PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وصیت نامه سردار شهید الیاس موحد

ملکوت
2013_09_07, 06:53 PM
بسم الله الرحمن الرحیم من خود را كوچك تر از آن می بینم كه بازماندگان و دیگر افراد را وصیت و سفارش نمایم زیرا هنگامی باید دیگران را سفارش نمود كه خود پا به میدان عمل نهاده و مسئولیت اسلامی بودن و مطیع امرخدا بودن را به انجام رسانیده باشی ولی من هرچه به توشه ای كه برای آخرت اندوخته ام می نگرم عملی را كه شایسته ی عرضه نمودن به پیشگاه خداوند متعال داشته باشد تا به آن افتخار و مباهات ورزم، نمی یابم.

وجودم را در زیر بار گناهان انبوه شده، احساس می كنم اما به دلیل اینكه هر فرد مسلمانی، موظف به تنظیم وصیت نامه ای برای خودش می باشد، من دست به این عمل زده ام شاید كه از درون این كلمات ترتیب یافته، جمله ای بروز كند نیكو و پسندیده كه قلبی را منقلب سازد و به راه خدا هدایت نماید و از این رهگذر لطف خدا شامل من شود و سبب خیری از برای من حاصل آید.

زندگی ام را از گذشته تا به آینده كه ملك الموت آن را از من می ستاند، به وضوح می بینم كه خدمت به اسلام نكرده است شاید كه این سطور منجی من از آتش خشم الهی باشد. آری، ای عزیزان وای كسانی كه به این كلمات گوش فرا می دهید! توجه داشته باشید كه عروس هزار رنگ پر فریب دلربای طناز دنیا، عنان از كفتان نرباید و چشمهایتان را خیره نكند و گوش هایتان را پر و كر نگرداند و عقلتان را مدهوش ننماید و ایمان و عشق و علاقه و وابستگی به دنیا را رها كنید و رشته پیوند آن را از دلتان پاره نمایید و خدا را مد نظر بگیرید و از دنیا فقط به همانند وسیله برای تقرب و رضای خداوند متعال شود جویید و بس.

زیرا كه دنیا مزرعه ی آخرت می باشد كه هر چه در این دنیا به انجام برسانیم نتیجه و محصول آن را در جهان خواهیم یافت. پس متوجه باشید كه در این دنیا چه كاشته ایدك ه در هنگام درو و برداشت محصول حسرت نخورید. آیا بذر علف هرز و خار را انتخاب كنید یا درخت تنومد محصول را؟ آیا با اعمال صالح و نیكو مشغولید یا به فرمانداری از شیطان و نفس اماره؟

ملکوت
2013_09_07, 06:54 PM
چون آتش خشم خدا بسی هولناك و سوزنده و غیر قابل تحمل است پس به كسب رضای خدا بپردازید. از هر راه مشروع برای رسیدن به این هدف باید اسلام را با دل و جان چسبید. اسلامی كه محمد(ص) از جانب پروردگار با آل علی(ع) و فرزندان فاطمه(س) با خونشان آن را تضمین نمودند.

آن اسلامی كه مقابل خضوع در برابر ستو، تجاوز و محو انسانیت محكم ایستاده و نه گفته است به هرچه كه اسارت می آورد نه گفته است و آن معنا در مكتب پرتحرك شیعه دوازده امام نهفته است و ما نباید این مسئولیت ها را كه بر دوش ماست، ترك كنیم و پشت سر بیندازیم و تا آخرین لحظه نباید از پا بنشینیم تا مرگ از راه برسد و ملك الموت ما را از حركت بازدارد و این راهی سخت و دشوار است كه در سایه ی غلبه بر شیطان و وسوسه هایش نفس سركش اماره و بریدن از دنیا میسر است و در خاتمه باید بگوییم كه از خدا غافل نشوید تا سربلند باشید تا زیر بار ذلت نروید تا مشكلات بر شما آسان گردد.

من دو سال نماز و صد روز روزه ی واجب دارم كه به انجام نرسانده ام و تا این زمان موفق به انجام این عبادت نشده ام كه از بازماندگانم تقاضا دارم كه این (دو سال نماز وصد روز روزه ی واجب) مرا پس از مرگم برای من قضا نمایند و به انجام برسانند. در ضمن سرپرستی و نگهداری و قیومیت فرزندان خود را به مادرشان واگذار نمودم و خواستارم كه اولادم را بعد از من به مادرشان سپرده شوند و از او نگیرید، زیرا كه هیچ كس جای مادر را برای بچه نمی گیرد.

به امید پیوستن به رحمت حق