PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مهدی موعود در احاديث قدسی

ملکوت
2013_09_28, 01:52 PM
امامت و وصايت حضرت مهدی(ع) :
«... سلامه از ابوسليمان، چوپان رسول خدا(ص) نقل كرده كه گفت: من از رسول خدا(ص) شنيدم كه فرمود: وقتي در شب معراج به آسمان رفتم، خداوند جل جلاله به من فرمود: ... اي محمد، من تو و علي و فاطمه و حسن و حسين و امامان از نسل آنها را از نور خود آفريدم و ولايت شما را به همه اهل آسمانها و زمين عرضه كردم. هر كس آن را قبول كند در نزد من مؤمن است و هر كس انكار كند كافر مي باشد... اي محمد آيا مي خواهي آن امامان بعد از خود را ببيني؟ گفتم: بلي اي خداي بزرگ! خطاب آمد: پس به سمت راست عرش نگاه كن، وقتي كه نگاه كردم ديدم علي، فاطمه، حسن، حسين و علي بن حسين و محمدبن علي و جعفر بن محمد و موسي بن جعفر و علي بن موسي و محمدبن علي و علي بن محمد و حسن بن علي و مهدي كه در ميان انوار زيادي مي درخشيد، به حال ايستاده نماز مي خوانند و در ميان آنها نور مهدي از همه درخشان تر است...»

ملکوت
2013_09_28, 01:53 PM
ويژگي ها و خصال حضرت مهدي(ع):

«... ابوعبدالله(ع) (امام صادق) فرمود: روزي جابرابن عبدالله انصاري با پدرم تنها بودند، من هم حضور داشتم. پدرم به جابر گفت: اي جابر، به من از لوحي خبر بده كه تو در نزد مادرم فاطمه دختر رسول خدا(ص) د يده اي...جابر عرض كرد: خداوند را شاهد مي گيرم كه من روزي به نزد فاطمه دختر رسول خدا(ص) وارد شدم تا تولد حسين(ع) را به وي تهنيت بگويم. در دست ايشان يك لوح سبز رنگ ديدم. من تصور كردم كه از زمرد است و در داخل آن لوح، نوشته هاي سفيدي ديدم كه شبيه نور خورشيدبودند و مي درخشيدند... حضرت (س) به من فرمود: اين لوحي است كه خداوند به رسولش محمد(ص) هديه كرده است كه در آن نام شوهرم علي و نام دو فرزندانم (حسن و حسين) و نام ساير امامان از نسل من نوشته شده است...
بعد جابر گفت: من خداوند راشاهد مي گيرم كه در لوح، اين مطالب نوشته شده بود: بسم الله الرحمن الرحيم، اين كتابي است از جانب خداوند عزيز و حكيم براي محمد نبي اش و نورش و سفيرش... و من (خداوند) اين امامت را با دادن (م ح م د) به حسن (عسگري(ع)) تكميل مي نمايم او رحمت براي همه جهانيان است. در او كمال موسي و روشني عيسي و صبر ايوب هست...»

ملکوت
2013_09_28, 01:53 PM
ولايت مهدي(ع) شرط ورود در بهشت:

«... امام صادق(ع) از پدرانش از اميرالمؤمنين عليه السلام از رسول خدا(ص) نقل كرده كه حضرت فرمود: وقتي در شب معراج به آسمانها عروج كردم، خداوند به من وحي فرمود:... اي محمد، اگر بنده اي براي من آنقدر عبادت كند تا بميرد و مانند چوب، خشك بشود ولي با حال انكار ولايت امامان با من ملاقات كند، من او را به بهشتم راه نمي دهم و نمي گذارم زير سايه عرش من باشد.»

ملکوت
2013_09_28, 01:54 PM
ملائكه الهي ياوران مهدي(ع) به هنگام ظهور:

«... ابن عباس از رسول خدا(ص) نقل كرده كه حضرت فرمود: وقتي در شب معراج به آسمان هفتم رسيدم و از آنجا به سدره المنتهي و از آنجا هم به سوي حجابهاي نوري رفتم، خداوند مرا ندا داد كه: اي محمد، تو بنده مني و من خداي تو هستم... و بوسيله او (مهدي قائم) روي زمين را از دشمنانم پاك مي كنم... و با ملائكه خودم، او را تأييد مي نمايم تا بتواند امر مرا در روي زمين نافذ كند و دين مرا رفيع گرداند.»

ملکوت
2013_09_28, 01:54 PM
مهدي(ع)، منتقم خون امام حسين(ع):

«... ابوحمزه ثمالي از امام باقر(ع) نقل كرده كه حضرت فرمود: وقتي حضرت امام حسين عليه السلام كشته شد، ملائكه شيون و زاري كردند و گفتند: اي خداوند و مولاي ما، آيا از كسي كه برگزيده تو و فرزند برگزيده تو را كشته غفلت مي كني؟از جانب خداوند وحي آمد: اي ملائكه من! خوشحال باشيد، قسم به عزت و جلالم، من از قاتلين حسين انتقام خواهم كشيد... بعد هم پرده غيبي كنار رفت و ملائكه، اماماني را كه از صلب حسين بودند ديدند و خوشحال شدند و ديدند كه يكي از آنها برخاسته نماز مي خواند. پس خداوند فرمود: من با اين قائمم، انتقام خون حسين را خواهم گرفت.»

ملکوت
2013_09_28, 01:55 PM
حوادث و ويژگي هاي دوران غيبت:

«... جابر گفت: من خداوند را شاهد مي گيرم كه در لوح، اين مطالب نوشته شده بود:... در زمان (غيبت مهدي) اولياء من خوار مي شوند... آنها كشته مي شوند و آنها را مي سوزانند و هميشه آنها از دشمنانشان مرعوب و ترسناك مي شوند. زمين با خون آنان رنگين مي شود و در ميان خانواده آنان ماتم و شيون مي اندازند. آنها اولياي واقعي من هستند...»

ملکوت
2013_09_28, 01:56 PM
پاداش مومنان در دوران غيبت مهدي(ع):

دوران غيبت امام زمان(ع)، براي پيروان راستين آن حضرت(ع)، دوراني همراه با انواع و اقسام مشكلات و مصائب بوده و تنها آن دسته از شيعيان حقيقي اهل بيت عليهم السلام كه به راه ايشان ايمان حقيقي دارند ميتوانند در اين دوران پرغوغا، صبر و شكيبايي پيشه كرده و اين سختي ها را پشت سرگذارند. ولي بايد دانست هر چقدر سختي ها و مشقات اين دوران شديد و سنگين باشد، پاداش و ثوابي هم كه در برابر آنها نصيب بندگان حقيقي و صابر خداوند مي شود، بي بديل و والاست. زيرا همان طور كه «افضل الاعمال انتظار الفرج» است، يقينا پاداش اين افضل اعمال نيز برتر از پاداش تمام اعمال ديگر خواهد بود. اين پاداش عظيم منتظران حقيقي، در حديث قدسي زير اين چنين مورد اشاره قرار گرفته است:«... مفضل بن صالح از جابر از امام باقر عليه السلام نقل كرده كه حضرت فرمود: زماني مي آيد كه امام مردم غايب مي شود. پس خوشا به حال كساني كه در آن زمان در امر امامت ما استوار بمانند. چون كمترين ثواب آنها اين است كه خداوند آنها را ندا مي دهد و مي فرمايد: اي بندگان واي كنيزان من، شما به سر من ايمان آورديد و غيب مرا تصديق كرديد. پس من بهترين ثواب را به شما مژده مي دهم. شما بندگان و كنيزان من هستيد و بر من حق است كه عبادتهاي شما را قبول كنم و از تقصيرات شما بگذرم و به خاطر شما به بندگان باران نازل مي كنم و به خاطر شما بلاها را از بندگانم دفع مي كنم. اگر شما نبوديد هر آينه من عذاب خود را بر آنان نازل مي كردم.»

ملکوت
2013_09_28, 01:56 PM
برخي از علائم ظهور مهدي(ع):

«... ابن عباس از رسول خدا(ص) نقل كرده كه حضرت فرمود: وقتي من در شب معراج به آسمانها رفتم و به مقام قرب رسيدم، خداوند ندا داد: «... اي محمد! بدرستي كه علي بعد از تو خليفه و جانشين است و قومي از امت تو، با او مخالفت مي كنند اما بدانند كه بهشت بر كساني كه با علي مخالفت كنند و با وي دشمني نمايند، حرام است و من به زودي از صلب علي يازده نقيب بيرون مي آورم كه يكي از آنها آقايي است كه مسيح در پشت سر او نماز مي خواند و او روي زمين را پس از اين كه مملو از جور و ستم شده پر از عدل و داد مي كند. من گفتم: خداوندا، اين كار چه موقعي صورت مي گيرد؟خداوند فرمود: وقتي كه علم واقعي از ميان مردم برداشته شود و جهل زيادتر گردد و خوانندگان قرآن زياد باشد ولي علما كم بشوند و فقها كمتر باشند و شعرا زيادتر شوند و فسق و فجور زيادتر بشود. ...

ملکوت
2013_09_28, 01:57 PM
اتفاقات و حوادث بعد از ظهور مهدي (ع):

«... رسول خدا (ص) فرمود: وقتي در شب معراج به آسمان هفتم رسيدم، خداوند مرا ندا داد و فرمود: ... و بوسيله قائم از شما، زمين خود را آباد مي كنم كه تسبيح و تقديس و تكبير و تمجيد من در زمان او زيادتر مي شود و بوسيله او (مهدي قائم) روي زمين را از دشمنانم پاك مي كنم واولياي خود را وارث زمين مي كنم و بوسيله او سخنان كافران را پايين مي آورم و كلمه من والاتر مي شود و به خاطر او من بندگان كشورها را دوست مي دارم و به خاطر او با مشيت خودم همه خزاين و دفينه هاي داخل زمين را بيرون مي ريزم و با اراده خودم او را به پنهاني ها و آشكارها آگاه مي كنم...»

و در حديث ديگر:«... (از جانب خداوند) خطاب آمد: ... و اين نور آخري (مهدي «عج») حجت من است كه روي زمين را پر از عدل و داد مي كند و قلب مؤمنان را شفا مي بخشد.»
«... و اين قائم را كه حلال مرا حلال و حرام مرا حرام نگه مي دارد، من بوسيله او از دشمنانم انتقام مي گيرم مهدي، راحت قلب اولياي من است. و اوست كه دل شيعيان تو را كه از جانب ظالمان و منكران و كافران در رنج و عذاب بوده شفا مي دهد.»
بدين ترتيب با اراده قاهر الهي و بوسيله آخرين خليفه خداوند در زمين، بشريت، دوران آرامش و آسايش خود را آغاز مي كند و پس از قرنها ناآرامي و ستمكشي، ايام شادماني رنجديدگان و مستضعفان فرا مي رسد و اين همان وعده الهي است كه در آيه پنجم از سوره مباركه قصص يادآوري شده كه: «و نريد انمن علي الذين استضعفوا في الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثين»
« منبع:مقاله های مهدویت/سایت راسخون»