب ایمنی اهل آسمان اند.

(کمال الدین، ج2، ص485)

allahom

سحر از دامن نرجس، برآمد نوگلی زیبا
گلی کز بوی دلجویش، جهان پیر شد برنا

به صبح نیمه شعبان تجلّی کرد خورشیدی
که از نور جبینش شد، منوّر دیده زهرا

...1gol.......1gol.......1gol.......1gol.......1go l.......1gol....

میلاد دوازدهمین گل بوستان امامت و ولایت ، امام عصر حضرت مهدی (عج)
بر همگی شما قرآن آموزان عزیز مبارک

..allah..

سراج منیر
2014_06_13, 10:20 PM
به نام خدا. سلام استاد خوبم عیدتون مبارک. لطفا برنامه جدید بهم بدید. تشکر

سلام بر شما
عید شما هم مبارک باشه
احسنت

عتیق عزیز اوضاع و احوال محفوظات قبلیتون چطوره؟
جزء 30 و همینطور 29؟

شنبه: حفظ از آیه 10 الی 13 سوره جن // دوره از آیه 22 معارج الی 9 جن
یکشنبه: حفظ از آیه 14 الی 18 سوره جن // دوره از آیه 31 معارج الی 13 جن
دوشنبه: حفظ از آیه 19 الی 23 سوره جن // دوره از آیه 40 معارج الی 18 جن
سه شنبه: حفظ از آیه 24 الی 28 سوره جن // دوره از آیه 1 نوح الی 23 جن
چهارشنبه: حفظ از آیه 1 الی 8 سوره مزمل // دوره از آیه 5 نوح الی 28 جن

موفق باشید.....pa....

عتیق
2014_06_20, 10:28 PM
به نام خدا.سلام استاد فکر کنم مححفوظاتم خوب باشه. از شما متشکرم. خیلی زحمت می کشید.

...3gol....

سراج منیر
2014_06_21, 08:40 AM
سلام بر شما عتیق عزیز
خوشحالم که برنامه حفظتونو بخوبی پیش می برین و محفوظات آیات قبل هم خوبه.

شنبه: حفظ از آیه 9 الی 14 سوره مزمل // دوره از 11 نوح الی 8 مزمل + 2ص اول جزء 29
یکشنبه: حفظ از آیه 15 الی 19 سوره مزمل // دوره از 19 نوح الی 14 مزمل + 2ص دوم جزء 29
دوشنبه: حفظ آیه 20 سوره مزمل // دوره از 25 نوح الی 19 مزمل + 2ص سوم جزء 29
سه شنبه: حفظ از آیه 1 الی 10 سوره مدثر // دوره از 1 جن الی 20 مزمل + 2 ص چهارم جزء 29
چهارشنبه: حفظ از آیه 11 الی 17 سوره مدثر // دوره از 6 جن الی 10 مدثر + 2ص پنجم جزء 29

بقیه قرآن آموزان ...
منتظر گزارش شما عزیزان هستیم.

موفق باشید.....pa....

عتیق
2014_06_27, 10:00 PM
به نام خدا. سلام استاد . منتظر برنامه جدید هستم. تشکر از شما...1gol....

سراج منیر
2014_06_28, 12:38 PM
السلام عليک يا شهر الله الاکبر و يا عيد اوليائه

فرارسیدن ماه مبارک رمضان ؛ http://www.shahrequran.ir/images/smilies/post_old.gifhttp://www.shahrequran.ir/images/smilies/post_old.gif ماه نزول قرآن http://www.shahrequran.ir/images/smilies/post_old.gif http://www.shahrequran.ir/images/smilies/post_old.gif بر همگی مبارک

سلام بر شما
و احسنت

شنبه: حفظ از آیه 18 الی 30 سوره مدثر // دوره از آیه 10 جن الی 17 مدثر+ 4 ص اول جزء 30
یکشنبه: حفظ آیه 31 سوره مدثر // دوره از آیه 14 جن الی30 مدثر+4 ص دوم جزء 30
دوشنبه: حفظ از آیه 32 الی 47 سوره مدثر // دوره از آیه 19 جن الی 31 مدثر+4 ص سوم جزء 30
سه شنبه: حفظ از آیه 48 الی 56 سوره مدثر// دوره از آیه 24 جن الی 47 مدثر + 4 ص چهارم جزء 30
چهارشنبه: حفظ از آیه 1 الی 7 سوره قیامة // دوره از آیه ا مزمل الی 56 مدثر+7ص آخر جزء 30

سراج منیر
2014_07_04, 08:46 PM
سلام ...

طاعات و عباداتتون قبول

منتظر گزارش حفظتون هستیم.....

عتیق
2014_07_04, 10:24 PM
به نام خدا.سلام استاد قبول باشه.برنامه جدید لطفا بهم بدید.تشکر

سراج منیر
2014_07_05, 02:00 AM
به نام خدا.سلام استاد قبول باشه.برنامه جدید لطفا بهم بدید.تشکر

سلام بر شما

طاعات و عباداتتون قبول

احسنت
خیلی خوب دارین پیش میرین explanation1

این هم برنامه جدید خدمت شما

شنبه : حفظ از آیه 8 الی 19 قیامة // دوره از آیه 9 مزمل الی 7 قیامت + سوره ملک
یکشنبه: حفظ از آیه 20 الی 30 سوره قیامة // دوره از آیه 15 مزمل الی 19 قیامت + سوره قلم
دوشنبه: حفظ از آیه 31 الی 40 سوره قیامة // دوره از آیه 20 مزمل الی 30 قیامت +سوره حاقه
سه شنبه: حفظ از آیه 1 الی 5 سوره انسان // دوره از آیه 1 مدثر الی 40 قیامت +معارج و نوح
چهارشنبه: حفظ از آیه 6 الی 12 سوره انسان // دوره از آیه 11 مدثر الی 5 انسان + جن و مزمل

موفق باشید....4gol....

سراج منیر
2014_07_12, 02:52 AM
سلام ...

گزارش حفظتون رو نمیبینم:confused:!!

عتیق
2014_07_12, 04:16 AM
به نام خدا. سلام استاد قبول باشه. ببخشید نشد گزارش بدم. منتظر برنامه جدید هستم.....pa....

سراج منیر
2014_07_12, 04:42 PM
سلام بر شما

طاعات و عبادات شما هم قبول باشه...3gol....

این هم برنامه ی این هفته تون
با کمی تاخیر به دلیل تاخیر !

شنبه: حفظ از آیه 13 الی 19 سوره انسان // دوره از آیه 18 مدثر الی 12 انسان
یکشنبه: حفظ از آیه 20 الی 25 سوره انسان // دوره از آیه 31 مدثر الی 19 انسان
دوشنبه: حفظ از آیه 26 الی 31 سوره انسان // دوره از آیه 32 مدثر الی 25 انسان
سه شنبه: حفظ از آیه 1 الی 9 سوره مرسلات // دوره از آیه 48 مدثر الی 31 انسان
چهارشنبه: حفظ از آیه 10 الی 19 سوره مرسلات // دوره از آیه 1 قیامت الی 9 مرسلات

التماس دعا.

سراج منیر
2014_07_18, 09:17 PM
besm8

http://www.afkarnews.ir/images/docs/000250/n00250207-b.jpg

به شهر کوفه در محراب طاعت / علی شد کشته در حال عبادت

ز پـور ملجم مردود کافر / بخون شد غوطه ور ساقی کوثر

سلام

شهادت امام علی (علیه السلام) رو خدمت همگی شما قرآن آموزان تسلیت عرض میکنیم.

التماس دعا

برنامه ی قرآن آموز عزیز سید عیسی:

قرآن آموزان دیگر
منتظر گزارش حفظتون هستیم.

عتیق
2014_07_18, 10:35 PM
به نام خدا. سلام استاد. شهادت امام علی (علیه السلام) را تسلیت عرض میکنم. برنامه جدید بهم میدهید.تشکر

سراج منیر
2014_07_19, 12:17 AM
سلام بر شما

بنده هم خدمت شما تسلیت عرض میکنم.

شنبه: حفظ از آیه 20 الی 30 سوره مرسلات
یکشنبه: حفظ از آیه 31 الی 40 سوره مرسلات
دوشنبه: حفظ از آیه 41 الی 50 سوره مرسلات
سه شنبه: مرور جزء 30 و رفع اشکالات
چهارشنبه: مرور جزء 29 و رفع اشکالات

مامان سیاوش
2014_07_25, 03:15 PM
سلام، من که برنامه ام رو پیدا نکردم،،،!!!!

سراج منیر
2014_07_25, 04:04 PM
سلام

ان شاالله شب براتون میگذاریم
ما تا عصر منتظر گزارش حفظ بچه ها میمونیم تا برنامه هارو با هم داخل کلاس بگزاریم

قرآن آموزان عزیز عتیق و سید عیسی منتظر گزارش حفظتون هستیم!!

سراج منیر
2014_07_25, 09:52 PM
سلام بر همگی
طاعات و عباداتتون قبول

بچه ها چرا گزارش کارتون رو هنوز ندادین
بی نظمی !!!no..no.

مامان سیاوش عزیز
ضمن خوش آمد مجدد برنامه ی هفته ی اول رو خدمتتون ارائه میدیم
ان شاالله که در حفظتون موفق باشید.

برنامه ی قرآن آموز عزیز مامان سیاوش:
-----------------------------------------

عتیق
2014_07_26, 12:06 AM
به نام خدا.سلام استاد شرمنده. حالا چیکارکنم؟!

مامان سیاوش
2014_07_26, 01:19 AM
ممنون، برام دعا کنید که لیاقت داشته باشم وبتونم.

سراج منیر
2014_07_26, 04:10 AM
به نام خدا.سلام استاد شرمنده. حالا چیکارکنم؟!

سلام بر شما

سعی کنین در هفته ی های آینده زودتر گزارش حفظتون رو ارائه بدین تا از برنامه عقب نمونین

شنبه: حفظ آیه 1 و 2 سوره مجادله + نیمه ی اول جزء 30
یکشنبه: حفظ آیه 3 و 4 سوره مجادله // دوره آیات 1 و 2 سوره مجادله + نیمه ی دوم جزء 30
دوشنبه: حفظ آیه 5 و 6 سوره مجادله // دوره از آیه 1 الی 4 سوره مجادله + نیمه ی اول جزء 29
سه شنبه: حفظ آیه 7 سوره مجادله // دوره از آیه 1 الی 6 سوره مجادله + نیمه ی دوم جزء 29
چهارشنبه: حفظ آیه 8 و 9 سوره مجادله // دوره از آیه 1 الی 7 سوره مجادله + مرور صفحات پراشکال از کل محفوظات

موفق باشید.

سراج منیر
2014_07_26, 02:20 PM
*کوثر* عزیز
ضمن خوش آمد مجدد برنامه ی هفته ی اول رو خدمتتون ارائه میدیم
ان شاالله که در حفظتون موفق باشید.

برنامه ی قرآن آموز عزیز *کوثر*:

مامان سیاوش
2014_08_01, 08:10 AM
سلام استاد، من نمیدونم چطوری گزارش حفظ براتون بفرستم،لطفاً راهنمایی کنید.!! من و یکی از دوستانم که دسترسی به نت نداره باهم شروع کردیم، منتظر دریافت برنامه هفته دوم هستیم...... باتشکر

سراج منیر
2014_08_01, 01:41 PM
سلام استاد، من نمیدونم چطوری گزارش حفظ براتون بفرستم،لطفاً راهنمایی کنید.!!

سلام بر شما

همین که داخل این تاپیک اعلام کنید برنامه ی هفته ی گذشته رو انجام دادید کافیه

من و یکی از دوستانم که دسترسی به نت نداره باهم شروع کردیم، منتظر دریافت برنامه هفته دوم هستیم...... باتشکر

چقدر خوب
پس سعی کنید حتما با همدیگه مباحثه هم داشته باشید که برای تثبیت حفظتون خیلی مفیده
ان شاالله برنامه هفته ی دومتون رو سر شب داخل کلاس میگذاریم

منتظر گزارش حفظ دیگر قرآن آموزان هستیم.

مامان سیاوش
2014_08_01, 02:35 PM
ممنون از لطف شما... منتظرم ...4gol....

عتیق
2014_08_01, 02:46 PM
به نام خدا، استاد ميشه برنامه جديد بهم بديد. تشكر

سراج منیر
2014_08_01, 07:32 PM
سلام

احسنت به هردوی شما

برنامه ی این هفته رو خدمتتون ارائه میدیم.

--------------------------------------------------

شنبه: حفظ آیات 6 الی 15 سوره نازعات // دوره : سوره نباء و از آیه 1 الی 5 نازعات

شنبه: حفظ آیات 10 الی 11 سوره مجادله // دوره از آیه 20 مرسلات الی 9 مجادله
یکشنبه: حفظ آیات 12 الی 13 سوره مجادله // دوره از آیه 31 مرسلات الی 11 مجادله
دوشنبه: حفظ آیات 14 الی 17 سوره مجادله // دوره از آیه 41 مرسلات الی 13 مجادله
سه شنبه: حفظ آیات 18 الی 21 سوره مجادله // دوره از آیه 1 الی 17 سوره مجادله
چهارشنبه: حفظ آیه 22 سوره مجادله // دوره از آیه 3 الی 21 سوره مجادله

موفق باشید....4gol....

مامان سیاوش
2014_08_07, 01:57 PM
سلام استاد، بیزحمت برنامه من ودوستم رو بدین، ممنون ...4gol....

سراج منیر
2014_08_08, 08:47 PM
سلام استاد، بیزحمت برنامه من ودوستم رو بدین، ممنون

سلام

احسنت بر شما

این هم برنامه این هفته ی شما

شنبه: حفظ آیات 17 الی 31 عبس // دوره :سوره نبأ و نازعات تا آیه 16 عبس
یک شنبه: حفظ آیات 32 الی 42 عبس // دوره از آیه 12 نباء الی 31 عبس
دو شنبه: حفظ آیات 1 الی 10 سوره تکویر// دوره از آیه 20 نباء الی آیه 42 عبس
سه شنبه: حفظ آیات 11 الی 20 سوره تکویر// دوره : از آیه 31 نباء الی 10 تکویر
چهارشنبه: حفظ آیات 21 الی 29 سوره تکویر // دوره: از آیه 39 نباء الی 20 تکویر

و قرآن آموزان دیگرمون؟!!!

مامان سیاوش
2014_08_15, 05:19 PM
سلام استادِ عزیز، برنامه ی ما لطفاً... التماس دعا

مامان سیاوش
2014_08_15, 11:14 PM
مثل اینکه کلاسها کلاً تعطیل شده..... کسی جوابگو نییییییست؟؟؟ :)

سراج منیر
2014_08_15, 11:34 PM
سلام بر شما

از بابت تاخیر معذرت میخوام
دسترسی به نت نداشتم

اوضاع حفظ و دوره هاتون چطوره؟
از کیفیت حفظتون راضی هستین؟

برنامه ی این هفته ی قرآن آموز عزیز مامان سیاوش:
----------------------------------------------------------------

شنبه: حفظ از آیه 1 الی 8 انفطار // دوره از آیه 6 نازعات الی 29 تکویر
یکشنبه: حفظ از آیه 9 الی 18 انفطار // دوره از آیه 16 نازعات الی 8 انفطار
دو شنبه: حفظ از آیه 19 انفطار الی 6 مطففین // دوره از آیه 27 نازعات الی 18 انفطار
سه شنبه: حفظ از آیه 7 الی 16 مطففین // دوره از آیه 36 نازعات الی 6 مطففین
چهارشنبه: حفظ از آیه 17 الی 26 مطففین // دوره از آیه 1 عبس الی 16 مطففین

موفق باشیدfarfallina-viola

مامان سیاوش
2014_08_16, 05:30 AM
سلام، بادوستم یک کم عقب وجلو زدیم توحفظ ولی در کل تا الآن خداروشکر بد نبوده. ممنون

لاله مرداب
2014_08_19, 09:54 PM
ان شا الله سطح 2

سراج منیر
2014_08_21, 11:29 AM
سلام بر شما
به کلاس مجازی حفظ قرآن کریم خیلی خوش آمدید.

شما علاقه مند به حفظ در چه سطحی هستید؟
در بخش ثبت نام کلاس فرمودید سطح 3 و در کلاس حفظ سطح 2!!

ان شا الله سطح 2

سطح 3 و از ابتدای قرآن

لاله مرداب
2014_08_21, 12:11 PM
با سلام
همون سطح 3 خوبه راستش چون ترسیدم نتونم سطح 2 کار کنم ،ممنون

سراج منیر
2014_08_22, 08:17 PM
سلام بچه ها

چرا از گزارش حفظتون خبری نیست؟
بی نظمی نداشتیماno..no.

لاله ی مرداب عزیز مجدد بهتون خوش آمد میگیم...3gol....

برنامه ی این هفته رو خدمتتون ارائه میدیم:

برنامه ی قرآن آموز عزیز لاله ی مرداب:
----------------------------------------------

موفق باشید.

مامان سیاوش
2014_08_23, 11:51 AM
سلام استاد، شرمنده ام، شهریور ماه رو مرخصی بدین، (مسافرت)میشه؟؟؟ اگه نمیشه، پس برنامه بدین!!! :o

سراج منیر
2014_08_23, 01:34 PM
سلام استاد، شرمنده ام، شهریور ماه رو مرخصی بدین، (مسافرت)میشه؟؟؟ اگه نمیشه، پس برنامه بدین!!!

سلام

ما دوست داریم که حفظ شما هیچوقت تعطیل نشه
حتی در سخت ترین شرایط
ولی خب اگه احساس میکنید شرایط حفظ رو ندارید و قراره گزارش حفظ به ما ندید پس مناسب تره که مرخصی بگیرید
اما باید قول بدید که دوره هاتون رو قطع نکنید.

سراج منیر
2014_08_29, 06:42 PM
سلام دوستان

قرار نیست گزارشای حفظ رو بدید؟

:confused:

سراج منیر
2014_08_30, 01:05 PM
اینطور که به من خبر دادن قرآن آموز عزیز عتیق برنامه ی حفظشونو انجام دادن ولی امکان ورود به کلاس رو ندارن
ما برنامه رو در اختیارتون میذاریم
ولی جهت ورود به کلاس تلاش خودتون رو بکنید تا حتما مارو از کم و کیف کارتون با خبر کنید
وضعیت شما نسبت به محفوظات قبلیتون چطوره؟

برای اینکه متوجه سطحتون بشید از اطرافیانتون درخواست کنید تا از محدوده ی حفظتون سوالاتی رو داشته باشن
چون اگر محفوظاتتون خوب نباشه و حجم حفظتون هم بالا بره تثبیت براتون خیلی مشکل میشه

شنبه: حفظ آیه 1 سوره حشر تا من حیث لا یحتسبوا (آیه 2) // دوره از آیه 1 سوره مجادله تا 22 مجادله
یکشنبه: حفظ لا یحتسبوا تا پایان آیه 3 // دوره از آیه 3 سوره مجادله تا آیه 2 حشر
دوشنبه: حفظ از آیه 4 الی 6 سوره حشر// دوره از آیه 5 سوره مجادله تا آیه 3 حشر
سه شنبه: حفظ آیه 7 و 8 سوره حشر // دوره از آیه 7 سوره مجادله الی آیه 6 سوره حشر
چهارشنبه: حفظ آیه 9 سوره حشر // دوره از آیه 8 سوره مجادله الی آیه 8 سوره حشر

دیگر قرآن آموزان؟؟؟

عتیق
2014_08_30, 02:38 PM
به نام خدا. سلام استاد خوبم عیدتون مبارک.شرمنده دو سه هفته غیبت داشتم.مسافرت پیش آمد و نمیتونستم وارد شهر بشم تا اینکه الان درست شد.چسم حتما با اطرافیانم کار میکنم. با تشکر

عتیق
2014_09_05, 10:42 PM
به نام خدا. سلام استاد . پیشاپیش تولد امام رضا ع را تبریک میگم. برنامه ی جدید بهم میدید. تشکر از شما

عتیق
2014_09_13, 12:38 PM
به نام خدا.استاد عزیز هنوز منتظر برنامه ی جدید هستم.

سراج منیر
2014_09_14, 08:30 AM
به نام خدا.استاد عزیز هنوز منتظر برنامه ی جدید هستم.

سلام بر شما

از بابت تاخیر در ارائه ی برنامه عذر میخوام
مدتی دسترسی به اینترنت نداشتم

برنامه ی این هفته ی شما رو خدمتتون ارائه میدهیم

شنبه: حفظ آیه 10 و 11 سوره حشر // دوره از آیه 10 مجادله الی 9 حشر
یکشنبه: حفظ آیه ی 12 و 13 سوره حشر // دوره از آیه 12 سوره مجادله الی 11 حشر
دوشنبه: حفظ آیه 14 الی 16 سوره حشر // دوره از آیه 14 سوره مجادله الی 13 حشرر
سه شنبه: حفظ آیه 17 الی 19 سوره حشر // دوره از آیه 18 سوره مجادله الی 16 حشر
چهارشنبه:حفظ آیه 20 الی 24 سوره حشر // دوره از آیه 22 سوره مجادله الی 19 حشر

--------------------------------------------------------------

برنامه ی قرآن آموز عزیز یاس سفید:

یکشنبه: حفظ آیات 1 الی 5 سوره بقره
دو شنبه: حفظ آیات 6 الی 9 سوره بقره // دوره آیات 1 الی 5
سه شنبه: حفظ آیات 10 الی 13 سوره بقره // دوره آیات 1 الی 9
چهار شنبه: حفظ آیات 14 الی 16 سوره بقره // دوره آیات 1 الی 13

فاطمه
2014_09_16, 06:34 PM
سلام استاد عزیز
خوب هستید؟
استاد شرمنده خیلی وقت پیش در کلاس ثبت نام کردم ولی سعادت حفظ نداشتم و نشد که ادامه بدم اگر هنوز هم امکانش هست از ابتدا شروع کنم. سطح 3 و از ابتدای قرآن لطفا بهم برنامه دهید. Mohabbat

سراج منیر
2014_09_17, 08:21 AM
سلام بر شما

الحمدلله

به کلاس مجازی حفظ قرآن کریم مجددا خوش آمدید.
ان شاالله شما میتونین برنامه ی حفظتون رو در روز جمعه دریافت کنید....1gol....

عتیق
2014_09_19, 11:38 PM
به نام خدا.استاد خوبم منتظر برنامه ی جدیدم.تشکر

سراج منیر
2014_09_20, 03:28 PM
سلام بر شما

این هم برنامه ی این هفته ی شما

شنبه: حفظ آیه 1 سوره ممتحنه // دوره از آیه 1 الی 24 سوره حشر
یکشنبه: حفظ آیه 2 و 3 سوره ممتحنه // دوره از آیه 2 حشر الی 1 ممتحنه
دوشنبه: حفظ آیه 4 و 5 سوره ممتحنه // دوره از آیه 4 حشر الی 3 ممتحنه
سه شنبه: حفظ آیه 6 الی 8 سوره ممتحنه // دوره از آیه 7 حشر الی 5 ممتحنه
چهارشنبه: حفظ آیه 9 الی و ءاتوهوم أجورهن (آیه 10) // دوره از آیه 9 حشر الی 8 ممتحنه

برنامه ی قرآن آموز عزیز فاطمه:

موفق باشید...4gol....

سراج منیر
2014_09_27, 10:35 AM
؟؟:confused:

عتیق
2014_10_03, 06:47 PM
به نام خدا.سلام استاد خوبم اگر بازهم منو به شاگردی قبول دارید برنامه جدید بهم بدید. تشکر

سراج منیر
2014_10_04, 08:14 PM
سلام بر شما
عیدتون مبارک باشه

ما دوست نداریم بچه های کلاس حفظ نامنظم کارشون رو جلو ببرن ها !!no..no.

برنامه ی این هفته رو خدمتتون ارائه میدیم

برنامه ی قرآن آموز عزیز عتیق

شنبه: حفظ از "وءاتیتموهن اجورهن الی آیه 11 سوره ممتحنه // دوره از آیه 10 سوره حشر الی 10 سوره ممتحنه
یکشنبه: حفظ آیه 12 و 13 سوره ممتحنه // دوره از آیه 12 سوره حشر الی 11 سوره ممتحنه
دوشنبه: حفظ از آیه 1 الی 3 سوره صف // دوره از آیه 14 سوره حشر الی 13 سوره ممتحنه
سه شنبه: حفظ آیه 4 و 5 سوره صف // دوره از آیه 17 سوره حشر الی 3 سوره صف
چهارشنبه: حفظ از آیه 6 الی 8 سوره صف // دوره از آیه 20 سوره حشر الی 5 سوره صف

موفق باشید.

بانوی سرخ
2014_10_05, 07:15 AM
سلام و عیدتون مبارک
استاد ببخشید ولی فک کنم من از قلم افتادم
به من برنامه نمی دید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سراج منیر
2014_10_05, 08:24 PM
سلام بر شما

عید بر شما هم مبارک باشه
از بابت تاخیر در برنامه عذر میخوام
به دلیل مشغله فرصت نکردم به سایت سر بزنم و پست انتخاب سطح رو ندیم

برنامه این هفته رو خدمتتون ارائه میدیم.

برنامه ی قرآن آموز عزیز بانوی سرخ:
---------------------------------------------

دو شنبه: حفظ ص اول سوره ی مبارکه بقره
سه شنبه: حفظ ص 2 سوره مبارکه بقره // دوره ص 1
چهارشنبه: حفظ ص 3 سوره مبارکه بقره // دوره ص 2

موفق باشید.

بانوی سرخ
2014_10_06, 09:42 AM
سپاسگزارمg10006

بانوی سرخ
2014_10_09, 07:54 AM
استاد گرامی منتظر برنامه جدید حفظ هستم
سربلند باشید..gol......

zekr

مامان سیاوش
2014_10_09, 09:34 AM
باسلام، بابت تاخیر بسیار شرمنده ام، لطفاً برنامه من ودوستم رو بدین، باتشکر فراوان

عتیق
2014_10_11, 05:30 AM
به نام خدا.سلام استاد خوبم.منتظر برنامه جدید هستم.با تشکر

سراج منیر
2014_10_11, 09:12 AM
par--عيد کمال دين par-
سالروز اتمام نعمت و هنگامه اعلان وصايت و ولايت امير المومنين عليه السلام
بر شيعيان وپيروان ولايت خجسته باد

artifice_044artifice_003artifice_044

سلام بر شما قرآن آموزان عزیز
عیدتون مبارک

+ مامان سیاوش عزیز خیر مقدم
خیلی وقته از تعطیلات گذشته ها
ولی بازم احسنت بر شما که مجدد حفظ رو شروع کردید

خب بچه ها چه خبر از انجام برنامه ها
حفظتون رو خوب پیش میبرید؟
از محفوظات قبلیتون راضی هستین؟

این هم از برنامه ی این هفته ی شما

شنبه: حفظ از آیه 9 الی 12 سوره صف // دوره از آیه 1 سوره ممتحنه الی 8 سوره صف + 4 ص از 30
یکشنبه:حفظ آیه 13 و 14 سوره صف // دوره از آیه 2 سوره ممتحنه الی 12 سوره صف + 4 ص از 30
دوشنبه: حفظ از آیه 1 الی 3 سوره جمعه // دوره از آیه 4 سوره ممتحنه الی 14 سوره صف + 4 ص از 30
سه شنبه: حفظ آیه 4 و 5 سوره جمعه // دوره از آیه 6 سوره ممتحنه الی 3 سوره جمعه + 4 ص از 30
چهارشنبه: حفظ از آیه 6 الی 8 سوره جمعه // دوره از آیه 9 سوره ممتحنه الی 5 سوره جمعه + 7 ص از 30

----------------------------------------

شنبه: حفظ آیات 27 الی 34 مطففین // دوره از آیه 17 عبس تا 26 مطففین
یک شنبه: حفظ آیات 35 و 36 مطففین و ا الی 7 انشقاق // دوره از آیه 32 عبس تا 34 مطففین
دو شنبه: حفظ آیات 8 الی 16 انشقاق // دوره از آیه 1 تکویر تا 7 انشقاق
سه شنبه: حفظ آیات 17 الی 25 انشقاق // دوره از آیه 11 تکویر تا 16 انشقاق
چهارشنبه: حفظ آیات 1 الی 8 بروج // دوره از آیه 21 تکویر تا 25 انشقاق

شنبه: حفظ ص 4 سوره مبارکه بقره // دوره از ص 1 الی 3
یکشنبه: حفظ ص 5 سوره مبارکه بقره // دوره از ص 1 الی 4
دوشنبه: حفظ ص 6 سوره مبارکه بقره // دوره از ص 1 الی 5
سه شنبه: حفظ ص 7 سوره مبارکه بقره // دوره از ص 1 الی 6
چهارشنبه: حفظ ص 8 سوره مبارکه بقره // دوره از ص 1 الی 7

همگی موفق باشید.farfallina-viola

سراج منیر
2014_10_17, 04:14 PM
پس بچه ها گزارش حفظتون کجاست؟

مامان سیاوش
2014_10_17, 04:21 PM
سلام. ببخشید عقب موندم. برنامه جدید لطفاً،،،

سراج منیر
2014_10_17, 06:55 PM
سلام بر شما

آفرین
برنامه ی این هفته تون رو خدمتتون ارائه میدیم

شنبه: حفظ از آیه 9 الی 11 بروج // دوره : از آیه 1 انفطار الی 8 بروج
یک شنبه: حفظ از آیه 12 الی 22 بروج // دوره : از آیه 9 انفطار الی 11 بروج
دو شنبه: حفظ از آیه 1 الی 11 طارق // دوره : از آیه 19 انفطار الی 22 بروج
سه شنبه: حفظ از آیه 12 طارق الی آیه 6 اعلی // دوره از آیه 7 مطففین الی 11 طارق
چهارشنبه: حفظ از آیه 7 الی 15 اعلی // دوره از آیه 17 مطففین الی 6 اعلی

موفق باشید.

برنامه ی قرآن آموز عزیز Asemoni

شنبه: حفظ از آیه 142 الی 145 سوره بقره // دوره 4 ص اول جزء 1
یکشنبه: حفظ از آیه 146 الی 153 سوره بقره // دوره 4 ص دوم جزء 1 + ص اول جزء 2
دوشنبه: حفظ از آیه 154 الی 163 سوره بقره // دوره 4 ص سوم جزء 1 + دو ص اول جزء 2
سه شنبه: حفظ از آیه 164 الی 169 سوره بقره // دوره 4 ص چهارم جزء 1 + 3 ص اول جزء 2
چهارشنبه: حفظ از آیه 170 الی 176 سوره بقره // دوره 4 ص پنجم جزء 1 + 4 ص اول جزء 2

موفق باشید.

سراج منیر
2014_10_17, 07:17 PM
قرآن آموزان عزیز دیگرمون
احتمالا من این هفته دسترسی به اینترنت نداشته باشم
به همین دلیل با وجود اینکه گزارش حفظتون رو ندادین من برنامه ی این هفته تون رو داخل کلاس قرار میدم.

برنامه قرآن آموز عزیز عتیق:

شنبه: حفظ از آیه 9 سوره جمعه الی 11 // دوره از آیه 10 سوره ی ممتحنه الی 8 جمعه + 4 اول جزء 29
یکشنبه: حفظ آیه 1 و 2 سوره ی منافقون // دوره از آیه 12 سوره ی ممتحنه الی 11 جمعه + 4 ص دوم جزء 29
دوشنبه: حفظ آیه 3 و 4 سوره منافقون // دوره از آیه 1 سوره ی صف الی 2 منافقون + 4 ص سوم جزء 29
سه شنبه: حفظ آیه 5 و 6 سوره منافقون // دوره از آیه 4 سوره ی صف الی 4 منافقون + 4 ص چهارم جزء 29
چهارشنبه: حفظ آیه 7 و 8 سوره ی منافقون // دوره از آیه 6 سوره صف الی 6 منافقون + 4 ص پنجم جزء 29

شنبه: حفظ ص 9 سوره مبارکه بقره // دوره از ص 1 الی 8 سوره مبارکه بقره
یکشنبه: حفظ ص 10 سوره مبارکه بقره // دوره از ص 1 الی 9
دوشنبه: حفظ ص 11 سوره مبارکه بقره // دوره از ص 1 الی 10
سه شنبه: حفظ ص 12 سوره مبارکه بقره // دوره از ص 2 الی 11
چهارشنبه: حفظ ص 13 سوره مبارکه بقره // دوره از ص 3 الی 12

-------------------------------

maryam عزیز شما مشخص نکردید که از ابتدای قرآن تمایل به حفظ دارید یا از انتها؟؟

عتیق
2014_10_18, 12:19 AM
به نام خدا.سلام استاد خوبم. برای برنامه ی جدید متشکرم

Asemoni
2014_10_22, 07:52 PM
سلام براستاد محترم
برنامه حفظ این هفته تکمیل شد

ممنونم از وقتی که میگذارید

Asemoni
2014_10_22, 09:10 PM
سلام مجدد

اگه پنج شنبه ها برنامه باشه بهتر نیست؟

بازم ممنون

سراج منیر
2014_10_24, 07:09 PM
اگه پنج شنبه ها برنامه باشه بهتر نیست؟

سلام بر شما

ما پنج شنبه هارو برای استراحت و دور محفوظات کل هفته قرار دادیم
ولی اگر قرآن آموزی علاقه مند باشه که 5 شنبه ها هم برنامه ی حفظ داشته باشه از نظر ما بلامانع هست

سراج منیر
2014_10_24, 07:26 PM
سلام بر همگی

خوبید؟
تلاوت های قرآن همگی قبول

ولی من باز گزارش حفظ همگی رو داخل کلاس نمیبینم؟!!

برنامه قرآن آموزانی که گزارش حفظشون رو دادن در اختیارتون میگذارم

برنامه ی قرآن آموز عزیز Asemoni

شنبه: حفظ ص 27 // دوره از ص 22 الی 26
یکشنبه: حفظ ص 28 // دوره از ص 22 الی 27
دوشنبه: حفظ ص 29 // دوره از ص 22 الی 28
سه شنبه: حفظ ص 30 // دوره از ص 22 الی 29
چهارشنبه: حفظ ص 31 // دوره از ص 22 الی 30

برنامه ی قرآن آموز عزیزmaryam

قرآن آموزان دیگرمون
عتیق ، مامان سیاوش ، بانوی سرخ

منتظر گزارش حفظ شما هستیم.

عتیق
2014_10_24, 08:14 PM
به نام خدا.سلام استاد برنامه جدید نداشتم.تشکر

سراج منیر
2014_10_25, 12:31 PM
سلام بر شما
خوبید؟

برنامه ی قرآن آموز عتیق:

شنبه: حفظ آیه 9 الی 11 سوره ی منافقون // دوره از آیه 9 صف الی 8 منافقون + 2 ص اول جزء 28
یکشنبه: حفظ آیه 1 الی 4 سوره تغابن // دوره از آیه 13 صف الی 11 منافقون + 2 ص دوم جزء 28
دوشنبه: حفظ از آیه 5 الی 7 سوره تغابن // دوره از آیه 1 جمعه الی 4 تغابن + 2 ص سوم جزء 28
سه شنبه: حفظ از آیه 8 و 9 سوره تغابن // دوره از آیه 4 جمعه الی 7 تغابن + 2 ص چهارم جزء 28
چهارشنبه: حفظ از آیه 10 الی 12 سوره تغابن // دوره از آیه 6 جمعه الی 9 تغابن + از آیه 6 الی 13 ممتحنه

قرآن آموزان دیگرمون
مامان سیاوش ، بانوی سرخ

منتظر گزارش حفظ شما هستیم.

بانوی سرخ
2014_10_27, 04:13 PM
شرمنده واقعا استاد گرامی
من این صفحات را قبلاا حفظ بودم و الان قصد تثبیت آیات را دارم و الان کسی را ندارم تحویل بدم
الان باید چیکار کنم و از کجا بدونم حفظم درسته
ممنون میشم راهنمایم بکنید تا بتونم حفظم را ادامه بدم

سراج منیر
2014_10_28, 11:02 PM
شرمنده واقعا استاد گرامی
من این صفحات را قبلاا حفظ بودم و الان قصد تثبیت آیات را دارم و الان کسی را ندارم تحویل بدم
الان باید چیکار کنم و از کجا بدونم حفظم درسته
ممنون میشم راهنمایم بکنید تا بتونم حفظم را ادامه بدم

سلام بر شما
اگر کسی رو برای تحویل حفظ در دسترس ندارین میتونین صدای خودتون رو ضبط کنین و اشکالات خودتون رو متوجه بشید

موفق باشید.

بانوی سرخ
2014_10_29, 07:17 AM
سلام بر شما
اگر کسی رو برای تحویل حفظ در دسترس ندارین میتونین صدای خودتون رو ضبط کنین و اشکالات خودتون رو متوجه بشید

موفق باشید.

سلام
چشم امتحان می کنم
امیدوارم خدا در درجه اول توفیق حفظ آیاتش را بهم بده
ممنون از توجهتون

Asemoni
2014_10_31, 04:47 PM
سلام بر شما

ما پنج شنبه هارو برای استراحت و دور محفوظات کل هفته قرار دادیم
ولی اگر قرآن آموزی علاقه مند باشه که 5 شنبه ها هم برنامه ی حفظ داشته باشه از نظر ما بلامانع هست

عرض سلام خدمت استاد محترم

حفظم رو انجام دادم ممنون از برنامه

اگه میشه برای 5 شنبه های من هم برنامه بدید
متشکرم

عتیق
2014_10_31, 07:59 PM
به نام خدا. استاد این ایام حزن و اندوه رو تسلیت میگم. منتظر برنامه جدیدم.

سراج منیر
2014_11_02, 12:15 PM
سلام بچه ها

فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان ؛ امام حسین علیه السلام رو خدمت همگی شما تسلیت عرض میکنیم.
از اینکه با تاخیر برنامه رو در اختیارتون میگذارم خیلی معذرت میخوام
متاسفانه دسترسی به نت نداشتم

برنامه ی این هفته رو در اختیارتون میگذاریم:

برنامه ی قرآن آموز عزیز Asemoni (http://www.shahrequran.ir/member193.html)

شنبه: حفظ ص 32 // دوره از ص 22 الی 31
یکشنبه: حفظ ص 33 دوره از ص 23 الی 32
دوشنبه: حفظ ص 34 // دوره از ص 24 الی 33
سه شنبه: حفظ ص 35 // دوره از ص25 الی 34
چهارشنبه: حفظ ص 36 // دوره از ص 26 الی 35
پنج شنبه: حفظ ص 37 // دوره از ص 27 الی 36

شنبه: حفظ از آیه 13 الی 15 سوره تغابن // دوره از آیه 9 سوره جمعه الی 12تغابن
یکشنبه: حفظ از آیه 16 الی 18 سوره تغابن// دوره از آیه 1 منافقون الی 15 تغابن
دوشنبه: حفظ آیه 1 سوره طلاق // دوره از آیه 3 منافقون الی 18 تغابن