PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین جمله و اربعین(مسابقه)

گل مريم
2013_12_18, 10:48 AM
besm8
سلام کاربران بزرگوار شهر نورانی قرآن

باز هم جناب مدیریت محترم خواهش کردند مسابقه ای دیگر ایجاد شود .

چون در ایام اربعین آقا ابا عبدالله امام حسین علیه السلام هستیم. صلاح دیدیم مسابقه ای با حال و هوای اربعین طرح شود.

http://www.ayehayeentezar.com/gallery/images/56072079857785983336.gif

بهترین جمله و اربعین

سعی شود، جمله ها از خودتان باشد.
جملات زیبای خود را در همین تاپیک بنویسید.

عاقبت بخیر باشید و با شهدای کربلا محشور شوید إن شاءالله

عتیق
2013_12_18, 09:08 PM
چه زود روزها میگذرد .
در این چهل روزی که در عزای سالار شهیدان عزاداری کردیم چقدر خودمان را پیراستیم و از بدی ها دور کردیم؟
شب یلدای امسال درست دو شب قبل اربعین است. آیا میتوانیم از این شب بگذریم؟
امام حسین علیه السلام از همه چیزش گذشت. همسر, فرزند, برادر, خواهر, جاه, مقام و همه چیز.
پس چرا ما نمیتونیم از یک شب یلدا بگذریم؟!!!

اربعین یعنی گذشتن از علایق و مادیات. بستن چشم ها بر هر چیز خاکی و پوچ
اربعین یعنی دلم برای دیدنت و قرآن خواندن با صدای خوشت تنگ شده است یا ابا عبدالله
اربعین یعنی زینــــــــــــــــــــــ ـــــــب

1ayeh
2013_12_18, 10:10 PM
همه برای خوابیدن قصه و داستان می گویند،

جانم به فدای حـ سینـ ی که برای بیداریِ نسل ِ انسان، حماسه و روایتی ماندگار آفرید ...

پس درسی که اربعین (http://yekpand.persianblog.ir)به ما میدهد ، زنده نگهداشتن یادِ حقیقت و خاطره ی شهادت درمقابل طوفان تبلیغات دشمن است...

مشعشع
2013_12_18, 10:17 PM
اربعین ،یعنی بیداری قلبهای عاشق

مهاجر
2013_12_21, 02:49 AM
بسم الله الرحمن الرحیم

سخن از اربعین است و چهل روزی که از بی برادری زینب می گذرد

یک اربعین از جدا شدن دستان عباس می گذرد

یک اربعین از پاره شدن گلوی علی اصغر می گذرد

اکنون زینب دوباره به این سرزمین می آید به سرزمین نینوا و ناله ها

اما این بار بی برادر می آید . بدون عباس می آید .بدون فرزندانش

زینب با کمری شکسته و قدی خمیده صحنه کربلا را مرور می کند.

همین جا بود که سکینه مشک را به عباس داد وهمین جا بود که دستان عباسم را از بدن جدا کردند

ناگاه چشمش به تپه ای می افتد که بر روی آن نظاره گر صحنه ای بود که تاریخ تکرار نخواهد کرد

همین جا بود که برای آخرین بار زیر گلوی برادر را بوسیدم.حسین جان چقدر دلم برایت تنگ شده است

خدایا چه صبری در نام زینب نهفته است.با برادر درد دل می کند

برخیز تا برایت بگویم چه بر سرمان آوردند .حسین جان مگر ما اولاد زهرا نبودیم ؟مگر ما اولاد رسول الله نبودیم

با تازیانه از کودکانت پذیرایی کردند.

برادر "من دوباره برگشتم اما عاقبت شرمنده برگشتم .جای رقیه ات در بین کودکان خالیست .

حسین جان اندوه رقیه کمرم را شکست .چراکه نبودنت را طاقت نیاورد

آری یک اربعین گدشته است از تشنگی و عطش در کربلا

اکنون آب هست اما علی اصغر نیست .و اکنون آب هست و حسین وعباس و اکبر نیست

و زینب هست و یک دنیا خاطره و شکوه

یک اربعین گذشته است

ملکوت
2013_12_21, 07:43 AM
اربعین یعنی صبر زینب
برای دیدار مجدد حسین

ایا تو اربعین نگاه داشته ای؟؟؟؟
برای دیدار دوباره مقتدا و امامت؟؟؟؟

گل مريم
2013_12_25, 07:12 PM
سلام دوستان و بزرگواران
عزاداری های شما قبول حق باشه إن شاءالله

تشکر مکینم از شما دوستانی که زحمت کشیده و جملات زیبایی را در باره ی اربعین در تاپیک قرار دادید.

از استاد سراج منیر (http://www.shahrequran.ir/member.php?18-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%AC%20%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%B 1) عزیز تقاضا میکنم که بهترین جمله را از میان این جملات و متن های زیبا انتخاب نمایند.

عاقبت بخیر باشید إن شاءالله

سراج منیر
2013_12_26, 09:03 AM
سلام بر همگی دوستان
عزاداری ها قبول

از اینکه بنده رو قابل داوری دونستین ممنون
من متن های ارسالی دوستان رو مطالعه کردم
هرکدوم زیبایی خاص خودش رو داشت
حالا اگر موافق باشید برای اینکه عدالت بین عزیزان برقرار بشه بنده یک قرعه کشی از بین اسامی انجام بدم ، بعد نام برنده رو اعلام کنیم؟

گل مريم
2013_12_26, 03:53 PM
سلام استاد عزیز ممنونیم از پیشنهاد شما.

به فرموده ی شما همه ی جملات زیبا هستند. پس ببینیم نظر بقیه دوستان چی هست. اگر بهترین جمله را نتونستیم انتخاب کنیم اونوقت قرعه کشی توسط شما انجام بشه.
چطوره
موافقین؟!

شهاب ثاقب
2013_12_26, 06:58 PM
سلام بزرگواران
ابتدا از هر پنج بزرگواری که توی این مسابقه شرکت کردن تشکر میکنم و تقاضا دارم عذرخواهی بنده رو به خاطر جسارت و اعلام نظر بپذیرید.

از همون روزهای ابتدایی جملات دوستان رو به دقت میخوندم و برام جالب بود که هر کسی از یک زاویه به موضوع نگاه کرده و تمامی جملات تأثیرات خاص خودش رو برایم به جا میگذاشت.
بنده با توجه به اینکه تجربه ای ندارم، تنها این آیتم ها رو برای یک متن ادبی در نظر گرفتم:
1. تراوش ذهنی نویسنده باشه
2. از تشبیهات و کنایه های ادبی به درستی استفاده شده باشه
3. کلیشه ای نبودن
4. روی مخاطب و خواننده تأثیر بزاره (هم حسی هم تعقلی)
5. با توجه به اسم مسابقه، متنهای ارسالی «یک جمله» باشه
6. حال اگر بیش از یک جمله هست، تسلسلی بین جملات متن وجود داشته باشه.

*** لازم توجه هست که:
1 . هر آیتم 5 امتیاز دارد. مجموعاً 25 امتیاز
2. هر متن ارسال شده، یا از گزینه 5 امتیاز کسب میکند و یا از گزینه 6

با توجه به این موارد جسارت کرده و نظر خودم رو اعلام میکنم:

عتیق گرامی: ــــــــ 5 – 2 - 5 ــ 4 ــ 4 = 20
1ayehگرامی:ـــــــــ 0 - 5 _ 5 - 5 ــ 5 = 20
مشعشع گرامی:ــــ 5 – 4 - 4 – 3 - 5 = 21
مهاجر گرامی:ـــــــــ 5 - 5 - 5 - 5 ــ 5 = 25
ملکوت گرامی:ــــــــ 5 - 4 - 5 - 3 ـــ 1 = 18

مدهامتان
2013_12_26, 07:39 PM
سلام
اگر ایرادی نیست ما هم نظری به این مسابقه بدهیم البته نظر ما قابل قیاس با وجود بزرگواران و اساتید گرامی شهر نورانی نیست.
ما فکر مکینیم که در حق عتیق و ملکوت کوتاهی شده باشد. این دو نفر جملاتی که نوشته اند زیباست و جمله های اصلی آن ها در مورد اربعین باید این جملات باشد

عتیق : اربعین یعنی گذشتن از علایق و مادیات. بستن چشم ها بر هر چیز خاکی و پوچ
اربعین یعنی دلم برای دیدنت و قرآن خواندن با صدای خوشت تنگ شده است یا ابا عبدالله
اربعین یعنی زینــــــــــــــــــــــ ـــــــب

ملکوت : اربعین یعنی صبر زینب
برای دیدار مجدد حسین

1ayeh : چون جمله از خودشان نیست پس نمیتوان به راحتی امتیاز کامل به همه ی آیتم ها داد.

مهاجر هم طبق شرط مسابقه باید جمله می نوشتند که یک متن کامل و زیبا نوشته اند که نمیتوان از این متن زیبا یک جمله مستقل جدا کرد چون همه جمله ها با هم یک متن زیبا را ساخته اند. پس امتیاز کامل را نمیتوان به ایشان هم داد.

ما هم با نظر استاد سراج موافق هستیم که جملات تمامی زیبا هستند و نمیشود براحتی یکی از آن ها را انتخاب کرد، پس برای رعایت عدالت بیشتر قرعه کشی باید کرد.
یاحق

شهاب ثاقب
2013_12_26, 09:28 PM
با عرض سلام مجدد

ضمن اینکه از کاربر محترم مدهامتان سپاسگزاری میکنم، چند نکته را خدمت ایشان و دیگر بزرگواران عرض میکنم:
متن سرور گرامی ام عتیق جملاتی داشت که قالب نوشته شان را از محوریت اصلی مسابقه، یعنی «ادبی» بودن خارج میکرد و شما کاملا آنها را حذف نموده اید. به نظر حقیر این برش زدن صحیح نیست. ایشان برای همان جملات زحمت کشیده اند. پس لازم است برای همان ها هم یا امتیاز کسب نمایند یا کسر امیتاز شوند.

متن ارسالی سرور ارجمندم ملکوت، دارای جمله دومی می باشد که گنگ است و کلمات و معنای نامأنوسی دارد! به طور مثال: ما قبلاً امام عزیزمان مهدی علیه السلام را ندیده ایم که از کلمات «دیدار دوباره» استفاده کنیم. در اظهار نظر ارزشمند حضرتعالی، سرنوشت این جمله هم به دست فراموشی سپرده شده است! در حالیکه انتظار میرود کل جملات این بزرگوار مد نظر قرار گرفته شود و امتیاز دهی صورت گیرد.

خواهش میکنم جسارت بنده را عفو نمایید.

مدهامتان
2013_12_27, 12:21 PM
سلام جناب شهاب ثاقب
خوشحالم که به متن عتیق توجه بیشتری نمودید. خوب است که متوجه شدید که قسمتی از متن عتیق با محوریت اصلی مسابقه یعنی «ادبی» بودن فرق دارد . چون اینطوری که از متن ایشان مشخص هست پیام ایشان دو قسمت دارد و قسمت اول با فاصله از قسمت دوم جدا شده است . پس قسمت اول دردودل ایشان بوده و قسمت دوم پاسخ مسابقه . و ما فقط قسمت پاسخ را برش زده ایم و برای این قسمت فقط امتیاز کسب میشود نه کل پیام .

و متن ارسالی ملکوت نیز همین حسو به ما میدهد که قسمت پررنگتر پاسخ مسابقه میباشد نه کل متن . و آن قسمتی که شما از آن ایراد گرفته اید نیز سؤال ایشان از ما کاربران میباشد هر چند به فرموده ی شما صحیح نیست و گنگ میباشد . پس باز هم به قسمت صحیح و پاسخ مسابقه امتیاز داده می شود نه به کل پیام.

امیدوارم که متوجه منظورمان شده باشید .

شهاب ثاقب
2013_12_27, 12:32 PM
مدهامتان (http://www.shahrequran.ir/member38.html): 1ayeh چون جمله از خودشان نیست پس نمیتوان به راحتی امتیاز کامل به همه ی آیتم ها داد.

نظرتان را به این نکته جلب مینمایم:

گل مریم (http://www.shahrequran.ir/member2.html)سعی شود، جمله ها از خودتان باشد.

چنانچه ملاحظه میشود طراح مسابقه فرمودند سعی شود، نه اینکه صد در صد جمله، رویش ذهنی نویسنده باشد.
بنابراین می توان جمله کپی شده سرور ارجمندم 1ayeh را در کنار جملات دیگر شرکت کنندگان قرار داد، مقایسه کرد و نمره داد و چه بسا که در اکثر آیتم ها هم نمره بالا را کسب نماید.

شهاب ثاقب
2013_12_27, 12:42 PM
مدهامتان (http://www.shahrequran.ir/member38.html) قسمت اول دردودل ایشان بوده و قسمت دوم پاسخ مسابقه . و ما فقط قسمت پاسخ را برش زده ایم و برای این قسمت فقط امتیاز کسب میشود نه کل پیام .
آن قسمتی که شما از آن ایراد گرفته اید نیز سؤال ایشان از ما کاربران میباشد

بزرگوارم، این تاپیک دارای هدف، موضوع، شرایط و ضوابط خاص میباشد. هر جمله، کلمه و حرف ارسال شده به منزله تلاش کاربر برای شرکت در این رقابت معنوی و دوستانه به حساب می آید. بنابراین طرح سوال، دردودل و ... برداشتهای شخصی ای است که حضرتعالی به این نوشتار ضمیمه فرموده اید.

مهاجر
2013_12_28, 12:21 PM
به نام خدا
سلام علیکم
دوستان گرامی ممنون از توجه ویژه ای که به مطالب داشتید
برای من این خیلی خیلی جالب بود چون با این گفتگو بیشتر به اشکال و محاسن کارم پی بردم
همیشه دوست داشتم یکی نظرش رو در مورد متن هام بگه البته از جهت اشکال
چون خیلی میتونه ثمر بخش باشه برای متن های بعدی
باز هم ممنون و متشکر از شما عزیزان

مدهامتان
2013_12_28, 03:15 PM
با توجه به نوشته های شما به این نتیجه رسیدیم که نوشتن نظراتمان فایده ای ندارد چون هیچکدام نمیتوانیم نظر خودمان را برای دیگری توضیح دهیم و توجیه کنیم یا باصطلاح با هم تفاهم نداریم .-2-15- بهتر است دیگران هم نتیجه قضاوتشان را بنویسند تا حقی ضایع نشود .
یاحق

عتیق
2013_12_30, 06:33 PM
با تشکر از سرکار گل مریم خواستم به اطلاع برسانم که پیامی را که در این تاپیک نوشتم برای مسابقه نبود. همینطوری دلم بدرد اومده بود از بعضی کارای هموطنای خودم که در اون روزها به فکر شب یلدا و تهیه مقدمات و کارهای آن شب بودند. و در انتها هم از اربعین نوشتم که اصلا جملاتم قابل قیاس با دیگر بزرگواران نیست و احتیاجی به دادن امتیاز ندارد.(چون از دل برآمده بود و جملاتی که از دل بیرون بیان شرایط مسابقه را ندارن)

گل مريم
2013_12_30, 07:14 PM
عرض سلام عتیق گرامی
از لطف شما که در این تاپیک مطلب گذاشته اید ممنون هستیم. و اجازه دهید پیام شما را در مسابقه قرار دهیم.
عاقبت بخیر باشید إن شاءالله

tavajoh

دوستان و بزرگواران منتظر نظرهای زیبایتان هستیم.

به نظر شما کدام جمله بهترین است؟؟

گل مريم
2014_01_20, 09:04 AM
اخلاص نبیست گلشن اهل نجات
از مهر علی ولی خورَد آب حیات

وا شد ز گل محمدی غنچه ی گل
بر چهره آل او هزاران صلوات

salavat

سلام بر دوستان قرآنی

با توجه به نظرات دوستان و مطالب کاربران محترم سرکار خانم مهاجر (http://www.shahrequran.ir/member11.html) برنده ی مسابقه شدند.

شرکت کنندگان عزیز خیلی زحمت کشیدید و دست گلتون درد نکند.

g0ll3g0ll3g0ll3

مهاجر
2014_01_23, 11:47 AM
به نام خدا

تشکر می کنم از لطف و محبت شما

اجر شما با آقا امام حسین