PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طلبه شهيد سيد مهدي هاشمي

ملکوت
2013_09_09, 11:58 PM
تولد: 9/1/1347
شهادت: 1/3/1365
محل شهادت: قلاويزان
سيدمهدي هاشمي، در سال 1347 در خانوادهاي در روستاي عربشيخ، از توابع بجنورد، به دنيا آمد. تحصيلات ابتدايي خود را در آن روستا به پايان رسانيد و بعد وارد حوزه علميه شد و با عشقي كه به حوزه داشت به مراتب علمي و معنوي خود ميافزود. در كنار درس به مادر خود كمك مي كرد. در دوره راهنمايي بود كه پدرش مريض بود و كارهاي خانه از همان زمان به گردن او افتاده بود تا اين كه در جبهه حق عليه باطل شركت كرد. در مهران و عمليات بصره، در تاريخ 1/3/1365 به درجه رفيع شهادت نايل گرديد.

قسمتي از وصيتنامه شهيد
خواهر جان! زينبوار بايد طاقت كني و زينبوار صبر كني. با مردم و دوستان من زينبوار برخورد كن. مادرجان! تو هم كه همه چيز را خود ميداني من چه بگويم، يك كاري كنيد كه در قيامت پيش حضرت زهرا و حضرت زينب -سلاماللهعليهما- خجالت نكشيم.
اي مادر مهربان و پدر گراميم سلام مرا بپذيريد و حلالم كنيد و مبادا در فقدان من گريه كنيد. در بالاي منزل پرچم سبز و سياه سوار كنيد و افتخار كنيد كه فرزندتان در راه خدا به اين مقام بزرگي رسيده است. و اي خواهر مسلمانم! تو نيز همشكل زينبمان باشي و در راه خدا مبارزه كن. اي برادر عزيم! راه خدا بهترين و برترين راهها است. پوينده و كوشنده باش و جاي مرا خالي نگذار. ديگر عرضي ندارم به جز سلامتي همه شما.

ستادكنگرة شهداي روحاني سراسر كشور