PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسابقه ی از غدیر تا ظهور.. لطفا تشریف بیارید

مهاجر
2013_10_21, 09:17 PM
besmellah1

...alli...

سلام علیکم دوستان گرامی

به مسابقه از غدیر تا ظهور خوش آمدید

همانطور که از اسم مسابقه پیداست به بهترین متن ادبی در مورد

از غدیر تا ظهور جایزه ای ویژه اختصاص خواهد داشت

خوشحال میشویم که از متن ادبی شما بزرگواران بهره مند شویم

یا علی

etoile_041etoile_041etoile_041

مهاجر
2013_10_22, 11:26 PM
دوستان عزیز نمی خواهید توی مسابقه شرکت کنید?..........aramesh

گل مريم
2013_10_23, 12:03 AM
الحَمدُ لله الذی جَعلنا مِنَ المُتِمَسکینَ بِوِلایَة امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب والائمة المعصومین علیهم السلام

اللهم عجل لولیک الفرج

مهاجر
2013_10_23, 01:47 AM
ممنون گل مریم عزیز ،

g10006par-

گل مريم
2013_10_23, 09:11 AM
خواهش میکنم مهاجر مهربان

48- مَعاشِرَالنّاسِ، النُّورُ مِنَ ‏اللَّهِ عَزَّوَجَلَّ مَسْلوكٌ فِىَّ ثُمَّ فى عَلِىِّ بْنِ أَبى طالِبٍ، ثُمَّ فِى النَّسْلِ مِنْهُ إِلَى الْقائِمِ الْمَهْدِىِّ الَّذى يَأْخُذُ بِحَقِّ اللَّهِ وَ بِكُلِّ حَقٍّ هُوَ لَنا، لاَِنَّ اللَّهَ عَزَّوَجَلَّ قَدْ جَعَلَنا حُجَّةً عَلَى الْمُقَصِّرينَ وَالْمعُانِدينَ وَالُْمخالِفينَ وَالْخائِنينَ وَالْآثِمينَ وَالّظَالِمينَ وَالْغاصِبينَ مِنْ جَميعِ الْعالَمينَ.

هان مردمان! نور از سوى خداوند عزّوجلّ در جان من ، سپس در جان علىّ ‏بن ابى ‏طالب و آن‏گاه در نسل‏ او تا قائم مهدى - كه حقّ خدا وتمامى حقّ ما را مى‏ ستاند - جاى گرفته است ؛ چرا كه خداوند عزّوجلّ ما را دليل و حجّت قرار داده بر كوتاهى ‏كنندگان به عمد ، ستيزه‏ گران ، ناسازگاران ، خائنان و گنه‏كاران و ستمگران و غاصبان از تمامى جهانيان .

خطبه پيامبر(صلي الله عليه و آله و سلم) در روز غدير (http://www.shahrequran.ir/thread1297.html)

تسلیمی
2013_10_24, 11:45 AM
بركه در بركه، آواز بلند علوي‌ات طنين‌انداز شد، آسمان‌ها، كوه‌ها، دره‌ها، بيشه‌ها و درختان، تمام‌قد به احترام قامت هاشمي‌ات ايستادند،

تاريخ، ثانيه‌هاي بي‌رمقش را به ياد مي‌آورد.

آفتاب لحظه‌اي ايستاد، همه ديدند كه به احترام تو، لحظه‌اي خورشيد روي نتابيد تا همه ببينند، نور تو از آفتاب بيشتر است؛ صداي تپش

قلب‌ها حتي ريگ‌هاي بي‌خيال آن بيابان تفتيده را مجبور كرد،

رفتگان برگشتند،

سركي بكشند تا ببينند چه خبر است، پنجره‌هاي نداشته بيابان، باز شده بودند، كوير گوش شده بود تا بشنود هر آن‌چه بايد مي‌شنيد،

كاش رفتگان تاريخ هم برمي‌گشتند تا دوباره ببينند ….

فرشتگان، دوشادوش هم، آماده هلهله بودند، شايد جبرييل را هنگام ابلاغ پيام خداوند ديده بودند و پيام نوراني پيامبر را؛ محمد (ص) با هر

نَفَسش، پيام خدا را مرور مي‌كرد.

بركه، خوشحال از حضور ناب يك عشق، موج، ‌موج، بوسه براي ابر‌ها مي‌فرستاد تا ابرها ببارند و عشق خداوند را بوسه‌باران كنند.

غدير، اين بركه تنهايي، اين جغرافياي تنهايي علي (ع)و فاطمه(س)، امروز مملو از جمعيت بود.

شهاب ثاقب
2013_10_24, 02:24 PM
بیعت با تو بیعت با خداست (ان الذین یبایعونک انما یبایعون الله) (فتح، 10)
پشت کردن به تو خسرانی است که خونم را حلال میکند (الا تقاتلون قوماً نکثوا ایمانهم؟) (توبه، 13)
ای نفس من! قبل از اینکه سکوتت را با «یا حسرتا علی ما فرطت فی جنب الله» بشکنی! (زمر، 26)
بگو:
«السلام علیک یا امیر المومنین» و «الحمدلله الذی هدینا لهذا و ما کنّا لنهتدی لولا ان هدانا الله» (اعراف، 7)

مولاجان!
امروز عهدم را با تو نیز تجدید میکنم
فقط نیم نگاهی کن مرا
تا که لایق و وفادار شوم بر عهدت

وَ عَلِمْتَ مِنْهُمُ الْوَفَاءَ بِهِ فَقَبِلْتَهُمْ وَ قَرَّبْتَهُمْ وَ قَدَّمْتَ لَهُمُ الذِّکْرَ الْعَلِیَّ وَ الثَّنَاءَ الْجَلِیَ‏ (فرازی از دعای ندبه)
و تو هم مى ‏دانستى که به عهد خود وفا خواهند کرد پس آنان را مقبول و مقرب درگاه خود فرمودى و
علو ذکر یعنى قرآن با بلندى نام و ثناى خاص و عام بر آنها از پیش عطا کردى.

از خاک تا افلاک
2013_10_24, 04:09 PM
«الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیرالمؤمنین والائمه المعصومین- علیهم السلام-»

حدیث :

عباية بن ربعي گويد: به عبداللَّه‏ بن عباس گفتم:

رسول خدا- صلي الله عليه و آله و سلم- از چه رو علي- عليه السلام- را ابوتراب ناميد؟
گفت: از آن رو كه علي- عليه السلام- صاحب زمين و حجت خدا بر اهل آن پس از رسول خداست، و بقاي زمين و آرامش آن به اوست،
و از رسول خدا- صلي الله عليه و آله و سلم- شنيدم مي‏فرمود: چون روز قيامت شود و شخص كافر پاداش و نزديكي و كرامتي را كه خداي متعال براي شيعيان علي آماده نموده ببيند گويد:
"اي كاش من ترابي بودم" يعني كاش از شيعيان علي (ابوتراب) بودم. و اين است معناي اين آيه كه كافر گويد: كاش من تراب (خاك) بودم.( غاية المرام 1 / 58، و آيه در سوره نبأ / 40.)

علّامه مجلسي در بيان اين جمله گويد: ممكن است ذكر آيه در اينجا براي بيان علت ديگري در نامگذاري آن حضرت به ابوتراب باشد، زيرا شيعيان او به جهت تذلّل بيش از اندازه و تسليم بودن در برابر فرمانهاي حضرتش تراب ناميده شده‏ اند -چنانكه در آيه كريمه آمده- و چون آن حضرت صاحب و پيشوا و زمامدار آنهاست ابوتراب نام گرفته است.( بحارالانوار 35 / 51.)

متن ادبی برطبق حدیث فوق:

در تاریک و روشن خلوت آسمان و زمین، صدای ریزش باران و های و هوی باد در میان درختان.

آمد و رفت ستاره های چشمک زن، صدای چکاوک از میان بید مجنون، صدای خنده نوزاد و گریه های بی دریغ مادر برای لقمه نان در فردای کودکان، تمنای دستان خالی برای پرشدن، و تسلیم خاشعانه و خاضعانه که من هیچم، و منم از خاک و بازگشتم به خاک ، که در برابر تمام قدرت ها و حکمت های تو نادان و ناتوان، ولی چشمانم امیدش به حجت توست در تمام لحظات بی کسی ام، و با اوست تمام این سختی ها و ناملایمات زمین و روزگار برای من آسان، اوست پدر و تکیه گاه من.

از خاک تا افلاک
2013_10_24, 11:44 PM
g10147g10105g10147

مولاي ما نمونه ديگر نداشته است
اعجاز خلقت است و برابر نداشته است
وقت طواف دور حرم فکر مي‌کنم
اين خانه بي‌دليل ترک بر نداشته است
ديديم در غدير که دنيا به جز علي
آيينه‌اي براي پيامبر نداشته است
سوگند مي‌خوريم که نبي شهر علم بود
شهري که جز علي در ديگر نداشته است
طوري ز چارچوب در قلعه کنده است
انگار قلعه هيچ زمان در نداشته است
يا غير لافتي صفتي در خورش نبود
يا جبرئيل واژه بهتر نداشته است
چون روز روشن است که در جهل گم شده است
هر کس که ختم ناد علي بر نداشته است
اين شعر استعاره ندارد براي او
تقصير من که نيست برابر نداشته است

حمیدرضا برقعی

g10147g10104g10147

bavaran
2013_10_25, 09:49 AM
به نام خالق مهدی عج الله

آن روز که پسر فاطمه تکیه بر کعبه میکند

و ندای انا المهدی ... انا المهدی ... را سر میدهد

شیعه باید به شیعه بودنش افتخار کند
شیعه باید به حقانیتش اعتراف کند
شیعه باید به ظهور مولایش افتخار کند

آن روز شیعه میداند که با وجود چنین درّی حقانیت غدیر خم پیش از پیش بر همگان ثابت می شود

آن روز موعود یعنی روز نو شدن ماجرای غدیر خم یعنی روز زنده شدن دوباره ولایت و امامت!!!

به امید درک چنین روزی!!! ان شاءالله

مهاجر
2013_10_25, 11:50 AM
با تشکر فراوان از همه ی عزیزانی که در مسابقه شرکت کردن و مطالب زیبا را نوشتند
اجر همه ی شما دوستان با مولا علی علیه السلام
تمام مطالب زیبا بود و انشاالله یک نفر را به عنوان برنده همراه با جایزه اعلام خواهم کرد
التماس دعا از همه ی عزیزان

از خاک تا افلاک
2013_10_25, 02:29 PM
من فکر کردم فعالیت این تاپیک حالاحالاها (البته تا ظهور حضرت ) ادامه داره
عنوان تاپیک نوشته شده از غدیر تا ظهور

خب عیب نداره
پیشاپیش از اینکه میخواین بنده رو به عنوان برنده انتخاب کنین ممنونم..parcham..

سجادی
2013_10_25, 07:19 PM
به نام خدا

یعنی ته دیگ مسابقه رو هم خوردین تموم شد؟

پس ما چی ؟

ما که تو ته دیگ خوردن با هم دوست بودیم :o

مهاجر
2013_10_26, 10:35 PM
besmellah8
..hi..
tabrik

دوستای گل و مهربون پاسخ همگی خیلی زیبا بود و بنده از همگی تشکر میکنم

ولی چون مجبور به انتخاب هستم .بین دو دوست عزیز شهاب ثاقب و bavaran' گرامی چون متن هردو هم در مورد عید غدیر بود و هم در مورد امام زمان عج

قرعه به نام شهاب ثاقب عزیز در امد و ایشان برنده ی این مسابقه هستند

تبریک به شهاب ثاقب جان005

و اما جایزه ی این مسابقه یک جایزه ی معنوی و یک جایزه ی مادی میباشد

جایزه ی معنوی 110 صلوات به نیت نام مبارک مولا علی علیه السلام می باشد

و جایزه ی مادی که خیلی خیلی ناقابل است 200 هزار ریال وجه نقد می باشد
matn32moj

سجادی
2013_10_26, 11:23 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

مهاجر جان خدا قوت ......

شهاب ثاقب حان ........هدیه نوش جانت .....

باوران جان ان شاءالله سری بعد .......

شهاب ثاقب
2013_10_27, 09:33 AM
سلام عرض شد.
مهاجر عزیز خیلی تشکر میکنم.
باور بفرمایید همان قسمت اولش از سرم هم زیاد هست.:o
ان شاءالله که احسانتون به درگاه خدای بزرگ باعث تقرب بیشتر و رضایت خاطر ولی یمان امیر المومنین و امام زمان علیهم السلام باشد.

از خاک تا افلاک جان نهار خواستن!
سجادی جونم که ته دیگاشو براشون میزارم کنار!:)
سفارشای دیگرو بدین که سفره پهن شده...

گل مريم
2013_10_27, 10:48 AM
سلام دوستان

خوبین خداروشکر
مهاجر مهربون دست گلتون درد نکنه بابت مسابقه و جایزه های زیبا

شهاب ثاقب عزیز مبارکتون باشه
خوشبخت و عاقبت بخیر باشین إن شاءالله

g10113g10113g10113

bavaran
2013_10_27, 11:52 AM
سلام