PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا شخصی که گنه کرده می تواند با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف ) ارتباط داشته باشد ؟

سجادی
2013_12_21, 06:31 PM
به نام الله پاسدار خون شهیدان

آیا شخصی که گنه کرده می تواند با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف ) ارتباط داشته باشد ؟

allahomma1

سجادی
2013_12_24, 10:32 PM
besm16

خداوند بزرگ ، راه بازگشت را به روی هیچ کسی نبسته است . هر کسی توبه کند و از گناه دست بکشد و به راه صحیح بازگردد ،

قطعا مشمول رحمت حق قرار می گیرد .

خداوند می فرماید :

بگو : ای بندگان من که برخود ، اسراف و ستم کرده اید ! از رحمت خدا نا امید نشوید که خدا ، همه گناهان را می آمرزد ؛

زیرا او ، بسیار امرزنده و مهربان است .(زمر، آیه 53)

امام معصوم ( علیه السلام )و حجت خداوند که تجلی رحمت بی انتهای الهی است نیز با آغوش باز ، فرد توبه کننده را می پذیرد .

نمونه زیبای ان ، توبه حرّ بن یزید ریاحی و پذیرش وی از سوی امام حسین ( علیه السلام ) است .

حضرت ولیعصر ( عجل الله تعالی فرجه الشریف ) نیز چنین هستند و طبق حدیث ، ایشان رحمت بر عالمیان ذکر شده اند :

به درستی که من هیچ پیامبری را مبعوث نکردم ، جز آن که وقتی ایامش کامل و مدتش سپری شد ،

برای او وصی ای قرار دادم ... سپس کامل کردم ان سلسله

اوصیا را به فرزندش = فرزند امام حسن عسکری ( علیه السلام ) رحمت بر عالمیان ... (کمال الدین ج1،ب1،ح1)

این که سئوال شد : آیا می تواند ارتباط داشته باشد ؟ باید دید منظور از ارتباط چیست ؟

اگر مراد ، این است که بتواند حضرت را ببیند در پاسخ باید گفت ، امکان دیدار به صورت کلی نفی نشده است ؛

بنابر این ممکن است حتی گنه کار حضرت را ببیند ولی نشناسد .

اگر مراد ارتباط قلبی است باید گفت : حضرت در توقیعی به مرحوم شیخ مفید می فرمایند :

انا غیر مهملین لمراعاتکم و لا ناسین لذکرکم ؛

ما ، هرگز در رعایت احوال شما کو تاهی نمی کنیم و شما را از یاد نمی بریم . (بحارالانوار ج53، ص174)

لذا اگر فرد گنه کار توبه کند یعنی از گناه کردن پشیمان شود و برگردد ،

حتما مورد پذیرش قرار می گیرد و حضرت به او توجه بیشتری می کند .

allahomma18