PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شیعه باشم یا سنی؟

معمار
2013_12_29, 07:25 PM
با سلام خدمت دوستان گرامی

یکی از مباحثی که لازم است درباره اش بحث شود،بحث شیعه یا سنی بودن است

من از اهل سنت و شیعیان در این باره سوال کردم که به چه دلیلی این مذهب را انتخاب کردید؟جواب درست و حسابی نداشتند

این تایپیک را ایجاد کردم که واقعا حق با کیست؟شیعه یا سنی؟

دوستان لطف کنند با دلیل ثابت کنند که بهترین مذهب چیست,دلیلی که مورد پذیرش طرفین باشد

مهاجر
2013_12_31, 01:40 PM
لولا علی لهلک العمر

عمر و ابوبکر و عثمان مثلا از صحابی پیامبر بودن که البته یه خط به وصیت پیامبر عمل نکردن اوجش تو ماجرای غدیر
عمر میگه اگه علی نبود من هلاک می شدم که منبعش چیزی حدود ۳۰ از کتب اهل سنت میشه مثلا جلال الدین سیوطی در ص ۶۶ تاریخ الخلفا.ابن ابی الحدید در ص۶ ج ۱ شرح نهج البلاغه خطیب خوارزمی در ص ۴۸ و ۶۰ مناقب (البته مسلمان شاید اصلا این کتب رو ندیده و نشنیده باشه که چون ایشون ندیده حمل بر واهی بودنش باشه میگم مسلمان خودشو از علمای سنی هم بالاتر میدونه )ابن ماجه قزوینی در سنن و ابن مغازلی در مناقب که این سخن رو از قول عمر نق کردند
عمر و ابوبکر در جنگ خیبر شکست خوردند ابن ابی الحدید سنی این مطلب رو در اشعار علویات سبع نقل کرده یا محمئ بن اسماعیل بخاری در ص ۱۰۰ ج دو و مسلم بن حجاج در ص ۳۲۴ ج ۲ صحیح صریحا نوشته اند فرجع ایضا منهزما یعنی عمرو ابوبکر دو مرتبه از میدان جنگ فرارا برگشتند یا در جنگ جنین که همه اصحاب فرار کردند که حمیدی در کتاب معظم جمع بین الصحیحین و حلبی در ص ۱۲۳ ج ۳ سیره الحلبیه می گوید در جنگ حنین همه اصحاب فرار کردند غیر از علی (روحی فداه)و عباس و ابوسفیان بن حارث و عبدالله بن مسعود
البته به اقرار علمای بزرگ سنی مانند قاضی ابوبکر خطیب در تاریخ بغداد و امام احمد حنبل در مسند و ابن ابی الحدید در شرح نهج البلاغه عمر در لشکرکشی ها از مشورت امام علی صلوات الله علیه سود می برده
حالا سنی ها به ما شیعه بگید رافضی اما همنجور که امام شافعی گفته اگر حب و عشق به اهل بیت کفر و رفضه من هم رافضی ام
دوستی علی علیه السلام سپر آتش جهنم است. او امام انس و جن و به حق وصی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و قسمت کننده بهشت و جهنم است. به من گفتند تو رافضی شده ای. گفتم هرگز دین و اعتقاد من رافضی گری نیست، لیکن من بهترین امام هادی را دوست دارم. اگر دوستی وصی پیامبر صلی الله علیه و آله رافضی گری است، پس بدانید که من رافضی تر از همه مردمم.